Що всички, които заминават, спират да пишат?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Саше, това е така, защото хамериканците не щат да си плащат мед.застраховки и ходят в Канада да се лекуват :lol:
canat
Мнения: 1346
Регистриран на: Пон Авг 21, 2006 8:12 pm
Местоположение: B-more

Мнение от canat »

che imat li pravo? i tam , v Ca ne plashtat li?
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Аз този въпрос го задавам 5 години откакто съм тук.Бурен ентосиазъм ,взехме визите,победата вече е наша.Най трудното мина ,чувствам се като герой с постигнатото/с какво,подадох документи,минах интервю и ме удобриха,аз съм велик/ ,най голямата трудност е преодоляна ,от тук нататък ме чака само мед и масло защото съм достатъчно кадърен и велик туу след като съм успял да оцелея в тоя кошмар наречен България да се оправя в страната на неограничените възможности.Е то хубаво ,ама после става сложно когато попадна сред общество от вълци облечени в агнешки кожи,мили ,учтиви ,не чакаш на опашка ,а вземаш номерче или оправяш проблема по телефона/не че има проблем ,а просто е станала грешка/,но с вълчи нрави.И тогава какво да напиша ,защо да пиша ,нали ще се изложа/едно ебане се изтърпява ,но после срама голям/,нали Батето ще ми се смее,ако споделя болката си защото съм бил прекален оптимист и само въпрос на лично възпитание е било да не го обявя в медийното пространство за лузър когато тайничко му се надсмивах и високомерно подминавах неговите мнения .Не мога да се принизя до нивото на един форумен простак с нецензуриран изказ,аз съм велик,велик.... цървул. :D
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

Pitaite Hullboy zasto horata kato pristignat v Canada ne pishat vednaga.

Zastoto sledvat negovia pat, i sa procheli negovite postingi.
A te kazvat i pokazvat slednoto.
Kogato Hullboy pristignal v Canada se kontsentriral da stapi na krakata si, da vidi koe kak stava, koe kak raboti predi da pishe..
Tseli 2 godini stiskal zabi, rabotil vecher, prez denja bil student i hodil na uchiliste.
Ne smeel edna madama na sresta da pokani dokato ne si stapi na krakata kamo li akal na novi emigranti vav forum da dava.

Sled 2 godini kato otvoril sobstven bizens pak ne pisal vav foruma, izchkal da mine oste edna godina, stiskal zabi oste malko dokato potragne biznesa.
Vidjal kolko gola voda sa konkurentite, i kolko slabo obrazovani sa mestnite. Stanal uveren v sebe si i chak togava pochnal da pishe vav foruma i to optimistichno zaradi novite emigranti.

Pojavili se po stari emigranti kato BgMonteal koito ne haresvali mnogo pisanjata na Hullboy, i do den dneshen go komentirat i kritikuvat.
Pojavili se sasto i po novi emigranti kato Mr Geek koito smjatat che vsichko znajat za Canada vapreki che sa samo ot 2 godini tuk no pishat i davat akal oste ot parvia den v Canada.:)

Eto tuk e otgovora.
Za tova ne pishat horata koito sa pristignali skoro v Canada zastoto sledvat patja na Hullboy i edin den kato stapjat na karakata si i te ste davat tseni saveti na novite.
Togava pak ste ima drugi BgMontrealovtsi i drugi MrGikovtsi koito ste vi provokirat i komentirat no takava e sadbata na razumnia i uspeshen emigrant v Canada.:)
alkaponbg
Мнения: 795
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 6:07 am
Местоположение: Montreal

Мнение от alkaponbg »

bateto написа:Аз този въпрос го задавам 5 години откакто съм тук.Бурен ентосиазъм ,взехме визите,победата вече е наша.Най трудното мина ,чувствам се като герой с постигнатото/с какво,подадох документи,минах интервю и ме удобриха,аз съм велик/ ,най голямата трудност е преодоляна ,от тук нататък ме чака само мед и масло защото съм достатъчно кадърен и велик туу след като съм успял да оцелея в тоя кошмар наречен България да се оправя в страната на неограничените възможности.Е то хубаво ,ама после става сложно когато попадна сред общество от вълци облечени в агнешки кожи,мили ,учтиви ,не чакаш на опашка ,а вземаш номерче или оправяш проблема по телефона/не че има проблем ,а просто е станала грешка/,но с вълчи нрави.И тогава какво да напиша ,защо да пиша ,нали ще се изложа/едно ебане се изтърпява ,но после срама голям/,нали Батето ще ми се смее,ако споделя болката си защото съм бил прекален оптимист и само въпрос на лично възпитание е било да не го обявя в медийното пространство за лузър когато тайничко му се надсмивах и високомерно подминавах неговите мнения .Не мога да се принизя до нивото на един форумен простак с нецензуриран изказ,аз съм велик,велик.... цървул. :D
Дори и така да е, дори и с всичките си отрицателни канадски черти, явно си забравил нещата, заради които си струва на напуснеш България. Който иска да остави завинаги тези неща зад гърба си, и чете правилно форума, явно ще бъде готов да преглътне и горчивините на Канада. Наистина някой от тях тепърва ще обърнат нашата представа за тях, защото колкото и да четеш форума между редовете, най-ясната представа си остава личната преценка на място. Все едно и аз мога да извадя доводи срещу всеки довод който вие вадите за Канада, който си има кантар, ще прецени за и против. Кел файда като в България ти извадят направление за специалист и той те изпрати да пиеш "едно чайче и 2 препечени филийки" или ти поиска на ръка пари, които докато събереш може да се разболееш от друга болест.
Ето затова смятам, че винаги ще съжалявам, ако не опитам. И няма да ме откажат такива мнения... Но не поставяй под общ знаменател всички кандидат емигреанти като цървули.
Ако не опиташ, винаги ще съжаляваш...
И сега съжалавам...че не го направих по-рано :)
mi6ko75
Мнения: 58
Регистриран на: Пон Сеп 19, 2005 11:28 am
Местоположение: Canada,Montreal
Обратна връзка:

Мнение от mi6ko75 »

To4no taka Mafiot,i az mislia po sa6tia na4in.Dokato ne opita6 niama da razbere6,no tova triabva da go iska6 naistina silno ne da go pravi6 prosto taka-za proba,kakto praviat mnogo ot horata.Zatova na tiah im e trudno tam,za6toto izob6to ne sa bili naiasno s kakvo se zahva6tat i nai ve4e ZA6TO.Ako ti znae6 za6to iska6 da imigrira6,to drugi izob6to ne sa naiasno,no go praviat.V kraia na krai6tata vseki re6ava sam za sebesi,no ne mislia,4e v tozi forum niakoi triabva da izkarva nepriazanta si kam Canada i izli6no da 6a6ka drugite. V Canada na edin 6te mu zastane,na drug ne,no takav e zivota,sa6to kato tuk.
ramone
Мнения: 285
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 12:11 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от ramone »

Алкапоне,някой от форума преди доста време си беше сложил това страхотно мото: "Може да се разочароваш ако не успееш, но ако никога не пробваш си обречен..."! Би трябвало на медицинските изследвания да има и психо-тест! Човек емигрилал в Канада,който не се чувства добре там,но въпреки това не му стиска да се върне в България,а само плюе канадската действителност е човек с лабилна психика!
Какво ще бъде утре,най-лесно се познава в другиден...
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

ramone написа:Би трябвало на медицинските изследвания да има и психо-тест! Човек емигрилал в Канада,който не се чувства добре там,но въпреки това не му стиска да се върне в България,а само плюе канадската действителност е човек с лабилна психика!
Много добра идея! И после, след 1 година в Канада най-късно, наново психо-тест. Защото Канада не прощава на никой, шъ знаиш :lol: :lol:
ramone
Мнения: 285
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 12:11 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от ramone »

Точно така Кримон! :) Трябва да има и контролен психо-тест една година след престоя в Канада,тъй като някой може да е минал психо- теста във "Вита" или "Греенберг" с рушвет...! :D :D :D
Какво ще бъде утре,най-лесно се познава в другиден...
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

лошото е, че всички ще ни освидетелстват, а тук /в Монтреал/ затвориха психиатриите и са ги преместили в радиус от метрополията 100 км. Приличат на нашите старчески домове и храненето не е обилно :lol: Има само една "временна психиатрия" в Мтл - държат макс 3 дена 8)
mi6ko75
Мнения: 58
Регистриран на: Пон Сеп 19, 2005 11:28 am
Местоположение: Canada,Montreal
Обратна връзка:

Мнение от mi6ko75 »

Abe az tova ne moga da razbera,na men ako ne mi iznasia,hva6tam parvia polet za BG(ne 4e niakoga 6te go napravia,za6toto na men 6te mi haresa) i se pribiram.Ako ostana tam,a ne mi haresva,zna4i laza i izma4vam sebe si i moeto semeistvo.Ne vizdam smisal v tova.No kogato niakoi se pribere vsi4ki bedni du6i 6te graknat v edin glas,,O,Kanadec,kakvo stava,za6to se pribira6,az kazah li ti,4e tuk e Amerika v Balgaria,6tom ima6 pari i tuk 6te si zivee6 super,a tuk se praviat pari osobenno sega,sled kato vliazohme v EU,tuk 6te stane raiat na zemiata...,,, I tem podobni gluposti,kato v sa6toto vreme zad garbat ti 6te govoriat,4e si se varnal za6toto si smotan,nekadaren,a tam v Canada se iska iako ba4kane i ne e za vseki.Cialata tazi zloba,samo za6toto na teb ti e stiskalo da probva6,a na tiah ne.A za6to edni zaminavat,a drugi se vra6tat-pri4ini mnogo.Za men pri4inata da iskam da zamina ne sa parite-prosto mi pisna na h..a da se boria s viatarni melnici v tazi skapana darzava.Ne sam Don Kihot,a i ne iskam da bada.Edinstvennoto,koeto iskam e sutrin da se sabuzdam spokoen,a tova tuk ne moga da postigna.Zatova,ako niakoi slan4ev den zamina,ne smiatam da se vra6tam tuk,nezavisimo kakvo e tam- PO-LO6O OT TUK NE MOZE DA BADE.
Аватар
RobinHood
Мнения: 438
Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 9:35 am
Местоположение: GTA, Canada

Мнение от RobinHood »

Нека да кажа на всички които са в Канада и само се оплакват. Господа, ако не ви харесва там, върнете се в България. Вратата насам е винаги отворена за вас. Постойте малко тук, говоря не за 1-2 седмици, а например за над 6 месеца и тогава сложете на кантар живота си в Канада и живота, който ще имате тук. Което надделее от двете -това и направете (говоря да останете в Бг или да се върнете в Канада). Ние( със съпругата ми) сме имали възможността да изпитаме какво е да живееш тук и там, но тогава ставаше въпрос за Бг-USA-Бг-USA-Бг и за нас въпросът е изяснен. Това че някои от вас не са знаели в каъв свят отиват, тръгвали са прекалено оптимистично и с "голямата кошница" нататък и т.н. си е ваш проблем. Няма нищо лошо да не знаеш нещо, въпросът е да успееш да се приспособиш възможно най-бързо към тамошната среда. Няма нищо лошо и в това да се оплачеш от нещо в тамошната система -нормално е, но да само да плюеш колко било гадно там, и колко било хубаво в Бг, пък в същото време да си стоиш там, за мен е неразбираемо. :wink:
ramone
Мнения: 285
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 12:11 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от ramone »

Кримон,не става дума за шизофреници! Тях ще ги усетят и във "Вита" и "Греенберг" дори без да им правят психо-тест! :D Говоря за тези,които постоянно мрънкат и никъде по света не се чувстват добре,защото все някой им е виновен...! :wink:
Какво ще бъде утре,най-лесно се познава в другиден...
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

mi6ko75 написа:Zatova,ako niakoi slan4ev den zamina,ne smiatam da se vra6tam tuk,nezavisimo kakvo e tam- PO-LO6O OT TUK NE MOZE DA BADE.
:rotfl: :rotfl:

ти си си за психо-тест :rotfl:
Аватар
Bily T
Мнения: 727
Регистриран на: Чет Окт 14, 2004 2:22 am
Местоположение: София екс жител на West Van

Мнение от Bily T »

ramone написа:......... Говоря за тези,които постоянно мрънкат и никъде по света не се чувстват добре,защото все някой им е виновен...! :wink:
продължението Рамон то е важно мисля, че е ......че са родили
NO PAIN NO GAIN
Заключено