Концерт на Глория -24. Май

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
davidT
Мнения: 593
Регистриран на: Съб Фев 11, 2012 12:12 am

Re: Концерт на Глория -24. Май

Мнение от davidT »

Павел написа: Няма нужда да питам негрите – рап-крапа го мразя дори повече от нашата чалга, щото някои от нашите чалгарки стават поне за гледане, ако натисна мутето :D , нещо което съм го казвал много пъти преди.
В никакъв измислен свят не живея и не си мисля, че съм някакво висше същество защото слушам по-качествена музика, но със сигурност съм поне една степен над чалгари, цигани и борци.
Ще ме извиниш, но от уважение към мишкта си, няма да кликна на чалгарски линкове; няма и да пусна от своя страна линкове на световно-известни музикални колоси, защото ти си сляп за качествената музика, плюс това, никой от моите музикални идоли не е завършил музикалното в Калофер и не свири на Кремони, произведени в Казанлък :rofl:
Добре, че в теста за интелигентност не е имало въпроси свързани с пунктоация, щото щеше да видиш официален документ, когато софка види западна сцена.

Понеже стана дума за Лед Цепелин и папийонки, заповядай - Лед Цепелин с фракове и папийонки , от днешната преса:

стр 22 "Don't count on comeback"

http://eedition.vancouver.24hrs.ca/epaper/viewer.aspx"



Щом за теб азис и софка са №1, аз наистина няма повече какво да говоря с теб, плюс това, ти вече каза :D

А това, "В поп-фолк музиката са най-талантливите певци на България .Азис е всепризнат номер 1 талант на България ,а Софи Маринова е единствената певица хващаща 1 октава повече от Лили Иванова" си го сложи за подпис, та да оправяш настроението на всички.
Ако искаш да водим ще годе някаква дискусия за музика ,вземи някой да ти помага :D

Многооооо далече си ми от нивото,както в музикално, еле пък на ИнтелектУално :D

И какво общо има тест за интелигентност с правопис !!??!!!?

И информиран ли си коя е Лили Иванова и какви музикални качества притежава ? и че едно 99% от тея на който им се прекланяш и им слушаш чалга музиката , нямат и половината от нейния талант и гласови качества ?

Така че ,не драскай такива невежи и ниско интелигентни постове ,за да се излагаш като кифладжия моля ти се :D :D
"Mатематически гарантирано е,че Биткоин e обречен"
Powered by Мосю Geek
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Концерт на Глория -24. Май

Мнение от Kpetrov »

Guinness написа: Панталоните с „дисаги” между крачолите
Все съм виждал идиотски Кич и нефункционалност, но това е Евереста на Безумието. Нашият шофьор вика, че са ги измислили за жени с гигантски вагини. Той не ползва точно тази дума, де ... а и едва ли знае, какво означава :)))
Не! Наистина някои жени тотално изкукуригаха! Да се спъваш с торба между краката, за да приличаш на кенгуру ... си е най-малкото странно!?!?

Среднощните фойерверки
Хипер гъзария на новите градски селендури. Продавал Лумпена цяло лято зарзават на пазара или бил „слуга” в Испания, взел накуп паричките и решава да „разпуска”. Забива се в най-близкия „чалга-кенеф” и си поръчва ... заря!?!?!?!?! Точно в полунощ, по микрофона съобщават, че след 1 минута, навън ще има фойерверки, специално за Прокопи от село Чучуриново ... и се почва канонадата. Така де, платил си е човека ... и му е едно весело, весело, весело :(((((

„Стани чалга-идиот
Мечтата на 97% от човекоподобните обитатели на тези земи, вече е реалност. Благодарение на Робокопа от Учиндол, душевноболните получиха свое шоу в прайм-тайма. Вечна слава на сватбарската дружина „Ку-Ку Бенд” и новата им линия на побашибозучване „Стани чалга – идиот”!!! Тотална деградация на една бивша нация :(((
Защо?
Има ли някаква връзка между всичко това, което пишеш, тези снимки и какво искаш да кажеш въобще!?
davidT
Мнения: 593
Регистриран на: Съб Фев 11, 2012 12:12 am

Re: Концерт на Глория -24. Май

Мнение от davidT »

Kpetrov написа: Има ли някаква връзка между всичко това, което пишеш, тези снимки и какво искаш да кажеш въобще!?
Искаше да каже нещо човека ама просто се изпусна :D :D
"Mатематически гарантирано е,че Биткоин e обречен"
Powered by Мосю Geek
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Концерт на Глория -24. Май

Мнение от Guinness »

Днес ме мързи да ви обяснявам.Утре,другиден ще ви разясня с елементарни думи ,като за прости чалгари :puke: :puke: :puke: :puke: :puke:
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Концерт на Глория -24. Май

Мнение от Kpetrov »

Незнам, пишеш някакви несвързани неща с някакви снимки дето нямат нищо общо с написаното... въобще пълни фойерверки, както казваш.
Не се разбира за мода за пиротехника или телевизия говориш!
Обясни утре, като прост hooligan на прост чалгар.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Концерт на Глория -24. Май

Мнение от IFF »

Guinness написа:Днес ме мързи да ви обяснявам.Утре,другиден ще ви разясня с елементарни думи ,като за прости чалгари :puke: :puke: :puke: :puke: :puke:
Чалгата като понятие в България вече е синоним на "простотия". Това нямаше как да не се случи, приположение че е с прости мелодии, с леко вулгарен език (поне в началото, сега има наистина текстове, от които би се изчервил и каруцар), взаимства много от кючека, а това е един от най-еротичните танци (мене лично по ме кефи начина по който се танцува в арабските държави и Гърция, това щракане на пръсти ми е малко грозно) и е представена от пищни, полуголи девойки. Естествено че за хората с първосигнално мислене това беше като да покажеш червено на бик, и те са масовата публика за такива мероприятия. Трябва ли да слагаме всички хора, които слушат някой изпълнител на чалга под един знаменател, има си песни които са доста добри, с нормален текст и т.н. Аз познавам много хора, които си слушат чалга и не са простаци, обаче напоследък виждам, че даже и метъл да слушаш, пак може да изпростееш :rofl:
Простотията има много измерения, като например да наречеш някого "прост чалгар". Даже и да е вярно, възпитания човек не би го казал направо, но за да станеш такъв не е достатъчно само да емигрираш и да се омешаш със западдняка, трябва и да ти идва отвътре.
В заключение, не ми стана ясно, как ще обясниш на "простите чалгари" какво е то простащина и има ли почва у нас, мисля че няма да се справиш. Ако е за за да търсиш конфронтация, по-добре използвай една друга форма на простащина, иди на стадиона да се сбиеш с противниковата агитка, все пак като не слушаш чалга, няма как да отидеш на Чалготека да се поблъскаш с хората, където другите селяндури ходят да си избиват комплексите.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Концерт на Глория -24. Май

Мнение от Павел »

IFF написа:
Guinness написа:Днес ме мързи да ви обяснявам.Утре,другиден ще ви разясня с елементарни думи ,като за прости чалгари :puke: :puke: :puke: :puke: :puke:
Чалгата като понятие в България вече е синоним на "простотия". Това нямаше как да не се случи, приположение че е с прости мелодии, с леко вулгарен език (поне в началото, сега има наистина текстове, от които би се изчервил и каруцар), взаимства много от кючека, а това е един от най-еротичните танци (мене лично по ме кефи начина по който се танцува в арабските държави и Гърция, това щракане на пръсти ми е малко грозно) и е представена от пищни, полуголи девойки. Естествено че за хората с първосигнално мислене това беше като да покажеш червено на бик, и те са масовата публика за такива мероприятия. Трябва ли да слагаме всички хора, които слушат някой изпълнител на чалга под един знаменател, има си песни които са доста добри, с нормален текст и т.н. Аз познавам много хора, които си слушат чалга и не са простаци, обаче напоследък виждам, че даже и метъл да слушаш, пак може да изпростееш :rofl:
Простотията има много измерения, като например да наречеш някого "прост чалгар". Даже и да е вярно, възпитания човек не би го казал направо, но за да станеш такъв не е достатъчно само да емигрираш и да се омешаш със западдняка, трябва и да ти идва отвътре.
В заключение, не ми стана ясно, как ще обясниш на "простите чалгари" какво е то простащина и има ли почва у нас, мисля че няма да се справиш. Ако е за за да търсиш конфронтация, по-добре използвай една друга форма на простащина, иди на стадиона да се сбиеш с противниковата агитка, все пак като не слушаш чалга, няма как да отидеш на Чалготека да се поблъскаш с хората, където другите селяндури ходят да си избиват комплексите.
Донякъде съгласен, обаче ако може съвсем честно да си/ни отговориш само с да и не:

Циганите, борците и Тиквоний Първи каква музика слушат на 100, обърни внимание, 100, не дори и 99%?

Циганите, борците и Тиквоний Първи, прости ли са или не?
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
plamsht
Мнения: 221
Регистриран на: Вто Окт 24, 2006 11:28 am
Местоположение: Montreal

Re: Концерт на Глория -24. Май

Мнение от plamsht »

Твърде категоричен си.Можеш ли да дефинираш "циганите"?
Щото иначе става - "който псува ше му еба майката!.."
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Концерт на Глория -24. Май

Мнение от balbi »

plamsht написа:Твърде категоричен си.Можеш ли да дефинираш "циганите"?
Щото иначе става - "който псува ше му еба майката!.."

Хех това ми допадна! :)
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Концерт на Глория -24. Май

Мнение от Павел »

plamsht написа:Твърде категоричен си.Можеш ли да дефинираш "циганите"?
Щото иначе става - "който псува ше му еба майката!.."
Ти сериозно ли? Мургави, прости и неграмотни, говорещи български с акцент, неспазващи законите, държащи особено на права, но не и на задължения, занимаващи се само с гешефти, каращи децата си не на училище, а в центъра да крадат, продаващи дъщерите си на по 10-11 години на този жених, който ще плати най-много, вдигащи по една седмица сватби и надуващи чалга без да се съобразяват с нещастните си съседи. Още искаш ли?

Щото иначе става - "който псува ше му еба майката!.." Я ми обясни по-подробно, как това става?
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Концерт на Глория -24. Май

Мнение от Павел »

balbi написа:
plamsht написа:Твърде категоричен си.Можеш ли да дефинираш "циганите"?
Щото иначе става - "който псува ше му еба майката!.."

Хех това ми допадна! :)
Да, и на мен ми допадна лафа, само дето не виждам връзката с моето изказване.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Концерт на Глория -24. Май

Мнение от IFF »

Павел написа:
IFF написа:
Guinness написа:Днес ме мързи да ви обяснявам.Утре,другиден ще ви разясня с елементарни думи ,като за прости чалгари :puke: :puke: :puke: :puke: :puke:
Чалгата като понятие в България вече е синоним на "простотия". Това нямаше как да не се случи, приположение че е с прости мелодии, с леко вулгарен език (поне в началото, сега има наистина текстове, от които би се изчервил и каруцар), взаимства много от кючека, а това е един от най-еротичните танци (мене лично по ме кефи начина по който се танцува в арабските държави и Гърция, това щракане на пръсти ми е малко грозно) и е представена от пищни, полуголи девойки. Естествено че за хората с първосигнално мислене това беше като да покажеш червено на бик, и те са масовата публика за такива мероприятия. Трябва ли да слагаме всички хора, които слушат някой изпълнител на чалга под един знаменател, има си песни които са доста добри, с нормален текст и т.н. Аз познавам много хора, които си слушат чалга и не са простаци, обаче напоследък виждам, че даже и метъл да слушаш, пак може да изпростееш :rofl:
Простотията има много измерения, като например да наречеш някого "прост чалгар". Даже и да е вярно, възпитания човек не би го казал направо, но за да станеш такъв не е достатъчно само да емигрираш и да се омешаш със западдняка, трябва и да ти идва отвътре.
В заключение, не ми стана ясно, как ще обясниш на "простите чалгари" какво е то простащина и има ли почва у нас, мисля че няма да се справиш. Ако е за за да търсиш конфронтация, по-добре използвай една друга форма на простащина, иди на стадиона да се сбиеш с противниковата агитка, все пак като не слушаш чалга, няма как да отидеш на Чалготека да се поблъскаш с хората, където другите селяндури ходят да си избиват комплексите.
Донякъде съгласен, обаче ако може съвсем честно да си/ни отговориш само с да и не:

Циганите, борците и Тиквоний Първи каква музика слушат на 100, обърни внимание, 100, не дори и 99%?

Циганите, борците и Тиквоний Първи, прости ли са или не?
Нямам много познати цигани, в нашия клас имахме двама, единия от които свиреше много добре на китара, композираше си и песни. От доста години свири в една група с българи, но те свирят само народни песни, не свирят чалга. С него съм ходил на циганско кръщене, ама те си свиреха само техни песни, не са свирили нищо на Глория. Имахме едни комшии, цигани, големия им син излезе много кадърен, стана военен офицер, ама какво прави сега нямам представа. Докато хамалувах в Гърция (в буквалния смисъл на думата) имахме едни комшии цигани, дъщерята беше много добра с програмирането и работеше за една ИТ фирма, ама нямам представа какво слушаше. От познатите ми там много малко слушаха чалга, предпочитаха оригиналите на гръцки, пък и текстовете са много по-добри и смислени. Нямаш си представа как танцуват тия гъркини, гледаш ги едни такива пълнички, тромави, ама като се качат на масата да играят и ти пада ченето. По темата, повечето слушаха и бих го нарекъл поп-фолк, от рода на "бяла роза", щото може да се играе и хоро. Ама тая еднообразна чалга с диско ритми кой я слуша, просто нямам предтава, може би нямам такива познати. Все пак си мисля, че чалгата като някакъв вариант на кючека е типично българско творение за вътрешно ползване, някак си не ми се вярва циганите да я слушат, те си имат оригиналите, и то много по-добри от нея.
NaviD
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Фев 22, 2004 4:39 am
Местоположение: Mtl/CDN

Re: Концерт на Глория -24. Май

Мнение от NaviD »

По-голям комплимент за Глория от 5 страници тема, здраве му кажи...и се повдига постоянно. Мен ме учуди леко цената на билетите, рок групите са с по-ниски...
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Концерт на Глория -24. Май

Мнение от Kpetrov »

Павел написа: Циганите, борците и Тиквоний Първи каква музика слушат на 100, обърни внимание, 100, не дори и 99%?

Циганите, борците и Тиквоний Първи, прости ли са или не?
Слушат bhangra и са много повече от всички хора по света взети заедно, които слушат хард рок и хард метал.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Концерт на Глория -24. Май

Мнение от Bistra »

NaviD написа:По-голям комплимент за Глория от 5 страници тема, здраве му кажи...и се повдига постоянно. Мен ме учуди леко цената на билетите, рок групите са с по-ниски...
А понеже мен нищо не ме учудва, съм в Канада, не в България и по тази същата причина се държа на разстояние от българската диаспора, макар че обичам да си почесвам пръстите в БГ-Канада. ;)
BTW, не ми е идвало и наум да се интересувам от цените на билетите точно пък за Глория. :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Заключено