Писнало ли ви е от SFBG82, да го разкарат ли?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината

Писнало ли ви е от снимките на SFBG82?

Анкетата свършва на Пет Мар 01, 2013 11:38 am

Да, искам да го баннат, не издържам повече.
7
18%
Не, досаден е, но не ми пречи.
19
49%
Не, много ми са интересни неговите снимки.
13
33%
 
Общо гласове: 39
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Писнало ли ви е от SFBG82, да го разкарат ли?

Мнение от c200 »

yahoo написа: Верно е че като за качествена частна детска градина не плащам много - само $40 на ден.....
Според тоя калкулатор http://www.budget.finances.gouv.qc.ca/B ... ncais.html"
нетната тарифа е $22 на ден за семейство с 1 дете и доход 250К.
Интересно, че при 150К излиза малко по-скъпо, към $23 на ден, тц,тц...

P.S. Калкулаторът работи и на английски за les ostis d'anglophones salles
Иначе цивилизованите хора предпочитат de la marde Québéqoise, мухахахах :)
http://www.youtube.com/watch?v=QPgPDLm1ihQ"
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Писнало ли ви е от SFBG82, да го разкарат ли?

Мнение от Павел »

Ира, нещо не си ме разбрала - детето ми е на 3.5 и сега плащам по $70 на ден за градина. Тарифите които ти посочих за преди и след у-ще, както и за лятото, са за ученици над 6 години.
Искам да ти задам един въпрос, ако можеш ми отговори само с "да" и "не". Ти наистина ли мислиш, че всичките комунистически придобивки които има населението на Кебек, се покриват от по-високите ви данъци, т.е., без парични инжекции от другите провинции?
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Писнало ли ви е от SFBG82, да го разкарат ли?

Мнение от IRA »

Не не мисля, но голяма част се покриват именно от там. Проблема не е в самите придобивки,а че голяма част точно от възползващите се от тях не работят . Това,което не разбирате ,че комунизма в Квебек е само за тези,които не работят, а за тези които работят не е никакъв комунизъм. Лично аз съм се замислила да ли да не се местя в Торонто, защото лично за мен дори и да плащам 1500 за градина ,там ще ми остават повече пари след данаци, a на мен ми остават още 30 години до пенсия, а децата (надявам се ) няма да ходят 20 години на градина.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Писнало ли ви е от SFBG82, да го разкарат ли?

Мнение от Ninushevi »

pumpy написа:
miteto написа:
pumpy написа:За разлика от България, Канада е свободна страна ...
Тва е нещо ново за мен. По кой параграф Канада е по-свободна от България? Напротив, в България си доста по-свободен са си правиш квот' си искаш, което го считам за минус в повечето случаи.
По параграфа "лично усещане". А то е, че в Канада съм свободен на изказвам мнението си без цяла група да ми обяснява колко съм прост, невъзпитан, неуместен има лошо държание или кой знае още какво. И един пример, който е извън мен:
- в метрото в Монреал, груп младежи влизат и сядат на пода, на свободното място пред вратите. Как за десетте спирки, които аз се возих не се намери ЕДИН пътник да им направи забележка, камо ли да си позволи да им дава определения то сорта горе;
Хайде сега да си представим същата група младежи в София в метрото. Колко ли спирки ще са необходими преди да ги накарат позорно да се разкарат от тем ???

Ето това за мен е свободна Канада и никой не е длъжен да се съгласява с мен, точно понеже е свободна страна и всеки има право на мнение. Да темата и поведението са ми досадни, но това си е неговото мнение. и когато казвам "свобода" нямам предвид "свободия"
Абсолютно съм съгласен! Никой никого не кара да чете и да гледа насила каквото и да било. Всеки има право, стига грубо да не нарушава правата на останалите или по някакъв начин да обижда, тормози морално и психологически някого и разни от този сорт.
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Re: Писнало ли ви е от SFBG82, да го разкарат ли?

Мнение от JoroF »

На мен лично не ми е досаден човека ,ако не нарушава правилата ,защо да го гонят.На които не му харесва просто подминава.Това че си няма мярка и не знае кога да поспре ,като рекламира как се строи в махалата ,си е друга работа .Да видите как се строи в Бг-то,по -добре да се строи ,отколкото нищо.Това че се прави всичко на парче и около сградите инфраструктурата е гола вода то друга работа .Я оставете човека да си поства ,като го увлича.
THE LAST LINE OF DEFENSE
Публикувай отговор