Canadian Dream

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Заключено
seeker
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 8:37 am

Re: Canadian Dream

Мнение от seeker »

krimon написа:Ми кат си баровец да вадиш 200 000 кеш, за какво питаш изобщо :rofl:
Ти сега недей да завиждаш 8)

Тук си говорим за мечтиии. Няма само другите да мечтаят, я.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Canadian Dream

Мнение от krimon »

аз не мога да разбера мечтите с материални измерения

иначе, кат си плащаш кеш и си правиш направи-си-сам къща, ще ти излезе приблизително двойно на цената, на която се продава подобна къща в същия квартал. Точни изчисления са неуместни, защото никой не може да предвиди ти какви материали ще си избереш и на каква цена ще ги купиш, какви инвестиции и екстри си готов да направиш.
Последно промяна от krimon на Пет Апр 19, 2013 7:00 pm, променено общо 1 път.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Canadian Dream

Мнение от pumpy »

eva-vet-eva написа:И се замислям да прескоча закона, че не искам да ми умрат розите.
Може ли да се поливат растения с минерална вода?-Може. Не ви знам климата, ама не можеш ли да си закачиш по 1 варел за събиране на дъждовна вода към улуците. Аз отивам да си купя 2, тъкмо са ми ги намалили (пари и за ипотеката требе да останат,все пак ;) ). Надявам се 2 по 200Л да ми свършат работа за ливадката за лятото.

Ха-ха. В Колорадо това е незаконно. Има някакво законно положение, че водата е на фермерите и нямаш право да я спираш да се оттича, колкото е невероятно да звучи. От друга страна Колорадо рийвър захранва всичко на юг та чак до Сан Диего. А и няма ограничения за поливането, има препоръки, но не и ограничения.
seeker
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 8:37 am

Re: Canadian Dream

Мнение от seeker »

krimon написа:аз не мога да разбера мечтите с материални измерения
Тук не говирим как да се изкарат парите, а как да се построи къща. Дом за семейството. ;)

Наполовина казваш. |(
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Canadian Dream

Мнение от pumpy »

Marto написа:Грани, много сте ми интересни мрънкалата като тебе. Би ли ми казала къде в света едно средностатистическо младо семейство може да си купи нормално жилище без да вземе заем? Ама без да броим наследените апартаменти където са живяли три поколения докато мама и тате се поминат. И в коя друга държава жилищата са по-достъпни на фона на доходите? Аз освен САЩ друга не се сещам.

Не мога да разбера какво искаш. Какво очакваше да намериш в Канада? Или ти светна вече, че ако не успя да го намериш дори в една от страните с най-висок стандарт на живот, значи повредата е твоя телевизор. Обясни ми, моля те, как си представяш твоето перфектно общество. Вече знаем някои от изискванията ти - всички мургави на сапун, гейовете под ключ, къщите от бетон, опери и театри през две пресечки, голяма заплата ей така заради интелекта ти.... айде, добавяй :D
:y: :y: :y:
Само да питам за отношението й към еврейте, да не се окаже, че и за сапун не ставам ???
Друго си е панелка в центъра на града ( за София разбирай Обеля 2), неизмазана прогимназия на село, 10 годишна ламарина от Западна Европа и вечното "ние ги лъжем, че работим, те ни лъжат, че ни плащат". Пенсионерите едни щастливи и усмихнати, младите не пипат дрога, алкохол и тютюн, цигани няма, безработица няма, за престъпност не се и говори - изобщо РАЙ на земята. Само да се чудиш защо с многото знания се оставя този рай доброволно да се забутаме в таз гадна Виктория да им мерим на хората къщите в Монреал....
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Canadian Dream

Мнение от Bistra »

roumensp написа:Ми на мен дека ми го построиха роднини, ето, казвам го на форума и ти позволявам да ме наклепаш на полицията и данъчните. :rofl:
Ха-ха-ха, ама са ти я построили вече. Свършило е. Аз имах предвид да не си казва докато я строи. Я си представи, че скучае в къщи и си драска насам-натам...тогава е опасно. ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Canadian Dream

Мнение от Павел »

pumpy написа:
Marto написа:Грани, много сте ми интересни мрънкалата като тебе. Би ли ми казала къде в света едно средностатистическо младо семейство може да си купи нормално жилище без да вземе заем? Ама без да броим наследените апартаменти където са живяли три поколения докато мама и тате се поминат. И в коя друга държава жилищата са по-достъпни на фона на доходите? Аз освен САЩ друга не се сещам.

Не мога да разбера какво искаш. Какво очакваше да намериш в Канада? Или ти светна вече, че ако не успя да го намериш дори в една от страните с най-висок стандарт на живот, значи повредата е твоя телевизор. Обясни ми, моля те, как си представяш твоето перфектно общество. Вече знаем някои от изискванията ти - всички мургави на сапун, гейовете под ключ, къщите от бетон, опери и театри през две пресечки, голяма заплата ей така заради интелекта ти.... айде, добавяй :D
:y: :y: :y:
Само да питам за отношението й към еврейте, да не се окаже, че и за сапун не ставам ???
Друго си е панелка в центъра на града ( за София разбирай Обеля 2), неизмазана прогимназия на село, 10 годишна ламарина от Западна Европа и вечното "ние ги лъжем, че работим, те ни лъжат, че ни плащат". Пенсионерите едни щастливи и усмихнати, младите не пипат дрога, алкохол и тютюн, цигани няма, безработица няма, за престъпност не се и говори - изобщо РАЙ на земята. Само да се чудиш защо с многото знания се оставя този рай доброволно да се забутаме в таз гадна Виктория да им мерим на хората къщите в Монреал....
Малко офф-топик. Пумпи, надявам се да имаш чувство за хумор - двама известни евреи се бъзикат с евреите

http://www.youtube.com/watch?v=euacfDw2Fus"
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Canadian Dream

Мнение от apple »

pumpy написа:
Marto написа:Грани, много сте ми интересни мрънкалата като тебе. Би ли ми казала къде в света едно средностатистическо младо семейство може да си купи нормално жилище без да вземе заем? Ама без да броим наследените апартаменти където са живяли три поколения докато мама и тате се поминат. И в коя друга държава жилищата са по-достъпни на фона на доходите? Аз освен САЩ друга не се сещам.

Не мога да разбера какво искаш. Какво очакваше да намериш в Канада? Или ти светна вече, че ако не успя да го намериш дори в една от страните с най-висок стандарт на живот, значи повредата е твоя телевизор. Обясни ми, моля те, как си представяш твоето перфектно общество. Вече знаем някои от изискванията ти - всички мургави на сапун, гейовете под ключ, къщите от бетон, опери и театри през две пресечки, голяма заплата ей така заради интелекта ти.... айде, добавяй :D
:y: :y: :y:
Само да питам за отношението й към еврейте, да не се окаже, че и за сапун не ставам ???
Друго си е панелка в центъра на града ( за София разбирай Обеля 2), неизмазана прогимназия на село, 10 годишна ламарина от Западна Европа и вечното "ние ги лъжем, че работим, те ни лъжат, че ни плащат". Пенсионерите едни щастливи и усмихнати, младите не пипат дрога, алкохол и тютюн, цигани няма, безработица няма, за престъпност не се и говори - изобщо РАЙ на земята. Само да се чудиш защо с многото знания се оставя този рай доброволно да се забутаме в таз гадна Виктория да им мерим на хората къщите в Монреал....
Ти пак ли си го просиш Пумпалов? Нали ти идвах вповече? Верно се въртиш като пумпал... И оня секретарчето в адвокатската кантора и той... Пумпалов евреите не ми пречат стига да не са лъжливи надувки като твоя милост, което не зависи от произхода предполагам, а от възпитанието и още нещо... Кво ти става та така си противоречиш имал си, немал си... Кой продаде на баща си наследството за емиграция? Не бях аз, ти си го сподели... Кой лъга, че плаща моргидж пък вчера ли беше си призна, че още се ослушва щото искал първо студентските кредити да изплати и все такива... Видях те вече и тебе и подхода ти на преуспял комплексар... Не ми хващаш дикиш ама никак да ти кажа. А за циганите изписах толкова страници и ги визирах като основен проблем на България както икономически така и релевантен на високото ниво на престъпност. Ма като си решил да плюваш си караш както си знаеш.
Мартине, ли си какъв си що не отговори на последния ми пост за това в коя категория си мечтател или собственик на моргидж, или кисел стар ерген вманиачен в кариерата си понеже друго няма, а и не му се отдава? Нито България е рай, нито Канада. Специално кадърните адвокати, дентисти и IT-та в БГ си живеят в пъти по-добре от местните. Но става въпрос за кадърните. А на Виктория нищо и няма в сравнение, не е по-зле от Едмънтън примерно... Като гледам какви цени нахвърляхте от другите провинции не виждам особена разлика и в заплащането на труда също. Разбира се това, че е клики си е феномена на по-малкия град и монопола върху определени бизнеси също... А за лъжливото адвокатче или секретарче да добавя за пореден път, че не понасям опера, а и на театъра не съм фен особено. Не ме интересуват! Аз съм рокаджия по душа и такава ще си остана! Изясни ли ти се? И повече би ми харесало да имам собствена ферма за зеленчуци примерно от службица в офис на найстия етаж.... Претенциите ги търси у себе си. Ти затова и си се заръгнал да правиш кариера по етажите та поне малко да си дигнеш рейтинга, ама пред кого ли? :?: И за българските пенсионери дума не съм отваряла... Мизерстват и още как, точно както и тези, които виждам тук по улиците да ровят в кошчетата. Може да не е масово, но е факт! Баба ми живее с 200 лв. месечно и помощи за отопление и пак никога не рови по кофите, никога не е гладна и ще те посрещне с топла питка или баничка винаги. Но си има нейно жилище разбира се, щото се е трудила... Ама и не я мързи жената и не хленчи като други старци, че от болежки нищо не може и да търси само социала. Дай боже всекиму над 80 години такава енергия и лично достойнство! :y:
Разликата е, че тук има и ще има къде поне да ги нахранят най-изпадналите старци и от време на време да се вредят да се окъпят и преспят в шелтър. Така че, Канада поне хляб дава безплатно или поне евтини бургери, в БГ това е трудно постижимо на този етап... Ама какава злобичка ви отключих, не е истина просто :lol: Айде юруш нападайте с нов хъс и устрем, другари! :handshake: Двама срещу мене, ако не се появят и обичайните ви клакьорки! ;)
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Canadian Dream

Мнение от newcomer »

apple написа:
newcomer написа:
yahoo написа:Новото строителство на голф игрището в Боа-Франк. (ново беше преди 3-4г. сега не съм ходил да видя, но ако все още има парцели ще са дори по-скъпи)
то строителството ново на стария голф на анри бураса,само дето никой не иска да купува заради ниско прелитащите смолети захождащи точно там към еърпорта трудо

ето го и квартала с къщите от по 800К и нагоре специално ябълката да ги види тея къщи как изглеждат дето толкова им се чуди

http://maps.google.bg/maps?hl=fr&ll=45. ... .1,,0,3.93"

http://maps.google.bg/maps?hl=fr&ll=45. ... ,9.96&z=17"
Ясно по-големички са ама що ли наприличват като архитектурен стил на тези на братята заможни роми? Пък и инфраструктурата наоколо и тя натам бие... Но все пак са добре, а не като тези с вид картонена кутия за обувки, среден стандарт... Ама чак пък 800К не са ли множко? Поздрав за всички обитатели на талашит включвайки и себе си в тази група...http://www.youtube.com/watch?v=0sq8VDXlWQk" :P

не са по 800,а по милион и половина.казах ,че започват от 800,а има и по 3 милиона.виж тук в същия квартал

http://sothebysrealty.ca/fr/property/qu ... real/32667"
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Canadian Dream

Мнение от newcomer »

tanyatais написа:КаКВО ДА ви кажа ,мъка е тук с къщите. Това е прекрасният квартал ,където живее майка ми - Северен Лондон предградие -зона 6 :
http://www.rightmove.co.uk/property-for ... 92150.html"
http://www.rightmove.co.uk/property-for ... 80899.html"
http://www.rightmove.co.uk/property-for ... 85169.html"
Коментарът ми е излишен предполагам ! :(
танче виж канадския аналог на английските къщи от квартала на майка ти
КаКВО ДА ви кажа,мъка е тук с къщите
http://sothebysrealty.ca/fr/region/queb ... -estate/34"
Коментарът ми е излишен предполагам
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Canadian Dream

Мнение от tanyatais »

newcomer написа:
tanyatais написа:КаКВО ДА ви кажа ,мъка е тук с къщите. Това е прекрасният квартал ,където живее майка ми - Северен Лондон предградие -зона 6 :
http://www.rightmove.co.uk/property-for ... 92150.html"
http://www.rightmove.co.uk/property-for ... 80899.html"
http://www.rightmove.co.uk/property-for ... 85169.html"
Коментарът ми е излишен предполагам ! :(
танче виж канадския аналог на английските къщи от квартала на майка ти
КаКВО ДА ви кажа,мъка е тук с къщите
http://sothebysrealty.ca/fr/region/queb ... -estate/34"
Коментарът ми е излишен предполагам
Добро утро!
Ти разлика май не правиш между палати и обикновени къщи с 4 спални :?:
Ето за такъв тип горе-долу сме говорели с фирмата за цена в Канада:
http://www.linwoodhomes.com/house-plans/plans/tamarack/"
http://www.linwoodhomes.com/house-plans/plans/burnside/"
http://www.linwoodhomes.com/house-plans/plans/brighton/"
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Canadian Dream

Мнение от pumpy »

apple написа: Специално кадърните адвокати, дентисти и IT-та в БГ си живеят в пъти по-добре от местните.
Не ми се рови, но имаше едно мнение от Ева и съпоставяне с работата и в родиния Пловдив. Погледни го. Защото излиза, че не си от кадътните професиии но МНОГОООООО добре знаеш как и къде живеем добре и зле. Може да си от некадърните такива, но за това нищо не казваш. А ми е интересно как в едно успяваш във Виктория да видиш и кадърните лекари и просещите старци, за да можеш да сравняваш с тези в България ?
Не си прави труда, знам, че няма да ми отговориш НИЩО смислено. А и аз отивам на ски днес, та няма да мога да се посмея преди залез слънце ;)
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Canadian Dream

Мнение от apple »

pumpy написа:
apple написа: Специално кадърните адвокати, дентисти и IT-та в БГ си живеят в пъти по-добре от местните.
Не ми се рови, но имаше едно мнение от Ева и съпоставяне с работата и в родиния Пловдив. Погледни го. Защото излиза, че не си от кадътните професиии но МНОГОООООО добре знаеш как и къде живеем добре и зле. Може да си от некадърните такива, но за това нищо не казваш. А ми е интересно как в едно успяваш във Виктория да видиш и кадърните лекари и просещите старци, за да можеш да сравняваш с тези в България ?
Не си прави труда, знам, че няма да ми отговориш НИЩО смислено. А и аз отивам на ски днес, та няма да мога да се посмея преди залез слънце ;)
Ти отговаряй на въпросите поставени към тебе, а не прави финтове и шиканирания за този и онзи с надеждата да застанат зад тебе и да ги въвлечеш в чужд спор! Това го можеш, интригантския ти подход е виден. Също така и това да приписваш заедно със секретарчето крайни мнения на хората когато не са изказвали такива всъщност. Стигна дотам в наглостта, че и антисемитски нагласи ми приписа без да съм казвала и една дума по въпрос за отношението ми към евреите. Между другото гордея се, че България е защитила своите такива навремето и нито едни човек не е пострадал, нито е бил екстрадиран и набутан в концлагер! Би трябвало и ти да имаш малко уважение към държавата спасила предците ти и дала ти шанса да учиш безплатно и да бъдеш какъвто си поискаш. Но явно ти не се чувстваш и българин и неблагодраността ти идва отвътре някъде... Тук правиш метани, че са ти дали кредити да се изучиш наново дето ще ги плаща и внук ти ама славославиш сякаш божията благодат се изсипала върху тебе. Това си е въпрос на възпитание и на личен мироглед и ценностна система... Явно си пристрастен към адреналина от споровете /цитат от тебе/ та се навираш все да търсиш такива с принципни опоненти като мене... Ами имаш достъп като дентист вземи си удари една доза адреналин ако не ти стига вместо да кудкудякаш като декоративен петел тук насреща ми. Нали знаеш тия пернати как само се ежат и дигат шум ама файда от тях никаква... Не си ми от категорията, а и аз нямам нужда от екстра адреналин /щото не ме е страх от тебе/, още по-малко от норадреналин и кортизол каквито определено на моменти провокираш да се секретират допълнително... Предпочитам серотонина ;) По този повод ще заложа на един бананов шейк сега, че да си оправя хомеостазата. А между другото кадърните зъболекари и в БГ ходят на ски, море, в чужбина по екскурзии и курорти и имат движима и недвижима собственост плюс качествен личен живот ако са стойностни личности де. Щото професионализма и кариеризма понякога пречат на личния живот като случая със секретарчето, което сега очаквам да се включи настървено от найстия етаж на неговата камбанария. Горе долу по лънч тайм, когато другите похапват, а той зарежда с форумни емоции батерията, че иначе му секва творческия работен ентусиазъм! Колкото до мене успявам да видя и успелите доктори и изпадналите просяци, защото считам, че така е правилно! Не пускам пердето пред гледки, които не ми харесват... Щраусовата слепота и любима поза не ме кефят! Професията си няма да коментирам, защото очевидно докато съм тук е бивша и няма никакво отношение към споровете. Достатъчно стойностна, интелигентна и добре платена е ако си кадърен и ако си изиграеш добре картите в БГ. А тук ...еее тук е толкова добре платена, че удря и дентистите в земята ако си на правилното място и имаш правилната клиентела... Тоест по-добре от БГ където дентистите определено водят финансово, когато са кадърни и инвестиращи в нова техника и технологии... Друг е въпроса колко струва тук наново да я учиш, коло време ще отнеме това и кой ще ти отпусне такъв щедър кредит при положение, че не си продал бащин имот в царска зона... На някои от нас дедите им са били от село, а не от еврейската диаспора и летим по-ниско дори когато мечтаем и правим планове... Предпочитам реалистичните планове все пак! Айде смей се като се върнеш макар, че адреналина не провокира точно такава реакция ама ти си знаеш...организми всякакви има по този свят... ;)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Canadian Dream

Мнение от pumpy »

apple написа:Между другото гордея се, че България е защитила своите такива навремето и нито едни човек не е пострадал, нито е бил екстрадиран и набутан в концлагер!
Тук бих се изсмял, ако не беше толкова болезнена за мен тема, защото е имало закон за защита на нацията и прабаба ми е страдала от този закон. Baruch Hashem, че никой не е изпратен в Полша и всички са оживяли по време на войната. Защо ли обаче си мисля, че тази подкрепа за българските евреи е дошла от наши съграждани, които са били малко по-толерантните от теб към различните....

Би трябвало и ти да имаш малко уважение към държавата спасила предците ти и дала ти шанса да учиш безплатно и да бъдеш какъвто си поискаш.
Аз съм работил достатъчно "безплатно" там за да платя "безплатното" си образование. И не само аз ами всички ние завършили в България сме го правили.

....Тук правиш метани, че са ти дали кредити да се изучиш наново дето ще ги плаща и внук ти....
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Професията си няма да коментирам, защото очевидно докато съм тук е бивша и няма никакво отношение към споровете.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Достатъчно стойностна, интелигентна и добре платена е ако :rofl: :rofl: :rofl: си кадърен и ако :rofl: :rofl: :rofl: си изиграеш добре картите в БГ. А тук ...еее тук е толкова добре платена, че удря и дентистите в земята ако :rofl: :rofl: :rofl: си на правилното място и имаш правилната клиентела... Тоест по-добре от БГ където дентистите определено водят финансово, когато са кадърни и инвестиращи в нова техника и технологии... Друг е въпроса колко струва тук наново да я учиш, коло време ще отнеме това и кой ще ти отпусне такъв щедър кредит при положение,

нещо се размириса от разсъжденията ти

.....че не си продал бащин имот в царска зона ......

Колко удобно се хвана, като удавник за сламка. Парите, които баща ми ми даде от тази продажба бяха по-малко от това, което бяхме изкарали като зъболекари в БГ. И двете суми не стигаха да платят следването ни като зъболекари тук и останалото стана със заем. Явно се намери банка, която повярва в това, че можем. Ти такава банка за себе си можеш ли да намериш ? Ето, погледни тук какво доверие има RBC на определена група студенти. И това е с всяка канадска банка, защо ли ?
И доколкото си спомням ти казах, че не очаквам смислен отговор - не ме изненада ;) Карането на ски беше невероятно, сега отивам да се видя с приятели и да изкарам приятна вечер в добра компания. Същото ти пожелавам и на теб ;)
Последно промяна от pumpy на Нед Апр 21, 2013 1:17 am, променено общо 1 път.
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Canadian Dream

Мнение от apple »

Пумпалов, горните ти крясъци в червено нито ще цитирам, нито коментирам без един, който определено ме възмущава над горния ми праг на чувствителност. Евреите не ги смятам за различни нито сега, нито преди! Никога не съм имала проблеми с тях и дори не ги различавам в БГ, а и тук, защото те винаги са били част от нашето общество. Не вярвам и и ти да си от онези ултраортодоксалните евреи /старите религиозни традиционалисти/ дето ходят с лимби, големи широкополи шапки, черни дрехи и дървени ретро куфари и освен Тората друго не знаят! Или бъркам? Ако ти се чувстваш различен и държиш да го изтъкваш насякъде си е твой проблем. :fubar: Но ако мислиш така да си просиш съжаление или уважение сбъркал си адресата... Допускам че дори иврит не знаеш качествено, а писмеността съвсем, затова и на аглийски постваш еврейски изрази... А неблагодарността ти към България и политиката й на толерантност и уважение към еврейската общност по време когато това е застрашавало сигурността й е направо изумително нагло!!! Хората от Израел все още споменават този акт с респект и благодарност! Сега ако искаш ни осведоми и как и на какви гонения са подлагали баба ти, поради произхода й... Мен историите ти не ме интересуват вече, сложила съм ги в раздел патологичен фикшън... Благодаря за пожеланията, но при нас е пролет и слънчево и топло, та ските ще ги пропусна, те и без това са занимание за преуспели дентисти! И не се чувствай длъжен да се отчиташ как и къде се забавляваш само защото наскоро друг форумец изрази учудване от начина ти на релакс...кибичене във форума предимно! И още веднъж: не Baruch Hashem, а на българския народ трябва да благодариш за това, че те има на този свят чрез оцелелите ти предци... Въпреки неприятния спор: Shalom Aleichem и laila tov!
Заключено