Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Въпроси за документите

Мнение от emili_vn »

siso_krasi написа:Новите формуляри, влезли в сила от 02.02.2011г.(мисля), съдържат пълен комплект на Молба за селекция и всички декларации към нея. Има опция да се попълват в електронен вариант, а след като се разпечатат, само се добавят дати и подписи. Много вероятно е, точно датите да са липсващото звено - понякога(ако не винаги) са педантични в това отношение.
Но пък за професия учител не се ли попълваше Декларация? :^) Поправи ме ако греша.
Старите формуляри - също, но maranzika казва, че са пратили само молба за придружаващия, откъдето си правя извода, че за придружаващия не са попълнени декларациите.
След последните разяснения, се оказа, че не са изпратили декларации за регулираните си професии. Тя - за учител, той - за инженер.
И така липсващите формуляри, заради които не са завели досие и са им върнали докса, са:
Липсващи (или непопълнени и подписани) декларации към деманда за придружаващия и декларации за регулирани професии за двамата.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
siso_krasi
Мнения: 80
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 7:51 am
Местоположение: София

Re: Въпроси за документите

Мнение от siso_krasi »

emili_vn написа:
siso_krasi написа:Новите формуляри, влезли в сила от 02.02.2011г.(мисля), съдържат пълен комплект на Молба за селекция и всички декларации към нея. Има опция да се попълват в електронен вариант, а след като се разпечатат, само се добавят дати и подписи. Много вероятно е, точно датите да са липсващото звено - понякога(ако не винаги) са педантични в това отношение.
Но пък за професия учител не се ли попълваше Декларация? :^) Поправи ме ако греша.
Старите формуляри - също, но maranzika казва, че са пратили само молба за придружаващия, откъдето си правя извода, че за придружаващия не са попълнени декларациите.
След последните разяснения, се оказа, че не са изпратили декларации за регулираните си професии. Тя - за учител, той - за инженер.
И така липсващите формуляри, заради които не са завели досие и са им върнали докса, са:
Липсващи (или непопълнени и подписани) декларации към деманда за придружаващия и декларации за регулирани професии за двамата.
Ясно. Много благодаря за разяснението! :bow: :sun:
Виена - 30.05.2011г.
Акюзе - 13.02.2012г.
Искане за изпращане на допълн. документи, включително за език - 15.08.2012г.
maranzika
Мнения: 60
Регистриран на: Нед Дек 19, 2010 1:55 pm

Re: Въпроси за документите

Мнение от maranzika »

emili_vn написа: И така липсващите формуляри, заради които не са завели досие и са им върнали докса, са:
Липсващи (или непопълнени и подписани) декларации към деманда за придружаващия и декларации за регулирани професии за двамата.
Така,това за професиите го разбрах.Но аз като придружаващ кандидат не схванах какво точно съм пропуснал.Ето какво съм попълнил като придружаващ:
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... ection.pdf"
Без стр.6(мислех че тя е само за водещият кандидат) и без последната (Déclaration des époux).
Доколкото те разбирам аз трябва да попълня и нея. :?: :?:
Изпратени документи във Виена- 13.06.2011г.
Получени документи във Виена- 17.06.2011г.
Accuse- 07.10.2011г
В листата на чакащи интервю-05.10.2012г.
Покана за интервю -24.01.2013г.
Интервю - 05.04.2013г. , 14.30ч.
.
.
.
Кацане в Монреал:14.01.2016г.
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Въпроси за документите

Мнение от emili_vn »

И двете се попълват и от двамата. Това е пропуска+декларациите за регулирани професии.
В тази от стр. 6 декларираш, че искаш да живееш в Квебек, спазвайки ценностите на квебекското общество и че ще изучаваш френски език, ако вече не го владееш. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО е да се попълнят/подпишат.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
Double Trouble
Мнения: 225
Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 7:57 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от Double Trouble »

Déclaration des époux и ние не сме попълвали за придружаващия, защото решихме, че щом и двамата попълваме бланката на водещия, ще е излишно дублиране. Дано не ни направят проблем за това :worried:
Ако беше лесно, всеки щеше да го прави. Трудното го прави велико. (A league of their own)
DSC Виена - 06.04.2011
Accusé - 12.08.2011
Писмо изчакване - 19.06.2012
Интервю - 25.10.2012 - Успешно!
Док. до Сидни - 08.11.2012
Мед. формуляри - 29.01.2013
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Въпроси за документите

Мнение от emili_vn »

demococcus написа: 2. Пише че трябва да се попълни от кандидата. Не е казано "само от водещия". Така че щом ми двамата сме каднидати, разпечатах по една за всеки от нас и всеки си подписа неговата.

4. Значи има едно "Annexe – Déclaration des époux ou conjoints de fait", което е част от файла на DCS. Него го попълнихме по една бройка за всеки от двамата. В долната дясна част на този формуляр има номер A-0520-AF.
Дтук добре. После обаче, съфорумниците ми обърнаха внимание че има още една декларация в списъка с изискваните документи, която много прилича но не е същата. Казва се Déclaration des époux ou conjoints de fait [линк] и в долния десен ъгъл на първата й страница има номер A-0521-CF. От нея пустахме само една бройка. Тъпо е три пъти да се подписваме че сме съпрузи, но ме стресна забележката с дебели букви - Il est très important que les deux personnes signent cette déclaration, sinon le dossier sera retourné. И затова, срам не срам, декларирахме три пъти че сме съпрузи. По-добре излишни декларации, отколкото липсващи декларации.

16. Ъъъ, нали не забравяш че ако няокй от двамата е инжинер, водопроводчик, лекар или нещо такова, което се регулира от професионални организации, има едни декларации от типа "наясно съм че може да видя зор при получаването на лиценз и т.н."
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
nia123
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 2:56 pm
Местоположение: София

Re: Въпроси за документите

Мнение от nia123 »

Да, и ние общо три пъти декларирахме, че сме "conjoints de fait". :)
Док. Виена - 2010-04-20
Интервю София - 2011-02-28
Док. Букурещ - 2011-03-15
Покана за медицински - 2011-08-08
OK медицински- 2011-09-13
Покани за визи - 2011-11-24
ВИЗИ - 2011-12-16
_________________
Аватар
milagro
Мнения: 58
Регистриран на: Вто Яну 04, 2011 2:09 pm

Re: Въпроси за документите

Мнение от milagro »

Здравейте! Може въпроса да се е обсъждал много пъти- моля да ме извините, но ще си го задам, пък може и да ме критикувате, че не чета ... Моята професия е контрол на хранителни обекти и храни- т.е. здравен инспектор. Къде според вас мога да потърся информация как е урегулирана в Канада (Квебек). Т.е. дали е подвластна на някоя организация или направо към министерство някое.Професията на съпруга ми е шлосер (средно специално у-ще) и до момента член на занаятчийската камара с майсторско свидетелство по фотография Благодаря Ви предварително
Продължителност на процедурата: 06.12.2011- 07.05.2014 год.
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Въпроси за документите

Мнение от emili_vn »

Това са регулираните професии:
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... ssion.html"

http://www.sceau-rouge.ca/w.2lc.4m.2@-fra.jsp"

Пълна информация за дадена професия, можеш да намериш тук:
http://www.workingincanada.gc.ca/rappor ... occupation"
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
milagro
Мнения: 58
Регистриран на: Вто Яну 04, 2011 2:09 pm

Re: Въпроси за документите

Мнение от milagro »

Благодаря сърдечно emili_vn
Продължителност на процедурата: 06.12.2011- 07.05.2014 год.
garmo
Мнения: 18
Регистриран на: Вто Авг 05, 2008 4:14 am
Местоположение: Ванкувър

Re: Въпроси за документите

Мнение от garmo »

Здравейте съфорумци.Нашето семейство също тръгна по дългия път по събиране на документи и попълване на молби.Жена ми е завршила право и работи по специалността си.Знам,че за нея ще доста трудно да работи и в Канада същото.Имам въпрос:след като има ордер на адвокатите тя трябва ли да попълва декларация след като няма да може да практикува със образованието и стажаякойто е придобила тук.
Аватар
milagro
Мнения: 58
Регистриран на: Вто Яну 04, 2011 2:09 pm

Re: Въпроси за документите

Мнение от milagro »

Събрала съм и съм попълнила уж правилно и пълно документите и декларациите за селекция, но нека се допитам и до всички вас:
1. Demande de certificat de selection- 2 бр /от водещ и придружжаващ/ - А-0520-AF (2011-02) - page 1-7
2. Anexe - Declaration des epoux ou conjoints de fait - /това в 2 екз за водещ и продружаващ/
3. Contrat relatif a la capacite D'autonomie financier - 1 бр за водещ
4.Declaration des epoux ou conjouents de fait- 2 бр- за водещ и за придружаващ.
Детето съм го вписала в Demande de certificat de selection и на двамата. Снимки залепвам на тримата и в двете демандета. Само не знам дали да вадим паспорт на детето и дали ще се иска и за него Demande de certificat de selection /като придружаващ/ или е достатъчно да е упоменат и в документите на двамата.
Съпруга ми има дете от предишен брак, което е от 5-6 г с майка си в щатите- за нея нещо трябва ли да споменавам някъде. Писах в демандето- на съпруга ми, че му е втори брак. Липсва ли ми нещо?! Помагайте!!
Благодаря ви за всеки отговор предварително и моля да ме извините за постоянните питания
Продължителност на процедурата: 06.12.2011- 07.05.2014 год.
Аватар
cantare
Мнения: 287
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:47 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от cantare »

milagro написа: Само не знам дали да вадим паспорт на детето и дали ще се иска и за него Demande de certificat de selection /като придружаващ/ или е достатъчно да е упоменат и в документите на двамата.
Детето независимо от възрастта задължително трябва да има паспорт и копие от него да пратите с документите към Виена.
4.Declaration des epoux ou conjouents de fait се попълва от двамата в един екземпляр.
Ако професиите ви фигурират в ордени, трябва да попълните и декларации за тях.
Четете официалния сайт, там стъпка по стъпка е описано всичко: http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... ments.html
Vouloir, c'est pouvoir!
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Въпроси за документите

Мнение от martatabs »

Колеги, вярно ли е, че нотариалните заверки имат определен срок на валидност?
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Въпроси за документите

Мнение от emili_vn »

Валидност може да има самия документ, който е заверен нотариално (например пълномощно), но не и самата нотариална заверка. Нотариалната заверка (в нашия случай) удостоверява, че заверените копия са идентични с оригиналите. А оригиналите, които се заверяват (дипломи,трудови книжки и т.н.) нямат срок на валидност, като изключим някой и друг сертификат със срок.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Публикувай отговор