8 ãîäèíè â Canada

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от jet »

ми бате кой те кара да взимаш парите на банките. Вадиш кеша, купуваш си всичкото това и си цар. К'в ти е проблема. Да не търсиш държава дето тези работи се намират на пътя или кредитите да не се връщат ?!
Мязяш ми на онази обява във вестник:
обяви, търсене, предлагане - "18 годишна хубавица не знае какво търси"
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

bateto написа:ми да скъсаш оковите на робството.например когато влезеш у дома си да кажеш -ето това е моята къща ,а не на банката.като влезеш в новата си кола да кажеш-ето това е моята нова кола ,а не на банката колата.като отидеш на работа първта ти работа да не е да си пънчваш картата ,а да кажеш на подопечените си-господа побързайте да си пънчнете картите защото работното време го пиша аз ,а не вие
ето това искам смарт аз от живота ,а не да съм крепостен селянин като вас до пенсия. :lol:
напълно възможно - това казва и AlexAA
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

bateto написа:ми да скъсаш оковите на робството.например когато влезеш у дома си да кажеш -ето това е моята къща ,а не на банката.като влезеш в новата си кола да кажеш-ето това е моята нова кола ,а не на банката колата.като отидеш на работа първта ти работа да не е да си пънчваш картата ,а да кажеш на подопечените си-господа побързайте да си пънчнете картите защото работното време го пиша аз ,а не вие
ето това искам смарт аз от живота ,а не да съм крепостен селянин като вас до пенсия. :lol:
батка едно е сигурно - ти ще тръстикваш още поне 8000 дни, а нас не ни мисли ;)
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

poumpy написа:
monny написа:защото Алекс доста преувеличава а за някои неща направо лъже.
например : ???
aйде ве АлексАА, казвай къде ни ментиш :lol: майтап, ве :wink:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

я да чуя тогава колко от вас са го направили.извадили са кеша ,а не са заборчляли до уши на банките :D
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

bateto написа:я да чуя тогава колко от вас са го направили.извадили са кеша ,а не са заборчляли до уши на банките :D
Ха, ха...ама на другите не им пречи туй дето на теб ти пречи бе, батето. Не ги ли разбра най-сетне?! :)
Туй с кредите и банките само за тебе е робия и само ти неистово ревеш, че не можеш да свалиш тези окови от врата си. За другите съвсем други са им оковите, брат'чед.
Та затуй и никой нищо няма и не мисли да ти показва. Показвай го сам на себе си, че иначе от твоята си робия отърване няма. :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

bateto написа:я да чуя тогава колко от вас са го направили.извадили са кеша ,а не са заборчляли до уши на банките :D
Батка - два от имотите ми са без ипотека, а другите два - рентъла плащам 4.15% лихва и наемодателите ми носят $450 в повече от наема отколкото плащам ипотеката, 4тия имот където живея плащам 4.65% лихва и месечната ми вноска е по-малка от наема, който плащах преди
Докато тук се дереше каква робия било, аз взех два имота, които се дигнаха 80% (и то на държавна оценка, сигурно и повече на пазарна) и ми освободиха другите два. Сега смятам да надуя единия с ипотека докрай и да освободя още един имот.
РРСПтата с жена ми са пълни догоре, за което ползвам заем на 4.25%.

Ако това за теб е робия ...
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

браво на теб.това исках да чуя,че има и такива хора ,но колко са като теб и колко духат супата. :D
Sugarplum

Мнение от Sugarplum »

bgmontreal написа:
bateto написа:я да чуя тогава колко от вас са го направили.извадили са кеша ,а не са заборчляли до уши на банките :D
Батка - два от имотите ми са без ипотека, а другите два - рентъла плащам 4.15% лихва и наемодателите ми носят $450 в повече от наема отколкото плащам ипотеката, 4тия имот където живея плащам 4.65% лихва и месечната ми вноска е по-малка от наема, който плащах преди
Докато тук се дереше каква робия било, аз взех два имота, които се дигнаха 80% (и то на държавна оценка, сигурно и повече на пазарна) и ми освободиха другите два. Сега смятам да надуя единия с ипотека докрай и да освободя още един имот.
РРСПтата с жена ми са пълни догоре, за което ползвам заем на 4.25%.

Ако това за теб е робия ...


:lol: :lol: :lol: :wink:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

кво се хилиш бре 2+2=5.научи се да смяташ като финансист :D
Sugarplum

Мнение от Sugarplum »

bateto написа:кво се хилиш бре 2+2=5.научи се да смяташ като финансист :D

оопс,ще се оди пак в школото 8)ама не моа се уреди с финансистки калкулатор :D
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

bateto написа:кво се хилиш бре 2+2=5.научи се да смяташ като финансист :D
toва важи за медицината, бате! 2 и 2 не прави 4...
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
AlexAA
Мнения: 431
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2003 2:41 pm

Мнение от AlexAA »

Абе аз не съм съвсем като БГмонтреал, щото съм по-консервативен инвеститор. Ама все пак....
Заемите ми са 30% от нетния ми доход ( тук съм 100% съгласен с Любо), на жената парите са екстра. Мисля до 5 години да съм изплатил къщата. От акции съм на печалба 7000 долара от Януари досега, отделно годишния доход от акциите ми е към 15%.
Планът ми е до 10 години да съм се полу пенсионирал, демек да имам поне 3 месеца ваканция на година. Не за друго, ами много си обичам работата и не мога да си представя да пия по цял ден. Колата, както казах ми е изплатена.
Та Батка, аз в коя категория спадам според теб.
Батка, ти не можеш да ме засегнеш, така, че не се извинявай (това съвсем сериозно).
Аз познавам много българи в Канада, които са си изплатили заемите за по 5-10 години и после шапка на тояга.
Ти просто ме изумяваш с твоите заробвания на имигрантите в Канада. Заробва се тоя дето не може да си прави сметката. Това важи за Канада, Щатите, България и Бангладеш.
Я ми кажи ти, колко хора, в България, вземат заем за апартамент и го изплащат за 5-10 години от една заплата. Забележи, говоря за апартамент, а не за къща от 200 квадрата като моята (без мазата)?
И най-важното Батка, ти къде мислиш да си правиш хотел на Черно море, когато там камък непреровен не остана......
И един съвет Батка, спри да обясняваш на хората, как нямат никакъв шанс да просперират в Канада, щото не е вярно.
Към форумците, ОГРОМНИЯТ процент, от реализирали се българи в Канада, на влизат в този форум. Хората просто имат други проблеми.
И както е казал човекът - "Който го е страх от мечки, не ходи в гората"
Наздраве и успех на всички
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

bateto написа:ми да скъсаш оковите на робството.например когато влезеш у дома си да кажеш -ето това е моята къща ,а не на банката.като влезеш в новата си кола да кажеш-ето това е моята нова кола ,а не на банката колата.като отидеш на работа първта ти работа да не е да си пънчваш картата ,а да кажеш на подопечените си-господа побързайте да си пънчнете картите защото работното време го пиша аз ,а не вие
ето това искам смарт аз от живота ,а не да съм крепостен селянин като вас до пенсия. :lol:
Батка, виж сега мойта гледна точка по въпроса за робството и кое било на банката.
Карам си хубава нова кола, вместо стар таралясник.
Живея си в хубаво жилище, плащам си моргича, който е по-малко отколото бих платила за наем на подобно жилище.
Радвам си се на нови придобивки за жилището.
Ходя на ваканция минимум по 3 пъти в годината.
Ям, пия и си нося новите дрешки.
Изобщо - живея си сега, както на мен ми харесва, вместо да чакам да събера пари за да живея качествено някога в бъдещето.
Плащам си минимума на банките и кредитните карти и те не ме притесняват. Един ден като гушна букетчето банките просто ще имат да взимат.
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Abe AlexxAA, казвай къде лъжеш, бре :D Излъга ни, че си бил в Мексико ли? В Куба ли беше, я признай :wink:

п.с. Е каква е таз златна кола, че чак на 8 година я изплати, някакъв Мерседес за 100к ли караш?
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Заключено