Събиране в подкрепа на протестите в България

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Събиране в подкрепа на протестите в България

Мнение от Bistra »

М-Дам и трайно настаняване на руските интереси на Балканския полуостров...
Интереси, които убиват един от най-големите политици на България (умишлено неизучаван в училище)...Стефан Стамболов.
По-голямо завладяване от това...Здраве му кажи!
...
С Иван Костов се получи нещо подобно. Колко сме сплотени, когато трябва да окаляме и очерним някого, нали?!
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
justine
Мнения: 111
Регистриран на: Сря Яну 30, 2008 9:44 am
Местоположение: Sofia

Re: Събиране в подкрепа на протестите в България

Мнение от justine »

Нямам нужда от нови "освободители". Няма да агитирам за никого. Въпросът сега е безскрупулно скалъпеното правителство на БСП, ДПС и Атака, което трябва да подаде оставка възможно най- бързо. Въпросът сега е и за политическия отзвук на днешната ситуация в България, позволила няколко десетилетия след края на кошмарната Втора световна война, да демонстрира на чувствителното на тема фашизъм и ксенофобия европейско семейство как една коалиция между комунисти и мюсюлмани безбожници (ето такива са офицерите от ДС в редиците на ДПС) се крепи на "златния глас" на един умопомрачен фашизоид, какъвто е Сидеров. Това в Европа е неприемливо. Сидеров подкрепи коалицията на социалистите с турската партия не за да потресе невъзможно наивните си привърженици (представете си как се чувстват те в момента), а защото е слуга на службите, на които слугуват и останалите коалиционни партньори- бившата ДС и нейната пчела майка- агентурата на бившата СССР. Понеже в България е много късно ще пусна едно мнение във фейсбук на тема ГЕРБ. Мнението е мое и е писано преди броени дни.
.... Иначе, честно казано това за ГЕРБ не го разбирам. До последно съм критикувала политиката на тази партия. За малко да се излъжа, както някога и да не отида да гласувам и този път, НО ще бъде огромна грешка да си затворя очите пред няколко факта с огромно политическо значение. Ще спомена само два от тях, защото не е редно толкова бързо да забравяме важните неща: ГЕРБ отзоваха посланиците с принадлежност към бившата ДС и направиха възможно спиране на проекта "Белене". Харесват ли ни или не, това е политическата формация, която представлява реална антитеза на чудовищното образувание БСП/ДПС/Атака. Мисля, че е безсмислено да се възлагат надежди на други политически сили, които НЕ са парламентарно представени. И второ, лично за мен, яростта и скоростта, с които всичко най- долно, гадно и с агентурно минало в страната се консолидира именно срещу ГЕРБ (срещу никоя друга политическа формация), легитимира тази политическа партия като известна надежда за отпор срещу агентурата на ДС. Забележете- никой друг засега не представлява опасност за бившите комунисти. Разбира се, че се надявам на създаване на обединена десница, разбира се, че намирам това за възможно, но моля Ви не мечтайте- в момента се води борба на живот и смърт с тази отчаяна от собствената си уродливост хидра. Сега не е време и да интелектуалничим. Сега всеки, кой както може (визирам и решението на Едвин Сугарев), визирам и тези, които свиркат и скандират и онези, които предпочитат мълчаливи протести, а защо не и приятелите, които призовават за радикални действия, та всеки, кой как може трябва да застане с най- голямата твърдост, на която е способен, за да защити държавността на България. И, моля замислете се- кой друг направи дори онова малкото срещу интересите на ДС, което ГЕРБ направи? Да, половинчато, да, недовършено и нескопосано, но реално. Но кой друг се изправи срещу бившата СССР, за да защити интересите на България, при това в условия на крехко парламентарно мнозинство, което всеки от нас знае какво означава? Означава компромис и нечистоплътни съюзи. За това ГЕРБ напълно заслужено заплатиха сметката накрая. Моля ви се – проявете здрав разум! Харесва ли ни или не- тази партия е ЕДИНСТВЕНАТА парламентарно представена сила, на която можем да се надяваме и в този, вероятно и в бъдещия парламент.

Има надежда. Само дръжте за оставка на това правителство, а след това търсете онази политическа сила, която Ви предложи пълна лустрация, защото именно и само лустрацията е скалпела за язвата, наречена ДС!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Събиране в подкрепа на протестите в България

Мнение от ablood »

:lol:
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Събиране в подкрепа на протестите в България

Мнение от Bistra »

justine, ти сериозно ли? Да не си и ти от ония с флашките? :D
Между другото бая си мислех дали да не си го сложа като подпис...
"Политическият хаос е свързан с упадъка на езика." - Джордж Оруел
Колко е "бисерен" езикът на нашите "български" политици...парламентарно представените, де. ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Mark_2013
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Май 22, 2013 11:02 am

Re: Събиране в подкрепа на протестите в България

Мнение от Mark_2013 »

Изображение
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Събиране в подкрепа на протестите в България

Мнение от NightMartini »

Bistra написа:
NightMartini написа: Ако за теб 72 коментара за 3 години са много, много ясно мога да си представя какво всъщност си правила снощи.
Ако си забравила, нека ти припомня. Тук се регистрирах единствено за да помогна на Българче. Ако той в момента не е сам и е щастлив, значи си е струвало.
Трудно ми е да приема критика от жена, която е прекарала четири хиляди двеста и осемдесет мига от живота си във форума.
Душата винаги разтоварва страстите си върху измислени неща, когато истинските и липсват.
И сега, ако си спомняш това-
Разпадам се като пъзел и се връщам обратно в кутията.
Желая щастие на всички.
Радвам се за теб...и за него. Все пак чуй един съвет "с опит" да го кажем...Жените не обичат досадни мъже, които се имат за последна инстанция, както и неискрени такива. И аз ти желая щастие. Дано намериш, това което търсиш! :y:
След като целунеш децата за лека нощ искам срещу твърденията: досадни мъже, последна инстанция и неискрен да напишеш тези мои думи от форума, които ме обличат в тези определения.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Събиране в подкрепа на протестите в България

Мнение от Bistra »

NightMartini написа:След като целунеш децата за лека нощ искам срещу твърденията: досадни мъже, последна инстанция и неискрен да напишеш тези мои думи от форума, които ме обличат в тези определения.
Само не разбрах, защо трябва да целувам децата за лека нощ? Те са още навън, не са се прибрали, но ще ти отговоря...Досаден те нарекох именно заради онази тема. Аз още тогава ти казах, ако си спомняш, че не е редно трета страна да се намесва в такова деликатно нещо. Всъщност сега се замислям, че може и да не си мъж...Извинявай, неточно предположение. Неискрен си, защото за да си направиш специален ник означава, че си криеш самоличността. А се правиш на последна инстанция, защото се опитваш да насочваш хората, немислещи като теб: Един бил с диагноза, втори раздавал шамари, на трети не му достигал секс. Не го прави, не е приятно!
Обсъждаме все пак смисъла от ходенето или неходенето на един политически протест.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Mark_2013
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Май 22, 2013 11:02 am

Re: Събиране в подкрепа на протестите в България

Мнение от Mark_2013 »

Накажи глупака с мълчание, а врага с усмивка ! :)
seeker
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 8:37 am

Re: Събиране в подкрепа на протестите в България

Мнение от seeker »

justine написа:Има надежда. Само дръжте за оставка на това правителство, а след това търсете онази политическа сила, която Ви предложи пълна лустрация, защото именно и само лустрацията е скалпела за язвата, наречена ДС!
Какво имаш предвид под лустрация?
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Събиране в подкрепа на протестите в България

Мнение от NightMartini »

Bistra написа:
NightMartini написа:След като целунеш децата за лека нощ искам срещу твърденията: досадни мъже, последна инстанция и неискрен да напишеш тези мои думи от форума, които ме обличат в тези определения.
Само не разбрах, защо трябва да целувам децата за лека нощ? Те са още навън, не са се прибрали, но ще ти отговоря...Досаден те нарекох именно заради онази тема. Аз още тогава ти казах, ако си спомняш, че не е редно трета страна да се намесва в такова деликатно нещо. Всъщност сега се замислям, че може и да не си мъж...Извинявай, неточно предположение. Неискрен си, защото за да си направиш специален ник означава, че си криеш самоличността. А се правиш на последна инстанция, защото се опитваш да насочваш хората, немислещи като теб: Един бил с диагноза, втори раздавал шамари, на трети не му достигал секс. Не го прави, не е приятно!
Обсъждаме все пак смисъла от ходенето или неходенето на един политически протест.
Съжалявам Бистра, но грешиш. Никога тогава не си казвала, че трета страна не трябва да се намесва. Аз просто държах темата жива. И спомняш ли си колко хора след това се включиха и започнаха да пишат? Всички, които писаха там споделиха, че това е единствена тема, в която няма агресия и безмислени спорове. Спомняш ли си как започнах - имаше стотици преглеждания и нито едно мнение. Затова започнах да пиша, защото хората спореха за глупости, но никой не обърна внимание на чисто човешки проблем. Не мога да повярвам, че написа думата досаден. Сега си спомням, че дори там бях написал едно стихотворение, пак така за да вдигна темата нагоре и тогава ти каза: ей сега тука разплака всички баби. Кога беше искренна тогава, или сега когато казваш, че съм бил досаден? Както казва една моя приятелка тази тема беше единствения чист остров във форума. Крия си самоличността - виж колко е просто - казвам се Мартин и винаги влизам през нощта. Казваш последна инстанция. Ти как би определила хора, които години наред си говорят един на друг и никога един с друг?
Бистра - последното мнение на Марк какво е - последна инстанция, шамар, диагноза? Когато го четеш не усещаш ли празнота? И Марк ти мирише повече на мъж след тази убийствена мъдрост?
Човек винаги търси и намира подкрепа в семейството си, така че виртуалното и анонимно порицание не вървят.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Събиране в подкрепа на протестите в България

Мнение от Bistra »

NightMartini написа:Съжалявам Бистра, но грешиш....
Човек винаги търси и намира подкрепа в семейството си, така че виртуалното и анонимно порицание не вървят.
Мисля, че не греша. Не помня какво съм ти писала в онази тема. Предполагам, че е било сарказъм, защото наистина я намирах за нелепа.Обърнах ти единствено внимание заради странния ник. Имам обаче много добре развита интуиция, която ми казва, че не винаги доброто е добро и злото-зло. С една дума, след последните ти коментари, опити за свирене на сантиментална струна, отклоняване на вниманието към друг ник (нямам гаранции, че не е отново твой) ми намирисва на откровенна манипулация. При мен това не върви, т.е. започваш да не ми харесваш.
Горното ти изречение съм оставила, защото си абсолютно прав, макар че някои боравят с Интернет пространството подобно на стените на ефтин кенеф. Не те визирам теб в никакъв случай, разбира се. Тези за които се отнася си го знаят. Няма обаче действие без равно противодействие, за да се запази равновесието, нали така?! ;)
Ти нали щеше да се изпаряваш? Що така изведнъж се отказа? Моето доверие е най-трудно за спечелване, а ти мисля вече се провали. Лека нощ и сладки сънища! :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Събиране в подкрепа на протестите в България

Мнение от NightMartini »

Bistra написа:
NightMartini написа:Съжалявам Бистра, но грешиш....
Човек винаги търси и намира подкрепа в семейството си, така че виртуалното и анонимно порицание не вървят.
Мисля, че не греша. Не помня какво съм ти писала в онази тема. Предполагам, че е било сарказъм, защото наистина я намирах за нелепа.Обърнах ти единствено внимание заради странния ник. Имам обаче много добре развита интуиция, която ми казва, че не винаги доброто е добро и злото-зло. С една дума, след последните ти коментари, опити за свирене на сантиментална струна, отклоняване на вниманието към друг ник (нямам гаранции, че не е отново твой) ми намирисва на откровенна манипулация. При мен това не върви, т.е. започваш да не ми харесваш.
Горното ти изречение съм оставила, защото си абсолютно прав, макар че някои боравят с Интернет пространството подобно на стените на ефтин кенеф. Не те визирам теб в никакъв случай, разбира се. Тези за които се отнася си го знаят. Няма обаче действие без равно противодействие, за да се запази равновесието, нали така?! ;)
Ти нали щеше да се изпаряваш? Що така изведнъж се отказа? Моето доверие е най-трудно за спечелване, а ти мисля вече се провали. Лека нощ и сладки сънища! :)
Бистра какво интересно и забавно намирате в имотиконите?
Каква беше историята. Точно в този момент Аблод имаше някакъв проблем с контакта и всеки ден тълпи от хора обсъждаха този проблем. Българче стоеше тихо в ъгъла с една скромна молба – човека е постигнал всичко, но е сам. Точно тогава написах, че най-тъжно е да вечеряш сам и самотната вечеря е еднакво горчива както в Канада, така и в България. След това се включи Клисуров, ти, Афродита и много други. Две години по-късно разбирам, че за теб това е било просто игра на думи. Интуицията често е извор на недоразумения. Единствения момент там, когато ти ми направи забележка е, когато пуснах линк към това видео http://www.youtube.com/watch?v=KwnTYy2p0AE" - и ти ме попита – Дали осъзнавам последствията? Да аз знаех какво правя, защото Българче продължаваше да бъде сам, но не и самотен. Аз не съм артист. Работя само с един ник, но все пак твоята интуиция е по-важна. Не се боря за твоето внимание. Близо до теб ми е студено. Спомням си колко бързо и категорично свали доверието си от Клисуров. Той е все още жив и здрав. Животът е в живота Бистра, не във форума. Мога да кажа, че съм сантиментален. Днес отказах 50 долара бакшиш, като в замяна на това прегърнах едно дете. Видях дъщеря си в него – тъмна къдрева коса и тъмни очи, леко отпуснат памперс и малки объркващи крачки тичащи около басейна. Удоволствието беше великолепно. Ще призная и слабост – да агресивен съм. Бил съм шампион по силови спортове. В мен има агресия, но аз мога да я контролирам. И въпреки това се определям като нещо ефемерно. Аз съм жив Бистра и това ми харесва, всичко останало е без значение.
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Събиране в подкрепа на протестите в България

Мнение от ivalin »

Bistra написа:М-Дам и трайно настаняване на руските интереси на Балканския полуостров...
Интереси, които убиват един от най-големите политици на България (умишлено неизучаван в училище)...Стефан Стамболов.
По-голямо завладяване от това...Здраве му кажи!
...
С Иван Костов се получи нещо подобно. Колко сме сплотени, когато трябва да окаляме и очерним някого, нали?!
Ех, ех, ех, мило момиче... Не мисля, че си избрала най-удачния пример в българската история... Позволи ми да ги познавам и двамата доста добре... Според известните факти на българската история (отразени и в Уикипедия) Стефан Стамболов е роден на 31 ян. 1854 г. във Велико Търново. За кратко е учител в Търново. Стамболов е делегат на Търновския революционен комитет. След Априлското въстание, избягва в Румъния.
По време на Руско-турската освободителна война е военен кореспондент на в-к „Новое время“. На 3 юли 1895 г. Стамболов е убит на улицата и след това разфасован. Как мислиш защо?! Единствения личен фонд на Стефан Стамболов се съхранява в архива във Велико Търново. Там на място можеш да се запознаеш с личността му в дълбочина, има и някои негови вещи във фондовете на музея. В Софийския архив се пазят документи единствено свързани с дейността му като държавник... като стенограми от заседания и т.н.
Иван Костов ще се въздържа да го коментирам на дълго и на широко, само ще спомена, че по едно време ми беше работодател и съвсем не е света вода ненапита както ти се опитваш да го изкараш. Иван Костов още от ВМЕИ „Ленин“ пряко участва в планът „Ран-Ът“, изготвен от Луканов. Според него, по план българите трябва да се стопят до 5 милиона, тъй като за толкова стигат ресурсите в страната. Единият вариант е с насаждане на етническа нетолерантност и прерастването й в гражданска война с хиляди жертви. Другият е водене на „социална” политика от правителството, която да поддържа мизерно нисък стандарт и така хората сами да се изселят от родината си. Има и вариант за масово сеене на болести, зарази, смърт, аерозолни престъпления. Според Александър Хайтов, син на великия писател Николай Хайтов, стратегията действително съдържа „секретна част“, която е дадена на баща му лично от Андрей Луканов. В нея се описват „грабежите на прехода, ужасната безработица, изтичането на мозъци, проблемите със здравеопазването, корупцията“
Последно промяна от ivalin на Чет Юли 04, 2013 11:06 am, променено общо 2 пъти.
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
justine
Мнения: 111
Регистриран на: Сря Яну 30, 2008 9:44 am
Местоположение: Sofia

Re: Събиране в подкрепа на протестите в България

Мнение от justine »

Лустрацията, seeker, е пакет от законодателни и административни мерки за изваждане на хората с принадлежност към бившите репресивни органи на страната като ДС или тези, които са били част от висшите кръгове на комунистическата партия от ръководни длъжности в България. Лустрацията може да бъде пълна или частична, безсрочна или за определен срок от време от влизане в сила на това законодателство. Всички цивилизовани страни от бившия соц. лагер проведоха успешна лустрация. Последната страна, приела лустрационно законодателство е Румъния (преди няколко седмици). В България действат лустрационни текстове, които са козметични и не могат да изпълнят основната задача на едно такова законодателство, а именно да ограничат влиянието на бившите служби върху обществените, политическите и икономическите процеси в страната.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Събиране в подкрепа на протестите в България

Мнение от IRA »

Не са проблем на България политиците, а голяма част от населението ( между другото изключвам себе си аз съм си наред :rofl: ). Аз лично все още не мога да разбера как може този откровено луд човек Волен Сидеров да събере толкова голям процент на изборите. Явно много хора не са с всичкия си в тази страна. И със стачки и без стачки, няма оправяне. На едни бъдещи избори няма да има много голяма разлика в изборните резултати.
Последно промяна от IRA на Чет Юли 04, 2013 5:39 am, променено общо 2 пъти.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Заключено