Canadian Dream

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Заключено
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Canadian Dream

Мнение от roumensp »

Californian написа:И аз се чудя дали да "прекрача закона"
Поливането на ливадката е разрешено само 1 седмично в точни определени часове...
И се замислям да прескоча закона, че не искам да ми умрат розите.
Ние в BC имаме вода колкото половин Европа, ама в летните месеци и на мен ми позволяват да поливам с пръскачки само 2 дена в седмицата. "Прекрачвал съм закона", ама още не са ме арестували. :D Ама вие в Щатите си имате доста повече полицаи, та не знам, но ако ми платиш билета, ще ти идвам на свиждане. :devil:

ПП
Са да не ме изкараш от "нежните", като ти отговорих .... :D
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Canadian Dream

Мнение от roumensp »

Bistra написа:.... Обаче, ако дойде тате да помага не го обявявай във Форума, щото знаеш ли кой чете? Може да си имате неприятности. Особено в някои общини, където си нямат работа и много скучаят си уплътняват времето да душат за нередности по незавършени строежи. Набарат ли те без лиценз те спукват от глоби. Понякога и съседите могат да ви натопят, така че умната и успех! :y:
Ми на мен дека ми го построиха роднини, ето, казвам го на форума и ти позволявам да ме наклепаш на полицията и данъчните. :rofl:
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Canadian Dream

Мнение от Californian »

При вас е зелено. От Орегон(Дори и от северна Калифорния може да се каже) нагоре зеленина да искаш....аз съм реалист човек - за природата ви завиждам много. Много хубаво място за живот.
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Canadian Dream

Мнение от tanyatais »

Ха,ха това ми напомни как обявават тук в началото на всяко лято,че е суша, изливат се дъждове, спират правата да поливаш и да си миеш колата ,а в началото на есента започват обявленията за floods . Просто смешки и това всяка втора година ,а наоколо зелено през цялата година, дъжд се лее през няколко дни, в парковете почвата леко потъва и поддава ,а те суша ли суша имало :))
Лека нощ другари, че утре рано сутринта ни чака урок по плуване ,а наближава 11 .Need to get my beauty sleep :)
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Canadian Dream

Мнение от Californian »

Ако ти харесва Англия ориентирай се веднагически към Британската Колумбия.
Много подобни местенца са поне като климат от краткотрайните ми визити.

Иначе аз не правя изключение от хората дето преценяват - предлагат ми работа ако условията ми харесват и си струва финансово да се пренеса пренасям се като отбелязвам цената на живот на мястото, чисто логически. Но повечето хора не са като мен така, че.... пука им къде живеят, мен не толкова мога навсякъде да живея. Е естествено алгоритъма е доста по-сложен, слагат се оценки с различна тежест, това губиш това печелиш, но пък нова е по-тежко от другото и така нататък...

А за Британска Колумбия аз лично я харесвам от 90-91ва година.... тогава по телевизията вървеше някакъв детски сериен филм за някакъв зоопарк ли беше, нещо с водни животни как спасяваха животните. И Ванкувър тогава ми се стори нещо като рай - много вода, много диви животни, много зеленина.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Canadian Dream

Мнение от Marto »

Грани, много сте ми интересни мрънкалата като тебе. Би ли ми казала къде в света едно средностатистическо младо семейство може да си купи нормално жилище без да вземе заем? Ама без да броим наследените апартаменти където са живяли три поколения докато мама и тате се поминат. И в коя друга държава жилищата са по-достъпни на фона на доходите? Аз освен САЩ друга не се сещам.

Не мога да разбера какво искаш. Какво очакваше да намериш в Канада? Или ти светна вече, че ако не успя да го намериш дори в една от страните с най-висок стандарт на живот, значи повредата е твоя телевизор. Обясни ми, моля те, как си представяш твоето перфектно общество. Вече знаем някои от изискванията ти - всички мургави на сапун, гейовете под ключ, къщите от бетон, опери и театри през две пресечки, голяма заплата ей така заради интелекта ти.... айде, добавяй :D
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Canadian Dream

Мнение от Marto »

roumensp написа:
Bistra написа:.... Обаче, ако дойде тате да помага не го обявявай във Форума, щото знаеш ли кой чете? Може да си имате неприятности. Особено в някои общини, където си нямат работа и много скучаят си уплътняват времето да душат за нередности по незавършени строежи. Набарат ли те без лиценз те спукват от глоби. Понякога и съседите могат да ви натопят, така че умната и успех! :y:
Ми на мен дека ми го построиха роднини, ето, казвам го на форума и ти позволявам да ме наклепаш на полицията и данъчните. :rofl:
Ей, хайде да ми ги пратиш на гости!
seeker
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 8:37 am

Re: Canadian Dream

Мнение от seeker »

Тая тема много потръгнала откакто спрях да пиша. Да бяхте казали по-рано да си гледам работата. :rofl: :rofl: :rofl:

Някой може ли да ми каже, ориентировъчно, колко излиза да си построи човек сам къщата. Питам за средностетистическа къща, която се купува $250-350 хил. на 10 години в по-крайните квартали. Не видях дали някой не е споменал вече. Сигурно въпросът е зададен дилетантски, но аз наистина не съм много вещ в тази област. Питам за Монреалско.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Canadian Dream

Мнение от krimon »

Marto написа:Обясни ми, моля те, как си представяш твоето перфектно общество. Вече знаем някои от изискванията ти - всички мургави на сапун, гейовете под ключ, къщите от бетон, опери и театри през две пресечки, голяма заплата ей така заради интелекта ти.... айде, добавяй :D
жената с перфектен външен вид, вързана за печката в къщи, а покрай нея подтичват щастливо малолетните :D
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Canadian Dream

Мнение от Marto »

krimon написа:
Marto написа:Обясни ми, моля те, как си представяш твоето перфектно общество. Вече знаем някои от изискванията ти - всички мургави на сапун, гейовете под ключ, къщите от бетон, опери и театри през две пресечки, голяма заплата ей така заради интелекта ти.... айде, добавяй :D
жената с перфектен външен вид, вързана за печката в къщи, а покрай нея подтичват щастливо малолетните :D
Хаха, това за калифорнеца. Аз питах ябълката.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Canadian Dream

Мнение от krimon »

seeker написа:Тая тема много потръгнала откакто спрях да пиша. Да бяхте казали по-рано да си гледам работата. :rofl: :rofl: :rofl:

Някой може ли да ми каже, ориентировъчно, колко излиза да си построи човек сам къщата. Питам за средностетистическа къща, която се купува $250-350 хил. на 10 години в по-крайните квартали. Не видях дали някой не е споменал вече. Сигурно въпросът е зададен дилетантски, но аз наистина не съм много вещ в тази област. Питам за Монреалско.
Трябва да купиш терена без кредит, защото няма къща, която да се ипотекира - това е първа стъпка

После - разрешителни от общината за проекта, кварталната инфраструктура и прочие.
Проектът - от лицензиран строител/архитект - това също не е на кредит.

След това зависи какво искаш да строиш: готови конструкции или къща направи-си-сам.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Canadian Dream

Мнение от krimon »

Marto написа:
krimon написа:
Marto написа:Обясни ми, моля те, как си представяш твоето перфектно общество. Вече знаем някои от изискванията ти - всички мургави на сапун, гейовете под ключ, къщите от бетон, опери и театри през две пресечки, голяма заплата ей така заради интелекта ти.... айде, добавяй :D
жената с перфектен външен вид, вързана за печката в къщи, а покрай нея подтичват щастливо малолетните :D
Хаха, това за калифорнеца. Аз питах ябълката.
ябълката да не е феминистка :P Не вярвам да се натиска да работи по 80-90 часа на седмица, ама идеали всякакви ...
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
eva-vet-eva
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Ное 01, 2004 4:19 pm
Местоположение: Пловдив,от 29.03.05-Монреал

Re: Canadian Dream

Мнение от eva-vet-eva »

И се замислям да прескоча закона, че не искам да ми умрат розите.
Може ли да се поливат растения с минерална вода?-Може. Не ви знам климата, ама не можеш ли да си закачиш по 1 варел за събиране на дъждовна вода към улуците. Аз отивам да си купя 2, тъкмо са ми ги намалили (пари и за ипотеката требе да останат,все пак ;) ). Надявам се 2 по 200Л да ми свършат работа за ливадката за лятото.
seeker
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 8:37 am

Re: Canadian Dream

Мнение от seeker »

krimon написа:
Трябва да купиш терена без кредит, защото няма къща, която да се ипотекира - това е първа стъпка

После - разрешителни от общината за проекта, кварталната инфраструктура и прочие.
Проектът - от лицензиран строител/архитект - това също не е на кредит.

След това зависи какво искаш да строиш: готови конструкции или къща направи-си-сам.
Да, благодаря за уточненито. Не говорим за кредити. Питам са сумите ако се плаща с налични пари и за „направи си сам“ къща.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Canadian Dream

Мнение от krimon »

Ми кат си баровец да вадиш 200 000 кеш, за какво питаш изобщо :rofl:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Заключено