Attention!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Attention!

Мнение от optics »

Mielle написа: Сега сериозно:няма как да задоволя любопитството ти с въпроса ЗАЩО.
Нека си остане въпрос в Зоната на Здрача.
Нашето любопитство е едно, а ти ако искаш да получиш някаква информация с полза за себе си, разглеждай нещата от такава гледна точка. Нали се сещаш, че на Коко, в практически план му е все тая какви са твоите мотиви. Но за тебе не е все едно. Имам предвид -- нерядко хората имат някакъв мотив, идват и се разочароват. Защото мотивът не е бил правилният. При грешен мотив по-добре да не тръгва човек, ще си спести нерви и пари. Примерно от малкото информация, която имаме за тази сага със съденето аз си правя извод, че по-добре да не тръгваш. Там където сте в момента ви е добре, към Канада вече имате ясно негативно отношение и т.н. Разбира се ти може да кажеш, че е прибързан извод щото нищо не знаем, но както разбрахме, ти повече няма и да кажеш и при това положение моя извод е такъв. Съвсем позитивен и добронамерен.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Attention!

Мнение от Koko »

Mielle написа:Коко Ама вие ще излезете и негостоприемни на финала.
Наистина се надявам да не са всички така.Ще го впиша на сметката на дългата зима.
Аз пък се радвам на коментарите в стил Bistra.Оставили сте момичето гладно,погрижете се за нея!Споровете са безмислени!
Сега сериозно:няма как да задоволя любопитството ти с въпроса ЗАЩО.
Нека си остане въпрос в Зоната на Здрача.
Интересно как разбра каква е зимата в Канада без никога да си виждал такава?
А иначе, като се има предвид какво написа дори само в тази тема – за трите години дискриминация на които си бил подложен от канадското правителство, съда за съдене на държави съда в Страсбург и т.н. – за съжаление наистина се налага извода че си потънал в зоната на здрача или може би си се превърнал в главния герой на някаква световна конспирация на канадското правителство срещу анонимния имигрант от Източна Европа.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Mielle
Мнения: 1318
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 7:32 am

Re: Attention!

Мнение от Mielle »

optics Всичко,което казваш е вярно :y:
Абсолютно съм съгласен с теб.
Но ще опитам да поискам обяснение къде са ми парите,защото засега тяхното "Чакайте" не ме удовлетворява.
Когато в една от фирмите в БГ в която работех хора,които бяха дали пари напред нахлуха буквално в офиса със специфичните за целта момчета,които гледаха мръсно и шефът ни се беше покрил направиха офиса на пух и прах докато не им се върнат.Така действат в БГ примерно.Не търси под вола теле във всяка дума,примерите са просто примери.
На другият въпрос.Както казах темата е доста лична.На жена ми брат и е там,но никога не е ставало въпрос за спонсорска програма.Наистина имахме желание да влезем като бели хора,хъса и амбицията.За това положихме и неимоверни усилия да вървим по правилата и го правехме добре.Но когато виждаш,че започват да викат вече хора подали 2012 година,а твоята кандидатура не се придвижва ,а е от юли 2011 е логично да се понаостриш,не мислиш ли?
Вариантите са няколко,вклюително работна виза,защото тук буквално ги "раздават" и има постоянно на 2-3 месеца рекрутване за Канада и Австралия.
Коко има цяла тема под тази за времето в Канада,доста клипчета в нета,включително и съфорумците,които са там го предоставиха за счупените лопати от риенето на 2-4 метра сняг.До преди една седмица валя сняг и беше само -20 градуса в Монтреал.Така,че за зимата там знам достатъчно.Както споменах роднините ни са там от доста дълго време и знам достатъчно.
Момчета,аз спирам до тук.Не ми се дъвче повече това,изморително е.
А има и доста по-важни проблеми според мен.
А между другото тук имаше цяла статия посветена на българите в Канада и ским-устройствата за кредитните карти.Така,че пак влязохте в местните новини ;) :D
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Attention!

Мнение от myhata II »

Канадските автоматчици -едни от най добрите в света..... ! :rock: :rock: :D :rofl:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Attention!

Мнение от Koko »

Mielle написа: Коко има цяла тема под тази за времето в Канада,доста клипчета в нета,включително и съфорумците,които са там го предоставиха за счупените лопати от риенето на 2-4 метра сняг.До преди една седмица валя сняг и беше само -20 градуса в Монтреал.Така,че за зимата там знам достатъчно.Както споменах роднините ни са там от доста дълго време и знам достатъчно.
Момчета,аз спирам до тук.Не ми се дъвче повече това,изморително е.
А има и доста по-важни проблеми според мен.
А между другото тук имаше цяла статия посветена на българите в Канада и ским-устройствата за кредитните карти.Така,че пак влязохте в местните новини ;) :D
Спор няма - по картинки и описания се добива много добра представа как се усещат минус 20, особено ако времето се задържи така в продължение на 2-3 месеца, отделен е въпроса че за някои части на Канада минус 20 е нормалната температура за зимата, а по на север на такава температура направо се радват.

А по въпроса за ским-устройствата - след като сме влезли в новините, кога да очакваме да влезнем и в затвора, щото в Канада законите все пак се спазват?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Attention!

Мнение от myhata II »

First Ebola patient coming to U.S. for treatment after contracting highly contagious virus in West Africa


http://news.nationalpost.com/2014/08/01 ... st-africa/"
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Attention!

Мнение от myhata II »

Еболата е извън контрол, предупреди СЗО !!!!!!!!!!!!
http://news.ibox.bg/news/id_32537155"
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Attention!

Мнение от Kpetrov »

Имам един интересен въпрос, какво пречи на някой от така наречните терористи, без значение на националност, да отскочи до където трябва и да донесе едно шишенце с въпросната ебола!?
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Attention!

Мнение от 7George »

Kpetrov написа:Имам един интересен въпрос, какво пречи на някой от така наречните терористи, без значение на националност, да отскочи до където трябва и да донесе едно шишенце с въпросната ебола!?
Няма нужда от шише. Просто доброволства в някое гробище или болница без много да се пази. После се връща в някоя омразна западна страна и се здрависва със всички в някой мол, отива на басейн или друго.

Така, вече не ходим и в Тексас, Испания.. друго? Капиталовите пъзари падат.. продаваме акциите? :?:
Embrace your climate change!
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Attention!

Мнение от Kpetrov »

7George написа:
Kpetrov написа:Имам един интересен въпрос, какво пречи на някой от така наречните терористи, без значение на националност, да отскочи до където трябва и да донесе едно шишенце с въпросната ебола!?
Няма нужда от шише. Просто доброволства в някое гробище или болница без много да се пази. После се връща в някоя омразна западна страна и се здрависва със всички в някой мол, отива на басейн или друго.

Така, вече не ходим и в Тексас, Испания.. друго? Капиталовите пъзари падат.. продаваме акциите? :?:
Е ти пък сега... вероятноста ебола да пристигне на този континет е изключително малка.
Така поне казваха в Бялата Къща!
Сега казват, че вероятността от разпространение е още по-малка! :lol:
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Attention!

Мнение от Bistra »

7George написа:Така, вече не ходим и в Тексас, Испания.. друго? Капиталовите пъзари падат.. продаваме акциите? :?:
Ами, Жоре, ще ограничиш излетите сред кактусите (току виж се свряла зад бодливковците някоя ебола и съска ли съска :D ), круизите до Палма де Майорка и инвестициите на сладоледената борса. Сигурността преди всичко! Толкова ли е сложно?
Aз нямам такива притеснения, така че от нищо не се лишавам. :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Публикувай отговор