За посрещането на летището ....?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

Joana написа:Или, иначе казано - ако си успешно реализирала се в България и според стандартите на Канада си с регламентирана професия, по-добре "иди се гръмни", преди да се качиш на самолета.
Тука горе-долу си права (например лекарите), обаче аз не виждам какъв е проблема ако човек е бил наистина голям професионалист и реализирал се, да се върнев БГ като види че за година, година и половина не вървят нещата ? Дори и да не го вземат на старата работа едва ли ще е голям проблем бързо да си намери подобна. Единственото ако си е продал апартамента и тука е похарчил парите, иначе не виждам какви "придобивки" се губят като тръгнеш за Канада дето после не можеш да си ги върнеш ? Така че това
Joana написа:както някой се изрази "гризнал си дръвцето", сега ще си го гризкаш още време, поне докато си върнеш нещо от пропиляното
според мен си е оправдание и залъгване на самия себе си "Аз може да съм супер-нещастен тук, обаче ще се гърбя за още малко доларчета да не съм капо от идването в Канада"
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Canada

Мнение от hullboy »

Zdraveite

Sega veche mi stava jasno zasto e tolkova vazno za njakoi hora da se spestjavat po 3 - 5 dolara ot tuk i tam.
"Аз може да съм супер-нещастен тук, обаче ще се гърбя за още малко доларчета да не съм капо от идването в Канада"

Daze predlagam da prebroim tezi koito ste is zaminavat. Moze s anketa primerno

Moze da pusnem i pod tema.
"Adaptirane v Bg sled emigratsia v Canada".

Kadeto da e raziskvat problemite na zavarnalite se ot Canada.

Hullboy
Eagle
Напуснал форума
Мнения: 305
Регистриран на: Съб Мар 18, 2006 4:41 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от Eagle »

Joana написа:
Тук искам да добавя - Канада си е прекрасна страна - но за канадците. Ако се родиш в Канада, съм съгласна, че това ще си е твоето място.
Аз пък си мисля, че "твоето място" е там, където се чувствуваш добре!
Joana написа:
Знам, че другите ще ти кажат нещо съвсем различно, но аз лично ще ти кажа, че абсолютно и сигурно не им вярвам, че са щастливи, колкото и да си го повтарят и колкото да убеждават себе си и останалите.
Даа...тука просто онемявам! Ей хора да знаете, че не сте добре! Joana ви го казва!.....Нямам думи.... :twisted:

Това пък е моето мнение, нали?

Angie, градска, един съвет!!! Бягай от негативни и недоволни хора! Ама още от летището бягай! По добре си вземи хотел, но не ги слушай!!! Те проектират собствените си неудачи и те заливат с негативност! Дядо ти Колка балкански го е казал много добре, ама кой да го разбере?

П.С. А и още нещо. Негативните и недоволните, те са си просто такива, а не поради това, че тука не са "успели"! Това си е някаква характерова особеност....тъй да се каже!!! :wink:
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

Или, иначе казано - ако си успешно реализирала се в България и според стандартите на Канада си с регламентирана професия, по-добре "иди се гръмни", преди да се качиш на самолета.
Виж, не искам да те плаша, а и bp-de ти каза, докато сама не се увериш, едва ли ще повярваш. При мен се изредиха 1000 души да ми кажат, че стъпката, която правя, е погрешна, обаче нали виждаш - дали съм ги послушала?!
Тук веднага някой ще ми каже - като не ти харесва, хващай самолета... Да де, ама нали се сещаш - преди да дойда тука имах доста придобивки, които с идването тук ми се отнеха. Та да се върнеш само с двата куфара - става, ама не е много весело... Не вярвам някой да ми върне взетото... Та, като си стъпил в грешната посока, т.е. - както някой се изрази "гризнал си дръвцето", сега ще си го гризкаш още време, поне докато си върнеш нещо от пропиляното.

На всичко това бих отговорила - на крива ракета космоса и пречи.
Познавам достатачно хора, доби специалисти, които си работят в канада това което са си работили и в родината. И тук не говоря само за българи, а за имигранти от цял свят. Или за тях правилата са други, а?
Който го може го може, независимо дали в България, в Канада или на Луната.
О, да, не става веднага. Отнема време. Ама и поистигнатото в България е отнело време, нали? 5-6 години университет, после 5-10 години експирианс...., 2-3 чужди езика, работене по 12-14 часа на ден....
Тук искам да добавя - Канада си е прекрасна страна - но за канадците. Ако се родиш в Канада, съм съгласна, че това ще си е твоето място.
Канада наистина е прекрасна страна за хора дошли от цял свят. Но трябва да свалиш черните очила за да я видиш.
Знам, че другите ще ти кажат нещо съвсем различно, но аз лично ще ти кажа, че абсолютно и сигурно не им вярвам, че са щастливи, колкото и да си го повтарят и колкото да убеждават себе си и останалите.
Аман от хора които не ме познават, никога не са ме виждали и ми казват как се чуствам
Джоанке, наистина "иди се гръмни"
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
bravo

Мнение от bravo »

Az sam 6tastliva tuk, rodinata na 4ovek e tam, kadeto se 4uvstva dobre.

Viarvaneto ne e zadaljitelno.
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Canada

Мнение от hullboy »

Zdraveite
Бягай от негативни и недоволни хора! Ама още от летището бягай! По добре си вземи хотел, но не ги слушай!!! Те проектират собствените си неудачи и те заливат с негативност! Дядо ти Колка балкански го е казал много добре, ама кой да го разбере?

П.С. А и още нещо. Негативните и недоволните, те са си просто такива, а не поради това, че тука не са "успели"! Това си е някаква характерова особеност..
S tova sam napanlo saglasen s koito go misli i oste poveche s koito ima smelosta da go kazva.

Negativizma e maika na mizerjata na po kasen etap.
Saberes li se s takiva ti e spukana rabotata

Mislja si che tezi koito ste si zaminavat e nai dobre da ne davat savet na novite, zastoto kakvo im kazvat.
Az ne uspjah, na men ne mi haresva, znachi i ti njama da uspees i na teb njama da ti haresva.
Zivei kato skot v mizerni kvartiri i kvartali, pesti po 3 dolara ot tuk i tam, i bljanuvai za denja v koito ste se mahnes ot Canada.

Tova pomost li e? Ostavete pozitvno nzstroenite i postignali nesto v Canada da pomagat na novite.



Hullboy
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Joana написа:Хора, искам да отговоря на Angie. Ще ми позволите ли?

Angie, всичко това, което казваш в съвкупност, с изключение за себе си "шарените тълпи от цял свят я загрозяват" - аз не съм расист.
Всичко, което bp-de е написал, е също много точно. Поздравявам го.
Иначе от мене - ами не искам да превръщам темата в "Искрено и лично", както Jane обича да се изразява, но по друг начин няма как да ти го кажа. Или, иначе казано - ако си успешно реализирала се в България и според стандартите на Канада си с регламентирана професия, по-добре "иди се гръмни", преди да се качиш на самолета.
Виж, не искам да те плаша, а и bp-de ти каза, докато сама не се увериш, едва ли ще повярваш. При мен се изредиха 1000 души да ми кажат, че стъпката, която правя, е погрешна, обаче нали виждаш - дали съм ги послушала?!
Тук веднага някой ще ми каже - като не ти харесва, хващай самолета... Да де, ама нали се сещаш - преди да дойда тука имах доста придобивки, които с идването тук ми се отнеха. Та да се върнеш само с двата куфара - става, ама не е много весело... Не вярвам някой да ми върне взетото... Та, като си стъпил в грешната посока, т.е. - както някой се изрази "гризнал си дръвцето", сега ще си го гризкаш още време, поне докато си върнеш нещо от пропиляното.
Иначе, ако ме питаш, дали с този опит бих се запътила в тази посока, ще ти кажа - никога и за никакви пари на планетата.
Тук искам да добавя - Канада си е прекрасна страна - но за канадците. Ако се родиш в Канада, съм съгласна, че това ще си е твоето място.
Знам, че другите ще ти кажат нещо съвсем различно, но аз лично ще ти кажа, че абсолютно и сигурно не им вярвам, че са щастливи, колкото и да си го повтарят и колкото да убеждават себе си и останалите.

P.S. Питаш ме и ти отговарям - искрено и лично, това е моята позиция. И не искам никого да засягам, просто казвам моята истина.

Усмиииивки за теб,
Joana
Ej sega sha naskachat "optimistite" i sha te obiaviat za pesimist , looser , neudachnik i t.n. :)

Usmivki !
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Мнение от leaf »

Поправка,
Не оптимистите,а щастливите хора. :)


А, че е пораженски настроена, то си е ясно. :(
Eagle
Напуснал форума
Мнения: 305
Регистриран на: Съб Мар 18, 2006 4:41 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от Eagle »

filipne написа:
Joana написа:Хора, искам да отговоря на Angie. Ще ми позволите ли?

Angie, всичко това, което казваш в съвкупност, с изключение за себе си "шарените тълпи от цял свят я загрозяват" - аз не съм расист.
Всичко, което bp-de е написал, е също много точно. Поздравявам го.
Иначе от мене - ами не искам да превръщам темата в "Искрено и лично", както Jane обича да се изразява, но по друг начин няма как да ти го кажа. Или, иначе казано - ако си успешно реализирала се в България и според стандартите на Канада си с регламентирана професия, по-добре "иди се гръмни", преди да се качиш на самолета.
Виж, не искам да те плаша, а и bp-de ти каза, докато сама не се увериш, едва ли ще повярваш. При мен се изредиха 1000 души да ми кажат, че стъпката, която правя, е погрешна, обаче нали виждаш - дали съм ги послушала?!
Тук веднага някой ще ми каже - като не ти харесва, хващай самолета... Да де, ама нали се сещаш - преди да дойда тука имах доста придобивки, които с идването тук ми се отнеха. Та да се върнеш само с двата куфара - става, ама не е много весело... Не вярвам някой да ми върне взетото... Та, като си стъпил в грешната посока, т.е. - както някой се изрази "гризнал си дръвцето", сега ще си го гризкаш още време, поне докато си върнеш нещо от пропиляното.
Иначе, ако ме питаш, дали с този опит бих се запътила в тази посока, ще ти кажа - никога и за никакви пари на планетата.
Тук искам да добавя - Канада си е прекрасна страна - но за канадците. Ако се родиш в Канада, съм съгласна, че това ще си е твоето място.
Знам, че другите ще ти кажат нещо съвсем различно, но аз лично ще ти кажа, че абсолютно и сигурно не им вярвам, че са щастливи, колкото и да си го повтарят и колкото да убеждават себе си и останалите.

P.S. Питаш ме и ти отговарям - искрено и лично, това е моята позиция. И не искам никого да засягам, просто казвам моята истина.

Усмиииивки за теб,
Joana
Ej sega sha naskachat "optimistite" i sha te obiaviat za pesimist , looser , neudachnik i t.n. :)

Usmivki !

Тези, които наскачаха, ми се струва, че най-вече, не са съгласни някой, който не ги познава, да им казва колко са щастливи. А виж за това как се чувствува всеки сам за себе си, да си пише. Това е интересно. :wink:
ronni
Мнения: 810
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2004 11:04 am
Местоположение: back to small apple
Обратна връзка:

Мнение от ronni »

Явно не съм нормална, ама Канада ми харесва, да има си и недостатъци, но както няма идеални хора ( с едно - две изключения - да не ги цитирам че те и без това са нескромни) така няма идеални страни, но както има хора и хора така има държави и държави
и не искам никого да убеждавам дори и себе си

но не мога да повярвам, че някои хора изхождайки от собстения си опит правят такива генерални заключения - че които не се чувства като мен не е добре.... това че аз не се справям и че има по оправни и кадърни от мен си е мой проблем... просто е въпрос на професионализъм и личностни качества ...

но какво ли разбирам само от 3 месеца съм тука
"Chance favors the prepared mind" /"Le hasard ne favorise que des esprits préparés"
L. Pasteur, 1854
Аватар
Joana
Мнения: 1434
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 10:00 pm

Мнение от Joana »

...
Последно промяна от Joana на Вто Юни 13, 2006 6:14 pm, променено общо 1 път.
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

А на други ще кажа - цитатът "Който може го може" от хора, които преди това са се оплаквали колко неуспешни са били в България само, защото държавата им пречела, не ми звучи убедително.
Само ми покажи къде точн съм написала че държавата ми пречи
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Аватар
bbb
Мнения: 360
Регистриран на: Вто Мар 29, 2005 12:55 am

Re: Kvartira

Мнение от bbb »

leaf написа:Поправка,
Не оптимистите,а щастливите хора. :)


А, че е пораженски настроена, то си е ясно. :(
Edin shtastliv chovek shte podmine izkazvaneto na Joana s leka usmivka "pod mustak". Vij edin "shtastliv" chovek vednaga skacha da dokaje obratnoto.I nai-veche kolko e "shtastliv"
Последно промяна от bbb на Чет Май 18, 2006 5:54 pm, променено общо 2 пъти.
Стойте далече от прожекторите.После ще е късно. :) :) :)
Аватар
bbb
Мнения: 360
Регистриран на: Вто Мар 29, 2005 12:55 am

Re: Kvartira

Мнение от bbb »

hullboy написа: Znam che liderite na partii, prezidentite, biznesmenite imat mnogo krititsi ot talpata, no te sa horata koito pisat istorjata, ne krititsite im.
Takava e sadbata na horata na stsenata osveteni ot prozektorite.

Hullboy
Te i bulgarskite politici razsajdavat po toia nachin, tochno tia deto ti prechat da jiveesh normalen jivot v rodinata .
Sega razbiram che vinata e v projektorite :) :)
Стойте далече от прожекторите.После ще е късно. :) :) :)
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

iliana написа: Който го може го може, независимо дали в България, в Канада или на Луната.
Ne se razbira tochno kakvo da moje ? Shtoto tova koeto vijdam okolo sebe si sa vse mojeshti hora , ama sa mojeshti samo v lizaneto ne z**ci i v nishto drugo . A tova ne si e nikakvo mojene ... pone za men :)
Последно промяна от filipne на Чет Май 18, 2006 5:54 pm, променено общо 1 път.
Заключено