Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

SFBG82 написа:


Те тези дето плюят никога не успяват в живота и все някой друг им е виновен и длъжен.
Иначе ако човек иска, може да намери мизерия навсякъде.
Ето, пример от 2-я по-големина град в САЩ - прословутия Ел Ей:
Може.
В България обаче искаш не искаш тя сама те намира.
78% от българите живеят с доход под 1000 лева на месец. От тях 1 700 000 граждани получават под 600 лева, а 400 000 души дори са и под линията на бедност.
Българската "средна класа" с доход между 1000 и 2000 лева наброява едва около 400 000 души.
https://www.dnes.bg/stranata/2018/10/10 ... -lv.390108"

В САЩ нивото на бедност е около 1000 долара на месец и под него са 15% от населението.

В България 95 % са с под 1700 лева на месец /1000 долара
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10122
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

само дето пропускате факта че в българия 1000 лв са 1000 лв защото почти 95% от българите не отделят от тях за ипотека , наем или здравна застраховка а си ги харчат 100 на 100 за храна,отопление,гориво и др консумативи по бита
докато в уса 1000 не са 1000,най малко половината а някъде и всичките отиват за наем и останалите стигат за няколко хляба и няколко кофички с кисело мляко и за здравна застраховка не остават

та сравнението да е точно на 1000 български лева трябва да се съпоставят 2000 ам долара за един и същ стандарт на живот
освен това ако един българин работи 8 час американеца работи 10,а в най големите американски мегаполиси и 12 като прибавим към работното време часовете прекарани в трафика от къщи до работа и обратно които всъщност и те са си рбота щото човека не почива макар и неплатена :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Какво се случва в България?

Мнение от the_coach »

Pavel M написа:
fighter написа:Ааа, НЯКОЙ ПЪТ :!:
Разбира се че зависи какви са ти триповете. Аз нещо по-различно ли казах.
Батката даде за пример Салинас, където обикновено се правят 3 пикапа, това отнема цял ден и екстра парите за пик-ап не компенсират милите които би направил. Затова аз не ходя там, ходя където колд сториджите са отворени 24 часа, и те товарят бързо. Такова място е 4Earth Farms in LA. При мене всичко е толкова пресметнато, че минавайки границата аз мога да ти кажа в колко часа ще бъда в ЛА. Съобразявам абсолютно всичко - трафик през градовете, баири, спирания за гориво, къпане, всичко.
Ако ти лично караш Юбер, ще ми е интересно да видя работата ти в детайли, не общи приказки и пожелания.
ок.вярвам за чека,що да не вярвам
ама моята сметка сочи друго.от ЛА до Юма са 500 мили в двете посоки,като ги извадиш от 3100 се получават 2600 мили ванк-ла.толкова са ти били триповете до сега които си правил за 5 дни.
сега към тия 5 дни прибавяш още 1 екстра за времето което губиш за новите 500 мили каране плюс 2 пъти трафик в ЛА и трипа става 6 дни
това ако караш по всичките правилници и регулации,ако малко ги заобиколиш,камиона ти не е скопен на 105 и караш по вече от 11 часа на ден може и за 4 дни да изкараш трипа. ;)
Батка, съвсем сериозно.
1. От границата до Солт Лейк Сити - 960 мили
2. Солт Лейк - ЛА - 710 мили
3. ЛА - Санта Мария - 170 мили
4. Санта Мария - границата - 1160 мили

Пробвай да ме прекараш през Бойзи Айдахо - Туин Фоллс - Лас Вегас - ЛА - Санта Мария - границата.
Недей да ми говориш наизуст, дай ми имейл и ще ти пратя рекърд от лог буука, електронен е. Камиона е скопен на 105 (65 мили в час).
Батка, съвсем сериозно, ако искаш ще ти изпратя рекърд от последния ми трип да видиш как за 11 часа се правят 700 мили с камион ограничен на 65. Ще можеш да видиш как празен от Солт Лейк до Лас Вегас този камион има средна скорост от 66(!!) мили в час, ще ти направя скрийн шот от ГПС-а ми където е запаметена скорост от 86(!!!) мили в час в Юта, нали се сещаш че съм използвал всяко нанадолнище за да ги взема тия мили за един работен ден, нали се сещаш че съм си направил сметката по кое време да премина през Лас Вегас, че съм карал със 63-64 през Мохаве, и че съм влязъл в ЛА след 10 вечерта.

Ако искаш и подробен план за трип до Юма и обратно ще ти направя - часове, разстояния, трафици, всичко.
Ако искаш ще си намеря рекърда как се прибирам от Юма за 47(!!!) часа, легално.
Ако познаваш регулациите за работните часове, можеш да ги използваш много добре.

Много омацахме и тая тема. Моля модераторите или да изтрият тия спорове, или да ги прехвърлят в "Шофьор на камион на дълги разстояния". Благодаря!

Батка, хубавото е че всичко което ти го казвам тука, го има на рекърд, ако искаш мога да ти го пратя. Пък като дойда до Бг може и да се почерпим в някой русенски ресторант.
Ай със здраве, и слушай кво ти пее радиото :handshake:
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Какво се случва в България?

Мнение от myhata II »

Много сложна тая работа да караш камион ! ;)

Боец, като го сметнем всичко това отгоре струва ли си напрежението ?
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10122
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

fighter написа:
Pavel M написа:
fighter написа:Ааа, НЯКОЙ ПЪТ :!:
Разбира се че зависи какви са ти триповете. Аз нещо по-различно ли казах.
Батката даде за пример Салинас, където обикновено се правят 3 пикапа, това отнема цял ден и екстра парите за пик-ап не компенсират милите които би направил. Затова аз не ходя там, ходя където колд сториджите са отворени 24 часа, и те товарят бързо. Такова място е 4Earth Farms in LA. При мене всичко е толкова пресметнато, че минавайки границата аз мога да ти кажа в колко часа ще бъда в ЛА. Съобразявам абсолютно всичко - трафик през градовете, баири, спирания за гориво, къпане, всичко.
Ако ти лично караш Юбер, ще ми е интересно да видя работата ти в детайли, не общи приказки и пожелания.
ок.вярвам за чека,що да не вярвам
ама моята сметка сочи друго.от ЛА до Юма са 500 мили в двете посоки,като ги извадиш от 3100 се получават 2600 мили ванк-ла.толкова са ти били триповете до сега които си правил за 5 дни.
сега към тия 5 дни прибавяш още 1 екстра за времето което губиш за новите 500 мили каране плюс 2 пъти трафик в ЛА и трипа става 6 дни
това ако караш по всичките правилници и регулации,ако малко ги заобиколиш,камиона ти не е скопен на 105 и караш по вече от 11 часа на ден може и за 4 дни да изкараш трипа. ;)
Батка, съвсем сериозно.
1. От границата до Солт Лейк Сити - 960 мили
2. Солт Лейк - ЛА - 710 мили
3. ЛА - Санта Мария - 170 мили
4. Санта Мария - границата - 1160 мили

Пробвай да ме прекараш през Бойзи Айдахо - Туин Фоллс - Лас Вегас - ЛА - Санта Мария - границата.
Недей да ми говориш наизуст, дай ми имейл и ще ти пратя рекърд от лог буука, електронен е. Камиона е скопен на 105 (65 мили в час).
Батка, съвсем сериозно, ако искаш ще ти изпратя рекърд от последния ми трип да видиш как за 11 часа се правят 700 мили с камион ограничен на 65. Ще можеш да видиш как празен от Солт Лейк до Лас Вегас този камион има средна скорост от 66(!!) мили в час, ще ти направя скрийн шот от ГПС-а ми където е запаметена скорост от 86(!!!) мили в час в Юта, нали се сещаш че съм използвал всяко нанадолнище за да ги взема тия мили за един работен ден, нали се сещаш че съм си направил сметката по кое време да премина през Лас Вегас, че съм карал със 63-64 през Мохаве, и че съм влязъл в ЛА след 10 вечерта.

Ако искаш и подробен план за трип до Юма и обратно ще ти направя - часове, разстояния, трафици, всичко.
Ако искаш ще си намеря рекърда как се прибирам от Юма за 47(!!!) часа, легално.
Ако познаваш регулациите за работните часове, можеш да ги използваш много добре.

Много омацахме и тая тема. Моля модераторите или да изтрият тия спорове, или да ги прехвърлят в "Шофьор на камион на дълги разстояния". Благодаря!

Батка, хубавото е че всичко което ти го казвам тука, го има на рекърд, ако искаш мога да ти го пратя. Пък като дойда до Бг може и да се почерпим в някой русенски ресторант.
Ай със здраве, и слушай кво ти пее радиото :handshake:
ок,ама ти сега започна с отклоненията.
говорехме за Ванк.- ЛА-Ванк -2500 мили,сега към сметката включи и СЛС и станаха 3000.ами ти ако имаш и още едно междинно дел. в Денвър до ЛА и обратно 5000 мили ще ги направиш и пак за 5 дни.
при теб каза всички курсове са ти 4 макс 5 дни
и сега до Юма новите курсове от 3100 мили за колко дни ще ги правиш
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

Pavel M написа:само дето пропускате факта че в българия 1000 лв са 1000 лв защото почти 95% от българите не отделят от тях за ипотека , наем или здравна застраховка а си ги харчат 100 на 100 за храна,отопление,гориво и др консумативи по бита
докато в уса 1000 не са 1000,най малко половината а някъде и всичките отиват за наем и останалите стигат за няколко хляба и няколко кофички с кисело мляко и за здравна застраховка не остават

та сравнението да е точно на 1000 български лева трябва да се съпоставят 2000 ам долара за един и същ стандарт на живот
освен това ако един българин работи 8 час американеца работи 10,а в най големите американски мегаполиси и 12 като прибавим към работното време часовете прекарани в трафика от къщи до работа и обратно които всъщност и те са си рбота щото човека не почива макар и неплатена :lol:
Прав си .
95% от българите чакат да умрат баба им и дядо им да се нанесат в тяхната панелка.
Дотогава живеят при мама и тате - те с децата в спалнята, родителите в хола и прабабата в кухнята.

Де що има ново строителство жилищата са купени с джакпота от тотото в кеш или от завърнали се от Канада дърти пергиши :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10122
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

Ivan1007 написа:
Pavel M написа:само дето пропускате факта че в българия 1000 лв са 1000 лв защото почти 95% от българите не отделят от тях за ипотека , наем или здравна застраховка а си ги харчат 100 на 100 за храна,отопление,гориво и др консумативи по бита
докато в уса 1000 не са 1000,най малко половината а някъде и всичките отиват за наем и останалите стигат за няколко хляба и няколко кофички с кисело мляко и за здравна застраховка не остават

та сравнението да е точно на 1000 български лева трябва да се съпоставят 2000 ам долара за един и същ стандарт на живот
освен това ако един българин работи 8 час американеца работи 10,а в най големите американски мегаполиси и 12 като прибавим към работното време часовете прекарани в трафика от къщи до работа и обратно които всъщност и те са си рбота щото човека не почива макар и неплатена :lol:
Прав си .
95% от българите чакат да умрат баба им и дядо им да се нанесат в тяхната панелка.
Дотогава живеят при мама и тате - те с децата в спалнята, родителите в хола и прабабата в кухнята.

Де що има ново строителство жилищата са купени с джакпота от тотото в кеш или от завърнали се от Канада дърти пергиши :D
и така да е .факт е че 95% от жилищата в българия са частна собственост а 95% от жилищата в северна америка собственост на банката което прави бедния американец с минимални доходи по беден от бедния булгарин с минимални доходи.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

Pavel M написа:само дето пропускате факта че в българия 1000 лв са 1000 лв защото почти 95% от българите не отделят от тях за ипотека , наем или здравна застраховка а си ги харчат 100 на 100 за храна,отопление,гориво и др консумативи по бита
докато в уса 1000 не са 1000,най малко половината а някъде и всичките отиват за наем и останалите стигат за няколко хляба и няколко кофички с кисело мляко и за здравна застраховка не остават

та сравнението да е точно на 1000 български лева трябва да се съпоставят 2000 ам долара за един и същ стандарт на живот
освен това ако един българин работи 8 час американеца работи 10,а в най големите американски мегаполиси и 12 като прибавим към работното време часовете прекарани в трафика от къщи до работа и обратно които всъщност и те са си рбота щото човека не почива макар и неплатена :lol:
А ти батка пропускаш, че малко хора в БГ имат разполагаеми 1000 кинта и ТАМ е проблема. Тази сутрин, от апартамента, до нашите се разминах с около 5-6 възрастни хора, които ходеха по улицата в 5.30 сутринта и се оглрждаха много старателно, особено около кофите за боклук. Все се чудя дали това е сутрешната физзарядка препоръчана им от личния лекар за дълголетие ....
Та докато ходех се чудех съществува ли тук продукта reverse mortgage ?
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10122
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

искаш да кажеш че отиде в българия да дебнеш и броиш в 5,30 сутринта колко възрастни хора се разхождат по улиците
звучи меко казано несериозно
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

Pavel M написа:
Ivan1007 написа:
Pavel M написа:само дето пропускате факта че в българия 1000 лв са 1000 лв защото почти 95% от българите не отделят от тях за ипотека , наем или здравна застраховка а си ги харчат 100 на 100 за храна,отопление,гориво и др консумативи по бита
докато в уса 1000 не са 1000,най малко половината а някъде и всичките отиват за наем и останалите стигат за няколко хляба и няколко кофички с кисело мляко и за здравна застраховка не остават

та сравнението да е точно на 1000 български лева трябва да се съпоставят 2000 ам долара за един и същ стандарт на живот
освен това ако един българин работи 8 час американеца работи 10,а в най големите американски мегаполиси и 12 като прибавим към работното време часовете прекарани в трафика от къщи до работа и обратно които всъщност и те са си рбота щото човека не почива макар и неплатена :lol:
Прав си .
95% от българите чакат да умрат баба им и дядо им да се нанесат в тяхната панелка.
Дотогава живеят при мама и тате - те с децата в спалнята, родителите в хола и прабабата в кухнята.

Де що има ново строителство жилищата са купени с джакпота от тотото в кеш или от завърнали се от Канада дърти пергиши :D
и така да е .факт е че 95% от жилищата в българия са частна собственост а 95% от жилищата в северна америка собственост на банката което прави бедния американец с минимални доходи по беден от бедния булгарин с минимални доходи.
Тинтири минтири.

2017 Та година близо 2 милиона българи са дадени на колектори за дългове като преобладават потребителски кредити, като такива се теглят за да се платят сметки за режийни -,ток, парни, телефони и т.н.
Нормално - цените са като в Западна Европа, заплатите в пъти по-ниски.

Е от това всеки трети българин да взима заеми, които не може да плати, за да живее ден за ден каква по-голяма мизерия?
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Павел »

pumpy написа:Е това не е истина: днес се бях засилис да ходя да протестирам срещу бившия вицепремиер, симеонов, тай ми отне тази възможност :(
Ами имаше друга възможност - да протестираш пред Хапи, че имат сексапилни сервитьорки, вместо стилни и красиви :rofl: еврейки или забулени муслиманки, та да има на какво още повече да се кефят българските нерези :D
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Какво се случва в България?

Мнение от the_coach »

Pavel M написа:
ок,ама ти сега започна с отклоненията.
говорехме за Ванк.- ЛА-Ванк -2500 мили,сега към сметката включи и СЛС и станаха 3000.ами ти ако имаш и още едно междинно дел. в Денвър до ЛА и обратно 5000 мили ще ги направиш и пак за 5 дни.
при теб каза всички курсове са ти 4 макс 5 дни
и сега до Юма новите курсове от 3100 мили за колко дни ще ги правиш
Върни се и чети внимателно какво съм написал.
Ако правя 17637 1st Ave, Surrey, BC - 5555 E Olympic Blvd, Commerce, CA - 17637 1st Ave, Surrey BC, слизам празен до ЛА за два работни шифта, товарят ме и се връщам за два работни шифта. Тоест ако тръгна във вторник сутринта, с прибирам в петък вечер.
В такъв случай използвам събота да отида до Ричланд Уошингтън и да се върна, там само суичвам трейлъри, празен за пълен. Искаш ли да ти обясня през кой град в колко часа минавам за да не ме афектва трафика?
Аз съм единствения в компанията който прави тези трипове за тази времева рамка.
Батка, ако се разбираш с диспача, той ще дава каквото искаш.
Юма и обратно - 5 дни, стой та гледай ;)
Последно промяна от the_coach на Пон Ное 19, 2018 1:17 am, променено общо 1 път.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10122
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

Ivan1007 написа:
Pavel M написа:
Ivan1007 написа:
Pavel M написа:само дето пропускате факта че в българия 1000 лв са 1000 лв защото почти 95% от българите не отделят от тях за ипотека , наем или здравна застраховка а си ги харчат 100 на 100 за храна,отопление,гориво и др консумативи по бита
докато в уса 1000 не са 1000,най малко половината а някъде и всичките отиват за наем и останалите стигат за няколко хляба и няколко кофички с кисело мляко и за здравна застраховка не остават

та сравнението да е точно на 1000 български лева трябва да се съпоставят 2000 ам долара за един и същ стандарт на живот
освен това ако един българин работи 8 час американеца работи 10,а в най големите американски мегаполиси и 12 като прибавим към работното време часовете прекарани в трафика от къщи до работа и обратно които всъщност и те са си рбота щото човека не почива макар и неплатена :lol:
Прав си .
95% от българите чакат да умрат баба им и дядо им да се нанесат в тяхната панелка.
Дотогава живеят при мама и тате - те с децата в спалнята, родителите в хола и прабабата в кухнята.

Де що има ново строителство жилищата са купени с джакпота от тотото в кеш или от завърнали се от Канада дърти пергиши :D
и така да е .факт е че 95% от жилищата в българия са частна собственост а 95% от жилищата в северна америка собственост на банката което прави бедния американец с минимални доходи по беден от бедния булгарин с минимални доходи.
Тинтири минтири.

2017 Та година близо 2 милиона българи са дадени на колектори за дългове като преобладават потребителски кредити, като такива се теглят за да се платят сметки за режийни -,ток, парни, телефони и т.н.
Нормално - цените са като в Западна Европа, заплатите в пъти по-ниски.

Е от това всеки трети българин да взима заеми, които не може да плати, за да живее ден за ден каква по-голяма мизерия?
тинтири минтири
ти да си видял канадска банка да дава заеми на неплатежоспособни щото българска такава няма

ако потърсиш информация сам ще видиш че канадците са една от най задлъжнялата нация в света като количество и обем на лични заеми на глава от населението
също можеш да си набавиш инфо колко на брой колекторски фирми оперират в канада.минимум 50 са

та кво казваш,тия колекторски фирми от държавния бюджет ли се издържат или всички са ударили джак пота от тотото
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Какво се случва в България?

Мнение от the_coach »

myhata II написа:Много сложна тая работа да караш камион ! ;)

Боец, като го сметнем всичко това отгоре струва ли си напрежението ?
То ако няма тръпка, аз няма да го работя ;)
Не ставам за поддръжка на сгради, да оправям кранчета и да отпушвам кенефи ;)
И за шофьор на автобус не ставам - ще ме уволнят на втория ден и ще ме съдят за побой :rofl:
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10122
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

fighter написа:
Pavel M написа:
ок,ама ти сега започна с отклоненията.
говорехме за Ванк.- ЛА-Ванк -2500 мили,сега към сметката включи и СЛС и станаха 3000.ами ти ако имаш и още едно междинно дел. в Денвър до ЛА и обратно 5000 мили ще ги направиш и пак за 5 дни.
при теб каза всички курсове са ти 4 макс 5 дни
и сега до Юма новите курсове от 3100 мили за колко дни ще ги правиш
Върни се и чети внимателно какво съм написал.
Ако правя 17637 1st Ave, Surrey, BC - 5555 E Olympic Blvd, Commerce, CA - 17637 1st Ave, Surrey BC, слизам празен до ЛА за два работни шифта, товарят ме и се връщам за два работни шифта. Тоест ако тръгна във вторник сутринта, с прибирам в петък вечер.
В такъв случай използвам събота да отида до Ричланд Уошингтън и да се върна, там само суичвам трейлъри, празен за пълен. Искаш ли да ти обясня през кой град в колко часа минавам за да не ме афектва трафика?
Аз съм единствения в компанията който прави тези трипове за тази времева рамка.
Батка, ако се разбираш с диспача, той ще дава каквото искаш.
Юма и обратно - 5 дни, стой та гледай ;)
ок.значи до комерс сити ходиш празен,пиеш едно кафе в даунтауна и се връщаш в съри пълен за 4 дни
аз от къде да ви знам политиката на фирмата,това сега от теб го разбирам.те и празен от комерса могат да те върнат и тогава трипа ти е само 3 дни ако пропуснеш кафето :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Публикувай отговор