Средната заплата достигна 1205 лева

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Ivan1007 »

joro написа:
Ivan1007 написа:
joro написа:
klisurov написа:
joro написа:Комунистическото мислене, че всички трябва да сме равни и за всички да се грижи Вожда вече се преодолява. Младите хора мислят по съвсем друг начин.
Това добре, Жоре, даже много добре, че има шанс за младите (и не толкова младите) да просперират. Ама дали наистина е така? Този "суджукгейт" нещо хич не ми вдъхва вяра. А да бе само той ...

И още, за старите, и най-вече за социално слабите кой се грижи? К'ви са тия пенсии, 'дет само за 'леб не стигат?

Ей за тия две нещица умуваме.
За повсеместната корупция 'дет се шири (от ченгето, 'дет не взимал вече 20лв. ... а 20€, та до онзи със суджуците) и за тези, на които трябва да помага държавата, а за сметка на това помага на себе си с поредния апартамент.

Та така, Жоре, дорде ги има тия Вождове, дет си ги избирате, аз ще гледам да съм по-далечко от България.

И още, Жоре, аз в България от безпаричие не можех да се оплача - от всичко си имах, и то доволно, само заеми дет нямах, ама то пълно щастие няма.
Та не затуй се махнах аз от България.
За друго, за друго се махнах, ама не знам как да ти го обясня туй нещо.
Навсякъде по света има корупция, и не знам какви си гейтове, не си мислете, че всички управляващи в другите държави са света вода ненапита. България е тръгнала от ниска база, но напредва доста бързо. А пенсиите са мизерни във всички държави в Източна Европа- в Чехия средната пенсия е към 400 евро при двойно по- високи цени, в Унгария е към 300 евро, в Полша и прибалтийските държави още по-ниска.
Йорко,
Корупция и мафия има във всяка държава, но в България мафията си има държава.

Лъжеш Йорко.
Цените в София са с 15% по-ниски отколкото в Прага, а заплатите и пенсиите са близо два пъти по-ниски
Откъде знаеш какви са цените в Прага?
Ти откъде знаеш какви са цените в Калгари?
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Pyrelight »

agent Ozo написа:Ако те попитам: "Защо сестра ти е гейша?", то това също е директен въпрос, Бистре. Но е интрига, ако ти изобщо нямаш сестра, или пък имаш, но тя не е гейша. :)
Да, така е. Ти си специалист по такива въпроси.
Ама ти преследваше Даниелка - факт!...
Както сега Недоразумението плеска след всеки твой или мой пост.
Само не знам кой от двама ни повече обича или двамата взети вкупом. :rofl: :D
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10122
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Pavel M »

Pyrelight написа:
agent Ozo написа:Ако те попитам: "Защо сестра ти е гейша?", то това също е директен въпрос, Бистре. Но е интрига, ако ти изобщо нямаш сестра, или пък имаш, но тя не е гейша. :)
Да, така е. Ти си специалист по такива въпроси.
Ама ти преследваше Даниелка - факт!...
Както сега Недоразумението плеска след всеки твой или мой пост.
Само не знам кой от двама ни повече обича или двамата взети вкупом. :rofl: :D
и двете дядо попе,и двете :rofl: :rofl: :rofl:
и що ми викаш "недоразумението","шматка" по ми харесваше. :rofl:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Ivan1007 »

agent Ozo написа:
Между другото и аз възприех темата за книжката като въпрос: "Как да заобиколим имиграционните, изваждайки си канадски документ за самоличност?"
Ами то всеки неграмотен по темата така я възприе. Щото не знае, че макар и да е документ за самоличност, този документ по никакъв начин не е свързан със статута на неговия притежател в Канада.
Този документ само удостоверява, че личността от снимката - с еди-какви си имена и с еди-какъв си адрес има еди-какви си права да управлява МПС.
Относно статута на лицето в Канада шофьорската книжка нищо не удостоверява. За тази цел си има други документи - паспорт и карта на РП.
В тази тема имаше един изказал се неграмотен и той продължава да се изхожда по нея, вече в тая тема.
Това горното са пълни глупости.
Очаквам да покажеш свидетелство за правоуправление на МПС издадено в Канада на турист.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
SFBG82
Мнения: 2393
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от SFBG82 »

agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от agent Ozo »

Ами всяка една книжка може да и на турист, тъй като на нея нищо не пише относно статута на пребиваване на притежателя. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
joro
Мнения: 6478
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от joro »

"2442 лева са нужни за нормален живот на семейство с две деца"
Парите никога не стигат. И 2 милиона да имаш- пак не стигат. Човешката алчност няма граници.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от roumensp »

joro написа:
"2442 лева са нужни за нормален живот на семейство с две деца"
Парите никога не стигат. И 2 милиона да имаш- пак не стигат. Човешката алчност няма граници.
То зависи къде живееш и какво плащаш. В София наема за няколко години е колкото цената на къща в някои села. Също зависи и от дефиницията за “нормален живот”.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Ivan1007 »

agent Ozo написа:Ами всяка една книжка може да и на турист, тъй като на нея нищо не пише относно статута на пребиваване на притежателя. :)
Може, ама не може, щото на туристи не дават.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
SFBG82
Мнения: 2393
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от SFBG82 »

Bladek
Мнения: 26
Регистриран на: Пон Яну 14, 2019 4:15 pm

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Bladek »


Интересни изводи от този доклад... Като:
1. България попада сред 8-те страни с най - висока данъчноосигурителна тежест;
2. Синдикатите пресметнаха, че брутната заплата на всеки от двама работещи родители с 2 деца трябва да е 1574 лв. Тези пари стигат за покриване на основните нужди на домакинството - храна, здравеопазване, образование и сметки.
Я, вижте колко хора са декларирали такива доходи, които според КНСБ са достатъчни за едно домакинство да си покрие основните нужди. Според доклада на Горанов от миналата година от малко над 3 милиона работещи малко над 36% изкарвали на месец МЕЖДУ 250ЛВ И 600ЛВ КАТО 840 ХИЛЯДИ СА ОБЯВИЛИ ДОРИ ПО - НИСКИ ДОХОДИ. Кажете на тях колко напред и нагоре върви България. :)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от pumpy »


ИТ специалистите взимат средно 3567 лева заплата. Е това ли е големия успех на танграта ?
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Pyrelight »

Bladek написа:изкарвали на месец МЕЖДУ 250ЛВ И 600ЛВ КАТО 840 ХИЛЯДИ СА ОБЯВИЛИ ДОРИ ПО - НИСКИ ДОХОДИ.
Ау, това началниците на Жорко и Небостъргача не трябва да го виждат!
Тях единствено walking dead ги удовлетворяват. А и трябва да извират на тълпи от вратите на Терминал 2, крещейки:"Връщаме се, връщаме се, връщаме се....!" :lol:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от pumpy »

Pyrelight написа:
Bladek написа:изкарвали на месец МЕЖДУ 250ЛВ И 600ЛВ КАТО 840 ХИЛЯДИ СА ОБЯВИЛИ ДОРИ ПО - НИСКИ ДОХОДИ.
Ау, това началниците на Жорко и Небостъргача не трябва да го виждат!
Тях единствено walking dead ги удовлетворяват. А и трябва да извират на тълпи от вратите на Терминал 2, крещейки:"Връщаме се, връщаме се, връщаме се....!" :lol:
Моля, моля, на терминал 2 кацат нормалните авиокомпании. Тези, завръщатите се идват през терминал 1, там кацат онези от по 9 евро в една посока и допълнителното заплащане на място, чанта, въздух, кислородна маска, аварийна жилетка и всички останали екстри, които незавръщатите се хора ползват нормално, включени в цената на билета им.
И това е така, защото завръщащите се нямат кинти да си купят нормален билет. Те се прибират за да може да изкарват някакви пари в България, че нали навън са мизерствали и не са им останали повече от 9 евра да се приберат. Като се замогнат в България и откриват терминал 2 и как всъщност се лети по този свят :lol:
Аватар
SFBG82
Мнения: 2393
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от SFBG82 »

Числата говорят: при продължаване на реформите, България може да доближи стандарта на Западна Европа след 15-20 г.

Изображение
Публикувай отговор