Зимна сесия 2010

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Зимна сесия 2010

Мнение от loginn »

emili_vn написа:Жалко е, но в крайна сметка това е положението...всеки се спасява поединично. Има хора - няма общество. И след като няма общество - естествено и държавата я няма - в истинския смисъл на думата.
За сметка на това си имаме нашата "мила" Чалгария :(
Надявам се между нас (пишещите тук) да няма такива които да опитват с фалшиви документи или да "купуват" каквото и да е за да успеят в процедурата за имиграция. Какъв е смисъла да се пренася Чалгария в Канада?
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Зимна сесия 2010

Мнение от emili_vn »

Смисъл няма - това е ясно ако не за всички, то поне за мен. Надеждата крепи човека, но аз съм убедена, че има всякакви хора - такива, които полагат усилия и такива, които гледат да минат метър.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Hungarian Salami

Re: Зимна сесия 2010

Мнение от Hungarian Salami »

Като чета тук, много хора май стават и лягат с мисълта как да им стане работата за Канада. Така е много болезнено и ви минава времето без да се наслаждавате на живота си който имате в момента. Подавате, забравяте и като стане ще ви потърсят, без да им давате зор, най малкото защото няма да ви обърнат внимание защото не им плащате (все още) заплатите с данъци. Имайте предвид, че много от вас така ще си мечтаят и броят дните пък как ще се върнат до България после и ще се връщат тук с тъга един вид като на заточение, но ще търпят по една или друга причина, ще седят и ще си гледат българската ТВ и ще въздишат по "изпуснатият" живот :)
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Зимна сесия 2010

Мнение от loginn »

Hungarian Salami написа:Имайте предвид, че много от вас така ще си мечтаят и броят дните пък как ще се върнат до България после и ще се връщат тук с тъга един вид като на заточение, но ще търпят по една или друга причина, ще седят и ще си гледат българската ТВ и ще въздишат по "изпуснатият" живот :)
Само дето не става ясно дали това го казваш от личен опит или е някаква хипотеза. По-скоро май е първото.
За едно съм съгласен с теб, няма смисъл да се досажда на имиграционните. Иначе който е кандидатствал за емиграция в Квебек вече е платил първия данък и парите не отиват за благотворителност, а за заплати на служителите.
Но, "пускаш и забравяш", това да не е лотария? Човек ако не се мотивира всеки ден как ще научи езика, как ще мине успешно интервюто?
И накрая отиваш твърде далеч. Вместо да въздишаш по "изпуснатият" живот и да пророкуваш кой каква телевизия ще гледа, по-добре се наслаждавай на живота който имаш в момента. Или пък се върни завинаги в България да му насладиш в пълнота...
Nescafe
Мнения: 93
Регистриран на: Пет Фев 26, 2010 4:14 am

Re: Зимна сесия 2010

Мнение от Nescafe »

loginn всеки има право на мнение.За нас чакащите има само предположения за това Какво е там -Canada ,тъй като знаем Какво е тук BG.За огромно съжаление мога да кажа,че от нашите познати за последната година 2010 доста хора се завърнаха обратно в БГ.Някои след много тежки разводи в Канада.Не ,че в БГ няма разводи.Ясно е,че хората се събират и разделят под път и над път.Но дори това е причина.Всеки сам избира посоката и пътя си.Не можем да виним никой за избора.Интересно е,че повечето са щастливи от завръщането си.Темата е много дълга.
За мен вече е ясно едно/или поне предполагам/,забавянето ми се струва е заради липсата на служители,които да обработват и придвижват кандидатурите по нормалните срокове.С две думи ми се струва,че са съкратили голяма част от служителите си.
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Зимна сесия 2010

Мнение от loginn »

Nescafe написа:loginn всеки има право на мнение.
Разбира се, аз не оспорвам неговото право на мнение. В същото време се възползвам от моето право да обясня защо не съм съгласен с него.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Зимна сесия 2010

Мнение от miteto »

Nescafe написа:.Всеки сам избира посоката и пътя си.Не можем да виним никой за избора.Интересно е,че повечето са щастливи от завръщането си.Темата е много дълга
Емиграцията не е за всеки, а и определено има значение кой какво е очаквал от идването в Канада. Някои хора очакват постигането на финансов стандарт надхвърлящ в пъти този който са имали в България и това да стане в първите 1-2 години, а това малцина го постигат. Има и ситуации и професии, при които възможностите в БГ са доста по-големи от тези които Канада ще им предложи в първите 5-7 (ако не и повече) години. Примерно адвокати и доктори...
Nescafe
Мнения: 93
Регистриран на: Пет Фев 26, 2010 4:14 am

Re: Зимна сесия 2010

Мнение от Nescafe »

miteto точно така е!Оказва се,че и телекомуникационните специалисти се чувстват по-добре в Европа като цяло.За други различните етноси са направо плашещи.Като отвори тема за доктори в БГ има по-добри специалисти като цяло,а има хора за които ежемесечните консултации са жизнено необходими.Все пак има и доза късмет в това да си намериш мястото като цяло.Но по-добре да опиташ!
Аватар
thunderbolt
Мнения: 106
Регистриран на: Чет Окт 02, 2008 5:44 am

Re: Зимна сесия 2010

Мнение от thunderbolt »

Наистина всеки има право на мнение и също така всеки има глава на раменете си, и е длъжен да е умен.
МОЕТО МНЕНИЕ е че в България живот няма. Опитал съм почти всичко, включително имам и собствен бизнес, но......Имаше мнение „мисля, че предния пост преди моя ,че има много по-добри доктори тук”.Едва ли. След вадене на сливици на дете, което загубва гласът си в последствие или операция от синузит и в последствие усложнения и живото спасяваща операция и т.н. Освен това обстановката в повечето болници е напълно занемарена и неподходяща.
Аз мисля,че малко хора могат да свикнат там. Средната възраст на емигрантите е около 35 и нагоре.
Аз лично съм на 25 и няма какво да губя тук освен родителите си.Живял съм в Лондон и зная какво е навън.Там имаш шанс за реализация.Е верно е искат се не малко усилия,но не може след втората година всичко да е по мед и масло.Да не би тук в България да е така ???????
Замислете се колко години сте учили, плащали сте на държавата маса пари, дипломи стажове ит.н.И накрая какво- работа по специалноста със заплата 300-500 лева (за масата от хората).Или работили сте сумати години и сте плащали данъци, за да вземате 150 лева пенсия.
Навънка, парите не са по дърветата, нито се търкалят по улиците, а се иска работа. Нормално.Тук в България всеки е свикнал на нечия чужда помощ или подкрепа, когато е в безизходица.Всеки иска малко работа и много пари.Ами не става.
Съжалявам само за хората, които са заминали преди многото свестни,отговорни,компетентни и интелигентни,и които са посрамили и създали лошо впечатление за българите.
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Зимна сесия 2010

Мнение от mufc »

:D
Последно промяна от mufc на Сря Май 18, 2011 5:21 pm, променено общо 1 път.
Nescafe
Мнения: 93
Регистриран на: Пет Фев 26, 2010 4:14 am

Re: Зимна сесия 2010

Мнение от Nescafe »

thunderbolt съжалявам наистина за случилото се с детенцето!Нас в момента също се опитва клиника да ни цака с пари за операция за очи на дете.Ужасно е усещането!Но....не искам да спамим темата.Пак твърдя,че тук има специалисти ,хора които наистина са специализирали в една или друга област.Също така тук можеш да отидеш и да си вземеш направление,никога не съм имала проблем за това.Ще ти дам пример от Канада:жена с гинекологичен сериозен проблем,накарана да чака 6 месеца за да я приеме специалист или дете със счупен крак,накарано да чака 2 дни/през това време само на рентген го пращат/,имам приятели БГ доктори там,знам състоянието на нещата,познавам стоматолози там също Бг-та,ами пациентите им идват в БГ да се лекуват.Това е по тази тема.Спирам,защото монетата има 2 страни.
Последно промяна от Nescafe на Вто Ное 30, 2010 8:17 am, променено общо 1 път.
Аватар
pgambit
Мнения: 59
Регистриран на: Чет Юни 24, 2010 6:53 am

Re: Зимна сесия 2010

Мнение от pgambit »

thunderbolt :y: Аз съм на 35 години и досега какво ли не сам опитвал и всичко по честен път. Много съм разочарован от държавата, в която съм роден. След следването си съм работил като: Директор на търговски отдел, Началник механизация а в момента съм SysAdmin. Във всяка една сфера, където съм работил, съм давал и давам всичко от себе си без да пестя енергия. Имам усещането на прецакан след ..... тайфун. Истината е че колкото и да полагаш усилия и изпъваш вратни жили тук повече от животни за тяг никой не ни брои. Затова напред и успех на всички ни понеже знаем какво търсим и дано бог да е с нас.
Индивидуализма винаги излиза скъпо
Hungarian Salami

Re: Зимна сесия 2010

Мнение от Hungarian Salami »

Аз ще ви кажа моето мнение е че, ако не си успял в собствената си държава и отидеш другаде пак няма да успееш. Така че който не е успял в България е малко вероятно да постигне нещо значимо тук пък и където другаде да е. Аз за себе си знам, че просто не ми харесва да живея в малка държава, 600км ме ограничават изключително много, тавана тогавашния го достигнах веднага като завърших. Ако човек иска да живее в истинския свят където нещата се случват и не ги гледа по телевизията, Северна Америка е мястото, да му поотвори кръгозора, да види туй онуй, да изпие синьото хапче, но не на всеки му пониса. Все пак и в България трябва да останат хора, няма само на подаяния да се разчита от работещите навън :)
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Зимна сесия 2010

Мнение от martatabs »

Hungarian Salami написа:Аз ще ви кажа моето мнение е че, ако не си успял в собствената си държава и отидеш другаде пак няма да успееш.
Hungarian Salami написа:Така че който не е успял в България е малко вероятно да постигне нещо значимо тук пък и където другаде да е
Правилата на форума,не ми позволяват да ти тегла една хууубава попържня относно мнението ти.Все едно чета ''Успял''...пууу.
Hungarian Salami написа: Все пак и в България трябва да останат хора, няма само на подаяния да се разчита от работещите навън
:swear: :swear: :swear: :swear:
Сега,ако може да се върнем на темата ''Зимна сесия 2010''
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Зимна сесия 2010

Мнение от loginn »

martatabs написа:
Hungarian Salami написа: Все пак и в България трябва да останат хора, няма само на подаяния да се разчита от работещите навън
:swear: :swear: :swear: :swear:
Сега,ако може да се върнем на темата ''Зимна сесия 2010''
Марта, не се ядосвай. И мен ме дразнеше тоя ама като се замисля, някои "индивиди" на мястото на сивото вещество имат Hungarian Salami. Нали и те трябва да осмислят някак ежедневието си като напишат нещо "уместно".
Прояви разбиране все пак!
А относно "зимната сесия", май се настройваме за пролетна.
Публикувай отговор