Културен шок - що е то и какво ни се случва?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Заключено
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Културен шок - що е то и какво ни се случва?

Мнение от MrGeek »

apple написа:Все още съм състояние на "културна погнуса" от гадните татуси, които всички тук си шарят къде ли не.
Сега и татуираните ли ти бръкнаха в здравето? Ами утре да не вземе да се окаже, че изпитваш погнуса от всеки, който се осмелява да ти диша въздуха наоколо? Честно да ти кажа, жал ми става за теб. Най-страшното е, когато човек не може да избяга от себе си. :|
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Културен шок - що е то и какво ни се случва?

Мнение от MrGeek »

ivandaman написа:Да, сериозно ни люшна...
Ванка, ти избяга от един земетръсен район та се натресе на друг. :D
Майтапа настрана, важното е, че всичко се е разминало без особени поражения. :y:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Културен шок - що е то и какво ни се случва?

Мнение от apple »

roumensp написа:Дефиниция на "Bigotry" от Wikipedia:
Bigotry is the state of mind or attitude of a bigot, defined by Merriam-Webster as "a person obstinately or intolerantly devoted to his or her own opinions and prejudices; especially: one who regards or treats the members of a group (as a racial or ethnic group) with hatred and intolerance". Bigotry may be based on real or perceived characteristics, including age, disability, dissension from popular opinions, economic status, ethnicity, gender identity, language, nationality, personal habits, personal feelings, political alignment, race, region, culture, religious or spiritual belief, sex, species, or sexual orientation. Bigotry is sometimes developed into an ideology or world view.
Oliver Wendell Holmes, Sr. described bigotry in the following quotation: "The mind of a bigot is like the pupil of the eye; the more light you pour upon it, the more it will contract."
Дефиниция за тебе...
Терминът "хомофил" започва да излиза от употреба със зараждането през края на 60-те и началото на 70-те години на XX век на движението за гей освобождение, като на негово място навлизат нови термини като госпожица, гей, бисексуален и трансджендър, въпреки че някои от хомофилските групи продължават дейността си и през 80-те и 90-те години, дори и в наши дни.

В англоезичните страни "хомофил" понякога се използва разговорно в ЛГБТ средите със значение на човек, който определя себе си като хетеросексуален, но който в същото време е привлечен от ЛГБТ личности в социалните си контакти, също както и от ЛГБТ културата и обществото.
;)
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Културен шок - що е то и какво ни се случва?

Мнение от apple »

Bistra написа:Абре, апле, на мен ми е шок, честно да ти кажа, че съм избягала на другия край на света и се сблъсквам с индивиди като тебе, бе!!!!Не може българите да са толкова лоши, не може!!! Боже, какво говоря - лоши....Гадни направо, бе, изхождайки от твоите писаници!!!Нямаш ли си друга работа, м? :^) :fubar:
....Извинявам се, че не се сдържах, ама то, бива, бива, ще се завре още малко и в г**а на хората....Ужасссс! :x
За твое сведение не аз си завирам нещо някъде, а въпросните младежи си го вадят и облизват на публично място! И НЕ, полицията не е отреагирала също за твое сведение... Нещо друго да кажеш? Не разбрах само като одобрение на публичния акт на младежите ли да тълкувам реакцията ти? :?: Кво подскачаш такава като не касае любимия ти прованс въпросното "културно" събитие. Вярвам, че кебекарските младежи са по-дискретни също като тебе ;) Разбрахме ти даже ученическите "любови" щото много ни интересуваха - поне мене де... ;)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Културен шок - що е то и какво ни се случва?

Мнение от roumensp »

apple написа:Дефиниция за тебе...
Терминът "хомофил" започва да излиза от употреба със зараждането през края на 60-те и началото на 70-те години на XX век на движението за гей освобождение, като на негово място навлизат нови термини като госпожица, гей, бисексуален и трансджендър, въпреки че някои от хомофилските групи продължават дейността си и през 80-те и 90-те години, дори и в наши дни.

В англоезичните страни "хомофил" понякога се използва разговорно в ЛГБТ средите със значение на човек, който определя себе си като хетеросексуален, но който в същото време е привлечен от ЛГБТ личности в социалните си контакти, също както и от ЛГБТ културата и обществото.
;)
Дефиниция за мен ?? Да не намекваш нещо ... :o Трябва ли да те каня на гости, за да доказвам сексуалната си ориентация .. ? :D

Ако си говорим сериозно, докато някой директно и грубо не ми се натрапва в ежедневието и не нарушава никакви закони, свободен е да прави каквото си иска, хич не ми пука.

Като не харесваш гейове - не ставай такава, като не харесваш татуирани - не се татуирай, като не харесваш марихуана - не я пуши ... Ама да даваш наставления на другите как трябва да живеят е, меко казано ............. (самоцензурирах се). ;)

Навремето ни казваха как да се обличаме, подстригваме, каква музика да слушаме ... Та още оттогава много обичам такива дето дават насока в живота на другите.
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Културен шок - що е то и какво ни се случва?

Мнение от apple »

Ако си говорим сериозно, докато някой директно и грубо не ми се натрапва в ежедневието и не нарушава никакви закони, свободен е да прави каквото си иска, хич не ми пука.
Свирките пред кметството минават ли за "грубо натрапване в ежедневието ти" или трябва точно пред твоята къща да ги правят, за да те подразнят /или зарадват, кой знае... ;) /. Останалато ще го подмина...временно!
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Културен шок - що е то и какво ни се случва?

Мнение от Bistra »

roumensp написа:Навремето ни казваха как да се обличаме, подстригваме, каква музика да слушаме ... Та още оттогава много обичам такива дето дават насока в живота на другите.
Аха и аз, заради това им и разказвам за ученическите си любови. :D
Aма на нея и това и пречи - някой да е влюбен. ;( .... :P :lol:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Културен шок - що е то и какво ни се случва?

Мнение от Rall »

Ябълке, ти по това време пред кметството ли беше, пред тебе ли се награбиха? И кое по точно те шокира? В смисъл ако бяха хетеро сексуални няма проблем така ли? Или оралната любов? Ако си беше чисто мандръсанье нема ядове така ли? А какво не ти харесва на татуираните? Стила, цветовете или маястото? Ако не беше ти изобщо немаше и да разбера, че неква си е изрисувала ануса... и не ми дреме ама никак. Ако това са важните неща в живота ти :x положението върви към яко изтрещяване :worried:
Dead Eyes See No Future
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Културен шок - що е то и какво ни се случва?

Мнение от roumensp »

apple написа:
Ако си говорим сериозно, докато някой директно и грубо не ми се натрапва в ежедневието и не нарушава никакви закони, свободен е да прави каквото си иска, хич не ми пука.
Свирките пред кметството минават ли за "грубо натрапване в ежедневието ти" или трябва точно пред твоята къща да ги правят, за да те подразнят /или зарадват, кой знае... ;) /. Останалато ще го подмина...временно!
Не, не минават, защото не кисна пред това кметство по цял ден, за разлика от теб. Преди някакви дебелани плажуваха там, сега свирки .... явно вече ти е станало любимо място, пък после се оплакваш. :lol:
Като мислиш, че си видяла нещо нередно, защо не се обади на ченгетата? Или по-интересно беше да гледаш, вместо да реагираш. :rofl:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Културен шок - що е то и какво ни се случва?

Мнение от pumpy »

Аз ви се чудя защо изобщо и се връзвате на киселяка ? На нея все някой и е крив. Да сте чули до сега нещо ПОЛОЖИТЕЛНО от нея ???
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Културен шок - що е то и какво ни се случва?

Мнение от apple »

Rall написа:Ябълке, ти по това време пред кметството ли беше, пред тебе ли се награбиха? И кое по точно те шокира? В смисъл ако бяха хетеро сексуални няма проблем така ли? Или оралната любов? Ако си беше чисто мандръсанье нема ядове така ли? А какво не ти харесва на татуираните? Стила, цветовете или маястото? Ако не беше ти изобщо немаше и да разбера, че неква си е изрисувала ануса... и не ми дреме ама никак. Ако това са важните неща в живота ти :x положението върви към яко изтрещяване :worried:
Бяха си награбени. Кметството за твое сведение е на стратегическо място и се налага да минавам покрай него. И шибащи се има спокойно хетеросексуални, но не пред кметството а по парковете и автобусните спирки. Сутрин захвърлени кюлоти, слипове и чорапи често се виждат по спирките у наше село... Колкото за жалките ти опити да ме уязвиш ще ти кажа, че не приемам "мандръсаньето", фелациото и останалите форми на онождане на публични места за нормално. Щом съм консервативна за тебе Ралник - така да бъде, аз си се харесвам именно такава. Заповядай да "омандръсаш" булката си пред нашето кметство /ако изобщо имаш такава, де/ аз ще пусна обява да насъберем публика за събитието и може и известен да те направим... ;) Румене, а ти си киснеш цяла вечер на село та няма как да видиш такива работи, то е ясно. Ми поне си трай там...покрай белия камък и си копай лехата с бегонии или квото там си въдиш! :lol:
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Културен шок - що е то и какво ни се случва?

Мнение от apple »

pumpy написа:Аз ви се чудя защо изобщо и се връзвате на киселяка ? На нея все някой и е крив. Да сте чули до сега нещо ПОЛОЖИТЕЛНО от нея ???
Айде оди си в положителните теми, Пъмпкин! Какво търсиш тук като не ти изнася? Бегай в другата Канада, ама в края на месеца да не забравиш да се прибереш в САЩ да поживееш... Хазайката рантути ли те още с риба и благи приказки? Кажи още нещо положително за живота на север - може пък да ми повлияеш благотворно! Но всъщност я обади как е на север, "мандръсат" ли се публично или поради ниските температури се въздъжат от подобни прояви? :lol: Я виж какви хубави положителни думи уча от Ралник...хвала на таквиз "ентелектуалци и ирудити"... Сега очаквам една яростна кулизия... ;)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Културен шок - що е то и какво ни се случва?

Мнение от pumpy »

no comments or bla-bla-bla
избери си сама......
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Културен шок - що е то и какво ни се случва?

Мнение от apple »

pumpy написа:no comments or bla-bla-bla
избери си сама......
Да старите хора си лягат рано, особено на север където се мръква раничко пък и булката е на хиляди километри и няма с кого да се гушнеш... Пъмпкин, да ти пратя ли плюшено меченце? :?: Айде лека ти нощ! :yawn:
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Културен шок - що е то и какво ни се случва?

Мнение от roumensp »

apple написа: Румене, а ти си киснеш цяла вечер на село та няма как да видиш такива работи, то е ясно. Ми поне си трай там...покрай белия камък и си копай лехата с бегонии или квото там си въдиш! :lol:
Ми аз затова съм се заселил на село, за да ми е всичко ОК, а не от любов към бегониите. :lol: Най-злободневните проблеми у Белия Камък са дали може да се пуши и да се разхождат кучета покрай плажа. И дали общината има право да кастри общински дървета, за да не закриват view-то на някой. Свирки немаме, даже и у склада. :rofl:

Който иска да е столичанин, ще брои татуута и свирки пред кметството, това е положението. :rofl:
Заключено