Какво става?!?!?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Какво става?!?!?

Мнение от pavelyankov »

Тъкмо. Сега му е времето. Най-умните печелят точно по време на кризи ;)

Муха, как е хавата при теб ;)
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Какво става?!?!?

Мнение от myhata II »

Топло и като четем демагоците ни се драйфа... :puke: ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Какво става?!?!?

Мнение от Bistra »

Е, нямаш ли климатик? Или ландлорда само за маслени радиатори е спастрил? :D
На мен пък ми е все студено.Много работа и няма кой да ме стопли. :lol:
Добре, че следва уикенд. :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Какво става?!?!?

Мнение от myhata II »

В интерес на истината са 4 , баща ти разрешава ли,защото Канев искал по 25 кинта на парче :)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Какво става?!?!?

Мнение от Bistra »

Де да знам - трябва да го питам. Вероятно Да, защото наемателите си плащат тока. Oсвен ако няма достатъчно мощности? Ама, то има отопление в неговите билдинги.Ходиш по къс ръкав цяла зима. За какъв дявол ти е допълнително? :?:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Какво става?!?!?

Мнение от Rall »

Джовани не мое да ти се отрече, че си усвоил един от най-обичаните комунистически мурафети - изнизването като мокра връв когато те спипат, че дрънкаш глупости. Наака се по доста въпроса, но веднага ги замазваш и преминаваш нататък. Да се върнем на това за имиграционна програма на Бг. Значи примерите дето ми даваш за разни милионери които се чудят къде да си денат парите невървят! Както ти самия твърдиш, те така или иначе вече са в Бг и развиват бизнеси(колко е вярно незнам) значи нема нужда от такава програма. Кога обаче ще се получи следното, един американски доктор подава документи за имиграция в Бг. защото е чувал за огромните заплати и данъчния рай. Идва след интервю и почва да доучва за да му признаят дипломата, като междувременно бърка цимент по строежите заедно с инженери от Англия, и ядрени физици от Австралия? Чужденците дето работят в БГ работят за компании от собствените си страни със заплата същата като в родината си, а не българска! Да тва е далавера ако си алкохолик или просто изкарваш един "гурбет" и се прибираш, ама нема нищо общо с имиграцията.
Dead Eyes See No Future
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво става?!?!?

Мнение от jovani »

Rall написа:Джовани не мое да ти се отрече, че си усвоил един от най-обичаните комунистически мурафети - изнизването като мокра връв когато те спипат, че дрънкаш глупости. Наака се по доста въпроса, но веднага ги замазваш и преминаваш нататък. Да се върнем на това за имиграционна програма на Бг. Значи примерите дето ми даваш за разни милионери които се чудят къде да си денат парите невървят! Както ти самия твърдиш, те така или иначе вече са в Бг и развиват бизнеси(колко е вярно незнам) значи нема нужда от такава програма. Кога обаче ще се получи следното, един американски доктор подава документи за имиграция в Бг. защото е чувал за огромните заплати и данъчния рай. Идва след интервю и почва да доучва за да му признаят дипломата, като междувременно бърка цимент по строежите заедно с инженери от Англия, и ядрени физици от Австралия? Чужденците дето работят в БГ работят за компании от собствените си страни със заплата същата като в родината си, а не българска! Да тва е далавера ако си алкохолик или просто изкарваш един "гурбет" и се прибираш, ама нема нищо общо с имиграцията.
Много ясно, че няма да дойдат, за да приравняват в България - да не са прости да се хванат като шарани на въдицата, както хората даващи за пример разни класации къде било по-добре. На всеки кретен в Северна Америка му е ясно, че все някой трябва да бъде изгърбен, за да могат поне малко да се опънат на ниските заплати в Китай и Индия - а балъци за изгърбване явно има бол.
Та така и икономиката тука върви полечка.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво става?!?!?

Мнение от roumensp »

jovani написа:
Rall написа:Джовани не мое да ти се отрече, че си усвоил един от най-обичаните комунистически мурафети - изнизването като мокра връв когато те спипат, че дрънкаш глупости. Наака се по доста въпроса, но веднага ги замазваш и преминаваш нататък. Да се върнем на това за имиграционна програма на Бг. Значи примерите дето ми даваш за разни милионери които се чудят къде да си денат парите невървят! Както ти самия твърдиш, те така или иначе вече са в Бг и развиват бизнеси(колко е вярно незнам) значи нема нужда от такава програма. Кога обаче ще се получи следното, един американски доктор подава документи за имиграция в Бг. защото е чувал за огромните заплати и данъчния рай. Идва след интервю и почва да доучва за да му признаят дипломата, като междувременно бърка цимент по строежите заедно с инженери от Англия, и ядрени физици от Австралия? Чужденците дето работят в БГ работят за компании от собствените си страни със заплата същата като в родината си, а не българска! Да тва е далавера ако си алкохолик или просто изкарваш един "гурбет" и се прибираш, ама нема нищо общо с имиграцията.
Много ясно, че няма да дойдат, за да приравняват в България - да не са прости да се хванат като шарани на въдицата, както хората даващи за пример разни класации къде било по-добре. На всеки кретен в Северна Америка му е ясно, че все някой трябва да бъде изгърбен, за да могат поне малко да се опънат на ниските заплати в Китай и Индия - а балъци за изгърбване явно има бол.
Та така и икономиката тука върви полечка.
Тука вече си прав, човек наистина трябва да е кретен, че да се хване на българска "въдица" и да приравнява в България. :D

А "изгърбването" е нещо относително ... все пак е по-добре да се гърбиш в Щатите, отколкото в Албания, нали.
Помниш ли дето Васко Кръпката навремето пееше "Искам да съм негър, негър в Алабама ... " ? :D Ако трябва да обвиняваш някой за пускане на въдици, обвинявай него, не Форбс. ;)
Последно промяна от roumensp на Пет Авг 19, 2011 9:00 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Какво става?!?!?

Мнение от Rall »

Е не твърдеше ли ти бе Джолани преди 6-7 поста, че само една програма за имиграция и трябва на Бг за да се юрне сичко живо от америка, австралия и англия натам??? После ги обяви за идиоти ако се хванат на тая въдица! Абве оплете се като докладчик на партиино събрание.
Dead Eyes See No Future
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво става?!?!?

Мнение от jovani »

Rall написа:Е не твърдеше ли ти бе Джолани преди 6-7 поста, че само една програма за имиграция и трябва на Бг за да се юрне сичко живо от америка, австралия и англия натам??? После ги обяви за идиоти ако се хванат на тая въдица! Абве оплете се като докладчик на партиино събрание.
Никъде не съм твърдял подобно нещо! Явно имаш проблеми с четенето или паметта.

Твърдял съм, че винаги има известно количество недоволни или експериментиращи, някои от които отиват в страни като България или дори Папуа Нова Гвинея, без да имат право да остават за повече от 3 месеца и правят какви ли не магарии за да стоят перманентно.
Както и бизнесмени, които биха спечелили от разликата в данъчните ставки достатъчно, че да живеят по 6 месеца в България фор фрий, наместо да ги дадат тези пари за данъци и които дори в общият случай биха развивали бизнеси в България. Такива има и в момента, отново въртящи какви ли не номера за да си запазят статута (което не е чак толкова трудно при сегашната конюнктура в България).
Балъци да приравняват и да бачкат по строежите надали ще дойдат от Америка, Обединеното Кралство или Австралия - но такива има и без това в достатъчно количество на място. Други могат да дойдат, ама от държави, дето са с по-нисък стандарт от България.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво става?!?!?

Мнение от roumensp »

jovani написа:Балъци да приравняват и да бачкат по строежите надали ще дойдат от Америка, Обединеното Кралство или Австралия - но такива има и без това в достатъчно количество на място. Други могат да дойдат, ама от държави, дето са с по-нисък стандарт от България.
С това съвсем ясно казваш какъв е стандартът в Америка, Обединеното Кралство и Австралия в сравнение с българския. Което съответно обяснява и посоката на движение на емиграционния поток. Не мога да те разбера за какво изобщо спориш, просто да се намираш на приказки и от скука, предполагам ...
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво става?!?!?

Мнение от jovani »

Rall написа:Идва след интервю и почва да доучва за да му признаят дипломата, като междувременно бърка цимент по строежите заедно с инженери от Англия, и ядрени физици от Австралия? Чужденците дето работят в БГ работят за компании от собствените си страни със заплата същата като в родината си, а не българска! Да тва е далавера ако си алкохолик или просто изкарваш един "гурбет" и се прибираш, ама нема нищо общо с имиграцията.
roumensp написа:
jovani написа:Балъци да приравняват и да бачкат по строежите надали ще дойдат от Америка, Обединеното Кралство или Австралия - но такива има и без това в достатъчно количество на място. Други могат да дойдат, ама от държави, дето са с по-нисък стандарт от България.
С това съвсем ясно казваш какъв е стандартът в Америка, Обединеното Кралство и Австралия в сравнение с българския. Което съответно обяснява и посоката на движение на емиграционния поток. Не мога да те разбера за какво изобщо спориш, просто да се намираш на приказки и от скука, предполагам ...
Ами щом ги кефи "инженерите и ядрените физици", докато приравняват да бъркат цимент по строежите в "щата Алабама" срещу заплащане, което са имали, или са могли да имат в България като професионалисти - добре са дошли.
Васко Кръпката никогиш няма да се мине по такъв начин, независимо какви песни пее.
А и аз сигурно ще стоя тук докато ми пресъхне далаверата - мъжко дупе се *** само веднъж.
Даже не знам за какво се паля толкова по тия форуми - от скука, предполагам...
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво става?!?!?

Мнение от optics »

Българете - сбъркан секс, липса на възпитание и мозъчна антиселекция
Попадения от форума на e-vestnik :


http://e-vestnik.bg/8710"
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво става?!?!?

Мнение от roumensp »

jovani написа:Ами щом ги кефи "инженерите и ядрените физици", докато приравняват да бъркат цимент по строежите в "щата Алабама" срещу заплащане, което са имали, или са могли да имат в България като професионалисти - добре са дошли.
Васко Кръпката никогиш няма да се мине по такъв начин, независимо какви песни пее.
А и аз сигурно ще стоя тук докато ми пресъхне далаверата - мъжко дупе се *** само веднъж.
Даже не знам за какво се паля толкова по тия форуми - от скука, предполагам...
Нито аз, нито ти сме приравнявали нещо или бъркали бетон, от какво се оплакваш ...
Българското ми образование беше напълно достатъчно (и се признава), за да работя това, което мога.
А иначе и аз пиша от скука, предполагам ... не защото съм чак толкова ревностен защитник на определени идеи. ;)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво става?!?!?

Мнение от roumensp »

optics написа:Българете - сбъркан секс, липса на възпитание и мозъчна антиселекция
Попадения от форума на e-vestnik :

http://e-vestnik.bg/8710"
Това ми хареса. :D
Вие представяте ли си, драги читатели - Александър Бел (бащата на телефона), ако бе споделил своята идея да се говори по „жица” в български форум? Или дискусия дали може да се отиде до Луната и да се кацне там, или да се лети със самолет? Представям си българското дискусионно пространство по тези теми - “Абе, Бел, много си дебел – земи се обеси на тази жица”; “Аз и така като викам ме чуват”.
Публикувай отговор