Мнение за хотели в Куба

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Мнение за хотели в Куба

Мнение от jovani »

Marto написа:За гринговци почна да говори другия експерт по Куба, другаря Петров. Тва кво някой връзкар видял в братска Куба през соца... :D

Румене, заетаковай ги.

Mississauga man trapped in Cuba for 3 months after rental car accident.
Buksa is not the first Canadian to be stranded in Cuba after a car accident. Cody LeCompte, then 19, spent three months there in 2010 after his rental car was sideswiped by a truck. Police also told him he must stay while the investigation was ongoing.

“Traffic accidents are a frequent cause of arrest and detention of Canadians in Cuba,” according to the Canadian government’s Cuba travel advice.
Още повече, че за разлика от средностатистическия квебекски турист ти имаш пари, кариера, т.е. имаш какво да губиш. А красиви стари градове в Латинска Америка бол. И кубинска манджа в Маями.
И къде по света ще те пуснат да си тръгнеш поживо-поздраво ако си замесен в сериозен пътнотранспортен инцидент (да не говорим ако има пострадали)?
В Куба поне няма опастност да те застрелят на улицата, което е много по-вероятно да ти се случи в САЩ или Канада (справка - темата за Роб Форд под шипките). Аз съм се завирал в какви ли не усойни места в Мексико, Куба, Сирия, Сингапур и къде ли още не, но честно да ти кажа най-криво се чувствах като минах през един странен квартал в Чикаго по погрешка, при това в собстеният си автомобил. Имах чувството, че ако изляза от колата и ще съм дотук.
В Кубинските курорти е много по-вероятно да попаднеш на сбиване м/у туристи (вкл. Канадци, макар че според разговорите ми с Кубинците Канадците са едни от най-читавите - според тях най-трудните са Англичаните и Италианците) отколкото някой местен да ти направи проблем - за тях туристите са кокошки, снасящи златни яйца и нямат сметка да ги заколят за едната вечеря (ха-ха).
А за да ти отговоря на въпроса - има какво да се види и като природа, и като история, и други неща. Колите под наем са сравнително нови - обикновенно Хюндай, но рентата е като в Сев. Америка. Проблем е, че е много трудно да си намериш читава пътна карта (то всичко е проблем да се намери там) и също има много пътни произшествия, въпреки редкият трафик - подобно на БГ от 80-те години - много ниска култура на шофиране и много стари автомобили с износени гуми и ходови части (местните карат Лади и Москвичи от 80-те, както и американски таралясници от 60-те, ако са по-беднички). Един таралясник без фарове и не в движение струва няколко хиляди УС долара, износени гуми регенарат н-та упореба за същата кола - стотици УС долара и т.н.
Така че внимавайте като шофирате рент-а кар, Киро е дал добър съвет, който излиза и по-евтино отгоре на всичко.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Мнение за хотели в Куба

Мнение от Marto »

jovani написа:
И къде по света ще те пуснат да си тръгнеш поживо-поздраво ако си замесен в сериозен пътнотранспортен инцидент
Във всяка развита страна с работещи и логични закони.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Мнение за хотели в Куба

Мнение от Kpetrov »

Marto написа:
jovani написа:
И къде по света ще те пуснат да си тръгнеш поживо-поздраво ако си замесен в сериозен пътнотранспортен инцидент
Във всяка развита страна с работещи и логични закони.
Тази развита държава ли... например!?
:rofl: :rofl: :rofl:
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Мнение за хотели в Куба

Мнение от ivandaman »

Куба е ОК да отиде да се види (най-много веднъж), но там трябва да се отиде с доста "open mind" и човек да не се впряга много..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Мнение за хотели в Куба

Мнение от roumensp »

Kpetrov написа:
Marto написа:
jovani написа:
И къде по света ще те пуснат да си тръгнеш поживо-поздраво ако си замесен в сериозен пътнотранспортен инцидент
Във всяка развита страна с работещи и логични закони.
Тази развита държава ли... например!?
:rofl: :rofl: :rofl:
Именно! Като отидеш в тази държава всичко ти е наред и няма за какво да се притесняваш. Другите могат само да им завиждат за хотелите, обслужването, организацията, пътищата, атракциите и забавленията, които предлагат.
Хората говорят по-добър английски от мен и не аз, а те се мъчат да ме разберат какво казвам, не трябва да мъкна кеш, защото канадските ми кредитни карти могат да се ползват дори за покупка на хот-дог, пък и нали са "полицейска държава" - чувствам се по-сейф дори и от в Канада. ;)
И ако ходиш на правилните места, никога няма да се сблъскаш с тия канадци (и не-канадци) дето пикат по басейните. :D
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Мнение за хотели в Куба

Мнение от jovani »

Marto написа:
jovani написа:
И къде по света ще те пуснат да си тръгнеш поживо-поздраво ако си замесен в сериозен пътнотранспортен инцидент
Във всяка развита страна с работещи и логични закони.
Отново пишеш неверни неща - не ти ли писва?
Ако се напиеш и предизвикаш ПТП със сериозни последствия в Канада единственият начин да се измъкнеш е ако си с дипломатически имунитет (и пак не е сигурно).

http://www.dawn.com/news/604023/a-diplomatic-tangle
The low-level diplomat Andrey Knyazev was charged with criminal negligence causing death, impaired driving, failing to provide a breath sample and criminal negligence causing bodily harm. However, Mr Knyazev immediately claimed diplomatic immunity and Russia denied Canada`s request to lift it asserting that the diplomat would be prosecuted in his own country. On return to Russia Mr Knyazev was jailed for four years.

А ето какво е направил Канадеца:
http://www.citynews.ca/2013/10/28/missi ... uly-crash/
One night, while at a party, a friend he had recently met drove Buksa and another person home.
The car smashed into a tree, killing the driver and injuring both Buksa and the other passenger.
Because the rental car was under Buksa’s name, he was taken into custody.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Мнение за хотели в Куба

Мнение от jovani »

roumensp написа:
Kpetrov написа:
Marto написа:
jovani написа:
И къде по света ще те пуснат да си тръгнеш поживо-поздраво ако си замесен в сериозен пътнотранспортен инцидент
Във всяка развита страна с работещи и логични закони.
Тази развита държава ли... например!?
:rofl: :rofl: :rofl:
Именно! Като отидеш в тази държава всичко ти е наред и няма за какво да се притесняваш. Другите могат само да им завиждат за хотелите, обслужването, организацията, пътищата, атракциите и забавленията, които предлагат.
Хората говорят по-добър английски от мен и не аз, а те се мъчат да ме разберат какво казвам, не трябва да мъкна кеш, защото канадските ми кредитни карти могат да се ползват дори за покупка на хот-дог, пък и нали са "полицейска държава" - чувствам се по-сейф дори и от в Канада. ;)
И ако ходиш на правилните места, никога няма да се сблъскаш с тия канадци (и не-канадци) дето пикат по басейните. :D
Ключовата дума е "правилните места"... Ако попаднеш на неправилното място, дето полицаи не припарват няма да има кой да ти помогне.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Мнение за хотели в Куба

Мнение от roumensp »

jovani написа:Ключовата дума е "правилните места"... Ако попаднеш на неправилното място, дето полицаи не припарват няма да има кой да ти помогне.
Ами аз не съм толкова прост, че да отида на почивка в Harlem или някое гето в Детройт. Ти ако заведеш семейството си в София, на ресторант във Филиповци ли ще ги водиш ?
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Мнение за хотели в Куба

Мнение от roumensp »

jovani написа:http://www.dawn.com/news/604023/a-diplomatic-tangle
The low-level diplomat Andrey Knyazev was charged with criminal negligence causing death, impaired driving, failing to provide a breath sample and criminal negligence causing bodily harm. However, Mr Knyazev immediately claimed diplomatic immunity and Russia denied Canada`s request to lift it asserting that the diplomat would be prosecuted in his own country. On return to Russia Mr Knyazev was jailed for four years.

А ето какво е направил Канадеца:
http://www.citynews.ca/2013/10/28/missi ... uly-crash/
One night, while at a party, a friend he had recently met drove Buksa and another person home.
The car smashed into a tree, killing the driver and injuring both Buksa and the other passenger.
Because the rental car was under Buksa’s name, he was taken into custody.
Значи според теб няма разлика между това да караш пиян и да предизвикаш смъртта на някой, и да се возиш при някой, който се блъска в дърво и загива при инцидента.
Оставям на Марто да ти обясни разликата .... :D
Последно промяна от roumensp на Съб Дек 21, 2013 2:34 pm, променено общо 1 път.
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Мнение за хотели в Куба

Мнение от kiro »

roumensp написа:
И ако ходиш на правилните места....
:D Правилните места :D Ако ходиш на "правилните места" в Куба, може да си прекараш a vacation of a lifetime. Аз мога да ти организирам в рамките на един ден скокове с парашут, скуба дайвинг, посещение на постановка на националния балет и за край на деня - парти в басейна на кондото ти. Всичко това на цена, съпоставима с престоя в някой Холидей Ин във Флорида. В Куба всичко е въпрос на това да знаеш къде да отидеш и кого да попиташ.
Последно промяна от kiro на Съб Дек 21, 2013 5:15 am, променено общо 1 път.
Bulgayrian
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Мнение за хотели в Куба

Мнение от roumensp »

kiro написа:
roumensp написа:
И ако ходиш на правилните места....
:D Правилните места :D Ако ходиш на "правилните места" в Куба, може да си прекараш a vacation of a lifetime. Аз мога да ти организирам в рамките на един ден скокове с парашут, скуба дайвинг, посещение на постановка на националния балет и за край на деня - парти в басейна на кондото ти. Всичко това на цена, съпоставима с престоя в някой Холидей Ин във Флорида. В Куба всичко е въпрос на това да знаеш къде на отидеш и кого да попиташ.
А не беше ли ти този, който ме посъветва да отида без семейството си и да стоя настрана от опиканите басейни ?

Пък и за разлика от теб не съм живял в Куба и не знам кой, кога и къде да питам. За тая цел "гринговците" са измислили Интернет. :D
Последно промяна от roumensp на Съб Дек 21, 2013 5:28 am, променено общо 1 път.
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Мнение за хотели в Куба

Мнение от kiro »

да, това е програма за singles. За басейна имам предвид нещо такова:
http://www.havanacasaparticular.com/pro ... _hotel=572"
Bulgayrian
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Мнение за хотели в Куба

Мнение от roumensp »

kiro написа:да, това е програма за singles. За басейна имам предвид нещо такова:
http://www.havanacasaparticular.com/pro ... _hotel=572"
Ако се разведа ще ти пиша на лични, но засега съм си наумил Банког. ;)
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Мнение за хотели в Куба

Мнение от Павел »

roumensp написа:
kiro написа:да, това е програма за singles. За басейна имам предвид нещо такова:
http://www.havanacasaparticular.com/pro ... _hotel=572"
Ако се разведа ще ти пиша на лични, но засега съм си наумил Банког. ;)

Понеже още не си разведен :D , горещо ти препоръчвам да прескочиш Банкок и да се забиеш някъде по островите. Ако много държиш на гъчканица и лека циганийка, отдели на Банкок не повече от ден-два. Ние бяхме в Байоки - много добър хотел на добро място и на доста прилични цени. Най-отгоре на 82-я етаж има ресторант/бар, от който вю-то щеше да е невероятно, ако въздуха беше канадски :D

http://www.agoda.com/en-ca/baiyoke-sky- ... AEg&cklg=1"

http://baiyokesky.baiyokehotel.com/"


Доста сте изписали за Куба, та ако ми позволите да обобщя:

Куба е за прости и новоизлюпени бг богаташи, които кат се върнат в Бг, Умрат да се фукат колко супер е там, както и за бедни или неориентирани българи в северна Америка.

Защо да е сноб този, който има опит, видял е това-онова от света, знае как да си направи due diligence и решава, че Куба не си заслужава?

Блъди, да изтъкваш, че си бил 4 пъти в Куба е все едно да се изтъкваш, че последните ти 4 коли все са били Трабанти. Дат'с ритардид.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Мнение за хотели в Куба

Мнение от ablood »

Павле, гледам, че във всичко търсиш самоизтъкване. Пък и не съм ходил 4 пъти в Куба (пак невярно интерпретираш).
Ако предлагаха по-евтина и комфортна почивка за семейството ми в Албания, там щях да ходя. Дреме ми за снобарщината на дестинацията.

Достатъчно ми е, че в Куба е сигурно, спокойно, топло и поради ниските цени мога да си позволя 2 ходения годишно, вместо едно. Престижността отдавна не ми е приоритет, пък и на децата не им дреме.

Ако това за теб е retarded, нищо ново. Като оня "почти парализирания", дето всъщност бил напълно излекуван.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Публикувай отговор