Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от miteto »

roumensp написа:В България държавата не задължава никой за нищо, затова София може да се гордее и с остъклените балкони, и със санираните стени. Халал да съм им.
Абе ти си много странен. От една страна, Трюдо не ти харесва и си щял "да гледаш сеира на тези дето са го избрали". От друга, с две ръце ръкопляскаш на либералния подход на управление и месене на държавата във функции, които би трябвало да се (само)регулират от пазара и частния бизнес. Та последно, кое от двете?
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

miteto написа:
roumensp написа:В България държавата не задължава никой за нищо, затова София може да се гордее и с остъклените балкони, и със санираните стени. Халал да съм им.
Абе ти си много странен. От една страна, Трюдо не ти харесва и си щял "да гледаш сеира на тези дето са го избрали". От друга, с две ръце ръкопляскаш на либералния подход на управление и месене на държавата във функции, които би трябвало да се (само)регулират от пазара и частния бизнес. Та последно, кое от двете?
Аз никога не изпадам в крайности. Въпреки данъците, които плаща семейството ми (и съответно плюя всякакви либерали), никога не съм мислел и казвал, че плосък данък 10% е добро нещо за една държава. Аз мразя бюрокрацията и неефективното използване на парите, които ни прибират, и съм против субсидирането на мързеливци за сметка на останалите, но никога не съм казвал, че държавата не трябва да прибира данъци и да не се меси за нищо.

И искрено се надявам, че Ванкувър няма да се "саморегулира" и в бъдеще, за да не заприлича на София.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Kan_Tangra »

optics написа:
joro написа:Важното е да се плюе по България. Така мотивацията да разнасяш пици в Канада за 5 долара на час става по-силна :D :D :D :D
И така да е (а то не е, щото който разнася пици въобще не му е до форум) - ти кво се ерчиш. Да не би "плюенето" да е в национална медия за ужас и нерви на Българското население. Ако се съберат 10 овчари от Добринище в тяхна си кръчма да пооплюят Банско, навираш ли се и ти там да им се жалваш що оплювали? А тука се навираш. Проумейте го най-сетне това нещо и ти и Танграта - не сте на свой терен, не сте в положение да се правите на обидени.

Аз лично не смятам че съм плюл България. Горното го казвам само защото ти си мислиш че съм. Мисли си го щом искаш, но си го преглъщай.
Оптикс, не вярвах от тебе толкова некоректно отношение!
Един форум е принципно за да се помага на други хора, да се говори истината и да се спазват правилата. А не да се избиват комплекси тип колко Канада е по-добре! И да се плюе.
Ако не е така, ще помоля да го запишете в писмен вид в правилата на форума!
И админите, или там, който е собственик на форума да се разпише отдолу!
В противен случай е просто ...
Нямам думи!

За какъв 'терен' говориш!?
Да не е тук дербито на 'В' групата!?
Мислех си, че тук пишат що годе разумни хора!
Като е толкова хубаво в Канада, защо всички сте толкова озлобяли!?
Приемам думите ти като лична обида!
И не ми харесва тенденциозното толериране на някои 'тролове', вършещи мръсната работа, само и само, за да се почувствам аз не на място и нежелан!
Не го очаквах от тебе, специално!
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от klisurov »

Tangra, според теб, лично твое мнение, аз защо не съм тръгнал обратно за България?
И защо, според теб, от юли 2009, когато бях за последно там, нямам никакво желание да посетя България?
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11763
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

Тангра, чакай сега. Афектирал си се нещо, а не виждам защо. Нищо ново не съм казал - казвал съм ти го същото и преди. Кажи кои мои думи точно те обидиха, честно не разбирам.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Kan_Tangra »

Щото гледам ме споменаваш.
За терена.
Карай.
Дребни неща са. Ако искаш трий тия мнения.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Какво се случва в България?

Мнение от myhata II »

Тангра кажи сега какво се случва във България ?
подготвяте ли се за празника, козунаци ще правиш ли както минали години или ...
как е живота по бургаската главна пиете ли си кафето вече
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
joro
Мнения: 6477
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

roumensp написа:Ами ще плюем, ти какво очакваш ? Ако не беше за плюене щяхме да се върнем, защото никой не ни е отнел гражданството, нали ? :D
Не бих казал и че плюя, по-скоро ми е смешно, когато ми обясняват как в България всичко е на 6 и чуждите инвеститори, имигранти и туристи се избиват кой да се вреди по-напред.
Никой не казва, че в България всичко е на 6. Но и да се очерня живота тук, при това с някакви измислени и неверни твърдения- не е нормално. Ако говорим за ниските пенсии, за безработицата, за разликата в жизнения стандарт между България и другите европейски страни- така е. Никой не го оспорва. Но когато се публикуват някакви неверни истории и се плюе просто ей така, за спорта, тогава естествено на някои хора това няма да им хареса. Отидете на някой руски форум и почнете да плюете срещу Русия и Путин. Ще научите от руските участници всички видове ругатни и псувни на руски. Същото ще стане ако отидете на сръбски, румънски, гръцки форум. Всеки човек трябва да си обича Родината, независимо дали е бедна или богата.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
joro
Мнения: 6477
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

7George написа:
joro написа:1,85 милиарда лева бюджетен излишък към март
....
И за какво ще стигнат тия пари -- за отбраната ли , за здравеопазването ли или за образованието, да са на ниво? Или догодина март всичко ще е цветя и рози? Част от крадените и непредвидени за бюджета пари са се върнали там.

По-добре е да има дефицит, да се харчат пари за народа.
Съжалявам, но тази новина вече не е актуална
http://www.mediapool.bg/rekorden-byudzh ... 48680.html"
Добре е да има дефицит, така мислеха и гърците :D :D :D :D :D
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

joro написа:
roumensp написа:Ами ще плюем, ти какво очакваш ? Ако не беше за плюене щяхме да се върнем, защото никой не ни е отнел гражданството, нали ? :D
Не бих казал и че плюя, по-скоро ми е смешно, когато ми обясняват как в България всичко е на 6 и чуждите инвеститори, имигранти и туристи се избиват кой да се вреди по-напред.
Никой не казва, че в България всичко е на 6. Но и да се очерня живота тук, при това с някакви измислени и неверни твърдения- не е нормално.
Добре де, най-бързия и най-евтин Интернет в света, най-щастливите еко-прасета, най-умните копелета, най-добрия климат, био++ марулите и щафетите луканка по 2 лв. в България ли са или не са последно ? Вече съвсем се обърках.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

joro написа:
7George написа:
joro написа:1,85 милиарда лева бюджетен излишък към март
....
И за какво ще стигнат тия пари -- за отбраната ли , за здравеопазването ли или за образованието, да са на ниво? Или догодина март всичко ще е цветя и рози? Част от крадените и непредвидени за бюджета пари са се върнали там.

По-добре е да има дефицит, да се харчат пари за народа.
Съжалявам, но тази новина вече не е актуална
http://www.mediapool.bg/rekorden-byudzh ... 48680.html"
Добре е да има дефицит, така мислеха и гърците :D :D :D :D :D
Нали уж 100 000 коли от София се стягали за Гърция по празниците ? Защо от проспериращия град номер 1 се натискат за там, а не обратното ? Защо няма подобно гръцко нашествие, че да ни изкупят евтините стоки и да се насладят на курортите ни ... отпуска за Великден ли не им дават или нямат и 2 лева за щафета луканка ? Или това е някаква специална директива на Тиквоний: спечеленото в България да се харчи в Гърция, за да просперираме още повече.
joro
Мнения: 6477
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

roumensp написа: Нали уж 100 000 коли от София се стягали за Гърция по празниците ? Защо от проспериращия град номер 1 се натискат за там, а не обратното ? Защо няма подобно гръцко нашествие, че да ни изкупят евтините стоки и да се насладят на курортите ни ... отпуска за Великден ли не им дават или нямат и 2 лева за щафета луканка ? Или това е някаква специална директива на Тиквоний: спечеленото в България да се харчи в Гърция, за да просперираме още повече.
А защо канадците ходят на екскурзия в Куба, а не обратното? Ама ги пишете едни, да се чуди човек дали да се смее или да плаче. Имат си пари софиянци, харчат си ги на морето в Гърция. В България пък идват гърци, руснаци, германци. Като няма мрежи и картечници на границата както преди- естествено всеки ще ходи където си иска.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
joro
Мнения: 6477
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

roumensp написа:Или това е някаква специална директива на Тиквоний: спечеленото в България да се харчи в Гърция, за да просперираме още повече.
Такива директиви може да има в Северна Корея и Русия. На мен никой не ми казва къде да ходя на почивка. Нито пък на другите около мен.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Panem et Circenses
Мнения: 580
Регистриран на: Сря Яну 20, 2016 4:01 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Panem et Circenses »

roumensp написа: Нали уж 100 000 коли от София се стягали за Гърция по празниците ? Защо от проспериращия град номер 1 се натискат за там, а не обратното ? Защо няма подобно гръцко нашествие, че да ни изкупят евтините стоки и да се насладят на курортите ни ... отпуска за Великден ли не им дават или нямат и 2 лева за щафета луканка ? Или това е някаква специална директива на Тиквоний: спечеленото в България да се харчи в Гърция, за да просперираме още повече.
Аз не мога да разбера ти тъп ли си или се правиш на такъв. От една страна си специалист по ...всичко (Сандански цигани, Виетнам, затвори.. - за модераторите -това са негови постове) а от друга не можеш да разбереш че в София има и добре живеещи хора и за празниците някои от тях пътуват до чужбина за почивка и развлечение - още повече че Солун и морето са по-близо до София отколкото Варна и Бургас...
И това се прави от просперитет (могат да си го позволят хората - правят го)!

Гърците (и македонците) също нападат България в празниците и уикендите - но те се ограничават основно в много южната и част около Сандански и Петрич. Но те го правят това основно от немотия и за да си купят по-евтини продукти, да ползват по-евтини зъболекарски услуги и т.н.... Ако не ми вярваш можеш да попиташ контактите си от Санданкия циганор.
А това нашествие не прави местните хора по-щастливи защото повдига цените на стоките и услугите и прави живота за тях по-скъп.

По-подобен начин (от немотия, а не просперитет) канадците, които живеят в Ниагара Фалс или наблизо ходят и пазаруват храни, алкохол и други стоки и услуги от американската страна. По същата причина и Ванкувърските обитатели (от просперитет) нападат магазините южно от границата и това води до искане на някои от местните жители да се наложи забрана на пазаруване от "канадците"

http://www.dailymail.co.uk/news/article ... order.html"
The purpose of studying economics is not to acquire a set of readymade answers to economics, but to learn how to avoid being scammed by economists and swindled by accountants (claiming to be magicians, wizards with "fiduciary duty" to serve you)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

joro написа:
roumensp написа: Нали уж 100 000 коли от София се стягали за Гърция по празниците ? Защо от проспериращия град номер 1 се натискат за там, а не обратното ? Защо няма подобно гръцко нашествие, че да ни изкупят евтините стоки и да се насладят на курортите ни ... отпуска за Великден ли не им дават или нямат и 2 лева за щафета луканка ? Или това е някаква специална директива на Тиквоний: спечеленото в България да се харчи в Гърция, за да просперираме още повече.
А защо канадците ходят на екскурзия в Куба, а не обратното? Ама ги пишете едни, да се чуди човек дали да се смее или да плаче. Имат си пари софиянци, харчат си ги на морето в Гърция. В България пък идват гърци, руснаци, германци. Като няма мрежи и картечници на границата както преди- естествено всеки ще ходи където си иска.
В Куба ходят "на море" тия дето не могат да идат другаде и там им е най-евтино. Там няма какво друго да правиш. Не мисля, че случая с Гърция е подобен ... или ще кажеш, че софиянци са отишли "на море" за няколкото дена уикенд. :D Ходят в Гърция, защото има какво да видят и да правят и по си заслужава отколкото в някой български курорт или световноизвестно еко-село. Ти какви мислиш са тия германци дето почиват в БГ, от хай-лайфа ? :)
То и канадци ходят да пазаравуват в Щатите, но това далеч не е за хвалене.
Публикувай отговор