Калгари / Ванкувър?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
Danail
Мнения: 101
Регистриран на: Вто Мар 23, 2004 9:21 am
Местоположение: Vancouver, BC
Обратна връзка:

Мнение от Danail »

Данаиле ,
бих искал първо да те поздравя за успеха Ви и да Ви пожелая все така за напред нещата да Ви се получават !

Моля те ,само, да ми кажеш , - правилно ли съм разбрал нещата от описаното по горе от теб .
1. значи ти си започнал на 2 рият си месец от идването ти в Канада колеж при условие ,че англиският ти език е бил на ниво "турист веселяга "
2. не само си записал колежа ами при това си ходил след/или преди лекцийте на работа за 12 долара на час !!!!?
3. колко часа си ходил на работа по този начин ? 4ч. , 6ч. , 8ч ?
- и ти на следващия ден беше в кондиция да внимаваш в час и с лекота да усвояваш материал преподаван на чужд за тебе език !?
4. Съпругата ти не е работила нищо в продължение на 5 месеца , при което ти си издържал семейния бюджет с работа за по 12 долара на час , ... така ли ?
Като се направя, че не разбирам сърказма ти, няма да отегчавам читателите и ще ти отговоря конкретно:
1.- Първо колежа го започнах с английския който имах + ходех допълнително на курс организиран от самия колеж ( 3ч. на ден), така че английския не беше причина за да не уча, пък и човек трябва да му стиска все пак...
2. В повечето случаи след лекции работех....
3. Ходех в началото по 4 часа, когато мога + събота и неделя плътно по 10 часа.... Не е лесно, уверявам те, затова и написах че 10 месеца незнаех на кой свят съм. Впоследствие започнах нощна смяна охрана в този същия хотел, и след работа ходех на лекциии. Невероятно, но става, зависи колко го искаш....

3. Не сме се издържали само от моята работа, аз вече написах че съм теглил студентски заем ( който сега изплащам) + парите с които дойдохме, нали се сещаш че не дойдохме ей така мислейки че тук валят кифли...

Благодаря ти за интереса, пък и макар и толкова съркастичен.

Поздрави на България!
Бъди смел, а когато не си, преструвай се , че си, никой няма да усети разликата!
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Re: !

Мнение от Aries »

alen vid написа:Данаиле ,
бих искал първо да те поздравя за успеха Ви и да Ви пожелая все така за напред нещата да Ви се получават !

Моля те ,само, да ми кажеш , - правилно ли съм разбрал нещата от описаното по горе от теб .
1. значи ти си започнал на 2 рият си месец от идването ти в Канада колеж при условие ,че англиският ти език е бил на ниво "турист веселяга "
2. не само си записал колежа ами при това си ходил след/или преди лекцийте на работа за 12 долара на час !!!!?
3. колко часа си ходил на работа по този начин ? 4ч. , 6ч. , 8ч ?
- и ти на следващия ден беше в кондиция да внимаваш в час и с лекота да усвояваш материал преподаван на чужд за тебе език !?
4. Съпругата ти не е работила нищо в продължение на 5 месеца , при което ти си издържал семейния бюджет с работа за по 12 долара на час , ... така ли ?

В случай , Данаиле , се окаже че правилно съм те разбрал и потвърдиш ,че е така както съм го разбрал , бих искал Данаиле да ти изкажа моите най - искрени поздравления и безкрайно възхищение от това което сте направили , в мойте очи това е своего рода Подвиг !

Желая Ви само успехи и най - вече здраве !

П.С. м/у другото , имаш интересен подпис ! :beer: [/b]
Не знам дали Данаил ще сметне за необходимо да ти отговори, но ето как аз виждам нещата:
1. Кое му е трудното да учиш AutoCad с елемнтарни познания на английски. Същата програма може да бъде усвоена и от човек без такива. Освен това критериите за ниво на език се различават много между различните индивиди - едни фъфлят и твърдят, че са флуент, други приказват свободно, но твърдят, че не са на "ти" с езика - различни критерии.
2. Обучението по тези програми обикновено е вечерно време - 2-3 пъти седмично по 4 часа - и не е проблем да съчетаеш работата и ученето. Освен това хората не идват без пукната стотинка с намерение държавата да ги издържа... Какъв е проблема да се изкарат 5 месеца, че даже и да се направят някои заеми. Даниел не казва, че заема му е бил 10,000. Може да е получил 20,000.
3. Лекотат на усвояването на материала е пропорционално свързана с сивото вещество и това, което за някой е лекота, за друг е "авгиевите обори".
4. Че какво му е семейство да живее с 12 на час - чисти са над 1800 и при достатъчно здрава финансова дисциплина не е невъзможно да се изкара известно време по този начин.
ivandi
Мнения: 631
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2003 2:28 pm
Местоположение: Quebec City

Мнение от ivandi »

Danail написа:Към Ivandi:
От цялата "ода на радостта" не можах да разбера къде точно трябва да ръкопляскам. Бачкаш, плащаш ламарината , купуваш си по някоя играчка, ходиш до Куба. Ми това правят почти всички в Канада.
Първо не очаквам никой да ми ръкопляска,
Извинявам се. С този ограничен мироглед си помислих, че след като си благоволил да изчетеш "цялата боза" и да ни осениш с мъдростта си, трябва да ти ръкопляскам. От къде да знам, че си очаквал бурни овации. :oops:
"Всяка глупост има си време да стане малка правда дори" - Ахат
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

12 CAD на час , са чисти над 1800 :shock: :shock: :shock: БРАВО
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Ариес повече от убеден съм че и Даниел не е нает от шефката му ( архитектка ) само заради познанията му по AutoCad които научил за 9 месеца в колежчето.
Днешните работодатели търсят кандидати които да притежават доста повече качства.
Комуникативност, начин на изразяване, възможност за работа в колектив, обаяние , чар който да въздейства върху клиента и колектива ( език на тялото ).
Един намусен счетовидител, с 5 диоптера очила по голями от лицето му, облечен в 10 годишно износено костюмче, заключил се в кабинета си и мразещ останалия свят защото не разбира от счетоводство не е за предпочитане колкото и да са добри познанията му.
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Странджата написа:12 CAD на час , са чисти над 1800 :shock: :shock: :shock: БРАВО
Ти нали не смяташ, че навсякъде е като в Квебек? Сметни си го сам:
http://www.tax-services.ca/personal-tax.html
От провинциите в BC данъците са най-малки.
Sugarplum

Мнение от Sugarplum »

7George написа:
Странджата написа:12 CAD на час , са чисти над 1800 :shock: :shock: :shock: БРАВО
Ти нали не смяташ, че навсякъде е като в Квебек? Сметни си го сам:
http://www.tax-services.ca/personal-tax.html
От провинциите в BC данъците са най-малки.

Не издавай тайни бе човек. :shock: Ще хукнат всичките финансисти и гастарбайтери насам.Ще ни вдигнат хляба на тавана :D
А из кебешко няма кой да остане да храни пенсионерите :wink: :beer:
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

А из кебешко няма кой да остане да храни пенсионерите Wink Beer
Ти забравяш за неграмотните и другите социално слаби групи, дето общо били над 80% :shock: ...

Просто не исках да бъда груб и да кажа, че другото име на "Хъшия" е "страната на 1000-то долара", ама това е друга тема вече. 8)
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

ivandi написа:
Danail написа:...................................................................
От цялата "ода на радостта" не можах да разбера къде точно трябва да ръкопляскам. Бачкаш, плащаш ламарината , купуваш си по някоя играчка, ходиш до Куба. Ми това правят почти всички в Канада. :?
всичко много хубаво беше от одата на радостта, ама като се "похвали", че е бил на КУба и ми мина радостта. :lol: Таз Куба нещо като израз на супер постижение ли се смята, това ли е мечтата на реализирания емигрант? Да идеш за една седмица в мизерната Куба, 600$ ол инклузив?
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Sugarplum

Мнение от Sugarplum »

7George написа:
А из кебешко няма кой да остане да храни пенсионерите Wink Beer
Ти забравяш за неграмотните и другите социално слаби групи, дето общо били над 80% :shock: ...

Просто не исках да бъда груб и да кажа, че другото име на "Хъшия" е "страната на 1000-то долара", ама това е друга тема вече. 8)

Значи нашенците преуспяват,а. 8) Нали са с по няколко дипломи всичките там :? Хилядо долара :roll: ,туй пара ей.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

7реднек , ае глей си златните пясъци и не коментирай живота на другите , да не почваме старата песен , ама като почнеш да смяташ градина , барака и сметката е друга , еми не съм финансист , обаче ако от 1920cad след данъци и застраховки ти остават над 1800 , това не е провинция , а офшорна зона :D
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

сашо,можеш да намериш отговор на въпроса си в мотото което си си сложил:
-кир по врато е стилът ми брато.
та така ,на некои хора това им е успеха -1 седмица в Куба е достатъчна за да опърдят форума.
извинявам се предварително за циничния изказ ,но не намирам друга форма за да комунюкирам с индивиди подобни на автора на хвлебственната ода.
да уточня ,че не съм на социал ,сам като проз шофьор правя толкова колкото автора и жена му заедно,имам барака и нова ламарина които изплащам,демек не съм цървул :D един вид щаслив човек уловил се за господния канатски шлифер.
и на куба не ходя щото ми е мизерно,макар и 5 пъти да ми е по скъпо предпочитам да си прекарвам отпуската на Сл.Бряг. :lol:
Sugarplum

Мнение от Sugarplum »

bateto написа:сашо,можеш да намериш отговор на въпроса си в мотото което си си сложил:
-кир по врато е стилът ми брато.
та така ,на некои хора това им е успеха -1 седмица в Куба е достатъчна за да опърдят форума.
извинявам се предварително за циничния изказ ,но не намирам друга форма за да комунюкирам с индивиди подобни на автора на хвлебственната ода.
да уточня ,че не съм на социал ,сам като проз шофьор правя толкова колкото автора и жена му заедно,имам барака и нова ламарина които изплащам,демек не съм цървул :D един вид щаслив човек уловил се за господния канатски шлифер.
и на куба не ходя щото ми е мизерно,макар и 5 пъти да ми е по скъпо предпочитам да си прекарвам отпуската на Сл.Бряг. :lol:



Айде и тоя се "поКаначи" :lol: :lol: :lol:
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Не го нападайте Даниел толкова.
Човека е от скоро в Канада и може до сега да не е ходил на тропическа ваканция през зимата.
Ако за първи път отиваш е наистина вълнуващо да мааш по джапанки и къси гащи през февруари и за това ти се струва че е голяма работа.
Отделно от Ванкувър до Куба не е 600 $ както е от Монтреал. Нека кажем че е 1200 $ на човек. С 1200 $ може да си иде на доста места.

А че ламарината и бараката са на банката до след 10 - 30 години то е ясно. И в БГ натам отиват нещата вече с ламарината и бараката освен ако не се прибираш от Канада с дебела пачка.:)
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Вече до болка позната история. Сега следва човекът, който се е излъгал да сподели някоя своя малка радост, да бъде огорчен до дъното на душата си, да започне да съжалява че го е направил и да престане да пише за дълго време или завинаги.

Искрено се надявам Danail да не е от тези, дето им пука какво е казл батето, каката, иванчо или който и да е друг форумен зевзек и заядливец.

А иначе "реалистите" си лаят ама керванът си върви. Колкото и да се напъват с черните бои и злокобните пророкувания потокът от имигранти не намалява, а се увеличава. И те още по-самоотвержено си дават по още 800 дни престой в тая загубена държава за да отварят очите на слепите и да говорят на глухите. Жертвайки се един вид на ползу роду. "Хвала на такиви българи!", както казва Георги Мамалев. :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Заключено