Необходими вещи от БГ

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
jess
Мнения: 195
Регистриран на: Вто Май 02, 2006 12:15 pm
Местоположение: canada

Мнение от jess »

Вземете всичко необходимо,особено за първите дни.Първата сутрин ще трябва да се пазарува/при положение,че наистина не знаеш от къде изгрява слънцето/Та храната е лесна.От там нататък ако трябва да накупиш всичко за празна къща ще ти дойде солено.И много изнервящо.Не виждам никакъв смисъл да се оставят в БГ лични вещи "защото в Канада са евтини"ако има достатъчно място в багажа.С течение на времето ще се ориентирате и някои неща ще предизвикват усмивки,носталгия или здрави шеги на събиранията,изненадани ще откривате на най-лесните места,просто пред очите ви предмети,които сте молили да ви пращат от БГ,но това е после.
Пример:ние се събудихме първата нощ в 3:00,сами в апартамента/хората които ни посрещнаха приютиха децата за нощта/.Бях мушнала на шега пакетче кафе в куфара,имах и медно кафениче-сувенир...Та,такаде гледахме изгрева на балкона с по чаша димящо кафе....
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Bubi »

По мое мнение ако имате хубави зимни обувки си ги вземете, и ако имате място разбира се. Ние не си взехме зимните обувки и якета от България, защото решихме, че тук ще са по-хубави и пригодени за тукашните зимни температури. Вярно, че са пригодени, но повечето са абсолютно некачествени. При това не бяха изобщо евтини. Например моето яке излезе добро, но на мъжа ми излезе отвратително, отвътре започнаха да излизат едни перушини и като се съблече е като проскубана кокошка. На всичкото отгоре и материята излезе отвратителна, а като го изпрах, да не ви говоря. Зимните обувки също, разпраха се отстрани на 2-я месец. Моите изчакаха почти до края на зимата.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

не забравяйте и машината за хляб.тук ще ви трябва. :wink:
Аватар
didi-did
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Фев 06, 2004 6:35 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от didi-did »

Животът не се измерва с броя вдишвания,а с моментите,които спират дъхът ни !



http://scandalni.com/wp-content/uploads ... ney400.jpg
Аватар
mima++
Мнения: 558
Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 9:37 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от mima++ »

Bubi, направо ме разсмя :lol: :lol: :lol: , но имаш право за всичко.
Аватар
Bily T
Мнения: 727
Регистриран на: Чет Окт 14, 2004 2:22 am
Местоположение: София екс жител на West Van

Мнение от Bily T »

О туке интересно за мен ето оферта:
предлагам транспорт Бг-Канада цена на 40 футов контейнер 4600 долара франко Монреал и Торонто и 6000 до Ван. Събира около 106 куб. метра тегло - 20 тона има място за завивки, тенджери, подправки, джакузита и т.н.
Контакти на лични.
NO PAIN NO GAIN
Аватар
drifter
Мнения: 1684
Регистриран на: Съб Окт 23, 2004 9:56 am
Местоположение: Victoria
Обратна връзка:

Мнение от drifter »

Били ти батето не го гледай, че се подиграва. Той е от одавна тука, всичко си е накупил, дори и синджирче което да върти когато се върне по нашето черноморие :)
Когато започнеш всичко на ново да купуваш може и да ти домилее за любимата отверка да речем :)
All we have to decide is what to do with the time that is given us.
Аватар
Bily T
Мнения: 727
Регистриран на: Чет Окт 14, 2004 2:22 am
Местоположение: София екс жител на West Van

Мнение от Bily T »

а на теб не ти ли хрумва понакога че и мойта жена хвърля по някое око тука, не ти ли хрумва че летим след 2 седмици и всички тия съвети могат да разрушат семейният мир и договорените за пренос товари и уточнени вещи в изражение на 2 куфара 100 литра и 3 ръчни багажа. И кво би станало с мен ако това което съм обяснил бъде подложено под съмнение колко е целесъобразно и кви работи си носят хората. Не се ли замисли за това?
NO PAIN NO GAIN
Аватар
drifter
Мнения: 1684
Регистриран на: Съб Окт 23, 2004 9:56 am
Местоположение: Victoria
Обратна връзка:

Мнение от drifter »

Хм, извинявам се, не знаех, че е така семейно наболял въпроса :)
Аз лично се опитвам да дам полезна информация. Например вилици и лъжици има колкото щеш в доларамите, тенджери за долар или дори 10 няма.
All we have to decide is what to do with the time that is given us.
Аватар
Milenka
Мнения: 544
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 9:15 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Milenka »

Bili, каква е тази цена бе, братчед, мен някаква цена около 2 хиляди ми казаха, ако искате за Мон да делим един контейнер, ние ще ви го чарджим за 4, после и ще почерпим :lol:
I'll try being nicer if you'll try being smarter.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

drifter,то викаш имиграцията не било като екскурзията. :wink:
Аватар
drifter
Мнения: 1684
Регистриран на: Съб Окт 23, 2004 9:56 am
Местоположение: Victoria
Обратна връзка:

Мнение от drifter »

Ако говорим за куфарите определено не е :)
На екскурзия дойдох с 12 кила сак, на имиграция както си е по закон 2 по 23 плюс ръчен :)
All we have to decide is what to do with the time that is given us.
Публикувай отговор