Трябва да взема важно решение

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.

Да ходим ли в Канада, ако имаме собствен бизнес в България?

Анкетата свършва на Пон Май 02, 2005 3:27 am

1. Да
13
33%
2. Не
25
64%
3. Може, ако .....(изпрати мнение)
1
3%
4. Недей, ако .....(изпрати мнение)
0
Няма гласували
 
Общо гласове: 39
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

poumpy написа:защото много се отваряш ще ти обърна още малко внимание по темата
за да ме приемат в канада да уча има изпит и на последия такъв се явиха 267 души със редна оценка от изпита на всички 65 %, най-ниска 30% и най-висока 84 %
та от тези 267 души да кажем, че може би 2/3 имат що годе оценки повече от 65 % минимума за кандидастване в повечето университети в канада. годишно се отпускат около 55 миста за стоматолози със чужди дипломи, какъвто съм аз мужду другото, и за тези 55 местаприемаме, че кандидатстват около 180 човека - горните 2/3, тоест има по средно 3 кандидата за място - е сам сметни къде е нулата и дали клоня към нея?
в Бг когато кандидатствах бяхме 10 момчета за една място и аз влязах от първи опит, което видимо на теб не ти се е отдало, поради което си записал биохимия.
не е важно кой къде е, а кой кога ще почне да работи и да прави пари, но и това не е важно за мен, защото съм усетил чувството да правиш кинти и не ми е тръпка повече, един ден когато и ти почне да правиш много пари, да си живи здрав ще ме разбереш за какво ти говоря - нали знаеш една поговорка " гладна кокошка просо сънува "

освен горния процент далече от нулата ще те светна, че на американския борд имам 84 % напълно достатъчни да ме приемат в американски университет, както се е случило на двама колеги от моя курс със зелени карти вече, просто аз нямам зелена карта и моя път ще е малко по-дълъг но аз съм търпелив и имам време, защото знам какво гоня.

и на последно място, но не с последно значение, ще ме светнеш ли какъв ти е проблема с моята професионална реализация - преди бяха мизерните виетнамки, сега ще съм нещастен хигиенист, е аз бачкам и на ново място - представи си там като какъв ?, но това няма значение, аз съм щастлив, а пък ти явно си спомняш личното ми съобщение до теб от преди време и това те прави малко раздразнителен, но това е живота - да си мислил на време :D
e dobre de , аз не разбрах ти успя ли да се пребориш за едно от тези 55 места? явно не, щом си записал за хигиенист. при мене за едно място се бориха 40 човека и успях.
а за лс дето си го пратил нищо съществено не намерих, освен че се изтъкваш колко велик зъболекар си бил в БГ и си правил много пари. еее, аз не съм бил от тези - карал съм с 230-240 лева от БАН :D
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

не знам защо вие КАНДИДАТИТЕ си избивате комплексите върху поумпи.

ако имате проблем с успели хора идващи в Канада пишете на арменския поп.


ПП сашо, това излиза от рамките на "нашия" разговор, но да се пишете на лекари и сестри с по един семестър учене направо е смешно
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Jane
Мнения: 1781
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 9:15 pm
Местоположение: Mtl, QC

Мнение от Jane »

Тази тема от самото си начало имаше за цел да провокира българското у всички и за съжаление резултата е налице. Блясъци на остроумието в несвяст. Спорове за професионални ориентации и постигнато до момента. И за какво, на кого е нужно ? Има даже и съфорумци дето като ги видиш кои са и ти е ясно какво ще прочетеш. Ама що си хабим репертоара за нещо дето е решено незнам.
Много несериозно ми се вижда да седна и да питам във форума да идвам ли или не, още повече като сам го решила вече.
Незнам дали по-голямата част от пишещите ей така са питали и те във форума преди да тръгнат, ама аз си мисля че едно нещо като се почва и то от такъв мащаб е малко смешно на последния завой да се чудя да завивам ли или не ? А пак ако имам страхове не мисля че трябва на всички да ги споделя.
А ако на питащия са му интересни теми от сорта хубаво ли е в Канда или не, сравнение м/у България и Канада и други такива, има достатъчно материал във форума, така че може да си намери и да чете, а не да се хаби чак с анкети, щото нещо смисъла се губи ....
Аватар
some
Мнения: 1380
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 7:33 am
Местоположение: Harmanli

Мнение от some »

Ami da toj dudu-to si e zadal otgovor napravo!
:lol:
i kato go gledam s tia 5 mnenia mi prilicha na provokator
:schmoll:
Аватар
taralej
Мнения: 701
Регистриран на: Нед Яну 16, 2005 4:01 pm
Местоположение: GTA

Мнение от taralej »

bgmontreal написа:
ПП сашо, това излиза от рамките на "нашия" разговор, но да се пишете на лекари и сестри с по един семестър учене направо е смешно
Аз все си мисля, че вътре означава когато вече си щатен лекар/или както му се казва/...това, че някой учи в Университет дадена специалност /незавършена/ не му гарантира успех в същата на 100%......

Аз в никакъв случай не искам Сашо да се заяждам, но просто изказването ти беше много грубо....Някакси от виртуалното пространство не можеш да казваш на някои, че шанса му да постигне мечтите си клони към О....А и откъде знаеш какви са намеренията на хората..Ми може да е решил пак да учи...

Аз например ще уча пак и имам достатъчно време да завърша и да се реализирам и тук в Канада както го постигнах в БГ.Само дето в БГ с тази реализация си работех за чест и слава както и ти в БАН.....
"Книгата на живота започва с един мъж и една жена в една градина, а завършва с Апокалипсиса." - Оскар Уайлд
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

sasho71 написа: e dobre de , аз не разбрах ти успя ли да се пребориш за едно от тези 55 места? явно не, щом си записал за хигиенист. при мене за едно място се бориха 40 човека и успях.
а за лс дето си го пратил нищо съществено не намерих, освен че се изтъкваш колко велик зъболекар си бил в БГ и си правил много пари. еее, аз не съм бил от тези - карал съм с 230-240 лева от БАН :D
няма как да се преборя за нещо, което още не се е случило - от както съм канада все още не е завъртял пълния цикъл между изпита и времето за кандидатстване - както можеш да се сетиш за всеобщо удобство изпита е един месец след крайния срок за кандидатстване така че трябва да се чака после почти цяла година за да си подадеш документите.....
Аватар
bis
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Авг 05, 2003 3:55 am
Местоположение: ville de Quebec
Обратна връзка:

Re: Трябва да взема важно решение

Мнение от bis »

dudu написа:.
Още повече, че наскоро получих изгодно предложение за собствен бизнес тук, в България. Очаквам да изкарвам по 1500 лева на месец, пък и тук си познавам хората, езика, условията (и най-вече климата). Нашите ще са ми подкрепа, ако се наложи, пък и аз за тях.

Накрая, искам да обобщя съмненията си с няколко въпроса:
1. Дали тук няма да живеем по-добре с тези 1500 лева (за в бъдеще и повече, надявам се)? Това при условие, че дипломата ми се признава тук, не ми се налага да усъвършенствам езици, а също имам вече доста ценни познанства и приятели в БГ. А и ще работя за себе си.
Едно е да си ги изкарвал тези пари до сега и да се чудиш струва ли си да ги изпуснеш. Но ако е само едно предложение нещо като "ами в КАНАДА за моята професия се плаща .... еди колко си, друг е въпроса дали ще ти ги дадат или ще ги вземеш.

Може някои да ти е казал че като започнеш този бизнес ще изкарваш 1500, но на какво на книга или в джоб?
Ако малко си имаш и от понятие от счетоводство и данъци и разходи в БГ направи си сметка колко точно ще имаш от тези 1500 лв.
Малко наивно ми звучи да чакаш тепърва нещо в Бг и то 1500 от някакъв си тепърва започващ бизнес, ами колко струват наеми, осигуровки, ток, тел и т.н.

За каква диплома говориш за частен бизнес - там никой не ти гледа дипломата.

Ако ще работиш сам за себе си - то не е никакъв бизнес - друг е въпроса ако имаш и работници, на които да им плащаш редовно заплатите и осигуровките - тогава ще разбереш че не толкова лесно да се изкарат 1 500 чисто както някой ти е напълнил главата.

Помисли първо над това, после ще ти кажа още каво мисля по въпроса.

Първо си изясни ситуацията с бизнеса ти - до колко е надежден и няма ли да се срути след 2-3 год. и имаш ли пари да покриваш разходите или загубите.
Само човек, който рабира нещо изцяло, може да го обясни така, че друг да не може да го разбере.
/Нобелов принцип на Рудини/
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

taralej написа:
bgmontreal написа:
ПП сашо, това излиза от рамките на "нашия" разговор, но да се пишете на лекари и сестри с по един семестър учене направо е смешно
Аз в никакъв случай не искам Сашо да се заяждам, но просто изказването ти беше много грубо...
съжалявам, ако съм засегнал някой. спирам дотук. ще се "видим" след два месеца.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
huba
Мнения: 925
Регистриран на: Вто Дек 07, 2004 1:54 pm

Мнение от huba »

sasho71 написа:
taralej написа:
bgmontreal написа:
ПП сашо, това излиза от рамките на "нашия" разговор, но да се пишете на лекари и сестри с по един семестър учене направо е смешно
Аз в никакъв случай не искам Сашо да се заяждам, но просто изказването ти беше много грубо...
съжалявам, ако съм засегнал някой. спирам дотук. ще се "видим" след два месеца.
Ei sasho, priatno izkarvane v Bulgaria. :beer: :beer:
"Проблемът на света е, че глупавите са самоуверени, а умните винаги се колебаят."
dudu
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Май 11, 2004 8:42 am

Мнение от dudu »

.
Абе, хора, откъде тръгна тая, къде стигна!?
Какви са тези идеи за провокатор и прочее. Това, че имах смелостта и желанието да споделя с вас терзанията си много странно ли ви се струва? Или не се връзва с потайностите на балканския манталитет?
И каква е тая мания на някои да се доказват постоянно за щяло и нещяло? :evil:

Искам да помоля модераторите да преместят всички неотговарящи на темата писаници на някое друго място! Например "кой е по-по-най".
А на всички отговорили с мнение - още веднъж благодаря! :)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

dudu написа:.
Абе, хора, откъде тръгна тая, къде стигна!?
Какви са тези идеи за провокатор и прочее. Това, че имах смелостта и желанието да споделя с вас терзанията си много странно ли ви се струва? Или не се връзва с потайностите на балканския манталитет?
И каква е тая мания на някои да се доказват постоянно за щяло и нещяло? :evil:

Искам да помоля модераторите да преместят всички неотговарящи на темата писаници на някое друго място! Например "кой е по-по-най".
А на всички отговорили с мнение - още веднъж благодаря! :)
ай сиктер: порения недоволен от отговорите
Аватар
taralej
Мнения: 701
Регистриран на: Нед Яну 16, 2005 4:01 pm
Местоположение: GTA

Мнение от taralej »

Приятно прекарване в БГ Сашо.

Аз май нещо много лично ги приемам работите.....Хайде всичко хубаво! :wink:
"Книгата на живота започва с един мъж и една жена в една градина, а завършва с Апокалипсиса." - Оскар Уайлд
Аватар
edelwais
Мнения: 968
Регистриран на: Чет Дек 04, 2003 2:31 pm
Местоположение: Edinburgh, Scotland

Мнение от edelwais »

абе сега като чета, и се зачудих:
"Канадските бакалавърски/магистърски дипломи за лекар, инженер, архитект, счетоводител, компютърен специалист, зъболекар, историк, биолог, физик, филолог и т.н. признават ли ги в БГ? А в ЕС? А в САЩ?"
Пътувахме много, но изобщо ... едва ли.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

edelwais написа:абе сега като чета, и се зачудих:
"Канадските бакалавърски/магистърски дипломи за лекар, инженер, архитект, счетоводител, компютърен специалист, зъболекар, историк, биолог, физик, филолог и т.н. признават ли ги в БГ? А в ЕС? А в САЩ?"
в САЩ най-вероятно някои ДА, виж за ЕС и БГ искрено се съмнявам :D
Veliko
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Окт 25, 2003 10:50 am

Мнение от Veliko »

poumpy написа:
edelwais написа:абе сега като чета, и се зачудих:
"Канадските бакалавърски/магистърски дипломи за лекар, инженер, архитект, счетоводител, компютърен специалист, зъболекар, историк, биолог, физик, филолог и т.н. признават ли ги в БГ? А в ЕС? А в САЩ?"
в САЩ най-вероятно някои ДА, виж за ЕС и БГ искрено се съмнявам :D
В Англия инженерните със сигурност ги признават, предполагам и в целия ЕС. За докторите, едва ли без нещо допълнително.
Заключено