Пренос на багаж за Канада?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Atina78
Мнения: 94
Регистриран на: Чет Дек 30, 2004 3:44 am
Обратна връзка:

Re: Пренос на багаж за Канада?

Мнение от Atina78 »

Здравейте, пожелавам ви наистина да стигнете до този проблем след известно време.
Когато кандидатствахме с мъжа ми преди години още преди интервюто ... гледахме квартири, гледахме цени на коли...общо взето вече бяхме сигурни че ще ни одобрят и скоро ще сме там. Е, да ама не стана така.
Сега вече чакаме покани за визи и отдавна спряхме да купуваме, а аз съм луда на тема ПРОДАВАЛНИК и продавам като луда....всичко !!!
Всичко се купува, точно в момент на криза хората купуват използвани неща. Влезте и разгледайте сайта.
Пожелавам ви успех!
А това е от сина ми, хахах :devil:
Интервю - 15 март 2011 - успешно :) (party)
Документи до Букурещ - 4 април 2011
Баркодове - 11 май 2011
Медицински - получени на 11.11.2011, направени на 21.11.2011
ОК на медицинските - 14.12.2011
ankadrior
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Окт 30, 2011 3:47 am

Re: Пренос на багаж за Канада?

Мнение от ankadrior »

Здравейте групата,не знам дали тук е мястото но подозирам че е така .Имам следният въпрос.Преполовил съм процедурата за емиграция в Квебек и имам един дерт който много ме яде ,имам колекция от картини на Български автори ,която искам на всяка цена да си взема с мен,че е възможно сигурен съм но как не знам .Много бих се радвал ако ми помогнете с някоя и друга идея .За постигнати положителни резултати черпя на място ;)
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Пренос на багаж за Канада?

Мнение от miteto »

ankadrior написа:Здравейте групата,не знам дали тук е мястото но подозирам че е така .Имам следният въпрос.Преполовил съм процедурата за емиграция в Квебек и имам един дерт който много ме яде ,имам колекция от картини на Български автори ,която искам на всяка цена да си взема с мен,че е възможно сигурен съм но как не знам .Много бих се радвал ако ми помогнете с някоя и друга идея .За постигнати положителни резултати черпя на място ;)
Ами просто си ги взимаш с тебе и толкоз - няма мито или ограничения понеже си емигрант който се мести в Канада. Ако не ги пренасяш с теб когато влизаш за първи път, тогава оставяш на митницата писмо с вещите, които искаш да внесеш по-късно. Описваш ги в това писмо и ако не се лъжа трябва да ги вкараш до 1 година от първото ти влизане.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Пренос на багаж за Канада?

Мнение от Павел »

Само че, картините се водят "произведение на изкуството" и по-рано за такива се изискваше при изнасяне от Бг разрешение от Министерство на културата. На гърба на всяка картина се поставяше печата на министерството. Ако багажа се пренася в контейнер, според това как ще се подходи към митничарите, вероятността последния да бъде прегледан щателно преди слагане на пломбата е нищожен. Ако се изнасят на ръка през границата, заяждането е задължително.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
ankadrior
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Окт 30, 2011 3:47 am

Re: Пренос на багаж за Канада?

Мнение от ankadrior »

Точно този проблем с митничарите ме притеснява а картините са доста ,става въпрос за частната ми колекция.Иначе печатите от БГ не са проблем,за тях знам ,искам да сумирам мнения,но като гледам работата отива към контейнер.Благодаря на писалите ми.За черпенето си остава ,но ще трябва да ме почакате малко за тромавата процедура при кандидатсване всички знаем.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Пренос на багаж за Канада?

Мнение от optics »

Това, че са доста, от гледна точка на митничаря няма никакво значение, щом си имат печати и не са ценности от национално значение.
За теб обаче има значение къде аджеба ще ги съхраняваш и колко ще ги пренасяш между различни квартири в Канада.
Най-малкото ще ти отнемат място в канадската квартира, която, особено първата, допускаме (може би грешно) че няма да е голяма.
Второ, колкото повече мъкнене - толкова повече шанс да се повреди нещо.
Ако бях на твое място бих ги приготвил така че да може близък човек да ги засили добре опаковани в контейнер когато му кажеш.
Вариант да пътуват не всичките наведнъж също бих разгледал. Бих тръгнал без да нося нито една със себе си първоначално.
После като пристигнеш, огледаш и ослушаш ще решиш.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Пренос на багаж за Канада?

Мнение от Koko »

optics написа:Това, че са доста, от гледна точка на митничаря няма никакво значение, щом си имат печати и не са ценности от национално значение.
За теб обаче има значение къде аджеба ще ги съхраняваш и колко ще ги пренасяш между различни квартири в Канада.
Най-малкото ще ти отнемат място в канадската квартира, която, особено първата, допускаме (може би грешно) че няма да е голяма.
Второ, колкото повече мъкнене - толкова повече шанс да се повреди нещо.
Ако бях на твое място бих ги приготвил така че да може близък човек да ги засили добре опаковани в контейнер когато му кажеш.
Вариант да пътуват не всичките наведнъж също бих разгледал. Бих тръгнал без да нося нито една със себе си първоначално.
После като пристигнеш, огледаш и ослушаш ще решиш.
Съгласен съм с Оптикс - мисля че докато не си се установил в Канада и имаш яснота какво ще правиш и къде ще живееш може би няма да има голям смисъл да транспортираш картините. От една страна, живота тук е по-динамичен и по ред причини човек сменя местоживеенето по-често, от друга страна - няма гаранция ще че останеш в Канада, пак по различни причини може така да се стекат нещата че в крайна сметка да не останеш тук, съответно картините ще видят доста местене, което наистина крие сериозният риск от повреди.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
mice
Мнения: 267
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 2:33 pm
Местоположение: Монреал

Re: Пренос на багаж за Канада?

Мнение от mice »

Да, искат печат от Мин. на Културата (по-точно в Нац. Худ. Галерия се ходи), както и искат стойност на картинате, снимки. Издават ти документ, към който се прикрепя снимката и се описва картината - художник, собственик и т.н. Слагат печат на картината и това е. На митницата митничарите не се заяждат, но искат документа, издаден от Худ. Галерия. Ако картините са с по-големи размери, не могат да пътуват в ръчен багаж, така че трябва да измислиш как да ги пренесеш, без да се увредят. Но не препоръчвам пренасяне още от сега, защото както казват и останалите съфорумци, може да се местиш още доста пъти, докато се установиш. На кои художници имаш картини, ако мислиш, че въпросът ми е много личен, не ми отговаряй.
ankadrior
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Окт 30, 2011 3:47 am

Re: Пренос на багаж за Канада?

Мнение от ankadrior »

За процедурата в НХГ съм запознат ,за изчакването ще ви послушам ,защото и аз мисля като вас.Исках да се подготвя по отдалеч.А повечето ми картини са на най-добрият наш жив живописец според мен и не само ,името му едва ли ще ти каже нещо той избягва публичност.Но една от първите ми задачи, когато дойда ако стане ,е да му направя изложба в Монреал на която сте поканени още от сега.
driver
Мнения: 280
Регистриран на: Чет Май 04, 2006 4:19 am
Местоположение: Montreal

Re: Пренос на багаж за Канада?

Мнение от driver »

Има и вариант да се оставят на сторидж. Най-малките са 20-30$ на месец, което не е много ако са ценни картини.
ankadrior
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Окт 30, 2011 3:47 am

Re: Пренос на багаж за Канада?

Мнение от ankadrior »

Лошото е че хич не са малки а не ми се свалят от подрамката.
Публикувай отговор