За канадското поданство .... (2)

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Stoni

Мнение от Stoni »

anxeli написа:Платила съм таксата преди 1 година, даже бележката може да съм загубила вече, и още не съм подала за гражданство :oops:, еми не ми трябва много спешно. Специално за Канада, не виждам каква е разликата между емигрант-гражданин и емигрант -резидент, освен ако не иска говърмънт работа :roll:. Като остарея и започна да мога да си позволявам да хойкам по света бионд карибите :lol:, ще ми затрябва и паспорт за да спестим формалностите, та затова ще го изкарам някой ден. Дразни ме само че ще ме извикат след година и нещо, а може да имам планове за този ден 8).

Има и бърза процедура, дишай спокойно, а и вкраен случай ако ти е за вечерта ще ти направим един в сусоля, за теб фрииии :D 8) :beer:
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Canada

Мнение от hullboy »

Zdr.

Kam anxeli

Nedei da pises takiva nesta che ne patuvas, ne hodis na pochivka i ne polzvas Canadskia si pasport.
Bateto samo tova chaka za da kaze che v Canada zivot njama, che samo se bachka na trastikata i nikoga ne se hodi na vakantsia.
Na bateto trjbva da mu se pee druga pesen zastoto inache i 800 -te dni moze da ne izkara v Canada:)

V imeto na istinata skoro hodih do USA s edint sanarodnik koito imashe USA viza no njma oste Canadski pasport.

Az karah kolata, sprjaha ni na granitsata poglednaha moja kanadski pasport i mi go varnaha sled sekunda, vzeha pasporta na drugoto momche poglednaha go i kazaha da parkirame kolata i da vlezem vatre v sgradata.
Na men mi kazaha da sedna i da izchakam. Sled vnimatelno oglezdane na pasporta, na vizata, zadavaha razlichni vaprosi na momcheto, sled tova go snimaha i mu vzieha elektronni prastovi otpechatatsi. Zagubihme se okolo 20 minuti na granitsata zaradi BG pasporta i vizata.
Kakto vizdate ima znachenie kakav e pasporta. Da ne govorim che predi tova hodi za viza, plasta za taksi, za snimki i si gubi vreemeto da ne hodi na rabota. Totalnata tsena na vizata izleze 12 USD + 100 USD + propusnata polza ot nehodene na rabota zastoto US posolstvo raboti ot 9 do 16 chasa.

Pozdravi

Hullboy
Stoni

Мнение от Stoni »

+ 6 USA на границата на всеки 6 месеца, пропусна Хълц. 8)
На теб колко ти плати Хълц?
Нали ти му носеше раницата по границата :D
Като смятъш, смятай тотал :D :beer: :wink:
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

bateto написа:Еднакво бързо минавах американската граница с ПР картата и Бг. паспорта с амер. виза в него и сега с канадския паспорт.Разлика няма ,става за 1 минута. :D И в двата случая право на работа в щатите нямам ,освен на черно,така ,че не ми е ясно къдее тази велика стойност на кан. паспорт. :D
Бате, тия ги разправяй на някой дето не е минавал американската граница с канадска ПР картата и Бг. паспорта с амер. виза в него и след това с канадски паспорт (или сертификат за канадско гражданство). Хълбой вече е описал разликите, та няма да ги повтарям ...
Godis написа:E pa bate, nali i az tova kazvam, pasporta e za patuvane, ne za rabota. Rabota i s PR karta moga da si nameria ako stava duma za Kanada.
Точно това се опитвам да им обясня на Гинес и на Батето от няколко дена, ама те "Не, та не! Не можело никъде да работиш с канадския паспорт :shock:!" ... Ама к'во да правиш - всеки с проблемите си :nenam:
Obey gravity ... It's the law!
Stoni

Мнение от Stoni »

Кажи го на мен, аз съм минавал и по двата начина и единствената разлика е в случая, когато ти е изтекало 6 месечното картонче от 6 долара.
Другите въртели са поради КРАКОЗОРАЗБИРАЩИТЕ на правата си КРАКОЗИЯНЦИ, Пакистанци и Германци :D 8)
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Guinness написа:И за какво ви е това каналско поданство :shock: Аз съм подал(и защо ли) през март и ми е през долуподписания кога ще ме извикат да се зазакълна на HM ELIZABETH THE SECOND за да взема нЕкакво поданство,което не е известно за какъв служи и каква е ползата
от него.А ползата е никаква-освен ако не искате да се правите на "голямата работа'' на летище Враждебна.Ама и там вече не вървите-на всички е известно кой ,как и защо взима каналско поданство :P :P
Mi ako nedai Boje nagazi6 luka ( ili nqkoq zaspala kuka ili slujitel re6i 4e si go nagazil a takiva ima mnogo tuka ) bez kanadsko grajdanstvo moje da te vyrnat v BG i kato otide6 v nqkoq razvita strana s BG pasport 6te te gledat kato tymen balkanski subekt a s kanadskiq 6te te gledat kato bql 4ovek.
Ako ne ti dreme za tva tva e drug vypros no pove4eto deto sme se iznesli ot BG sme go napravili po tiq pri4ini ( kato izkliu4ime tiq koito za go napravili samo po finansovi pri4ini ).
A otnosno kralicata ako qde6e po-malko ot nas 6tqhme mnogo pove4e da q obi4ame -:)
:beer: :beer: :beer:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Guinness написа:Ами Агатон много добре го е казал -завършек на всички процедури.А на всички в Европа им е много добре известно как и кой получава каналското гражданство-всеки талибан от пустинята и всеки маймун от джунглата домъкнал се тука.Така ,че на летището може да размахваш паспорта наравно с миришещия на къри и чесън индиец или с подскачащото негро с изсулени гащи.Изборът е ваш.
Dobre 4e britanskiq pasport 6te go razmahva6 samo s britanci, germanci i francuzi -:)
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Guinness написа:Ами Агатон много добре го е казал -завършек на всички процедури.А на всички в Европа им е много добре известно как и кой получава каналското гражданство-всеки талибан от пустинята и всеки маймун от джунглата домъкнал се тука.Така ,че на летището може да размахваш паспорта наравно с миришещия на къри и чесън индиец или с подскачащото негро с изсулени гащи.Изборът е ваш.
Dobre 4e britanskiq pasport 6te go razmahva6 samo s britanci, germanci i francuzi -:)
Kato sleznah za pryv pyt na leti6te Heathrow - London se hvanah za glavata, nikoga ne bqh vijdal dori i na film tolkova mnogo slujiteli na leti6te s 4almibani i ne znam si kvi im vikat tam.
:beer: :beer: :beer:
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

bateto написа:... Ван -цитирал си ме без да прочетеш съдаржанието ,ако те мързи ще ти го преведа -Канатския паспорт ти дава право на работа и присъствие в Каната без да се съобразяваш със срокове както е при резидент перманент статуса.Чети бляд,не балтайся. :D
Напротив Бате, ти не четеш. Аз ти казвам, че предимствата на канадския паспорт нямат нищо общо с работата. Ако те мързи да го проумееш, ще ти дам по-нагледен пример: Аз говоря за ябълки, а ти за портокали :D. Аз казвам, че на мен канадския паспорт ми дава право да пресичам която си поискам граница когато си поискам (с цел туризъм), а ти ми обясняваш, че канадския паспорт ти давал право да пресичаш канадската граница когато си поискаш и да работиш в Канада. Само дето, за да прекарваш по 6 месеца на плажа в България и да се гърбиш по 6 месеца в Канада, въобще не ти трябва канадски паспорт - ПР картата ти е предостатъчна! С нея можеш да си караш 6 месeца тук, 6 месеца там доживотно!
А с българския паспорт ще можеш да ходиш свободно из Евросъюза (било догодина, било след 7-8 години) и да им вършиш черната работа, но като ти скимне да идеш до Големия Бариерен Риф, ще има бая да се потиш на опашката пред австралийското посолство :? ... :beer: :beer:
Obey gravity ... It's the law!
Marginal39

Re: Canada

Мнение от Marginal39 »

hullboy написа:Bateto samo tova chaka za da kaze che v Canada zivot njama, che samo se bachka na trastikata i nikoga ne se hodi na vakantsia.
Na bateto trjbva da mu se pee druga pesen zastoto inache i 800 -te dni moze da ne izkara v Canada:)
Mi qvno "Bateto" e golqm razbira4, az napr. sym jiv za oplakvane, skysvat me ot rabota, nqmam edna stinka v djba i ne sym vidql po4ivka ili exkurziq ot kakto napusnah BG.
Eh, kolko dobre si jiveehme tam ( Grizkam nostalgiq ).
Ta nazdrave za bateto deto e expert po na4in na jivot na bylgarskite imigranti v Canada -:)
:beer: :beer: :beer:
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

Stoni написа:Кажи го на мен, аз съм минавал и по двата начина и единствената разлика е в случая, когато ти е изтекало 6 месечното картонче от 6 долара...
Така е, като имаш валидно картонче минаваш директно. Само че 6 месеца минават доста бързо, да не говорим, че на мен на няколко пъти "дисциплинирани" служители на американски авиолинии са ми прибирали картончето на излизане от Щатско много преди да е изтекло :evil:.
Последно промяна от VanBC на Пет Сеп 01, 2006 2:43 pm, променено общо 1 път.
Obey gravity ... It's the law!
Stoni

Мнение от Stoni »

Ето и проблема стана частен, щот моето не са го пипали :D
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Canada

Мнение от hullboy »

Zdraveite

Ne mi se tarsi no koito iska da se varne nazad vav foruma i da nameri pisanjata na bateto za tova che imalo katastrofa ili pozar v Montreal i zatvorili mnogo ulitsi i toi zakasnjal za tseremonjata po vrachvane na pasporta s 5 - 10 minuti i ne go pusnali v zalata kato predi tova izpochupil ot barzane novoto Audi kato se opitval da minava prez kupchini sas snjag za da izprevari drugite sofjori ot djasno.

Ako njamashe tolkova znachenie Kanadskia pasport zasto mu trjbvase da izpochupi kolata, da se kara s ohranata pred zalata, i da pishe tuk vav foruma za da se oplakva kolko nespravedlivi, i nechovechni bili kanadtsite kato ne go pusnali v zalata na tozi izkluchitelno vazen za nego den, a toi pak bil zakasnjal zaradi pozara za koito dori i po radio i televizja kazali. No tapata ohrana ne razbirala ot "extra ordinary circumstances" dori i radio ne slushali. :)


Hullboy:)
Последно промяна от hullboy на Пет Сеп 01, 2006 3:11 pm, променено общо 1 път.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

bateto написа:...
Гийк,новото Ауди го изядоха катеричките на паркинга и вече няма такова ,карам американски Москвич.
...
Язък, значи всичко дето си писал досега си остават локумени лакардии. Аз се надявах поне Ауди-то да беше истинско. :lol: :rotfl: :rotfl:
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

ето, да подкрепя хълибой, защото е кавалер

батенцето написа:Здравейте,mалко встрани от теmата,но mоже би ще ви бъде полезно да продължа последното изречение казано от Баба Пена по горе-Mонетата винаги иmа и обратна страна с mоя.
та поредна не дотаm приятна ,но доста поучителна история Как действа канадската бюрокрация и огроmното бездушие и не разбиране на човешките проблеmи от страна на държавните служители
И така на 18.01 в 9 ,15 часа иmах интервю за придобиване на гражданство в иmиграциоония офис на ул Ст. Жак в центъра на Mтл.Аз живея на ул Кот де неж в южната и част на 10 mин път с кола до mестото на събитието и за да избегна някакви проблеmи свързани с трафика ,който по това вреmе не е голяm тръгнах от къщи в 8часа,1 час и 15 mин преди интервюто,като mислех да стигна по навреmе за кафе и наколко цигари.Но не mи било писано в този ден,тъкmо тръгнах и mинах 300m. и движението спра,след 2,3 mин направо заmръзна,викаm си нещо нередовно иmа тук,пускаm радиото и чуваm -килоmетър по надолу голяm аксидент,улицата е затворена ,градския транспорт престава да се движи в този участак,шоф. да избягват пътуването по кот де неж.Да аmа аз съm в капан ни напред ни назад,наmа mърдане единственниат mи избор е да наруша закона за движение да mина през разделителната зелена ивица и да хвана обратната посока на кот де неж и да се ивmъкна източно от планината през Платото до центъра ,иmа наmа 5-6 кm.Така и направих оставяйки гърнето на новата си кола в една купчина сняг на разделителната ивица ,огънах също и джанта и си загубих таса на колелото,но няmа значение важното е да стигна на вреmе за така чакания от 4 год. ден.
Да,аmа не през това вреmе целиат трафик къm центъра се насочи по горе описания mаршрут и стана една 5-6 кm. ги взех за 1 час и 30 mин,със 20 mин закъснение бах таm ,обаче бездушната канадска mашина з лицето наедин проmит бюрократ не mе допусна ди интервю с дуmите закона си е закон в 9,15 mандалото хлопва.Добре де обаче обясняваm днешният ден е екстраординер,такъв блокаж от mногото катастрофи на центъра породени от голаmото заледяване и фрозен рейна аз не поmня за 4 год. живот тук,викаm mу пусни радиото и си отвори ушите да чуеш за какво иде реч,тия 30 човека които закъснаха от общо 50-60 кандидати в този ден закъсняха и бяха върнати по същата причина ,това не ти ли говори нещо,явно иmа проблеm и mожехте да бъдете по толерантни и да ни изчакате.А той mе бута с ръце и mи вика заmинавай си като mи набутва един тел да се жалваm ,явно ноmера на арmенскиа поп,а въф фоаето цирк,една китайка реве -расисти,една латинка реве и се тръшка ,още 15-20 човека бучат.Теглих иm една mайна на поредната иm подиграфка с човешкото достойнство и си тръгнах,наmаше сmисъл да си хабя нервите с някакви овластени олигофрени и сега чакаm да mе извикат наново,но кога ще стане незнаm ,със сигурност обаче ще съm от вечерта в иmиграционният офис и ако се опитат тогава да mе изгонят ще иm направя политически скандал.
Та така драги съфоруmци mонетата иmа и обратната страна ,невнаm саmо при mен ли се случват тези каръци,но поне досега няmаm основание да изразя нещо позитвно,даже напротив,поради тази причина mоля сега не тръгвайте да mе убеждавате,че живея в най прекрасната страна ,честно ви казваm аз в България подобни проблеmи не съm иmал както тук от mалодушното и безпардонното отношение на овластените представители на тази държава.

батенцето проплаква за канадско гражданство

:rotfl: :rotfl: :rotfl:
Последно промяна от krimon на Пет Сеп 01, 2006 3:24 pm, променено общо 2 пъти.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Заключено