Поводи за национална гордост

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
seeker
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 8:37 am

Re: Поводи за национална гордост

Мнение от seeker »

Прав си, че е за гордост. У наше село хора с умения да колят прасе много се тачат. И е голям срам прасето да избяга с ножа в гърлото.

:beer:

Жена ти унгарка ли е или от унгарските българи?

http://www.youtube.com/watch?v=aCf9ZXo2D4k"
Майка ми я пее много хубаво, нищо че е тракийка, а песента родопска.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Поводи за национална гордост

Мнение от ablood »

seeker написа:Но нима гърците не са ползвали за основа на своята азбука финикийската писменост. Нима цялата им култура не е надстройка на заварената преди тях култура. Всяка култура е надстройка на нещо предишно. Аз, обаче, се съмнявам, че гърците се отричат от буквите си и ги приписват на финикийците.
Аре с'а! Мислиш, че не са наясно ли? Трябва да си пълен инат за да отречеш, че гръцката е леко променена финикийска азбука.
Изображение
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Поводи за национална гордост

Мнение от IFF »

С тая разлика, че гърците нямат някакъв смешен и измислен празник на буквите. Или пък на гръцката писменост.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Поводи за национална гордост

Мнение от Bistra »

Ехеее, каква тема направихте от една азбука. ;)
Аз също смятам, че фолклора е това, с което реално можем да се гордеем.
Ето един поздрав и от мен, макар и в по-съвременен аранжимент.
http://www.youtube.com/watch?v=Eubf1UkwZfg"
Това ми е любимо. :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Поводи за национална гордост

Мнение от jasmin_veni »

една друга статия, която засяга и азбуката и другите обсъждани в последните страници поводи за национална гордост.

http://neverojatno.wordpress.com/2011/11/24/shengen/"

Доста сурово звучи, но...
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Поводи за национална гордост

Мнение от Koko »

На това което пише до статията обърна ли внимание?
Явно напоследънк подобните статии станаха доста популярни, но явно е по-лесно авторството им да бъде приписвано на някой друго, отколкото човека който ги е написал да застане зад собственото си мнение.
написа:Всичко написано на тази страница е художествена измислица и не отговаря на действителността.
Съвпадението с реални събития, свързани с дей- ствително съществуващи субекти и обекти, носещи същите имена както героите в изложените писмени текстове е случайно и неволно. Всеки читател и посетител на тази страница приема безусловно гореизложеното.
Читателите са единствените, които носят отговорност, за това как приемат информацията от художествените измислици. Никой няма право да я разпространява (информацията), тълкува и внушава като истинна. Всеки, който отказва да приеме написаните пра- вила трябва да напусне този блог незабавно.
Авторите на блога НЕ носят съдебна, финансова, наказателна или каквато и да е друга отговорност за морални или финасови, или каквито и да е било щети нанесени от или косвено произтичащи от публикуваната информация. Творческите измислици са защитени от конституционно гарантираната свобода на словото, както и от авторското право и всички сродни нему права. Използването на материали от този блог става само с разрешение на авторите му или ако сложите линк към нашата страница.
Собствениците на блога ще отстраняват текстове от сайта си само при условие, че нарушават авторските права на други лица. Всеки, който посещава тази страница, автоматично се съгласява и приема задължителните правила на авторите на същата, изложени в горния текст.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Поводи за национална гордост

Мнение от ivandaman »

jasmin_veni написа:една друга статия, която засяга и азбуката и другите обсъждани в последните страници поводи за национална гордост.

http://neverojatno.wordpress.com/2011/11/24/shengen/"

Доста сурово звучи, но...

Ти не забеляза ли че тази статия е "фалшива".. Няма такова интервю няма такова животно..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: Поводи за национална гордост

Мнение от Mr.D »

ivandaman написа:
jasmin_veni написа:една друга статия, която засяга и азбуката и другите обсъждани в последните страници поводи за национална гордост.

http://neverojatno.wordpress.com/2011/11/24/shengen/"

Доста сурово звучи, но...

Ти не забеляза ли че тази статия е "фалшива".. Няма такова интервю няма такова животно..
Фалшива е да,но с колко от написаното си сьгласен?
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Поводи за национална гордост

Мнение от ivandaman »

Mr.D написа: Фалшива е да,но с колко от написаното си сьгласен?
Не смея да си призная ;) .. Пък и прочетох само първите два параграфа.. По принцип удря право в десятката
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Поводи за национална гордост

Мнение от jasmin_veni »

ivandaman написа:
jasmin_veni написа:една друга статия, която засяга и азбуката и другите обсъждани в последните страници поводи за национална гордост.

http://neverojatno.wordpress.com/2011/11/24/shengen/"

Доста сурово звучи, но...

Ти не забеляза ли че тази статия е "фалшива".. Няма такова интервю няма такова животно..
мнем, не забелязах :$ Предполагам точно, защото всичко написано съдържа голяма доза истина и до голяма степен съм повлияна и от някои събития тази седмица.
Нали знаеш, когато някой напише това, което си мислиш, но рядко изказваш на глас, не гледаш дали лицето зад написаното е истинско, а по-скоро си като ударен с мокър парцал пред невъзможността да не се съгласиш с някои истини.
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Поводи за национална гордост

Мнение от Bistra »

Вие българите се обединявате само когато има перспектива за келепир.
Цък, дори и тогава не би! След време се намира някой дето е предател.;)
http://www.youtube.com/watch?v=etJOIgPJqhs"
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Поводи за национална гордост

Мнение от azzura »

Наскоро чух едно мнение относно нашата апатия към случващото се в държавата ни и то беше във връзка с това, че за разлика от други народи ние не сме проляли и капка кръв, за да спечелим демокрацията си, затова сега си траем и оставяме неграмотници и престъпници да ни управляват без да им търсим сметка за каквото и да било.
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
seeker
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 8:37 am

Re: Поводи за национална гордост

Мнение от seeker »

:rofl:
Прочетох статията и дори си набелязах очевидните лъжи в нея, но после се сетих за заглавието на форума и текста в дясно...

Същата работа - уж на майтап се удря националната ни гордост. И точно когато е на майтап е по-удобно, защото човек приема нещата несериозно, но изводите остават в главата му.
Понастоящем не е никакъв проблем разузнавателната служба, на която и да е държава, да работи в България необезпокоявано, да прави своите проучвания и да ги използва срещу народа ни. Мисля, че тази статия е точно такъв пример.
Само да вметна, че ако ги нямаше гръцките школи светът щеше да е друг, не само нашата азбука. И не съм сигурен, че щеше да е по-лош. А колкото до великото гръцко общество и неговите леви бунтове: :D .
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Поводи за национална гордост

Мнение от budtel »

Аз мисля, че в България вече има функциниращо гражданско общество. Още е вяло и неуверено, но съм убеден, че то ще продължи да се развива.
По принцип гражданското общество не е даденост, а се развива с времето и поколенията. То е нещо което се възпитава и не е закодирано в нашите гени.
Гръцкото гражданско общество е по-развито от нашето, защото е много по-старо и има много повече традиции. Освен това за развитието на гржданското общество трябва да се развият и гражданските организации и сдружения. А това изисква време и не на последно място пари.
Мисля, че с протеста за Катуница българите показаха, че вече имат действащо и ефикасно гражданско общество. За мен това е пърия масов български граждански протест. И то справедлив, въпреки, че го искараха на расова основа. Младото поколение в България разбира много добре на къде отива държавата.
Има още много други граждански прояви, които не искам да изброявам - само ще спомена протестите на пенсионерите, които се провежат редовно от доста години насам, а медиите странно, защо нищо не пишат за това.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Поводи за национална гордост

Мнение от Koko »

budtel написа:Аз мисля, че в България вече има функциниращо гражданско общество. Още е вяло и неуверено, но съм убеден, че то ще продължи да се развива.
По принцип гражданското общество не е даденост, а се развива с времето и поколенията. То е нещо което се възпитава и не е закодирано в нашите гени.
Гръцкото гражданско общество е по-развито от нашето, защото е много по-старо и има много повече традиции. Освен това за развитието на гржданското общество трябва да се развият и гражданските организации и сдружения. А това изисква време и не на последно място пари.
Мисля, че с протеста за Катуница българите показаха, че вече имат действащо и ефикасно гражданско общество. За мен това е пърия масов български граждански протест. И то справедлив, въпреки, че го искараха на расова основа. Младото поколение в България разбира много добре на къде отива държавата.
Има още много други граждански прояви, които не искам да изброявам - само ще спомена протестите на пенсионерите, които се провежат редовно от доста години насам, а медиите странно, защо нищо не пишат за това.
Няма да е лошо ако можеш да дадеш някакво определение или дефиниця за това що е то гражданско общество, иначе само ще си търкаме без смисъл клавиатурите. И в предишни години се е случвало хората да излезнат да протестират, според мене в последните 22 години може би оставката на Жан Виденовото правителство и върнатия след това мандат да се прави ново правителство са най-добрият пример, но въпреки това не съм уверен че в България наистина имаме функциониращо гражданско общество. Поне според мене наличието на граждаско общество означава да има начини, чрез различни обществени организации и инициативи, гражданите да могат да оказват влиание върху политиците, а и върху дъжравния апарат, за това те да си вършат работата и да не се налага хората да излизат да протестират.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Публикувай отговор