Само момиче в Канада

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Аватар
Lusi_bg
Мнения: 47
Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 4:49 am

Re: Само момиче в Канада

Мнение от Lusi_bg »

kikolilokiko написа:колко пари са достатъчно, за да преглътнеш темерутите в бг?
Незнам дали има такава сума. Просто ме дразни не само темерутщината, а и още много неща. То да беше само едно...
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Само момиче в Канада

Мнение от ivanko13 »

Lusi_bg написа:Да, но ако замина за Канада като студент ще ми трябва високо ниво на владеене на езика, а аз не го знам на такова високо ниво.

Записваш се в колеж и стартираш с някоя ESL програма... Всички колежи я имат... От финансова гледна точка обаче няма да ти е лесно защото таксите за чуждестранни студенти са по-високи... Примерно в колежа Джордж Браун в Торонто такста за едно ниво(8 седмици) Intensive English Program за канадски граждани и лендит имигранти е около 500 долара а за чуждестранни е 2100 долара. Като ти праснат и разните му там допълнителни разходи за застраховки и буквари и др. и сумата за два месеца обучение става почти колкото таксата за два семестъра обучение за някоя от програмите в колежа ако си местен студент... Разходите за живот са отделно...
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Само момиче в Канада

Мнение от anxeli »

Не казваш откъде си, предполагам още живееш при родителите си.
Защо не опиташ да си намериш работа и да излезеш на квартира като завършиш, премести се, ако ще поне до Пазарджик. Виж как е, какви са разходите, как е стандарта, какъв е живота ... В бг винаги ще има кой да те надцака с джип, дрехи и силиконови джуки, просто такава е културата, да се натрива носа на нямащите, егати забавлението :lol: ... Но ти си помисли, колко пари наистина ти трябват, какво те прави щастлива, може би и понятието за мизерия ще ти се промени :). Аз например познавам хора в бг за които мизерия е да не могат да ходят на кръчма всяка вечер, на море поне три пъти лятото и телефона им да е стар. Познавам и други които със органик салата от градината и две трилитрови бири "Славена" вдигат най-веселия купон на двора ...
Да не се окаже като дойдеш, че не можеш без вашите и месиш бялото пране с цветното.
Да се махнеш на всяка цена е много примамливо, но трябва да знаеш точно за какво се махаш. Заради заплата от 500 лева ми се струва несериозно. Ще започнеш от 500, после ще те повишат и т.н. През това време може да срещнеш някой програмист и нещата ще станат по-лесно :).
Циганите - на Сатурн !
kapitan
Мнения: 380
Регистриран на: Пон Окт 27, 2008 2:10 am
Местоположение: Монреал

Re: Само момиче в Канада

Мнение от kapitan »

Ами, аз си правих теста и не покривам точките. Не мога нищо да направя. Така, че явно нямам шанс, ще трябва да се ориентирам към Европата. А и как ще ми е време за женене. Само на 21 съм

ми аз нали това ти казах.чакай сега,имаш още време за годините.за къде си се разбързала?!виж какво др.можеш да направиш,за да подобриш кандидатурата си до 25-та си годишнина.това ще е само от полза за тебе.сега почваш,лека по-лека,времето е пред теб и нищо не губиш!кефи се сега на младоста ти,давай по гаджета,подготвяй се като искаш да се махаш от Б-я и не му мисли толкова!това,че сега не покриваш точките по процедурата,не означава,че нямаш шансове!сега,да,няма какво да направиш!сега нямаш шансове!ама след няколко години,да!недей излишно да правиш проблем от това! :wink:
Аватар
Lusi_bg
Мнения: 47
Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 4:49 am

Re: Само момиче в Канада

Мнение от Lusi_bg »

anxeli написа:Не казваш откъде си, предполагам още живееш при родителите си.
Защо не опиташ да си намериш работа и да излезеш на квартира като завършиш, премести се, ако ще поне до Пазарджик. Виж как е, какви са разходите, как е стандарта, какъв е живота ... В бг винаги ще има кой да те надцака с джип, дрехи и силиконови джуки, просто такава е културата, да се натрива носа на нямащите, егати забавлението :lol: ... Но ти си помисли, колко пари наистина ти трябват, какво те прави щастлива, може би и понятието за мизерия ще ти се промени :). Аз например познавам хора в бг за които мизерия е да не могат да ходят на кръчма всяка вечер, на море поне три пъти лятото и телефона им да е стар. Познавам и други които със органик салата от градината и две трилитрови бири "Славена" вдигат най-веселия купон на двора ...
Да не се окаже като дойдеш, че не можеш без вашите и месиш бялото пране с цветното.
Да се махнеш на всяка цена е много примамливо, но трябва да знаеш точно за какво се махаш. Заради заплата от 500 лева ми се струва несериозно. Ще започнеш от 500, после ще те повишат и т.н. През това време може да срещнеш някой програмист и нещата ще станат по-лесно :).
В голяма грешка си. От 3 години (сега ще ми е 4-та) живея отделно от нашите във Варна, а иначе съм от Дупница. Мисля, че можеш да си направиш сметка колко е далеч. Прибирам се много рядко и съм самостоятелна, така, че имам понятие какъв е стандарта в България. Освен това съм работила и съм учила, а това с повишението ми се струва да ти кажа не невъзможно, ама след колко години? Трябва да се минат поне 3 години още, че да ми вдигнат заплатата със 200 лв примерно, което пак ще е нищо на фона на инфлацията, която се е развила в страната през това време. А в България можеш да вземаш повече пари ако си в столицата, а там ще плащам наем, с което автоматично ми пада заплатата с 300 лв минимум и дори да вземам чисти 800 лв пак ще съм без пари.
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Само момиче в Канада

Мнение от hadministratora »

Lusi_bg написа:В голяма грешка си...
Това е чудесно! Не е лошо обаче да помислиш и върху варианта за отлагане. Знам - няма да е лесно да търпиш тукашното (каквото и да е) още 2, 3, 4... години. Но да имигрираш си е серио начинание и колкото по-добре си подготвена - толкова по-добре за теб.
Виж в кои области не ти достигат точки, подобри каквото е нужно и след няколко години ще се окажеш че покриваш всички критерии. Освен това имиграционната процедура се променя на 2-3 години, а напоследък и по-често, тъй че може да се окаже че в един момент, дори без промяна при теб, вече събираш точките. За 2-3 години можеш да дръпнеш МНОГО с английския, да натрупаш стаж. За възрастта не се притеснявай - от 21 до 49 год. получаваш макс. точки.
Аватар
Lusi_bg
Мнения: 47
Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 4:49 am

Re: Само момиче в Канада

Мнение от Lusi_bg »

Ще се опитам да събера точките без да се налага да ме сватосвате с някой. Така ще е най-добре :)
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Само момиче в Канада

Мнение от myhata II »

Приготви около 2 000 лв и ще заминеш ,има хора които ще те подготвят !!
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Lusi_bg
Мнения: 47
Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 4:49 am

Re: Само момиче в Канада

Мнение от Lusi_bg »

myhata II написа:Приготви около 2 000 лв и ще заминеш ,има хора които ще те подготвят !!
Ама това са само за заминаването , нали? Общо колко горе-долу ще ми излезне всичко, като включим и разноските на първо време докато си намеря работа?
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Само момиче в Канада

Мнение от myhata II »

Не това са до виза
За заминаването около 5000 лв
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Lusi_bg
Мнения: 47
Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 4:49 am

Re: Само момиче в Канада

Мнение от Lusi_bg »

Ама всичко ли 5000? Това включва ли ми първоначалните разходи преди да си намеря работа. Моля те уточни се!
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Само момиче в Канада

Мнение от myhata II »

Да ,включва, и си младичка на 21, супер си ще си намериш каквато работа си пожелаеш ,младите хора са с предимство !
Не се притеснявай ,ако ти свършат паричките ,тая държава няма да те остави на улицата гладна и боса !!
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Lusi_bg
Мнения: 47
Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 4:49 am

Re: Само момиче в Канада

Мнение от Lusi_bg »

Чудесно. А като казваш , че има кой да ме подготви какво по-точно имаш предвид. Аз завършвам другата година и чак тогава ще мога да почна да задвижвам нещата, но все пак да имам представа. За някаква фирма ли става дума? А и освен това скоро (тази година през декември) ще правя 22, така че ако евентуално замина вече няма да съм на 21 там.
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Само момиче в Канада

Мнение от myhata II »

Да ,ще ти дам телефони и започваш да действаш ,тези отгоре,не ги слушай,те са икономически имигранти,дошли тук по божийте пътеки,действай си спокойно,изкарай си образованието и си тук !!
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Lusi_bg
Мнения: 47
Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 4:49 am

Re: Само момиче в Канада

Мнение от Lusi_bg »

Ако искаш ми пиши на лс за подробностите. Надявам се тази информация която ми даваш да е надеждна.
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Публикувай отговор