Фараж: А ако 1 млн. турци дойдат в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Фараж: А ако 1 млн. турци дойдат в България?

Мнение от roumensp »

Павел написа:Как да не е лесно - нали самото Апле даде пример с един преуспял българин в Монреал, дето само 6 месеца след пристигането си от БГ и то без английски и френски, си взимал всички изпити и проработил като лекар не само в Канада, ами и Щатите. Сега работи като лекар м/у другото, което е винарство. :D
Тоя беше по-специален и не е от "изключенията", а от "достойните". :rofl:
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Фараж: А ако 1 млн. турци дойдат в България?

Мнение от apple »

roumensp написа:
Павел написа:Как да не е лесно - нали самото Апле даде пример с един преуспял българин в Монреал, дето само 6 месеца след пристигането си от БГ и то без английски и френски, си взимал всички изпити и проработил като лекар не само в Канада, ами и Щатите. Сега работи като лекар м/у другото, което е винарство. :D
Тоя беше по-специален и не е от "изключенията", а от "достойните". :rofl:
След казармата следва медицина с намерението да стане психиатър и писател. През 1971 г. брат му бяга в Канада. Любомир Канов е разпределен в психиатрична болница в Лом. На 3 март 1977 г. е арестуван по обвинения за „Контрареволюционна пропаганда целяща да разруши основите на социалистическия строй у нас и в Съветския Съюз и планиране на опит за бягство на Запад”. Излежава година и половина и през 1984 година успява да емигрира при брат си в Канада. Промените през 1989 го заварват в Ню Йорк.
И двамата прочетете първо за кои години става въпрос. За тези времена изобщо не споря, че е било възможно да постигнеш много и тук и в щатите. А специалистите са ги лапали като топъл хляб без днешните наложени ограничения. Но разбира се за вас времето е спряло и промените са само плод на моето ;) въображение. Като се замисля и аз съм имала близък родственик имигрирал насам по времето на "Титаник" и постигнал доста човека. А тръгнал само с потури на задника, по цървулки, два комата ляб в торбичката и т.н. Ама не го давам за пример, нали? :lol: За вас нито България, нито Канада, нито САЩ се променят. Хилядите гладни имигранти изсипващи се всяка година тук изобщо не променят икономическата ситуация, ама хич даже... ;)
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Фараж: А ако 1 млн. турци дойдат в България?

Мнение от apple »

fighter написа:Много се отклоняваме от темата, но не мога да се въздържа и да не коментирам поста на ябълката. Значи аз имам тук трима много близки приятели, които работят като инженери, като единия дори е главен инженер на компанията. Не се е налагало да учат нещо тук, нито да приравняват нещо. Знам още няколко човека българи, които също работят като инженери. Друг близък мой приятел българин преди 2 седмици беше на интервю за инженерна позиция, шанса да получи работата е повече от 50%.
"Тежка" работа работят такива като мене, дето нямат някакво високо образование или търсен занаят. Така че ако хората си имат занаята и уменията, няма от какво да се плашат :)
Пък и да нямат - никога не е късно да се учиш на нещо ново :)
Да, да и един мармот... :lol: Айде сега бръкни в другия ръкав и извади инфо как всяка събота играеш белот или покер с двама трима доктори дипломирани в БГ и те си работят по специалността. ;) Е тогава ще те призная за велик маг! А между другото под работа по специалността не се брои санитар. Щото като чета на някои хора тук разсъжденията и изглежда, че това им се вижда сходна професия. Релевантна некак си, де... та и с инжовете така се получава. Добре, че имаше все пак и други мнения за това как в НАШИ дни стоят нещата с тези професии тук и правото да ги практикуваш на местно ниво. Пък и я попитай тук във форума колко инжове има рабогещи като ИНЖЕТЕРИ тук и без никакво учене, приравняване, лицензиране? И ако случайно има за коя година става реч... Но ти си далече от тези неща явно. Ниско квалифициран работник в БГ същото и тук, та откъде да ги знаеш тези неща? Както казах и преди това обяснява твоя възторг и задоволство от живот с пълен хладилник в чуждо мазе в предградията на мегаполиса. И аз както и преди съм казвала това го разбирам и определено съветвам хората от тази категория да идват насам. Живота им ще е ако не по-добър, то поне по-сит от този в България.
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Фараж: А ако 1 млн. турци дойдат в България?

Мнение от agent Ozo »

Който е бил висококвалифициран и успял специалист в България, рано или късно става такъв и в Канада. (Аблъд)
Нискоквалифицираните работници от България живеят по-сит живот в Канада и са във възторг от това. (Ябълката)

Интерсено къде да сложим тези, които разправят, че са били висококвалифицирани и успяли в България, но в Канада само реват, че им затварят всички пътища към успеха, или поне ги спъват на всяка крачка? Типичен пример - Ябълката.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Фараж: А ако 1 млн. турци дойдат в България?

Мнение от myhata II »

agent Ozo написа:Който е бил висококвалифициран и успял специалист в България, рано или късно става такъв и в Канада. (Аблъд)
Нискоквалифицираните работници от България живеят по-сит живот в Канада и са във възторг от това. (Ябълката)

Интерсено къде да сложим тези, които разправят, че са били висококвалифицирани и успяли в България, но в Канада само реват, че им затварят всички пътища към успеха, или поне ги спъват на всяка крачка? Типичен пример - Ябълката.
Не се опитвай да обиждаш съфорумците си !!

"Типичен пример" за това отгоре си самия ТИ, а къде ще се "сложиш" ти си знаеш !!
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Фараж: А ако 1 млн. турци дойдат в България?

Мнение от myhata II »

Айде,явно стана модерно,да се пращат отворени-писма до еди кой си ингилизин
ето го и поредното от поредния кретен,които не може да разбере че на западна Европа са и нужни послушни и наведени гастербайтери,а не безверни,образовани и знаещи хора
В тази графа"гастербайтери" успешно влизат хора от близкия изток,Индия и Африка
Та ето го и писмото:

Писмо до Джон Бул
http://www.dnevnik.bg/analizi/2013/02/0 ... _djon_bul/"
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Фараж: А ако 1 млн. турци дойдат в България?

Мнение от ablood »

agent Ozo написа:Който е бил висококвалифициран и успял специалист в България, рано или късно става такъв и в Канада. (Аблъд)
Нямам нищо против да ме цитираш, но не перефразирай в свободни съчинения!
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Фараж: А ако 1 млн. турци дойдат в България?

Мнение от agent Ozo »

Смятам, че не съм променил смисъла, Аблъд. Не ми се ровеше да вадя точния цитат и затова не съм сложил кавички, позицията ти исках да изразя.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Фараж: А ако 1 млн. турци дойдат в България?

Мнение от Bistra »

myhata II написа: Не се опитвай да обиждаш съфорумците си !!
Мухи, ти с второто си аз ли спориш? А недей, че нЕма нужда! :lol:
И аз ....нищо лично! ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Фараж: А ако 1 млн. турци дойдат в България?

Мнение от ablood »

agent Ozo написа:Смятам, че не съм променил смисъла, Аблъд. Не ми се ровеше да вадя точния цитат и затова не съм сложил кавички, позицията ти исках да изразя.
Позицията ми си няма много общо с нечии "квалификации".
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Фараж: А ако 1 млн. турци дойдат в България?

Мнение от the_coach »

apple написа:....... Но ти си далече от тези неща явно. Ниско квалифициран работник в БГ същото и тук, та откъде да ги знаеш тези неща? Както казах и преди това обяснява твоя възторг и задоволство от живот с пълен хладилник в чуждо мазе в предградията на мегаполиса. И аз както и преди съм казвала това го разбирам и определено съветвам хората от тази категория да идват насам. Живота им ще е ако не по-добър, то поне по-сит от този в България.
:rofl:
Значи колко съм квалифициран преценява този, който ми плаща и ми гласува доверие да бъда част от екип, работещ с оборудване за десетки милиони долари.
Всъщност що не ни обясниш малко за твоята квалификация ;)
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Фараж: А ако 1 млн. турци дойдат в България?

Мнение от Павел »

apple написа:
roumensp написа:
Павел написа:Как да не е лесно - нали самото Апле даде пример с един преуспял българин в Монреал, дето само 6 месеца след пристигането си от БГ и то без английски и френски, си взимал всички изпити и проработил като лекар не само в Канада, ами и Щатите. Сега работи като лекар м/у другото, което е винарство. :D
Тоя беше по-специален и не е от "изключенията", а от "достойните". :rofl:
След казармата следва медицина с намерението да стане психиатър и писател. През 1971 г. брат му бяга в Канада. Любомир Канов е разпределен в психиатрична болница в Лом. На 3 март 1977 г. е арестуван по обвинения за „Контрареволюционна пропаганда целяща да разруши основите на социалистическия строй у нас и в Съветския Съюз и планиране на опит за бягство на Запад”. Излежава година и половина и през 1984 година успява да емигрира при брат си в Канада. Промените през 1989 го заварват в Ню Йорк.
И двамата прочетете първо за кои години става въпрос. За тези времена изобщо не споря, че е било възможно да постигнеш много и тук и в щатите. А специалистите са ги лапали като топъл хляб без днешните наложени ограничения. Но разбира се за вас времето е спряло и промените са само плод на моето ;) въображение. Като се замисля и аз съм имала близък родственик имигрирал насам по времето на "Титаник" и постигнал доста човека. А тръгнал само с потури на задника, по цървулки, два комата ляб в торбичката и т.н. Ама не го давам за пример, нали? :lol: За вас нито България, нито Канада, нито САЩ се променят. Хилядите гладни имигранти изсипващи се всяка година тук изобщо не променят икономическата ситуация, ама хич даже... ;)
Абе ние прочетохме за кои години става въпрос, ама ти май не прочете това, или се правиш на ощипана:

"За мой лош късмет, буквално в деня, в който кацнах, бях сменили изпитите за признаване на квалификацията на лекарите. От един сравнително приличен изпит, подобен на държавния изпит в България, който се е държал преди това, бяха въвели чудовищен изпит. Това е изпитът, който ако всеки лекар от планетата издържи, автоматично получава поданство и възможност да работи. Новият изпит беше колосално труден, върху цялата медицина от А до Я. По-късно се оказа, че го взимат само около 10% от хората. А пък аз не бях завършил скоро преди емиграцията си. Бях работил дълги години, специализирал, нямах опит като общ лекар от години. Плюс това всичко беше на английски. Така че започнах да уча английски и медицина отново. Думите, които не разбирах от учебниците, проверявах в речника и в същото време учех много от медицината. А тя беше отишла много напред, особено в области като биохимия, генетика и т. н."

Може и да са взимали в Канада българските лекари директно от Карлуково, ама не в последните няколко столетия, а по времето на Авицена :rofl: :rofl: :rofl:

Съмнявам се даже, че дори Хипократ би могъл да научи английски за година и в същата да си вземе всичките медицински изпити от скрач. С нула английкси, само учебника по анатомия ще те съне с няколко месеца. Жалко, че не познавяше толкова MD-та, колкото инженери в Канада да ти кажат, че ученето, заедно с резидентството, отнема около 14 години.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Фараж: А ако 1 млн. турци дойдат в България?

Мнение от tanyatais »

SFBG82 написа:Не виждам кой знае колко българи да са тръгнали за ОК.
...
Много малко от познатите ми от времето, когато живеех постоянно на острова останаха там.
Над 75% са вече в България.
И нашите са така-над 90 % от близките ни приятели живели години тук са от 2006-2008-ма в БГ..
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Фараж: А ако 1 млн. турци дойдат в България?

Мнение от Daisy2 »

Фараж е техния Сидеров, който търси политически дивиденти и път към парламента. През 2010 загуби изборите за МП, но продължава да се напъва. Farage came third with 8,401 votes. Bercow was re-elected

Той се яде с всички източноевропейци - ето ви тук как се е заял с поляците https://www.facebook.com/NigelFarage?filter=2"

ако ви се чете. На мен не ми се занимава с политици от дребни партии, побеснели за власт, които използват всеки повод да теглят дивиденти.

Nigel Farage accused of being Stalinist and anti-women

http://thehoneyballbuzz.com/2013/02/07/ ... nti-women/"

Изобщо Воленчо на квадрат :)

Пречи му ЕС, защото е Джърман доминейтид :lol: Ами направи и ти икономика като германската, и ще доминираш, бе байно!

Farage spoke of the EU being "German-dominated" in a speech at the European Parliament on 18 November 2011.[48]

И да си дойдем на думата :) за какво е цялата парлама:

Expenses disclosure

In May 2009, The Guardian reported that Farage had said in a speech to the Foreign Press Association that over ten years as a Member of the European Parliament he received £2 million of taxpayers' money in staff, travel, and other expenses on top of his £64,000 a year salary.[33]

A former MP Denis MacShane, previously a Labour Minister for Europe, said that this showed that Farage was "happy to line his pockets with gold". Farage called this a "misrepresentation",[34] pointing out that the money had been used to promote UKIP's message and staff salaries, not his own salary, but he welcomed the focus on the issue of MEP expenses, claiming that "[o]ver a five year term each and every one of Britain's 78 MEPs gets about £1 million. It is used to employ administrative staff, run their offices and to travel back and forth between their home, Brussels and Strasbourg

Ако не е МП и популярен политик, кой ще му плаща тези пари?!
Публикувай отговор