Canadian Dream

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Заключено
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Canadian Dream

Мнение от Californian »

Ами нито едно Таня.
Не всички градове имат Торнада, Щатите са много голяма държава.

Аз съм претенциозен много. Единствения косур който виждам на тукашния климат е - жегата. Друго няма 2-3 месеца в годината като си удари 100-105градуса Фаренхайт 60-70 дни виждаш само по прогнозите едно голямо и червено ярко слънце
Но иначе през другите 9 месеца си е рай с 20-30градусови Целзиеви температури.
Последно промяна от Californian на Пет Апр 19, 2013 3:38 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Canadian Dream

Мнение от Bistra »

Само да добавя, че под монолитно изпълнение разбирам външни стени и подове от бетон, облицован с тухли (за стените)
Преградните стени се правят от дърво и гипсокартон.
Ако къщата е с дървен фрейминг и облицовъчни тухли излиза малко по-евтино. Това, за което трябва да се изръсите е теренът. За земя банките не отпускат заем.
...
Meжду другото, Таня, това е начин да започнете контракторски бизнес, избягвайки задължителните лицензи на първо време.
Обявявате, че ще си строите къщата за собствени нужди с подконтрактори. Особеното в случая е, че за работите, които си извършвате сами нямате право да наемате хора извън семейството. Има много засилен контрол. Постоянно щъкат напред-назад инспектори и ако ви хванат в нарушение ви скъсват от глоби.
Имам познати обаче, които направиха така пари, сменяйки 4-5 къщи. Това, обаче не е крупен контракторски бизнес, по-скоро дребен такъв. Възможен е като начало, докато съпругът си изкара лицензите. Всеки си знае. Аз само споделям мнение.
Последно промяна от Bistra на Пет Апр 19, 2013 3:51 pm, променено общо 1 път.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Canadian Dream

Мнение от Marto »

apple написа: Ама чак пък 800К не са ли множко? Поздрав за всички обитатели на талашит включвайки и себе си в тази група...http://www.youtube.com/watch?v=0sq8VDXlWQk" :P
Къщичките на картинките, особено на първата са по милион и половина. То вярно че мненията са като задниците - всички ги имаме, ама не мислиш ли, че хората, които могат да си позволят такива къщи не са идиоти. И че едва ли ги интересуват вижданията на някоя ябълка от гетото на Виктория БЦ. ;)
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Canadian Dream

Мнение от tanyatais »

Californian написа:Ами нито едно Таня.
Не всички градове имат Торнада, Щатите са много голяма държава.

Аз съм претенциозен много. Единствения косур който виждам на тукашния климат е - жегата. Друго няма 2-3 месеца в годината като си удари 100-105градуса 60-70 дни виждаш само по прогнозите едно голямо и червено ярко слънце
Но иначе през другите 9 месеца си е рай с 20-30градусови температури.
Подбрал си мястото ,след като Тексас е известен с Торнада:)
Бистра- да, това ми стана ясно от началото още след четенето за този тип ипотеки "self mortgage" ,парите за терена ще са си от нас .
И тук са дървени изцяло -дървен фрейминг ,стени и под- а само отвън външни облицовъчни фасадни тухлички и камък. Нямам против това, сглобяемите timber frame къщи са по издръжливи при заметресения например и са по екологични от бетона а, с това се знаимава мъжа ми и е навътре в нещата . Аз съм само декоратор и интериорен идейник :)
Последно промяна от tanyatais на Пет Апр 19, 2013 3:56 pm, променено общо 2 пъти.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Canadian Dream

Мнение от Californian »

Добре де момиче, защо си такава?
Все едно аз дето съм прекарал 2 седмици в Лондон, да ти обяснявам нещо за Лондон и да споря с теб, дори това е по-възможно защото съм бил там.
Ти в Тексас не си стъпвала през живота си, но продължаваш да ми обясняваш нещо, а аз живея там, къде го уважението към мнението?

Тексас е втория по-големина американски щат, като територия е голям колкото Франция и Германия взети заедно. А като население, с нелегалните е колкото Канада.

В града и областта където аз живея - Торнадота няма, няма и да видиш и 10 години тук да живееш.

Съвсем приятелски се опитах да ти кажа - лошата черта от климата на южен Тексас - Жегата. И да в Северен Тексас има торнада. Но и там хора живеят.
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Canadian Dream

Мнение от tanyatais »

Не си разбрал И аз това ти казах ,че явно си подбрал мястото в тази част на Тексас добре ,защото по принцип Тексас е пословичен с торнадата си. 8)
А жегата и аз не я понасям ,но не знам как и студа ще понеса в този ред на мисли.
Тепърва ще ми предстои да науча това за себе си :)
Бистра-сега ти прочетох продължението на мнението по нагоре. Регулациите са много строги, и нямаме намерение да правим нередности .
Мъжа ми е много self-sufficient и вилата ни в Цигов Чарк,която сам с баща си и братовчед ми (и тримата имат стротелни фирми) плюс няколко общи работници я построиха 2011 за два непълни месеца. Имайки предвид ,че фермите ,т.е. дървените фреймове се правеха на машини в цеха от тях ,а в Канада фирмата ,която продава пакета с къщата си ги доставя пре-фабрикатед намаля срока драсатично още повече. Остава само един ерект на фрейминг, монтаж ,сглобка, окабеляване ,вода и ток, изолация, гипс-картон, шпакловка , боя и се нанасяш.
За клиенти къщата им с този тип строителство от фундамент-бетон до ключ му отнема не повече от 3 -3 1/2 месеца работа и знае за какво става въпрос,а сме проверили доста стабилно регулациите и изискванията за всичко .Но това е след 2-3 години поне, засега е на преден ред визи и визи :)
Последно промяна от tanyatais на Пет Апр 19, 2013 4:16 pm, променено общо 5 пъти.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Canadian Dream

Мнение от Californian »

Пословичен е Мидуеста.
едно 20тина процента от територията на Тексас е застрашена от Торнада, но не е както си го мислиш и представяш в главата ти ти - всеки ден торнадо и всяка седмица евакуация.
Това е все едно да кажеш, че всяка седмица в Калифорния удря заметресение, да може. Ама аз за 4 години живот в Калифорния не съм усетил заметресение.
2-3 седмици си бях на почивка в България и ме люсна от леглото едно заметресение май месец миналата година поне 6 по рихтер.

Та как да ти кажа - Живей си живота и си носи новите дрехи. :) ;) :*
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Canadian Dream

Мнение от Marto »

Таня, баш пословичен не бих казал, защото е в периферията на т.н. "Tornado Alley". Ако някой щат е, според мен е Оклахома.

Калифорниеца, обаче е още новобранец и сезона на торнадата тепърва започва и няма как да знае, че картата на документирани торнада в Тексас изглежда така:



1996-та година едно торнадо мина на 50 метра от спалнята ми, но го проспах. Обаче беше ега ти шока следващата сутрин :o
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Canadian Dream

Мнение от yahoo »

apple написа:
newcomer написа:
yahoo написа:Новото строителство на голф игрището в Боа-Франк. (ново беше преди 3-4г. сега не съм ходил да видя, но ако все още има парцели ще са дори по-скъпи)
то строителството ново на стария голф на анри бураса,само дето никой не иска да купува заради ниско прелитащите смолети захождащи точно там към еърпорта трудо

ето го и квартала с къщите от по 800К и нагоре специално ябълката да ги види тея къщи как изглеждат дето толкова им се чуди

http://maps.google.bg/maps?hl=fr&ll=45. ... .1,,0,3.93"

http://maps.google.bg/maps?hl=fr&ll=45. ... ,9.96&z=17"
Ясно по-големички са ама що ли наприличват като архитектурен стил на тези на братята заможни роми? Пък и инфраструктурата наоколо и тя натам бие... Но все пак са добре, а не като тези с вид картонена кутия за обувки, среден стандарт... Ама чак пък 800К не са ли множко? Поздрав за всички обитатели на талашит включвайки и себе си в тази група...http://www.youtube.com/watch?v=0sq8VDXlWQk" :P
Пак не си разбрала. Аз бях сключил договор за строеж на къща с базова цена 800к преди почти 4г. който за щастие успях да прекратя. Естествено, че който плаща толкова няма да се съгласи само на базовото предложение и цената при мен щеше да достигне 950к. След завършване на бейсмънта, драйвуей, озеленяване, ограда ... невключени в цената може би тотала щеше да е 1.2 млн. Сега някои наистина достигат и надминават 1.5 млн както Марто предположи. Това са цените на новите самостоятелни къщи в този квартал. Който иска евтино отива на старо, надалеч или и двете.
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Canadian Dream

Мнение от Californian »

Marto написа:Таня, баш пословичен не бих казал, защото е в периферията на т.н. "Tornado Alley". Ако някой щат е, според мен е Оклахома.

Калифорниеца, обаче е още новобранец и сезона на торнадата тепърва започва и няма как да знае, че картата на документирани торнада в Тексас изглежда така:



1996-та година едно торнадо мина на 50 метра от спалнята ми, но го проспах. Обаче беше ега ти шока следващата сутрин :o
То и картата на земетресения в Калифорния изглежда ужасно....ама....
Това, не пречи за 4 години да не бях изпитвал нито едно.
Както и да е, всеки е достатъчно умен да си мисли за него си.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Canadian Dream

Мнение от Bistra »

tanyatais написа:Бистра-сега ти прочетох продължението на мнението по нагоре. Регулациите са много строги, и нямаме намерение да правим нередности .
Мъжа ми е много self-sufficient и вилата ни в Цигов Чарк,която сам с баща си и братовчед ми (и тримата имат стротелни фирми) плюс няколко общи работници я построиха 2011 за два непълни месеца. Имайки предвид ,че фермите ,т.е. дървените фреймове се правеха на машини в цеха от тях ,а в Канада фирмата ,която продава пакета с къщата си ги доставя пре-фабрикатед намаля срока драсатично още повече. Остава само един ерект на фрейминг, монтаж ,сглобка, окабеляване ,вода и ток, изолация, гипс-картон, шпакловка , боя и се нанасяш.
За клиенти къщата им с този тип строителство от фундамент-бетон до ключ му отнема не повече от 3 -3 1/2 месеца работа и знае за какво става въпрос,а сме проверили доста стабилно регулациите и изискванията за всичко .Но това е след 2-3 години поне, засега е на преден ред визи и визи :)
Да ти кажа, не съм сигурна дали баща и братовчед се водят като членове на семейството. Тук под "собственици" по тукашните наредби сте ти и мъжа ти, т.е. ако двамата строите всичко е ОК без лиценз. Обаче, ако дойде тате да помага не го обявявай във Форума, щото знаеш ли кой чете? Може да си имате неприятности. Особено в някои общини, където си нямат работа и много скучаят си уплътняват времето да душат за нередности по незавършени строежи. Набарат ли те без лиценз те спукват от глоби. Понякога и съседите могат да ви натопят, така че умната и успех! :y:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Canadian Dream

Мнение от tanyatais »

:))
Няма да е точно така ,защото в Канада са различни регулациите и точно това няма как да стане с тате и дядо :)
Не бихме рискували с нещо толкова важно ,благодаря ти!
Клюкари и доносници има навсякъде и колкото си по изряден ,толкова по им бъркаш в душите :)
:handshake:
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Canadian Dream

Мнение от Californian »

И аз се чудя дали да "прекрача закона"
Поливането на ливадката е разрешено само 1 седмично в точни определени часове...
И се замислям да прескоча закона, че не искам да ми умрат розите.

Може ли да се поливат растения с минерална вода? Въпрос към жените и нежните мъже дето се занимават с цветя? :rofl:
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Canadian Dream

Мнение от tanyatais »

Сорри, не гледам цветя :lol:
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Canadian Dream

Мнение от apple »

Marto написа:
apple написа: Ама чак пък 800К не са ли множко? Поздрав за всички обитатели на талашит включвайки и себе си в тази група...http://www.youtube.com/watch?v=0sq8VDXlWQk" :P
Къщичките на картинките, особено на първата са по милион и половина. То вярно че мненията са като задниците - всички ги имаме, ама не мислиш ли, че хората, които могат да си позволят такива къщи не са идиоти. И че едва ли ги интересуват вижданията на някоя ябълка от гетото на Виктория БЦ. ;)
Що бе отворен, ти от коя категория си? Собственик на къща за милион и половина в негетото, щастливо задомен с две три дечица и колици за всеки или кисел стар ерген вманиачен в кариерта си и живеещ под наем докато гради въздушни кули за богато бъдеще и кой знае още какво... Дано си от първите ама нещо не ми звучиш така... ;) И не мисля хората, които имат пари за такава къща за идиоти. Ама тези, които имат, а не тези дето са на гол *** чифте пищови и тичат пред вятъра... Пак казвам, че богатата кредитна история не е равна на имане, ама то си е мое мнение де, както и задника ми си е мой щото все още не съм го заложила за кредитно обезпечение... :lol:
Заключено