Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

Panem et Circenses написа:
roumensp написа: Нали уж 100 000 коли от София се стягали за Гърция по празниците ? Защо от проспериращия град номер 1 се натискат за там, а не обратното ? Защо няма подобно гръцко нашествие, че да ни изкупят евтините стоки и да се насладят на курортите ни ... отпуска за Великден ли не им дават или нямат и 2 лева за щафета луканка ? Или това е някаква специална директива на Тиквоний: спечеленото в България да се харчи в Гърция, за да просперираме още повече.
Аз не мога да разбера ти тъп ли си или се правиш на такъв. От една страна си специалист по ...всичко (Сандански цигани, Виетнам, затвори.. - за модераторите -това са негови постове) а от друга не можеш да разбереш че в София има и добре живеещи хора и за празниците някои от тях пътуват до чужбина за почивка и развлечение - още повече че Солун и морето са по-близо до София отколкото Варна и Бургас...
И това се прави от просперитет (могат да си го позволят хората - правят го)!

Гърците (и македонците) също нападат България в празниците и уикендите - но те се ограничават основно в много южната и част около Сандански и Петрич. Но те го правят това основно от немотия и за да си купят по-евтини продукти, да ползват по-евтини зъболекарски услуги и т.н.... Ако не ми вярваш можеш да попиташ контактите си от Санданкия циганор.
А това нашествие не прави местните хора по-щастливи защото повдига цените на стоките и услугите и прави живота за тях по-скъп.

По-подобен начин (от немотия, а не просперитет) канадците, които живеят в Ниагара Фалс или наблизо ходят и пазаруват храни, алкохол и други стоки и услуги от американската страна. По същата причина и Ванкувърските обитатели (от просперитет) нападат магазините южно от границата и това води до искане на някои от местните жители да се наложи забрана на пазаруване от "канадците"

http://www.dailymail.co.uk/news/article ... order.html"
Ми и аз това казвам, тия канадци дето пазаруват в САЩ не го правят от просперитет.
В София има добре живеещи хора (както и в Русия) и аз познавам такива, но това не прави страната по-привлекателна. Теб какво те топли, че мой приятел, който продаваше излишъците на министерството на отбраната на търгове има няколко апартамента и живее добре ? Ти ако отидеш там ще направиш ли нещо или ще си едно Л. с голяма уста като тука ? Съветник по международните въпроси на Тиквата може би ?
Да, там има хора дето живеят добре, но явно ти не желаеш да бъдеш от тях. 8)
Последно промяна от roumensp на Пет Апр 29, 2016 1:43 pm, променено общо 1 път.
joro
Мнения: 6477
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Едно време българите не ходеха никъде, защото на границата не ги пускаха. Май някои хора си мечтаят за това време. :D :D :D :D
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

joro написа:Едно време българите не ходеха никъде, защото на границата не ги пускаха. Май някои хора си мечтаят за това време. :D :D :D :D
Оня другар отгоре е от тия дето си мечтаят за доброто старо време. За мен днешна България е много по-привлекателна от тая отпреди 30 години, но нямам нужда да ми го казват всеки ден и да ми докладват за небивали успехи, защото води до обратен ефект.
joro
Мнения: 6477
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

В България идват 30 000 румънци за празниците
http://www.vesti.bg/bulgaria/hiliadi-ru ... en-6053211"
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11763
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

roumensp написа:
joro написа:Едно време българите не ходеха никъде, защото на границата не ги пускаха. Май някои хора си мечтаят за това време. :D :D :D :D
Оня другар отгоре е от тия дето си мечтаят за доброто старо време. За мен днешна България е много по-привлекателна от тая отпреди 30 години, но нямам нужда да ми го казват всеки ден и да ми докладват за небивали успехи, защото води до обратен ефект.
+1
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

joro написа:В България идват 30 000 румънци за празниците
http://www.vesti.bg/bulgaria/hiliadi-ru ... en-6053211"
Я аз да питам нещо, тука преди имаше един дето редовно постваше 3D-рендвани картинки на highrises в София. После си намери държавна службица в EU (май Париж да беше) и спря да ги поства. На теб поне обещаха ли ти нещо ? :rofl:
joro
Мнения: 6477
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

roumensp написа: Я аз да питам нещо, тука преди имаше един дето редовно постваше 3D-рендвани картинки на highrises в София. После си намери държавна службица в EU (май Париж да беше) и спря да ги поства. На теб поне обещаха ли ти нещо ? :rofl:
Защо трябва някой нещо да ми обещава? Тук си пиша това, което си мисля. Никой нищо не ми дава, нито ми обещава. А това, че съм писал нещо добро за България не бива да го свързвате с някаква изгода или политика, защото е признак на прекалено дребнаво мислене. Трябва да има и положителни мнения, иначе разделът за България ще стане прекалено черен и отчайващ.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

joro написа:Трябва да има и положителни мнения, иначе разделът за България ще стане прекалено черен и отчайващ.
За това съм съгласен, ти си един от малкото дето държат фронта и общо-взето не дразнят, само не прекалявай с количеството. ;)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

Panem et Circenses написа:
Гърците (и македонците) също нападат България в празниците и уикендите - но те се ограничават основно в много южната и част около Сандански и Петрич. Но те го правят това основно от немотия и за да си купят по-евтини продукти, да ползват по-евтини зъболекарски услуги и т.н....

Чакай бе, батката разправя, че зъболекарите в България ги диплели милионите, а то се оказва, че тези милиони "по-евтини отколкото в Гърция и Македония " Нещо не разбирам :rofl: :rofl: :rofl:
Да зарязвам ли практиката в БК и да се прибирам или не ? Разберете се нещо каква точно линия да поддържате ?
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Какво се случва в България?

Мнение от myhata II »

седи си там ,че в България със твоите способности от глад ще умреш :lol: ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

myhata II написа:седи си там ,че в България със твоите способности от глад ще умреш :lol: ;)
Ти що мислиш съм тук - за да се нахраня. Ей сега съм в самолета на път за Бостън: утре съм на семинар по товята част: бонграфтинг и синус лифтинг. Добре, че си поддържам нивота със слагането на импланти, че иначе жив съм умрял от глад....
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Какво се случва в България?

Мнение от myhata II »

pumpy написа:
myhata II написа:седи си там ,че в България със твоите способности от глад ще умреш :lol: ;)
Ти що мислиш съм тук - за да се нахраня. Ей сега съм в самолета на път за Бостън: утре съм на семинар по товята част: бонграфтинг и синус лифтинг. Добре, че си поддържам нивота със слагането на импланти, че иначе жив съм умрял от глад....
:y:

браво, вслушал си се , ще стане човек от теб ! :y:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Kan_Tangra »

roumensp написа:
joro написа:В България идват 30 000 румънци за празниците
http://www.vesti.bg/bulgaria/hiliadi-ru ... en-6053211"
Я аз да питам нещо, тука преди имаше един дето редовно постваше 3D-рендвани картинки на highrises в София. После си намери държавна службица в EU (май Париж да беше) и спря да ги поства. На теб поне обещаха ли ти нещо ? :rofl:
Румба, на въпросния пич и аз му се смеех, но след прекарано известно време в София, по най-бегли спомени от онова време и онези картинки, сградите и инфраструктурата са отдавна построени и функциониращи. Поне тия, които мярнах, а те са поне десетина големи обекта.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

Kan_Tangra написа:
roumensp написа:
joro написа:В България идват 30 000 румънци за празниците
http://www.vesti.bg/bulgaria/hiliadi-ru ... en-6053211"
Я аз да питам нещо, тука преди имаше един дето редовно постваше 3D-рендвани картинки на highrises в София. После си намери държавна службица в EU (май Париж да беше) и спря да ги поства. На теб поне обещаха ли ти нещо ? :rofl:
Румба, на въпросния пич и аз му се смеех, но след прекарано известно време в София, по най-бегли спомени от онова време и онези картинки, сградите и инфраструктурата са отдавна построени и функциониращи. Поне тия, които мярнах, а те са поне десетина големи обекта.
Смешното беше не снимките (защото поне половината бяха такива, а не рендери), а упоритостта и честотата, с която ги постваше. За какво са му на някой живеещ тук 20 снимки на Кепитъл Форт и то в строителство, не сме виждали офис-билдинги ? Но както се вижда, подходът няма значение щом дава резултати, човекът вече е в Париж на държавна работа. ;)
joro
Мнения: 6477
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Kan_Tangra написа: Румба, на въпросния пич и аз му се смеех, но след прекарано известно време в София, по най-бегли спомени от онова време и онези картинки, сградите и инфраструктурата са отдавна построени и функциониращи. Поне тия, които мярнах, а те са поне десетина големи обекта.
Така е, през последните 5 години в София се построи толкова, колкото преди това за 50 години. Затова и кметицата там е несменяема.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Публикувай отговор