Още ли си харесвате емигрантския квартал?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

ablood написа:Погледни началото :wink:
Ще ми улесниш живота.
амчи това дет си написал в началото влиза в противоречие с това, което се опитваш да кажеш в по-горе цитираното :roll:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Явно ще е по сложния начин. :?
В темата, въпроса и първите постове като цяло, не се споменава за географското понятие "Монреал".
В последствие някой реши, за отговор да плюе срещу Лавал, явно смятайки го за "квартал" в който живея и успешно ме засегна, макар, че нямам намерение да го изтъквам като перфектен избор за живеене. Просто нелош избор.
Започна ли да просветлява? :?:
danielle

Мнение от danielle »

Ей хора, дайте малко снимки от тез квартали, дето им "ядете краката" вече 2-ри ден :roll:
CFS 801

Мнение от CFS 801 »

Аблъд ти кого се опитваш да убедиш ,себе си или нас.Ако нас не си заслужава напъна ,защото ние много добре знаем кои са имигрантските квартали и кои са населени предимно с англо-франко,ако тях ги приемем за неимигранти ,а за наследници на такива девето коляно.
В тоя смисъл Лавал,кварталът/града както си искаш го наричай/ е един от най гъсто населените с имигранти квартали -гърци,италианци,португалци,поляци,индийци,филипинци,китайци ,руснаци имн.други второ,трето поколение етноси.Напоследък и доста българи се насочват на там заради ниската цена на бараките след като не могат да си позволят нещо по добре,което автоматично не го прави неимигрантски ,а даже напротив ,въпреки наличието на голяма маса селяни второ и трето поколение преселили се от дълбините Кебек и Онтарио поради същите чийпи причини.
Кварталите на норд с преобладаващо англо,франко населени и почти незабележими признаци на имиграция са над Лавал-Бленвил,Ст.Терез,Ст.Жером ,Теребон ,Маскуш,да не ги изброявам всичките.Лавал е средна ръка бачкаторски квартал с по ново строителство и много реднек ,за справка лавал де рапид.Това е моето мнение за тоя квартал,наричам го така ,а не както теб град защото няма градска инфраструктура ,а си е една спалня ,то и не случайно цените на 100 год. кондо,дуплекс ,таунхаус и др. в така презрения ти НДЖ са не в проценти по високи ,а в пъти от новопостроените бараки в Лавал които си приличат като близнаци и човек ако се напие е много малка вероятноста да уцели собственната си къща от първи опит.
Честно казано чудя ти се след като си преживял кошмара на така наречените от теб имигрантски квартали ,защо не се дислоцира в някой от многобройните квартали на Уест Айлънд,Ил де Сьор,Анжу,Бушервил,Белой и др. дето няма така наречената сволач имигранти а преобладават бозави и розави изсипани чичковци и лелки от чистата раса. :wink:
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

CFS 801 написа:Аблъд ти кого се опитваш да убедиш ,себе си или нас.Ако нас не си заслужава напъна ,защото ние много добре знаем кои са имигрантските квартали и кои са населени предимно с англо-франко,ако тях ги приемем за неимигранти ,а за наследници на такива девето коляно.
В тоя смисъл Лавал,кварталът/града както си искаш го наричай/ е един от най гъсто населените с имигранти квартали -гърци,италианци,португалци,поляци,индийци,филипинци,китайци ,руснаци имн.други второ,трето поколение етноси.Напоследък и доста българи се насочват на там заради ниската цена на бараките след като не могат да си позволят нещо по добре,което автоматично не го прави неимигрантски ,а даже напротив ,въпреки наличието на голяма маса селяни второ и трето поколение преселили се от дълбините Кебек и Онтарио поради същите чийпи причини.
Кварталите на норд с преобладаващо англо,франко населени и почти незабележими признаци на имиграция са над Лавал-Бленвил,Ст.Терез,Ст.Жером ,Теребон ,Маскуш,да не ги изброявам всичките.Лавал е средна ръка бачкаторски квартал с по ново строителство и много реднек ,за справка лавал де рапид.Това е моето мнение за тоя квартал,наричам го така ,а не както теб град защото няма градска инфраструктура ,а си е една спалня ,то и не случайно цените на 100 год. кондо,дуплекс ,таунхаус и др. в така презрения ти НДЖ са не в проценти по високи ,а в пъти от новопостроените бараки в Лавал които си приличат като близнаци и човек ако се напие е много малка вероятноста да уцели собственната си къща от първи опит.:lol:
Честно казано чудя ти се след като си преживял кошмара на така наречените от теб имигрантски квартали ,защо не се дислоцира в някой от многобройните квартали на Уест Айлънд,Ил де Сьор,Анжу,Бушервил,Белой и др. дето няма така наречената сволач имигранти а преобладават бозави и розави изсипани чичковци и лелки от чистата раса. :wink:
:beer: :beer:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

CFS 801, тази всичката злоба и гадост дето изсипа върху Лавал някаква форма на защита на твоя квартал ли е? И сега се очаква аз да изсипя друга торба с лайна в отговор?
Я двамата с Крими си общувайте помежду си по вашия си начин :D
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Кот де Неж

Изображение

Изображение

Плазата

Изображение

Университета на Монреал

Изображение

Изображение

Ораторията Сент Жозеф също е в Кот де неж

Изображение

Пазарчето

Изображение

Изображение
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Няма спор - доста ловко спретнато представяне на KDN за пред новопристигащите. :? И на мен навремето такъв номер ми спретнаха.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Лавал :)

Изображение

на въпроса на Танграта - Десо-Сопрен

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
danielle

Мнение от danielle »

Еха, много хубави снимки. :thumbsup:

ablood, дай твоите сниmки, пак да сравняваме. :wink:
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

eто за какви къщи в Лавал говори батето (пардон CFS 801:lol: )

Изображение
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
CFS 801

Мнение от CFS 801 »

Кримон :D ,имаш една мастика от мен.Тоя блок дето го извади на фотото е на булевард КДН 4700,направо ме върна към девственноста ми ,живеех там преди 10 години и нещо.
Аблоуд няма никаква злоба към любимия ти Лавал само изказано мнение ,че е един от просташките квартали с който по никакъв начин не бих се гордял ,ако живеех там.А моят квартал Ил де Сьор няма никаква нужда от защита ,просто той си е най баровския с най интересните хора.Наскоро съседът ми през 2 улици Койву си обяви къщата за продан с/у скромните 3,5 милиона,ако проявяваш интерес мога да те свържа с по вече информация ,но както казах и преди въпреки да живея тук на мен по са ми живи живите квартали като КДН и НДЖ които ти така яростно ненавиждаш и на тия места се чувствам доста по добре,Ил де Сьор ми е компромисен вариант въпреки богатоста си обаче ,ако живеех в Лавал сигурно щях да се гръмна или най малкото да си мълча за да не ставам за резил на хората. :lol:
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Bubi »

Ами ти и така можеш да се гръмнеш, не виждам какво ти пречи. И какво се хвалиш с къщата, дето си я купил съседа ти, похвали се с твоята, дето си я купил ти в най-престижния квартал. То българите винаги са си били сноби и такива ще си останат. А относно снимките, много избирателно са подбрани - най-хубавите места от едното място и най-грозните от другото. Аз ако се поразровя може и да намеря снимките на просяците със зурлите по носа, които направих в КДН.
Всеки си има предпочитания и различни виждания за хубаво и грозно, за приятно и неприятно. Аз живеех до преди 10 дни на едно много оживено кръстовище в Монреал, абсолютно всичко ми беше близо и аз много си харесвах мястото. В момента живея на 1 минута от един много голям парк в Лавал и мога да ви кажа, че е абсолютно спокойно и тихо място. Естествено, че не мога да си позволя да си купя къща в Монреал, но мога да си позволя да си купя в Лавал и съм на 2 минути до Монреал. И си се прибирам в моята си къща и не ми се налага да търпя разни отгоре и отдолу, да им слушам музиката и т.н., както и да отгатвам какво готвят съседите.
На вас като не ви харесва Лавал, стойте си в КДН цял живот под наем. И съм почти сигурна, че повечето от вас са дошли от много по-забутани села преди година-две и настанявайки се тук в КДН са станали "голямата работа".
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Ха, ха...каква метаморфоза... :) Започналите с перченето как са се измъкнали от имигрантските квартали започнаха да обвиняват в перчене останалите в "шаренията" и "цапаницата" т.е в същите тези квартали техни сънародници.
Ама че свят...
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
CFS 801

Мнение от CFS 801 »

Вярно,Лавал си има и своите предимства ,можеш и прасенце да изгледаш в барачката ,може и кокошчици да завъдиш на дворчето и никой няма да те разбере,докато в КДН комшиите веднага ще те изтропат на местното ДВСКа :cry:
Заключено