Федерални избори: 19 октомври 2015

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор

За кого ще гласувате на федералните избори?

Conservative Party
25
45%
Liberal Party
11
20%
New Democratic Party
10
18%
Bloc Québécois
1
2%
Green Party
1
2%
Strength in Democracy Party
0
Няма гласували
Libertarian Party
0
Няма гласували
Christian Heritage Party
2
4%
Pirate Party
3
5%
Democratic Advancement Party
0
Няма гласували
Rhinoceros Party
2
4%
Communist Party
1
2%
 
Общо гласове: 56
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от miteto »

Ivan1007 написа:Вече го писах - на практика няма разлика в популярния вот в Албърта от началото на века ... и последните провинциални избори.
Я пак :D Може да няма практическа разлика в цифрите на предишните PC и последните PC + Wildrose, ама аз виждам една леекинка разлика в цифрите на NDP. Даже и да набедиш, че всички дето са гласували за либералите преди сега са отишли към NDP, пак има едни чистак-бърсак нови 250,000 "генетично увредени" :D

Alberta provincial election, 2001
Popular vote:
NDP - 81,339
PC - 627,252
Liberal - 276,854

Alberta provincial election, 2015
Popular vote:
NDP - 604,515
PC - 413,607
Wildrose - 360,511
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от miteto »

roumensp написа:В Щатите ремонтираха пътищата само през нощта, ама тука нашите никой не може да ги накара да работят след 5 или в уикенда, щото профсъюза не разрешава.
Сериозно? Тук също сигурно са в профсъюз, но редовно ги виждам да бачкат яко през нощта. При вас сигурно е фактора West Coast lifestyle :D
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от Ivan1007 »

miteto написа:
Ivan1007 написа:Вече го писах - на практика няма разлика в популярния вот в Албърта от началото на века ... и последните провинциални избори.
Я пак :D Може да няма практическа разлика в цифрите на предишните PC и последните PC + Wildrose, ама аз виждам една леекинка разлика в цифрите на NDP. Даже и да набедиш, че всички дето са гласували за либералите преди сега са отишли към NDP, пак има едни чистак-бърсак нови 250,000 "генетично увредени" :D

Alberta provincial election, 2001
Popular vote:
NDP - 81,339
PC - 627,252
Liberal - 276,854

Alberta provincial election, 2015
Popular vote:
NDP - 604,515
PC - 413,607
Wildrose - 360,511

Да, на практика няма
Няма какво да ги набеждавам, това си е така - либерал и НДП са си еднакво увредени.

Това дето му викаш "няма практическа разлика" е фактически увеличение от 150 000 и кусур за десните.

Интересно как такъв опитен 'цифрояд" е пропуснал тази бройка? :D

Да увеличението на "ляво увредените" е около 250 000, което не е за учудване като се има предвид емигрантите и вътрешните мигранти (главно нуфита - на всички дето са източно от Манитоба тук им казват нуфита :D ), от които естествено има много болни за/от социализъм. :tmi:
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от miteto »

Ivan1007 написа:Това дето му викаш "няма практическа разлика" е фактически увелияение от 150 000 и кусур за десните.
Иванушка, "няма практическа разлика" е просто перифразиране на твоите думи
Ivan1007 написа:2. Вече го писах - на практика няма разлика в популярния вот в Албърта от началото на века
или вече така те бие деменцията, че не помниш кво си написал преди 5 минути?
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от roumensp »

miteto написа:
roumensp написа:В Щатите ремонтираха пътищата само през нощта, ама тука нашите никой не може да ги накара да работят след 5 или в уикенда, щото профсъюза не разрешава.
Сериозно? Тук също сигурно са в профсъюз, но редовно ги виждам да бачкат яко през нощта. При вас сигурно е фактора West Coast lifestyle :D
Не, просто нашият профсъюз е по-силен от вашия. :D Най-обичат да затварят платна, когато отивам на работа. Единствено по най-големите магистрали работят през нощта.
То ние нямаме и Uber, щото нашите чалми са по-яки от вашите. :rofl:
Последно промяна от roumensp на Чет Сеп 17, 2015 12:46 am, променено общо 1 път.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от Ivan1007 »

miteto написа:
Ivan1007 написа:Това дето му викаш "няма практическа разлика" е фактически увелияение от 150 000 и кусур за десните.
Иванушка, "няма практическа разлика" е просто перифразиране на твоите думи
Ivan1007 написа:2. Вече го писах - на практика няма разлика в популярния вот в Албърта от началото на века
или вече така те бие деменцията, че не помниш кво си написал преди 5 минути?
:D

А, мен нищо не ме бие.

Аз продължавам да твърдя същото. :D

Ама ти тръгна да ме оборваш с цифри от, които излезе , че има увеличение на "левия" вот спрямо десния със 100 000, докато ти твърдеше, че е 250 000 :D

И пропусна точка 5, която ти препоръчах - преди да ръсиш повече глупости за "петролните шейхове" дето станали "комунисти" да видиш прогнозите за федералните в Албърта. :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от miteto »

Ivan1007 написа:Ама ти тръгна да ме оборваш с цифри от, които излезе , че има увеличение на "левия" вот спрямо десния със 100 000, докато ти твърдеше, че е 250 000 :D
Аве комедиант, не можеш да смяташ като хората дори със груби закръглени цифри, аз съм тръгнал да очаквам смислен коментар от него :D С поне 250,000 минимум са се увеличили гласовете само за NDP, не за "левия" вот, таварищ:
"левия" вот през 2001-ва е NDP 81К + Liberal 276К = 357К
"десния" вот през 2001-ва е PC = 627К

"левия" вот през 2015-та е NDP 604К + Liberal 62К = 666К
"десния" вот през 2015-та е PC 413K + Wildrose 360K = 773К

Десния вот се увеличил със 146К, а левия със 309К спрямо 2001-ва, ама според нашия гений "на практика няма разлика в популярния вот в Албърта от началото на века". Да бе, никаква разлика няма :D
Ivan1007 написа:Аз продължавам да твърдя същото.
Ама то това е разликата между нормален човек и бетонна глава - на първия като му докажеш с факти че е сгрешил, или си признава грешката или поне си трае. Бетонната глава просто продължава да се лендзи :rofl:
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от Ivan1007 »

За дървения цифрояд

2004-та
PC- 46.8% популярен вот = 62 места
Лебералите - 27.33% = 7 места
НДП - 8.02 % = 2 места
Alberta Alliance - 8.07% = 1 място

или сумарно десните имат 54.8%

2015-та

3-те десни и центристки партии имат 52%
2-те леви 47%

Е, кво стана с шейховете дето станали комунисти?

Каква е разликата между 54.8% и 52%? Огромна :D

Кой печели популярния вот на последните парламентарни избори?


Скучен си. :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от miteto »

Оплел си се като пате в кълчища, Иванушка. Още чакам да обясниш как при 81К гласа за NDP през 2001 и 604К през 2015, според теб "на практика няма разлика в популярния вот в Албърта от началото на века" :rofl:
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от Ivan1007 »

Имаше един депутат навремето Гошо Тъпото.

Умен си колкото него. :D

Къ да ти обясня по-ясно от туй -

2004-та и 2015 случая десните печелят над 50 % от популярния вот

От което ти правиш извода, че избирателите в Албърта са олевяли заради цените на нефта :D

Бабина ти на припек. Обади се след федералните избори.

Олевяли са всички други провинции без прерийните.

кофтито в сметките на левите идиоти е, че паре нема в момента

Левите могат да съществуват докато има пари изкарани от десните.

А в момемнта Албърта ще е начело на опашката за equalization payments.

Съответно Онтарио дето се кани да гласува за лебералите и Квебек за НДП, че ми ядат дедовия. :tmi:
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от IRA »

klisurov написа:
pumpy написа:... плащаш цялата сума ...
Дай Боже да си жив и здрав, та да може да плащаш и за себе си, и за децата си.
Данъците, които аз плащам, жевеейки в Монреал, са (надявам се) за тези, които не могат да си плащат - болни, възрастни и т.н.. В това число и тези, които току-що слезли от самолета не могат да вземат заем, а наличните са им необходими за да хранят децата си.
В Кебек човек няма да умре от глад или студ, а и децата му имат шанс да се изучат - ето за това отиват данъците ми.
Това важи за всяка част от Канада.

Щеше да е много добре, ако действително данаците отиваха да покриват нуждите на болните и възрастните, напрактиката по голямата част ни са болни ни са възрастни.... Ако се разболееш не си мисли,ч е ще получиш някаква помощ от държавата, дори не всичките медицински разходи са покрити.

Разлика в данаците между Квебек и Албърта е значителна.

NDP са опасни, дано не се долопат до властта.

pumpy написа: А това което аз се опитвам да ти кажа, че е по-нормално да плащаш по-малко данъци и да си плащаш цялата сума за метро, детска градина, застраховка и каквото там се сетиш, защото това са разходи, които аз преценявам дали да правя. Ако ми е скъпо няма да ползвам градина и ще си гледам сам децата ( както лично съм правил за цяла година). Ако държавата ми екпроприира част от доходите, а аз не се возя на метро то нямам избор и загубата ми е 100%.
И е все известно, че левичарите отнемат повече от личния доход на работника, отколкото консервативните правителства. Пак пример от Кебек: щом консервативното правителство намали няколко поредни години ДДС-то, то кебекарите не се минаха и веднага го компенсираха, защото искат да преразпределят, а не да оставят хората да се грижат смаи за себе си....
Аз съм на същото мнение, но преди време си спомням, че ти защитаваше обратната позиция, а именно хората с "по високи доходи" трябвало да плащат повече.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от pumpy »

IRA написа:
pumpy написа: А това което аз се опитвам да ти кажа, че е по-нормално да плащаш по-малко данъци и да си плащаш цялата сума за метро, детска градина, застраховка и каквото там се сетиш, защото това са разходи, които аз преценявам дали да правя. Ако ми е скъпо няма да ползвам градина и ще си гледам сам децата ( както лично съм правил за цяла година). Ако държавата ми екпроприира част от доходите, а аз не се возя на метро то нямам избор и загубата ми е 100%.
И е все известно, че левичарите отнемат повече от личния доход на работника, отколкото консервативните правителства. Пак пример от Кебек: щом консервативното правителство намали няколко поредни години ДДС-то, то кебекарите не се минаха и веднага го компенсираха, защото искат да преразпределят, а не да оставят хората да се грижат смаи за себе си....
Аз съм на същото мнение, но преди време си спомням, че ти защитаваше обратната позиция, а именно хората с "по високи доходи" трябвало да плащат повече.
Да плащаш за услуга и да плащаш данъци са две различни неща. Когато говорехме за детските градини, аз защитавах точно същата теза - оставете хората да плащат това за което искат, тоест да имат избор. Прегресивната данъчна скала не е избор, а наказание за тези, които работят повече за да има повече, за тези, които работят по-малко. Колко често съм чувал в Кебек да ми казват работници от профсъюза "когато работиш овъртайм, само плащаш повече данъци" :o :o :o
А това, че правиш екстра пари, за себе си, някак си минаваше между капките и не беше важно.......
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от Kpetrov »

pumpy написа:
Kpetrov написа:
pumpy написа:
Kpetrov написа: Аз пък, като ви чета, все едно някои хора не живеят в комунистическа Канада!
Е не всички живеем в комунистическа Канада (а.к.а Кебек)
А пък аз живея при съседите половината от времете и понеже скъпата ни държава ми експроприира 35 от дохода, не виждам как да имам желания да им дам повече ???
Да се хванат да работят, а не да "лежат" на чужди пари....
Виж кой говори, човекът учил на държавна субсидия в а.к.а Кебек, човекът който e директно over payed от федералното правителство, човекът който не един път се е хвалел, че си "клати краката" на чужди пари...!
Учил на държавна субсидия - с платените от мен данъци САМО първата година в Кебек са съм изплатил и моята субсидия и твоята, че и на още няколко души около мен...., да не говорим, че имам повече от 24к държавен заем, защото съм учил в щатите и за там стипендия няма, а е заем които аз плащам, не правителството.
Не знам по какъв начин съм точно over paid от федералното правителство ???
А за клатенето на краката и "чуждите пари" не знам какво имаш предвид и как да кометирам ???
Успокой се, моя субсидия не си изплащал и няма да ти се наложи. В Канада не съм учил и няма и да уча, нито болници съм посещавал, нямаме дори и семеен лекар. Единственото което съм ползвал за 10 години е било два пъти за малкия, да го позакърпят и една рентгенова снимка. Също и детска градина за 14 на ден.
Изглежда аз съм този който трябва да протестира срещу потребителите на социални програми.
Колкото за over paid от федералното правителство, клатенето на краката и "чуждите пари", не ме карай да цитирам собствените ти думи с които обясняваш как е по-добре да получаваш повече за по-малко работа само заради това къде и за кого работиш.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от pumpy »

Kpetrov написа: Колкото за over paid от федералното правителство, клатенето на краката и "чуждите пари", не ме карай да цитирам собствените ти думи с които обясняваш как е по-добре да получаваш повече за по-малко работа само заради това къде и за кого работиш.
Хубаво би било да ме цитираш, защото на мен федералното правителство не ми плаща НИЩО, а да работиш за повече пари, не е като да си "клатиш краката", а точно това " ДА РАБОТИШ" за повече пари.
Аз разбирам, че за комунистическата идея парите не трябва изобщо да съществуват и "всеки според възможностите му и според нуждите му", но някак си е чудно как това се извращава до това, че тези, които ИЗБИРАТ да работят и произвеждат по-малко, изведнъж имат повече и по-големи нужди ?
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от miteto »

Ivan1007 написа: Къ да ти обясня по-ясно от туй -

2004-та и 2015 случая десните печелят над 50 % от популярния вот
...
Олевяли са всички други провинции без прерийните.
Аве смешник, я ми обясни в паралелната вселена на бетонните глави има ли разлика между 81 хиляди и 604 хиляди :D NDP никога в история на Албърта не са и помирисвали толкова гласове. Гласувалите за NDP са в пъти повече от които и да е било избори. Гласувалите сумарно за левицата са поне двойно повече сравнено с всички предишни избори. Обаче Иванчо се напъва да обясни как в Албърта нямало увеличение на левите гласоподаватели :D
Публикувай отговор