Наглост !

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Заключено
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Наглост !

Мнение от grozdan »

roumensp написа:"Старите" герои са нормални хора, а не светии и да скачаш срещу всеки, който има собствено мнение е, меко казано, смешно.
Как така се получи, че най-големите патриоти все в чужбина се събрахте .... :lol:
Румене, всеки има право да собствено мнение. Хубаво е обаче то да не е крайно. Като бях по-млад и аз имах собствено мнение за процесите в нацистка Германия. Даже и теории развивах пред приятелите си, за да ги убедя в правотата си. Сега ме е срам от това ми поведение.

Хуленето по български национални герои е крайно. Величаенето им за светци - също. Иска се едно елементарно уважение към тези хора. Не говоря за въпросното момиче от линка по-горе - нито съм я гледал, нито ме интересува. Говоря за крайните реакции тук. Какви били мотивите на Левски, Ботев, Раковски, Каравелов и др. Нищо не пишело, имало съмнения, терористи били. Грозно е! Ами ако пък са били идеалисти, точно както пише? Такова нещо не е изключено за времето си.

Второ, откога патриот стана обида? Или си на мнение, че след като сме в чужбина трябва да се отречем от род, родина, майка и баща и да започнем да величаем чуждото. Не че някои не го правят, но аз лично не го разбирам.

Ти като отидеш в чужбина как се представяш - като канадец или като българин? Аз винаги се представям като българин, живеещ в Канада (това ако стане на въпрос). Глупаво би било да говоря с акцент и да претендирам, че съм канадец, нали? Така, че няма как да се скрие факта откъде идвам, къде съм израстнал, къде съм се образовал и възпитал. Реално погледнато е по-умно да се гордея с тези факти, а не да ме е срам.

Срам ме е обаче от какво става с тази страна и ми е болно да е винаги лош пример за каквото се сетиш.
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Наглост !

Мнение от Bistra »

grozdan написа:Ти като отидеш в чужбина как се представяш - като канадец или като българин? Аз винаги се представям като българин, живеещ в Канада (това ако стане на въпрос). Глупаво би било да говоря с акцент и да претендирам, че съм канадец, нали? Така, че няма как да се скрие факта откъде идвам, къде съм израстнал, къде съм се образовал и възпитал. Реално погледнато е по-умно да се гордея с тези факти, а не да ме е срам.
Е-е-е, в коя дупка ни прати да бъркаме пак? :o
Кой казва, че сме се представяли за нещо друго? Тупаме се ежедневно в косматите гърди с гордост : "Булгар, булгар!" :D
Чак в исторически разяснения на националните ни герои не съм се впускала, защото повечето от "чужденците" се нуждаят от географски такива за местоположението на родината ни. :worried:
Естествено, че обясняваме за хубавите страни на България, но без да се захласваме, защото нали знаеш кой въпрос следва? "Като е толкова хубаво там, що дирите тук?" :lol:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Наглост !

Мнение от grozdan »

Ми тъй де. Това казвам и аз. Човек трябва да е реалист преди всичко и да уважава родината си. Патриот не е мръсна дума. Ясно е, че от хубавото не се бяга, така че няма какво да се лъжем.

Просто не ми става особено приятно да чета глупости за национални герои. Щом са признати за такива, значи има защо! Свободата за лична изява и мнение не е свободия, нали ;)

На теб как не ти е приятно когато някой засяга семейството ти? Принципа е същия, не мислиш ли.

И за да разведря малко обстановката ще те уведомя, че още не съм измислил как да те наричам 8)
Ама и това време ще дойде.
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Наглост !

Мнение от roumensp »

grozdan написа:
roumensp написа:"Старите" герои са нормални хора, а не светии и да скачаш срещу всеки, който има собствено мнение е, меко казано, смешно.
Как така се получи, че най-големите патриоти все в чужбина се събрахте .... :lol:
Румене, всеки има право да собствено мнение. Хубаво е обаче то да не е крайно. Като бях по-млад и аз имах собствено мнение за процесите в нацистка Германия. Даже и теории развивах пред приятелите си, за да ги убедя в правотата си. Сега ме е срам от това ми поведение.

Хуленето по български национални герои е крайно. Величаенето им за светци - също. Иска се едно елементарно уважение към тези хора. Не говоря за въпросното момиче от линка по-горе - нито съм я гледал, нито ме интересува. Говоря за крайните реакции тук. Какви били мотивите на Левски, Ботев, Раковски, Каравелов и др. Нищо не пишело, имало съмнения, терористи били. Грозно е! Ами ако пък са били идеалисти, точно както пише? Такова нещо не е изключено за времето си.

Второ, откога патриот стана обида? Или си на мнение, че след като сме в чужбина трябва да се отречем от род, родина, майка и баща и да започнем да величаем чуждото. Не че някои не го правят, но аз лично не го разбирам.

Ти като отидеш в чужбина как се представяш - като канадец или като българин? Аз винаги се представям като българин, живеещ в Канада (това ако стане на въпрос). Глупаво би било да говоря с акцент и да претендирам, че съм канадец, нали? Така, че няма как да се скрие факта откъде идвам, къде съм израстнал, къде съм се образовал и възпитал. Реално погледнато е по-умно да се гордея с тези факти, а не да ме е срам.

Срам ме е обаче от какво става с тази страна и ми е болно да е винаги лош пример за каквото се сетиш.
Мосю Гроздане, разликата между мен и теб е, че аз никога не съм имал "собствено мнение за процесите в нацистка Германия", нито съм давал крайни мнения, от които после да се срамувам, но в същото време не се правя на света вода ненапита.
Няма нищо срамно в това да си патриот, но такива които се опитват да ми четат морал какъв трябва да бъда аз самият не мога да ги трая (предполагам непоносимостта ми е артифакт от комуничестко време).

Поводът изобщо да се намеся беше, че най-редовно се намират двама-трима такива "моралиста" дето скачат като ощипана мома при всяка малко по-неортодоксална мисъл, излязла от ablood-а. Виждал съм да го наричат и "турчин", и какво ли не, при положение че изобщо не го познават. Ако тия личности бяха американци, сигурно биха линчували авторите на безвкусиците "Abraham Lincoln: Vampire Hunter" и "The Washingtonians" (епизод от Masters of Horror, в който Джордж Вашингтон го изкараха канибал). :D

Ако на някой му трябват икони и светци, на които да се кланя, има си Исус, Мохамед, Буда и т.н., а историческите личности са хора с всичките си достойнства и недостатъци.
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Наглост !

Мнение от grozdan »

roumensp написа: Мосю Гроздане, разликата между мен и теб е, че аз никога не съм имал "собствено мнение за процесите в нацистка Германия", нито съм давал крайни мнения, от които после да се срамувам, но в същото време не се правя на света вода ненапита.
Няма нищо срамно в това да си патриот, но такива които се опитват да ми четат морал какъв трябва да бъда аз самият не мога да ги трая (предполагам непоносимостта ми е артифакт от комуничестко време).

Поводът изобщо да се намеся беше, че най-редовно се намират двама-трима такива "моралиста" дето скачат като ощипана мома при всяка малко по-неортодоксална мисъл, излязла от ablood-а. Виждал съм да го наричат и "турчин", и какво ли не, при положение че изобщо не го познават. Ако тия личности бяха американци, сигурно биха линчували авторите на безвкусиците "Abraham Lincoln: Vampire Hunter" и "The Washingtonians" (епизод от Masters of Horror, в който Джордж Вашингтон го изкараха канибал). :D

Ако на някой му трябват икони и светци, на които да се кланя, има си Исус, Мохамед, Буда и т.н., а историческите личности са хора с всичките си достойнства и недостатъци.
Не възнамерявам да те анализирам. Смятам, че различните ни виждания са продиктувани от възрастта и средата, в която сме израстнали. Аз в казарма не съм ходил и съзнателният ми живот е започнал през 90-те. Имаше много крайни мнения и настроения тогава.

Човек се учи от грешките си. Смея да твърдя, че успях да си извадя нужните поуки.

Относно нестандартното мислене на ablood-a: няма нищо лошо, стига да е с мярка. Щото има някои яки изцепки, които са далеч от common sense. Например изказванията за български национални герои или начина му на работа с компютрите вкъщи. Второто не ме интересува никак, не си спомням дали коментирах, но първото беше грозно. Ей затова "моралистите" скачат.

Относно иконите и светците - да, на църква не ходя, но съм умерено вярващ. Сигурен съм обаче, че ти и доста от нестандартно мислещите сте атеисти. Отдавам го на труда на комунистите по ваше време.

Филмите, за които говориш даже не съм ги чувал.

Аз спирам дотук, казах каквото имах да казвам, който е искал да разбере е разбрал.
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Наглост !

Мнение от agent Ozo »

Румене, нестандартното мислене трябва да се поощрява, но не и непремерените приказки.
Винаги трябва да се има предвид аудиторията т.е. да си имаш едно на ум какво, кога и пред кого го казваш.
Ако разбира се не целиш именно да провокираш, де се направиш на интересен за да те забележат, а всичко останало да е без значение.
Щото за едни и същи приказки някои ще ти ръкопляскат, но други ще те напляскат.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Наглост !

Мнение от ablood »

grozdan написа:Относно нестандартното мислене на ablood-a: няма нищо лошо, стига да е с мярка.
Това ми е новият подпис. Благодаря!

Ти ще ми определяш мярката значи, а?
Ти ще ни учиш, че "трябва" да уважаваш родината си?
Да обиждаш грубо (!!!) чуждите герои можеш, но да коментирам деликатно нашите е "свободия".

Ако провериш в Wiki за Левски и партизаните ще видиш, че аз съм несравнимо по въздържан и деликатен от тях. И в трите случая в описанието на действията им присъства думичката с "Т" дето направо ви побърква. Само, че срещу Wiki не се лае толкова лесно, колкото срещу съфорумниците.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Наглост !

Мнение от Bistra »

agent Ozo написа:Щото за едни и същи приказки някои ще ти ръкопляскат, но други ще те напляскат.
Много садо-мазо стана, Aгент, но затова пък истинско. :D
Напълно в стила на статията на Емилчо. :party:
Това само за "непремерените приказки" по отношение на националните герои ли важи или по принцип? :wasntme:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Наглост !

Мнение от grozdan »

ablood написа:
grozdan написа:Относно нестандартното мислене на ablood-a: няма нищо лошо, стига да е с мярка.
Това ми е новият подпис. Благодаря!

Ти ще ми определяш мярката значи, а?
Ти ще ни учиш, че "трябва" да уважаваш родината си?
Да обиждаш грубо (!!!) чуждите герои можеш, но да коментирам деликатно нашите е "свободия".

Ако провериш в Wiki за Левски и партизаните ще видиш, че аз съм несравнимо по въздържан и деликатен от тях. И в трите случая в описанието на действията им присъства думичката с "Т" дето направо ви побърква. Само, че срещу Wiki не се лае толкова лесно, колкото срещу съфорумниците.
Пак заповядай!

Единствено ме интересува къде съм обидил чуждите герои?
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Наглост !

Мнение от roumensp »

grozdan написа:Филмите, за които говориш даже не съм ги чувал.
Ами как ще ги чуеш (въпреки че далеч не са неизвестни), след като американските медии не изтропват подобни глупости на 1-ва страница, за разлика от БГ-медиите, 90% от които са синоним на цвета жълто.
"Тийнейджърка втрещи цяла България с изказванията си" - няма що, новината на деня, корупцията, престъпността и разните му там икономически кризи и войни в Сирия, Афганистан и т.н. ряпа да ядат. И не виждам какво толкова се втрещяват, след като тепърва ще има да берат плодовете на чалга-културата.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Наглост !

Мнение от ablood »

grozdan написа:Единствено ме интересува къде съм обидил чуждите герои?
Тук:
grozdan написа: Ернесто (Че) Гевара е убиец и нищо повече! Революционер my ass, точно колкото и Сталин и Мао. Че е провал на всички фронтове в живота си, няма нищо постигнато и върха на слабоумието е култа към личността му (в "свободна" Куба).
Сега сети ли се?
Няма абсолютно никакво значение дали си мислиш, че си прав, или не. Това е най-големият национален герой на една нация и немалка част от жителите и искренно вярват в него.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Наглост !

Мнение от grozdan »

roumensp написа:
grozdan написа:Филмите, за които говориш даже не съм ги чувал.
Ами как ще ги чуеш (въпреки че далеч не са неизвестни), след като американските медии не изтропват подобни глупости на 1-ва страница, за разлика от БГ-медиите, 90% от които са синоним на цвета жълто.
"Тийнейджърка втрещи цяла България с изказванията си" - няма що, новината на деня, корупцията, престъпността и разните му там икономически кризи и войни в Сирия, Афганистан и т.н. ряпа да ядат. И не виждам какво толкова се втрещяват, след като тепърва ще има да берат плодовете на чалга-културата.
Български медии не чета. За мен това е псевдожурналистика, с някои малки изключения. Както казах - не съм гледал/чел линка с въпросното момиче. Когато си бях в България централната емисия започваше с колко човека са загинали по пътищата в него ден. Изобщо страхове и ужас. Мерси, предпочитам да не съм осведомен и да живея спокойно.
Тук смятам сме на едно мнение!
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Наглост !

Мнение от Bistra »

grozdan написа: Аз в казарма не съм ходил
Да ти призная и аз, ама по-добре, че така стана! :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Наглост !

Мнение от grozdan »

ablood написа:Сега сети ли се?
Няма абсолютно никакво значение дали си мислиш, че си прав, или не. Това е най-големият национален герой на една нация и немалка част от жителите и искренно вярват в него.
ablood, нали ти казвам, че не е най-големия им герой. Уверявам те, че цитираното от теб мое мнение е нищо в сравнение с мнението на колегата до мен. А той идва точно оттам и най-леко казано го е срам от деянията на въпросната личност. Кубинското клипче, дето пуснах по-горе той ми го е давал. Естествено, той е извън страната и не се притеснява да каже каквото си иска, но вътре няма шанс за различно мнение.
Предполагам ти звучи познато ;)

Пак казвам, пък ти си го разпечати и сложи в рамка - хубаво е да има нестандартни хора, с различно мислене. Просто за някои неща не е хубаво да си правим майтап, особено когато сме големи зрели хора. Толкова от мен, писна ми!
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Наглост !

Мнение от ablood »

Ооо..!
Значи ти не носиш отговорност за обидите по адрес на Кубинския национален герой, защото си ги чул от емигрант-кубинец! Не се брои.

И наивно питаш къде си бил обидил чуждите герои. :lol:
Щом само цитираш не се брои.

Време беше да спреш.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Заключено