Историята с билета ми от Ева

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Alina
Мнения: 1061
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 9:45 am

Мнение от Alina »

А как се става агент. Този въпрос напоследък силно ме интересува, имайки предвид всичко, което чета, а и какво ме чака скоро... та...
защо не?

Много моля, ако някой има някаква информация и може да помогне да ми прати ЛС.

Благодаря предварително.
Alina
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

Хаха :) Как
Ами много просто - четеш форума от "кора" до "кора", може и да пускаш по някое мнение
И ставаш "агент"
Тук има всичко. Аз мислех да ставам атомен физик, та някой може да ме светне как става :twisted:, може и на лс.

А сега сериозно - отиваш, работиш 15г. при Ева (не е я познавам бтв, но след като прочетох темата, вече само при нея ще ходя за билети 8))
и после вече като изкопираш ноу хау-то, правиш конкуренцията и флуудваш пазара с билети и добро отношение.

А сега още по сериозно - записваш се на курс по добро поведение(обслужване), където те учат да се държиш добре с клентите и да разговаряш учтиво по телефона, дори когато имаш 2ма-3ма в офиса си, и тоя който ти звъни по телефона, те прекъсва, точно по средата на 15-тото ти обяснение на едно и също елементарно нещо.
... Е разбира се тогава клиентите в офиса ще останат с впечатление че си крайно невъзпитан, щом прекъсваш разговора си с тях за да говориш по някакъв си тел. И веднага ще решат "никога повече" с "тоя агент". Но недоволни винаги има, който е правил сам бизнес или е работил с клиенти знае. :)

А колкото по темата, още преди да прочета мнението на бг монреал си мислех, че бг манталитет е по-скоро обсъждането на въпроса и търсенето на теле под вола, а не кой как обслужва клиентите.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

А как се става агент. Този въпрос напоследък силно ме интересува, имайки предвид всичко, което чета, а и какво ме чака скоро... та...
защо не?
Zapisvash se na kurs za IATA
Kato go izkarash se iaviavash na izpit i polu4avash IATA certifikat.
Ima razli4ni niva
4ukni v google IATA, tam ima mogo info.
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Kan_Tangra, наистина ли мислиш, че за да кажеш на клиентите, с които говориш в момента "извинете ме за минутка..." - това с усмивка, а след което на клиента по телефона с любезен глас: "Извинете, но в момента съм ангажиран/а, бихте ли се обадили след половин час, или да оставите тел. за връзка, на който да ви потърся?" се изисква специално обучение? Според мен е по-скоро въпрос на първите седем години и невъзможността да се справяш в пикови ситуации. А ако ти липсва възпитанието, но имаш поне малко акъл, ще си включваш тел. секретар, или си взимаш секретарка, които да отговарят, когато нямаш възможност да ти говориш по тел., така поне няма да нагрубяваш хората. Ако и това не можеш да направиш - сори, грешен избор, май е време за преквалификация! :idea:

Алина просто зададе съвсем любезно един въпрос. Ако е достатъчно умна, що да не стане травел агент, а ако си вземе поука от тая тема, гаранция, че няма да си гони клиентите.
Let it go...
Аватар
myha
Мнения: 1248
Регистриран на: Съб Окт 01, 2005 9:15 am
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myha »

Ivet stiga s toia bilet :))
shto se izspisa za nego maleee:)
karai jenata reshila da se pocherpi:) :wink:
Na edna vrata pishelo ''Ne razbivai, ne vlizai ,niama nishto za kradene '' a ot doly pishelo
'' nie sme dlajni da proverim '' !!!
Cherna Kosmata Raka se e spysnala nad foryma
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Kan_Tangra написа:
А колкото по темата, още преди да прочета мнението на бг монреал си мислех, че бг манталитет е по-скоро обсъждането на въпроса и търсенето на теле под вола, а не кой как обслужва клиентите.
Мда, "западняшкият" манталитет е да гледаш агента в очите и да му вярваш на 100 % :D Аз тук си резервирах ваканция в Америка и за всеки хотел, в който че чудехме дали да отидем, имаше в Интернет сума ти референции на хора, които са ги използвали. С мнения - и отрицателни, и положителни. За някои повечето отрицателни. Такива потребителски форуми съм виждала и за различните марки коли, и за какво ли не. На практика точно това, което намираме в тази тема - мнения на хора за някаква услуга. Защо ли си правят труда тези американци да търсят и да създават и алтернативна информация от официално обявената и изобщо си правят труда да се погрижат сами за интереса си, вместо да слушат като телета някой туристически агент или да четат рекламните брошурки? И защо тях някой не ги обвини в български манталитет? Абе разбирам ги аз агентите че не им е изгодно това, което наричат "български манталитет", и което всъщност си е обикновена грижа на клиента да използва по най-добрия начин парите си, ама няма как - конкуренцията е голяма и ще трябва да се съобразяват с това.
Аватар
perah
Мнения: 349
Регистриран на: Пет Юли 29, 2005 6:29 am
Местоположение: BC

Мнение от perah »

Alina написа:А как се става агент. Този въпрос напоследък силно ме интересува, имайки предвид всичко, което чета, а и какво ме чака скоро... та...
защо не?

Много моля, ако някой има някаква информация и може да помогне да ми прати ЛС.

Благодаря предварително.

Алина,аз имам IATA сертификат и когато за пръв път преди няколко месеца попитах във форума дали ще ми послужи за нещо в Канада ета какво ми отговориха

http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... 0%E2%E5%EB
If you aren't the star of your own life, you're the supporting player in someone else's.
Alina
Мнения: 1061
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 9:45 am

Мнение от Alina »

Благодаря за отговорите момичета.

Я виж ти, новорегистриран, който обсъжда детайлно не друго, ами критиките. Дали това не е самата Ева :lol:
Alina
Аватар
AnnaR
Мнения: 467
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 9:36 pm
Местоположение: Laval, Qc

Мнение от AnnaR »

В Канада не си длъжен да си агент на YATA, за да продаваш самолетни билети, но ако си ще получаваш по-голяма заплата. Важното е да започнеш работа във фирма, която вече си има своите клиенти и е популярна. Важно е да познаваш и да работиш с SABRE.
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

survivor написа:Мда, какво по-нормално билета, който си го плащаш с кредитна карта и с уверението че това е крайната цена, да се окаже с някакви си 173 долара по-скъп :lol: Какво са 173 долара? Нито са хиляди, нито са милиони. Курсови разлики, това-онова :lol:
тая тема ако продължи разликата на кредитната карта от 80 ще отиде на 800.
Нищо ново, приказки, това-онова :wink:
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

Sneji написа:Явно почти никой от вас не схваща, че въпроса не е толова в парите, а в ОТНОШЕНИЕТО!
Ей ви един пример и от мен:
Преди 2 години звъня на Жоро от Мисисага (много ми го препоръчаха), започвам да обяснявам какво искам, но бях прекъсната рязко по средата на изречението, защото той имал много работа и не можел да говори с мен, след което ми хлопна телефона. И аз останах ей така :shock: , гледайки недоумяващо слушалката. Ами никога повече няма да му звънна, дори да дава билетите на половин цена. Та както разбирате, тук изобщо не се стигна до пари, няма и да се стигне. Защото аз, като купувач, на първо място искам нормално отношение и ще си дам парите, на този който го проявява!
напълно съм съгласен с теб!!!

затова и съм клиент на Ева (макар и някога да съм намирал с 10-20 долара по-евтино).
Тя със сериозните хора се държи превъзходно, но понякога не издържа с ловците, които се обаждат на 100 агенции и разпитват по 20 минути ЕЛЕМЕНТАРНИ неща.

Сори, ама който има собствен бизнес и работа с клиенти и НАЙ-ВЕЧЕ си цени времето ще разбере, че понякога е по-добре да загубиш потенциален клиент, който ти носи 20-30 долара , отколкото 2-3 часа и милион проблеми.
Тия неща се надушват с опита! Разбира се има грешки, но като гледам Ева как е загладувала, направо да я съжалиш :wink:

Ето още едно нещо в БГМанталитет-а:

Отива Пешо при Гошо за някаква услуга.
За разлика от 99% от останалите нации и народности Пешо отива с нагласата, че Гошо ще го "ужили" и е подкован с 10 часа ровене по инет за търсене на цената.
Останалите нации и народности знаят, че услугата струва около $100 и отиват с нагласата да искат да платят $90.
Ако Гошо им каже $90 или по-малко те приемат и работата е свършена, защото времето е пари!!
Пешо обаче дори и $80 да чуе - НЯМА ДА ПРИЕМЕ, защото Гошо като БГрин няма начин да не иска да го "ужили", пък и след като му е искал $80 значи не го бива.
Отива значи Пешо след това при Лос Табарнакос и там му казват $100.
Пешо без да се замисли приема, нали времето е пари, пък той вече е загубил време да търси в инет и Лос Табарнакос.
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

bgmontreal написа:
тая тема ако продължи разликата на кредитната карта от 80 ще отиде на 800.
Нищо ново, приказки, това-онова :wink:
Ти прочети първия постинг на Ивет и сумата, която й се наложило да доплаща над първоначално уговорената.
А примерът, който си дал по-горе е съшит с черни конци. Скоро за един континентален полет само с половин час търсене в Интернет си спестих 150 долара. Съжалявам, ама надницата ми не е 300 долара на час и едва ли ще стане, че да си кажа че не е имало смисъл да го правя. Който работи на по-висока надница от това за него сигурно няма значение, но за мен има. А и теб какво те бърка че Гошо ще иска да се увери че Пешо му предлага най-добрата цена? Ако наистина е така, той накрая пак ще отиде при Пешо.
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

survivor написа:
bgmontreal написа:
тая тема ако продължи разликата на кредитната карта от 80 ще отиде на 800.
Нищо ново, приказки, това-онова :wink:
Ти прочети първия постинг на Ивет и сумата, която й се наложило да доплаща над първоначално уговорената.
Ivet написа: След десетина дена приятелката ми се обажда, леко притеснена и ми казва, че много се извинява, но кредитната й карта е чарджена с 80$ повече, отколкото съм й платила.


80 е единствената сума свързана с кредитната карта.
Ти точно за кредитна карта говореше
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

bgmontreal написа: Тя със сериозните хора се държи превъзходно, но понякога не издържа с ловците, които се обаждат на 100 агенции и разпитват по 20 минути ЕЛЕМЕНТАРНИ неща.
Алооооооооо "сериозния" , какъв е проблема, че се обаждат хората и питат? Или най-добре е да си хвърлят парите на улицата и за нищо да не питат. Бастунско изказване - както обикновено. Оправи данъчните декларации и пак захвана да се биеш в гърдите. Пфуууууууууууу
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

май Бастунската ложа пак се заформя :twisted:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Заключено