Защо Монтреалците които се изселиха това лято в албърта спря

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

А, па тва си е нормално, наследство от Страната на Чудесата, там имаше яка конкуренция между градовете и най вече между столицата и останалите.
Сичко тва разбира се придружено с голяма доза злоба -:)
:beer: :beer: :beer:
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

Не става въпрос за съревнование, не става въпрос и за злоба. Също така е ясно, че има успели навсякъде.
Това, което искам (за останалите не знам), е нещата да се казват с истинските имена, и с истинските величини.
Нищо кой знае колко сложно или капризно.
Просто открай време мразя свободните съчинения, които обичат повечето българи, колко е умен, колко е успял и т.н. Следват и съчинения, колко пари получава, като числото често се умножава по 2-3.

Ако от 1200 $ в Квебек, си скочил на 2500 в Калгари, където само за кола и апартамент имаш по 1500 $ разход на месец, и остават 1000, това означава ли, че си успял в действителност ?
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Kiwi
Мнения: 1083
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:24 pm

Мнение от Kiwi »

Kan_Tangra написа:Ако от 1200 $ в Квебек, си скочил на 2500 в Калгари, където само за кола и апартамент имаш по 1500 $ разход на месец, и остават 1000, това означава ли, че си успял в действителност ?
А дали парите са най-важното?
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

няма смисъл да отговаряш от името на други.

Не, според мен парите не са най-важното, но това, което е важно за мен не зависи от града в който си. В момента обаче не говорим за тези неща, каписко ? :wink:

Все пак, едно от важните неща (макар и не най-важното) е да си живея в самостоятелно жилище (или да го деля с гадже или семейството си). Като ми се прииска да опитам как е плота в кухнята или бюрото в хола, да не се съобразявам кой е в къщи и кой не; ако искам да поканя някой на кафе или на вечеря на свещи - същото. В момента в Монреал, дори и като студент мога да си го позволя. Интересно как стои въпроса в другите провинции ?
Студентските години за повечето от нас отдавна отминаха, за да си позволяваме все още да живеем като студенти. (т.е. в общежитие)

Такива ми ти работи.
Бтв, време е за спинкане, щото утре сутрин съм на интервю в Моторола, а после на даскало. Бай :wink:

п.с. А за теб, кое е най важното ?
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

canat написа:Ivane, znachi niama razlika, taka li? T.e. niama spezialni spogodbi mezhdu Kanada i US za rabota?
CANAT, някой спомена НАФТА, ако искаш върви го чети договора. Мога да ти кажа, което аз знам. За 5 години съм ходил 3 пъти на обучение в САЩ, за 4 седмици, 3 месеца и една седмица съответно. Всеки път компаанията ми издава специално писмо за пред американските имиграционни, че отивам там само на обучение и че през това време ще бъда платен от Канадския филиал на компаанията. Същевременно всяка година колеги ходят да заместват в САЩ и им вадят работни визи. Не е проблем, но самите те не могат да си извадят. Визата им е за определена работа към определена фирма. Та ако си намериш работа в САЩ с канадски паспорт сигурно фирмата ще ти извади виза ако много те иска. Имах предвид, че ей така да се дигнеш и си извадиш работна виза и после да си търсиш работа не става.
Има и други въртели ако си работна виза само ти, които са свързани с учене на децата ти в колеж или университет например, но не съм сигурен че това ти е проблем, та да ти го обяснявам.
Последно промяна от Ivan1007 на Пет Фев 09, 2007 2:32 am, променено общо 1 път.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

Тангра, на тебе и на батето специални благодарности за всеки дето откажете да дойде в АB. Ако ти издават и подписано удостоверение, че ти си ги отказал от идеята може и по бира да получиш за всеки. Това е сериозно. Много маймуни на клона станаха.
Абсолютно си прав за това, че всеки трябва да си прави сам сметките и всякакви статистики не важат. Ама тези от Monster хептен не важат за Алберта.
Аз мога да ти кажа че инженери на полева работа, геолози и така нататък получават 1500 до 3000 долара на ден. Внимание - тези пари не ги взимат всеки ден, така че глупави сметки за годишни заплати не ми се четат. Ама съгласи се че половин година да работят, и си плащат всичките разходи (за пикап, траилер, дизел, осигуровки, данъци) пак са много пари. Това са хора които нефтените компании наемът да ги представляват. Това са хора с по 15-20 и повече години опит, които са преминали през всички стъпала на бизнеса за да стигнат до там. Стояли са понякога и година-две без работа, когато цените на нефта са били 10-12 долара за барел. Те си знаят, че това пак може да се случи, така че не им завиждай.
Направи си сметката за теб, прецени си къде на теб ще ти е по-добре, напрви си избора и го следвай. Ако искаш да спечелиш някоя бира като откажеш хора да идват в Алберта, прави го умната. С тия постоянни напъни постигаш точно обратния ефект за съжаление и тук се пълни с кви ли не.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
AlexAA
Мнения: 431
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2003 2:41 pm

Мнение от AlexAA »

Здрасти Тангра,
Радвам се, че си съгласен с основната ми мисъл - важното е човек да живее където е щастлив.
Сега за тея пусти заплати.
Питаш ме дали според мен монстър пуска глупости за заплатите в Монтреал и Калгари.
Ами брато раздвоен съм по въпроса, щото знам една камара хора, които са си търсили и намирали работа през монстъра.
От друга страна за 60000/годишно, в Калгари може да наемеш или опитна секретарка (10+години стаж), или интермидиът (сори за думата) технолог с 5+ години стаж (това е 2 години в колеж образувание, или новобранец инженер от университета.
Опитвам се да ти кажа, че за 60-70000/годишно нямаш и теоретичен шанс да наемеш full-blown engineer in Calgary.
Както и да е. Днес майка ми и синът ми имат рожден ден, Живи и здрави да сме всички. Отивам да си отворя още една бира.
Наздраве
Kiwi
Мнения: 1083
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:24 pm

Мнение от Kiwi »

Kan_Tangra написа:п.с. А за теб, кое е най важното ?
Семейството.
alen vid
Мнения: 418
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 10:12 am
Местоположение: sofia

аааааа

Мнение от alen vid »

Kan_Tangra написа:няма смисъл да отговаряш от името на други.

Не, според мен парите не са най-важното, но това, което е важно за мен не зависи от града в който си. В момента обаче не говорим за тези неща, каписко ? :wink:

Все пак, едно от важните неща (макар и не най-важното) е да си живея в самостоятелно жилище (или да го деля с гадже или семейството си). Като ми се прииска да опитам как е плота в кухнята или бюрото в хола, да не се съобразявам кой е в къщи и кой не; ако искам да поканя някой на кафе или на вечеря на свещи - същото. В момента в Монреал, дори и като студент мога да си го позволя. Интересно как стои въпроса в другите провинции ?
Студентските години за повечето от нас отдавна отминаха, за да си позволяваме все още да живеем като студенти. (т.е. в общежитие
)

Такива ми ти работи.
Бтв, време е за спинкане, щото утре сутрин съм на интервю в Моторола, а после на даскало. Бай :wink:

п.с. А за теб, кое е най важното ?

Ами да , прав си и аз така мисля, та в тоя ред на мисли да ти споделя /разбирам искаш точни цифри / !!!!! - и така :
в Кебек град - 560 долара в бетонен блок апартамента 2 и половина
в Калгари 1000 долара в бетоннен блок 4 и половина .
и на двете места жилищата ми харесват , като изключим факта че, в Кебек трябваше да подписвам некав едногодишен договор и НЕ МОЖЕХ ДА ГО ПРЕКРАТЯ без предизвестие от 3 месеца .
В Калгари договора ми е месец за месец като правото да го прекратя е изключително МОЕ !!!! - т.е. ако съм изряден платец и спазвам установения ред имам изключителното право да си подновявам договора месец за месец , без притеснения че,видители собственика /както беше в Кебек / може да ме уведоми че , трябва да напусна жилището щото продава имотеца си или сина му се връща от следване в чужбина .

и на двете места има форумци с които се познаваме - така че,не върви да плещя врели некипели , т.е. цифрите са точни .

в Кебек град - Видеотрон : 120 долара на месец + телефон
в Калгари - Шаоу кабел : 120 долара на месец + телефон
доволен съм и от двата доставчика - говоря за качество на сервиза , но не и за договорните детайли - имам предвид че,видеотрон имат едни интересни схващания за това до кога си им клиент и до кога не , тука договора ми е /черно на бяло / ползвам - плащам , не ползвам - не плащам или пък ако се откажа просто се обаждам преди края на месеца в който се отказвам.
С Видеотрон го бяхме докарали до скандали , когато им казах че, отивам в Калгари НО неискам да се отказвам от тях ...... те ми отговориха че, не могат да ми подсигурят сервиздо Калгари /на гърба на квитанцийте от видеотрон изрично пише че , договора се прекратява в случай че,фирмата не може да осигури сервиз при / на новото местожителство ................. НЕЩО което не попречи на фирмата да ми изпраща в продължение на 2 месеца /в Калгари / квитанций да плащам все едно ВСЕ ОЩЕ СЪМ ИМ КЛИЕНТ ,когато се обадих да прекратят онея ми казаха че едва ли не АЗ СЪМ ВИНОВЕН ЗА ПРЕКРАТЯВАНЕТО НА ДОГОВОРА - трябваше да им припомня кво пише в техните собствени инструкзий . НО ПАК ПОВТАРЯМ КАЧЕСТВОТО ИМ Е ОТЛИЧНО И БЕЗ ПРОБЛЕМНО . (има възможност - да съм попаднал на тъп служител - така че,като зяло не ги виня )


за заплатите сме си приказвали в една по-стара тема , така че,няма да се повтарям .

За работата която искам да работя :
в Кебек ме въртяха като яре на шиш , и накрая буквално ми се подиграха , като ми казаха че ПРЕПОРЪКИТЕ които им представих от компаний като Луфтханза , Бритиш еруейз , Аустриан аирлайнс и т.н. - не били значили за тях , щото ВИДИТЕ ЛИ те не били работили с тези компании.................
В Анафарм ми искаха препоръка от настоящия кебекски работодател /ама нямало значение че, не било фирма сродна - ВАААААЖНОТО било как са ме оценили в колектива ..... - на следващия ден им занесох НА КРАКА ОТЛИЧНА ПРЕПОРАЪКА - отговориха ми че , вече били НАЕЛИ ПЕРСОНАЛ ЗА МЯСТОТО !!!!!!!!!!
По време на интервюто ВЪРТЯХА СУКАХА ПАК ВЪРТЯХА ПАК СУКАХА .. и накрая ме ми казват - ама нали знаете че за тука се изисква и английски ...... и аз им казвам - ами добре , да продължим тогава на английски ......след 10 мин разговор .............. - ама мосю вашия анлийски то по дър от френския ви !!!!!!!!!!!! добре де кво от това викам - нали досега ме разбирахте кво ви говорих на френски - някаде пише ли че, поста е само за кандидати говорещи френски ПО-ДОБРЕ ОТ АНГЛИЙСКИЯ


Кан - Тангра ...,
накрая си казах , айде стига вече - местя кенефите и ако и в Калгари се повтори същото - ВРЪЩАМ СЕ В България , явно не ще де да съм този добър служител , за който съм се мислил .
Пак ти казвам - това си е моя личен случай и от него не могат да се правят генерални изводи - но спрямо мене / за мене си аз съм си доволен от решението което взех .
И както правилно казваш - ПАРИТЕ НЕ СА ВСИЧКО НА ТОЗИ СВЯТ - 100% съм съгласен , но аз бих добавил още че , НЕ Е ЗЛЕ И ДА ГИ ИМА.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Ivan1007 написа:.... всякакви статистики не важат. Ама тези от Monster хептен не важат за Алберта.
Аз мога да ти кажа че инженери на полева работа, геолози и така нататък получават 1500 до 3000 долара на ден. Внимание - тези пари не ги взимат всеки ден, така че глупави сметки за годишни заплати не ми се четат.
Па! Па! Па! Къде ми е пушката за да изстрелям три фойерверга Изображение
:rotfl: :rotfl: :rotfl:

Иванчо, ти да не си полеви инженер или пък имаш познати/приятели, които се занимават с тази дейност в Албърта :lol: :lol:
Ivan1007 написа:Ама съгласи се че половин година да работят, и си плащат всичките разходи (за пикап, траилер, дизел, осигуровки, данъци) пак са много пари. Това са хора които нефтените компании наемът да ги представляват. Това са хора с по 15-20 и повече години опит, които са преминали през всички стъпала на бизнеса за да стигнат до там. Стояли са понякога и година-две без работа, когато цените на нефта са били 10-12 долара за барел.
Некакси, тези хора с по 15-20 годишен опит в нефтопреработващата индустрия дали са българи, а въобще дали са имигранти :wink: По случайност имам добър приятел, който започва 15-та година в Едмонтон и по случайност е геолог с докторска степен /местна/. Даже по едно време огряваше и този форум, но бързо се върна при дневната си заплата от 1500-3000 долара :lol: Уверявам те, че нема нищо общо с твоите изхвърляния :beer: :beer:
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

V Canada godishna zaplata nad 75k e goliama riadkost. Vseki moje da si pishe kakvoto si iska i da se izhvarlia kakto si iska, no tova e polojenieto. Koito ne mi viarva da otide na Site na Statistics Canada.
BTW poznavam hora v BG, koito vzemat po 150k+ godishno, but so what...srednata zaplata si e 400 leva/mesec.
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

AlexAA написа: От друга страна за 60000/годишно, в Калгари може да наемеш или опитна секретарка (10+години стаж), или интермидиът (сори за думата) технолог с 5+ години стаж (това е 2 години в колеж образувание, или новобранец инженер от университета.
Опитвам се да ти кажа, че за 60-70000/годишно нямаш и теоретичен шанс да наемеш full-blown engineer in Calgary.
Алекс, тия цифри за всякакви инженери ли се отнасят или само за такива дето работят нещо свързано с петрола ? Щото $60000 за секретарка и $70000 за новоизлюпен специалист, малко така... Бай Иван пък хвърга $3000 на ден - колко човека получават такива заплати бе байновото, то и в Торонто на Bay Street (канадския Wall Street) има брокери дето може и по $10000 на ден да направят, ама колко са тия хора, и колко дена в годината могат да направят такива пари ? Щото така звучите все едно всяка секретарка с 10 години стаж взема $60000 и всеки инженер с 3 години стаж взима поне $150000 :roll:
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

абе тя тая секретарка е като оная медсестра от другата тема- явно "работи" яко :D
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
AleksandrAI
Мнения: 857
Регистриран на: Вто Авг 12, 2003 4:47 am

Мнение от AleksandrAI »

Pepon написа:V Canada godishna zaplata nad 75k e goliama riadkost. Vseki moje da si pishe kakvoto si iska i da se izhvarlia kakto si iska, no tova e polojenieto. Koito ne mi viarva da otide na Site na Statistics Canada.
BTW poznavam hora v BG, koito vzemat po 150k+ godishno, but so what...srednata zaplata si e 400 leva/mesec.
Mi kakvo da ti kaja, aivno sam edin ot tia redkite i na izchezvane.

A Bateto goliam provokator, ama da ne si misli che samo toi znae tova :lol:

Vajnoto e seir da stava.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Гледам пак цяла тема се отворила колко било зле в Монтреал... Социални помощи и скрита информация за безплатните кухни за бездомници... И колко било върхът в Алберта $3000 на ден...
Та искам някой да ми отговори с пример как от безплатните кухни и социала в Монтреал е отишъл на работа в Алберта да кажем за 50 хиляди или пък някой, който от Монтреал с 50 хиляди например е отишъл да работи примерно за 75 хиляди...
За ИТ-то аз мога да ви кажа, че заплатите в Монтреал, Торонто, Калгари, Ванкувър за синиър позиции са абсолютно едни и същи и като сметнем цените на недвижимите имоти, можем да разберем защо хора на такива позиции идват от цяла Канада да живеят в Монтреал...
Колкото до САЩ, ако си Канадски гражданин е много, много по-лесно да вземш работна виза, няма нищо общо с процедурите за жителите на останалият свят...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Заключено