Пропаганда или другата страна на монетата?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

IRA написа:Ма може да се ходи на лекар по 4астните кабинети. Поне в Монреал. Прегледа не се заплаçа, заплаçат се изследванията. Ядрено магнитен резонан ти дават 4ас за следваçия ден, но е 600 долара.
Да де, ма като ти се наложи ф Монреал през ноща да отидеш ф спешни случаи нема частни кабинети, разбираш ли ???
:beer: :beer: :beer:
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

А там ми се е налагало да ходя и мен ме приемат бързо :D
То не е за хвалба де. :?
А детето лекаря е в някаква група и дават дежурства от 7-10 ве4ерта и там с бебето минаваме много бързо, но този кабинет е само за пациентите на въпросбните лекари, може би затова е бързо.
Но естествено е по добре да има пове4е лекари, ама трябва и да са проверени.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12481
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

troll написа:. :lol:
Как виждам аз нещата? :lol:
Ако канадския доктор ти дойде в бейрут ...
Един на всеки девет обучени доктори в Canada се изнася в САЩ.
Що да одат до Бейрут?
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Мнение от ZanzibarHero »

IRA написа:Ма може да се ходи на лекар по 4астните кабинети. Поне в Монреал. Прегледа не се заплаçа, заплаçат се изследванията. Ядрено магнитен резонан ти дават 4ас за следваçия ден, но е 600 долара.
Точно от това ги е страх медицинските бюриократи в Онтарио. Тук дискутираха следният случай:

Доктор от арабските страни (разбирай с такъв манталитет). Разкрива практика, защото не може да издържи на ритъма за прегледи, който е характерен за някой Канадец. Той предпочита да отделя повече време за разговор с пациента, за взимане на решение и т.н.

За да привлече повече клиенти, той ги изпраща за лабораторни тестове и снимки, просто така от бизнес интерес - да ги задържи за клиенти, а не по медицински нужди. Това, обаче, веднага прецаква времето за чакане на някой, който наистина има нужда от такива тестове и снимки ..

Изобщо, в Онтарио, по закон не е забранена частната лекарска практика. Проблемът за тази практика е, че политиците (медицинските бюрократи) не желаят да смесват публични финанси и частен интерес. Просто знаят какво ще се случи. Държавната "каса" ще бъде източена (за сравнение виж Българската практика), а ефективността (броят смъртни случаи и излекувани), вероятно, статистически, няма да мръдне. Частните практики в някои области съществуват и сега. Например - клиники за фертилност. Няма никакъв проблем да те мотаят с години без никакъв медицински резултат. Преди години е бил покриван от държавата, явно също толкова успешно.

Всеки бизнес предпочита да не инвестира от самото начало, а да се закачи за публичните финанси. За това и не инвестират - много е скъпо ...

Иначе плащат добре. Клиниките в Гатино са оголени от към медицински кадри - сестри и лекари - всеки се стреми да работи в Оттава. Квебек обмисля възможността да разкрие медицинско училище в този район, за да увеличи броят на медицинските кадри и някак да компенсира този поток ...
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

filipne написа:
Lub0 написа:
Marginal39 написа:
Lub0 написа:Абе айде стига с тези, дето друг им е виновен, мачкали ги били, незнам какво си...
Мачкали са ги, та са ги мачкали, тва че тебе не са те мачкали не значи че няма други такива, също не значи че и тебе един ден няма да те мачкат, никой не е застрахован срещу тва ...
:beer: :beer: :beer:
Е кой ги е мачкал толкова? Какво лощо има за един мангал да е таксиметров шофьор? Бил PhD от университета в Бейрут, ами да ходи да развива наука в някой бежански лагер тогава, не стига, че са го посрешнали в Канада като бял човек и не е живял на палатка ами и недоволен, че не са го направили директор още от летището...
Ами този "мангал" може да е много по-квалифициран от някой снежнобял не знам си кое поколение канадец.

Значи посрещат го в Канада като бял човек въпреки, че е "мангал" а той вместо да е благодарен за това и да си кара доволно таксито взел да се оплаква.Каква наглост !

Не мисля, че расистките изказвания се приемат добре в Канада. А във Форума ????
Ако беше кадърен и супер специалист, нямаше да кара такси нали?

Защо мислиш, че мангал е расистко изказване, да си мангал е манталитет и начин на мислене, а не цвят на кожата...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Lub0 написа: Ако беше кадърен и супер специалист, нямаше да кара такси нали?
Аз лично не съм на тва мнение ...
:beer: :beer: :beer:
miko
Мнения: 305
Регистриран на: Вто Дек 23, 2003 12:52 am
Местоположение: Montreal

Мнение от miko »

Guinness написа:
troll написа:Драги емигранти!
Вас ви кани канадското правителство!
Не кани нас ,ние не сме му нужни.Кани само нашите пари.Това е,което правителството го интересува.
Парите от имигрантите са нищо в сравнение данаците , които ще платят докато са тука. Някой трябва да изкарва пари за пенсионерите в Канада.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Точно така Мико.
:beer: :beer: :beer:
CFS 801

Мнение от CFS 801 »

и в най масовият случай данъците за пенсионери те ще излязат от вашият джоб ,а вие като станете пенсионери ще го духате.
ама то няма нищо ненормално и неразбираемо една голяма част да гърби за една малка част и в последствие да го издуха ,щото правилниците са написани от малката част за да ги спазва голямата част в нейна полза.
друг е въпроса ,ако има овце които се заблуждават ,че освен солта която им предлагат да ближат може и да бъде гарнирана и с пържола.
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Lub0 написа:
Ако беше кадърен и супер специалист, нямаше да кара такси нали?

Защо мислиш, че мангал е расистко изказване, да си мангал е манталитет и начин на мислене, а не цвят на кожата...
Ами едното не изключва другото. След като работодателите не са склонни да го наемат защото е "мангал", защото няма канадски опит , защото говори с акцент, защото има странно име и най-вече защото не е от нашите а е дошъл да вземе работата на някой местен мързел.

Наистина "мангал" не е само цвят на кожата. То е и всичко това и още неща.

Надявам се няма да те изненадам ако ти кажа, че за определени местни герои ти няма как да не попаднеш в същата тази категория.
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

filipne написа:
Lub0 написа:
Ако беше кадърен и супер специалист, нямаше да кара такси нали?

Защо мислиш, че мангал е расистко изказване, да си мангал е манталитет и начин на мислене, а не цвят на кожата...
Ами едното не изключва другото. След като работодателите не са склонни да го наемат защото е "мангал", защото няма канадски опит , защото говори с акцент, защото има странно име и най-вече защото не е от нашите а е дошъл да вземе работата на някой местен мързел.

Наистина "мангал" не е само цвят на кожата. То е и всичко това и още неща.

Надявам се няма да те изненадам ако ти кажа, че за определени местни герои ти няма как да не попаднеш в същата тази категория.
по мое мнение канада е почти еднакво крива за родените в нея и за новите имигранти независимо от името им, само че логично е малко по-крива за новите имигранти, все пак някои от тях дори не говорят местните два езика, и от там трудности много.
точно така мисля по въпроса:)
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Тва за езиците е верно, ма не ставаше въпрос за тва.
Много от пришълците говорят по добре от тукашните езиците им, а за писането въобще да не говориме.
:beer: :beer: :beer:
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Мда никой не би наел мангал не само в Канада, а и в Европа, САЩ и навсякъде където има така наречената западна цивилизация... Аз лично никога няма да се заобиколя с нинджи и прочие чарчафосани от главата до петите субекти, особенно пък и ако не говорят и езици, за тях е най-добре да отидат в бейрут или там където имат себеподобни и да спрат да реват по интернет как никой не ги оценявал и не ги правили директори още от летището...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

Като гледам стана дума за лекари . Имам инфо от 2 дена - съпругата на мои колега (българин ,тя също ) очен лекар -завършила е в БГ и е работила само в Бг-в немско са от лятото на мин година- подават се док. някъде си и след 3 месеца бруто време и дадоха друг док . че е лекарка. Преди 2 ден я срещам и беше ходила на 5-6 интервюта за очен лекар и на 2 места и бяха казли -от коя дата може да почваш - жената ми показа договорите от местата дето и бяха казали че може да почне .
Тя е далече от съвършенство с немския език.
miko
Мнения: 305
Регистриран на: Вто Дек 23, 2003 12:52 am
Местоположение: Montreal

Мнение от miko »

bp_de написа:Като гледам стана дума за лекари . Имам инфо от 2 дена - съпругата на мои колега (българин ,тя също ) очен лекар -завършила е в БГ и е работила само в Бг-в немско са от лятото на мин година- подават се док. някъде си и след 3 месеца бруто време и дадоха друг док . че е лекарка. Преди 2 ден я срещам и беше ходила на 5-6 интервюта за очен лекар и на 2 места и бяха казли -от коя дата може да почваш - жената ми показа договорите от местата дето и бяха казали че може да почне .
Тя е далече от съвършенство с немския език.
В немско не се ли тачи повече турски от немски :P
Публикувай отговор