интервю Март 2011

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
vdddd
Мнения: 38
Регистриран на: Чет Фев 11, 2010 2:11 pm

Re: интервю Март 2011

Мнение от vdddd »

Здравейте и от мен!!!! И нашето интирвю мена успешно!!! Мина много леко и наистина не се сещам да ли има нещо, което да допълня и да не е писано! Дамата е много приятна и настроена да пуска - поне моето впечатление е такова. Попита ме за Квабек, последва сверка на паспортите, пита кога сме родени, сверка на актовете за раждане и брак, сверка на дипломите, там доста време загубихме, че имаше и доста за обясняване, последва разглаждане на обяви за работа, обяснихме какво искаме да работиме, попита ни за Монреал. Поиска ми референции от работодателя, попита не къде сме учили френски. Много внимателна, имаше въпроси относно сегашната ми работа. И един съвет към всички на които им предстои интервю КАТО ИЗЛЕЗЕТЕ СЪС СЕРТИФИКАТИТЕ СИ ГИ ПРЕГЛЕДАЙТЕ ОТВЪНКА (ИМА ЧАКАЛНЯ), ЗА ДА НЕ СЕ НАЛАГА ДА СЕ ВРЪЩАТЕ КАТО МЕН! Дамата беше забравила да подпише единия сертификат, та се връщах после. Това не се оказа проблем, само имаше малка разходка. Това е в общи линии нашето интервю. Искам и да обърна внимание на всички вече успешно преминали интервюто - СЕРТИФИКАТИТЕ СЕ ОТПЕЧАТВАТ НА МАСТИЛЕНО-СТРУЕН ПРИНТЕР - т.е. мастилото е водорозтворимо и се размазва дори и ако пипнете листа с леко навлажнена ръка, например от изпотяване. Та в тази връзка някой може ли да каже, да ли се допуска ламинирането на сертификатите!!! Смятам, че това е важно и би ни спестило доста главоболия в бъдеще. Също бих помолил и хората, на които им предстои интервю да попитат мадам Ут, относно ламинирането на сертификатите. Просто този ефект го видях в последствие и нямах шанса да попитам сам!!! Честито на всички успешно преминали и успех на всички, на които им предстои интервю!!!
niko8003
Мнения: 28
Регистриран на: Нед Яну 23, 2011 12:07 pm

Re: интервю Март 2011

Мнение от niko8003 »

angelheart blagodaria mnogo za infoto
Аватар
Mariela Burudjieva
Мнения: 17
Регистриран на: Съб Юли 24, 2010 10:17 am

Re: интервю Март 2011

Мнение от Mariela Burudjieva »

emili_vn цял живот няма да ми стигне да ти благодаря, че ме стегна за служебната бележка. Отидох в офиса ми, бях пълно перде и си я взех. Сега вече наистина дишам спокойно за интервюто, вече всичко е изпипано!!! :*:
Аватар
sudju4e
Мнения: 376
Регистриран на: Чет Юни 10, 2010 3:59 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: интервю Март 2011

Мнение от sudju4e »

Здравейте и от мен! :) И ние си имаме сертификати :party: :party: :party: ... нищо ново не мога да добавя към вече казаното или поне не сега, защото бързам да празнува и интервюто и 8-ми март :)
DSC - 30.04.2010
Entervue - 08.03.2011 - успешно
DRP - Букурещ -23.03.2011
Медицински - 22.08.2011 (направени - 23.08.2011)
Покани - 24.01.2012
Визи - 23.02.2012
Полет - 25.03.2012
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: интервю Март 2011

Мнение от azzura »

sudju4e написа:Здравейте и от мен! :) И ние си имаме сертификати :party: :party: :party: ... нищо ново не мога да добавя към вече казаното или поне не сега, защото бързам да празнува и интервюто и 8-ми март :)
Бравос, много се радвам за вас :) честит празник и честити сертификати :party:
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
BibitaN
Мнения: 233
Регистриран на: Пет Сеп 18, 2009 3:44 am

Re: интервю Март 2011

Мнение от BibitaN »

sudju4e, честитооо! :)
Док. Виена - 6.8.2010
Интервю - 10.3.2011
Док. Букурещ - 5.2011
Баркодове - 6.2011
Мед. форм. - 28.11.2011
Мед. изсл. - 9.12.2011
OK мед. - 29.12.2011
ВИЗИ - 11.10.2012
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: интервю Март 2011

Мнение от pavelyankov »

Браво Суджуче :party: :party: :party: :party: :party:
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
celicata
Мнения: 153
Регистриран на: Сря Фев 03, 2010 6:58 am
Местоположение: Gatineau / Ottawa

Re: интервю Март 2011

Мнение от celicata »

Ние също вземахме сертификати :)
Всичко се свежда до високо ниво на френски и изрядни документи !
Успех на останалите !
valentina76
Мнения: 56
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 3:19 am

Re: интервю Март 2011

Мнение от valentina76 »

Браво селиката бях сигурна че ще успеете.Много се радвам за вас
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: интервю Март 2011

Мнение от emili_vn »

Честито за днешните сертификати!

Joya, успех утре :)
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
MVM
Мнения: 63
Регистриран на: Пон Ное 30, 2009 3:19 am

Re: интервю Март 2011

Мнение от MVM »

vdddd написа: Та в тази връзка някой може ли да каже, да ли се допуска ламинирането на сертификатите!!! Смятам, че това е важно и би ни спестило доста главоболия в бъдеще.
Дали е допустимо - не знам, едва ли е забранено, но те съветвам да не го правиш - аз отидох с един ламиниран сертификат и ми направи забележка. Каза, че хората обичат да пипат хартията и ако не могат - не го приемат сериозно :)
desitta7
Мнения: 73
Регистриран на: Пет Окт 08, 2010 7:18 am

Re: интервю Март 2011

Мнение от desitta7 »

sudju4e написа:Здравейте и от мен! :) И ние си имаме сертификати :party: :party: :party: ... нищо ново не мога да добавя към вече казаното или поне не сега, защото бързам да празнува и интервюто и 8-ми март :)
Честито и от нас! Успех за напред и да се видим на Канадска земя ;)
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: интервю Март 2011

Мнение от Ninushevi »

MVM написа:
vdddd написа: Та в тази връзка някой може ли да каже, да ли се допуска ламинирането на сертификатите!!! Смятам, че това е важно и би ни спестило доста главоболия в бъдеще.
Дали е допустимо - не знам, едва ли е забранено, но те съветвам да не го правиш - аз отидох с един ламиниран сертификат и ми направи забележка. Каза, че хората обичат да пипат хартията и ако не могат - не го приемат сериозно :)
Хм, много ме замислихте...Ние си ламинирахме нашите сертификати. Аз така правя с всички важни документи с цел по-доброто им запазване. Дано да нямаме проблеми за вбъдеще!

Браво на всички, взели заветните сертификати и успех по-нататък на тях и на следващите с интервю!!!
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: интервю Март 2011

Мнение от Joya »

Ние Успяхме, току що се прибирам, пиша на бързо, че после няма да мога.
Мадам е много любезна, ама в началото тръгна на зле, заяде се защо служебните ни бележки не са преведени и защо не съм направила копия на трудовата книжка, на новите странице. Аз взех да заеквам и да и се обяснявам, тя попита, а ако нямаше преводач, вие ли ще плащате на преводачката сега. Аз казах, ако трябва ще и платя. Цъка, въртя глава, после ме подхвана за майчинството, колко месеца съм била в майчинство, казах и че при нас се водим на работа, ама тя каза че квебек го интересува, колко месеца не съм работила, за първото казах 9, за второто 4 месеца, макар че см си работила от вкъщи, но това не я впечатли. Дотук супер зле, моя си беше вината, че не преведох документите, и вече виждах как сертификата се отдалечава. След това каза, дотук с документите, сега за подготовката. И аз се развихрих, и вече не ми пукаше, стоварих и всичките папки, за образование, за приравняване, за работа, описание на длъжностите, обяви за работа, абе всичко, + един гид за работа, от който много се впечатли и каза че не го е виждала. Аз и казах че е от официалния им сайт. Набързо и казах за приятелите ни в монреал, за бившата ми фирма която има офис там. Тя супер се впечатли. Каза че кандидатурата ни е супер, че квебек има нужда от нас, от специалисти като нас, ааааа намали ми гадината нивото на английския, ама с право, защото даже не можах да кажа две, всичко ми беше на френски. Накрая смята смята, и каза че събираме 70 точки, вдигна ми нивото от Б1 на Б2 и каза че много плямпам, каза че я е впечатлило че като сбъркам думата или времето, се връщам и се поправям. Каза че си личи нишото на институт-а, за разлика от при мъжът ми който ходи на частни уроци. Вече се ухили и започнахме да си говорим общи неща, като например че мъжът ми трябва да учи, той успя да каже датите на децата, и какво ще работи, и че обожава жена си :))) А мадам му каза, ами трябва да я обожавате, вижте колко е подготвена. И аз вече се размазах от кеф.
Всички ще пусне, няма страшно, само си преведете служебните бележки за да не треперите като нас.
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Nescafe
Мнения: 93
Регистриран на: Пет Фев 26, 2010 4:14 am

Re: интервю Март 2011

Мнение от Nescafe »

Много се радвам за всички на тази сесия!Тази жена е невероятна!Колко много нерви имаше преди това и чакане,нали?Сега всичко се подрежда.Браво!
Joya Би ли ми казала само защо се заяде за майчинството?Какво не беше наред?Не си ли работила след това,че нещо не схванах,а и аз съм така.Дори 2 години по майчинство и после пак работа.Това е най-естетственото нещо за жените,които са майки.Не можах да разбера само къде е бил проблемът?
Публикувай отговор