интервю Март 2011

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
thriller
Изгонен от форума
Мнения: 129
Регистриран на: Нед Фев 28, 2010 4:42 pm

Re: интервю Март 2011

Мнение от thriller »

MermaidBG

Благодарско :handshake: за инфото беше важно да знаем това след фитилите за задължителното кацане в Квебек.Желая ви много здраве,бърза адаптация,скорошно намиране на работа и бъдещи успехи :y:
MVM
Мнения: 63
Регистриран на: Пон Ное 30, 2009 3:19 am

Re: интервю Март 2011

Мнение от MVM »

Честито на всички ;)
Ние минахме, Мадам Ут наистина е много положително настроена и много ни помогна насред цялото притеснение. Въпреки сричането от време на време изчаква. Не разбрах един въпрос и се обърнах към преводачката, а мадам в този момент ме помоли да погледна обратно към нея и да чуя отново въпроса. Има едно нещо, което много я дразни и това са документите на английски. Дори част от обявите за работа и жилища бях разпечатал на английски, което я накара да почервенее, да се скара и да обясни, че с тоя английски няма да се оправим. После хвърли към мен въпросните оферти.
Въпросите бяха-защо решихме там, защо сме учили френски, колко са районите на Кебек, кои градове знаем, кои квартали на Монтреал, как сме учили езика, как се казва реката, която минава през Монтреал; по темата с работата-кои са фирмите в сферата ми там, какво точно правя, променяли ли сме работата си; един въпрос на английски - от къде го знам толкова добре, при положение че нямам диплома (бях си дал скромно максимума), отговорих в едно изречение, потвърди ми нивото и не попита нищо повече на английски. Питаше за перспективите за работа на двама ни, за пазара на труда. Интервюто протече около 50 минути.
Пожелавам успех на всички! Иска се да бъдете спокойни, усмихнати, документите да са само на френски, а след това да сте много доволни, както нас :)
Аватар
GRus
Мнения: 274
Регистриран на: Чет Яну 06, 2011 5:56 am
Местоположение: Montréal

Re: интервю Март 2011

Мнение от GRus »

Здравейте,
Бързам и аз да се отчета - минах интервюто тази сутрин. Дали ще получа сертифиат ще зависи от един документ, който трябва да занеса допълнително - но той е релевантен към моя конкретен случай, така че няма драма. Иначе се чувствам страхотно след срещата с тази приятна и много позитивно настроена дама - Мадам Ут. Всички положителни неща за нея, казани преди мен са вярни. Бих добавила само, че има изключително професионално отношение към работата си и просто трябва да сте желязни по отношение на документите и по въпросите какво смятате да правите като отидете там.
Лично аз се изненадах, че успях да защитя декларираните познания по френски и английски, за които неразумно бях писала максималните възможни нива.
Относно въпросите - нищо, което вече да не е споделяно тук.
Но тя много ми се зарадва, че съм избрала да се установя не в Монреал, нито в столицата Квебек, а в Троа Ривиер - много ме окуражи за този избор.
В заключение мога да кажа, че колегите преди мен са прави с препоръките си - просто бъдете спокойни и уверени. И се усмихвайте!

Успех на всички !!!
If everything seems under control you're just not going fast enough
BibitaN
Мнения: 233
Регистриран на: Пет Сеп 18, 2009 3:44 am

Re: интервю Март 2011

Мнение от BibitaN »

Поздравления за успешното интервю, MVM и GRus!!! :)
Док. Виена - 6.8.2010
Интервю - 10.3.2011
Док. Букурещ - 5.2011
Баркодове - 6.2011
Мед. форм. - 28.11.2011
Мед. изсл. - 9.12.2011
OK мед. - 29.12.2011
ВИЗИ - 11.10.2012
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: интервю Март 2011

Мнение от azzura »

Честито, хора! :party: Успех по-нататък!
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: интервю Март 2011

Мнение от Marto »

GRus написа: Но тя много ми се зарадва, че съм избрала да се установя не в Монреал, нито в столицата Квебек, а в Троа Ривиер - много ме окуражи за този избор.
Една колежка (канадка франкофонка, но не кебекоаз ами акадиенка) наскоро се премести в Троа Ривиер и е много доволна. Само дето там май не се говори много английски...
kaka_dora_Luk4o
Мнения: 343
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 6:02 am
Местоположение: Plovdiv-Montreal

Re: интервю Март 2011

Мнение от kaka_dora_Luk4o »

В Trois-Rivieres наистина е много хубаво, въпроса е какво може да се работи там, още повече от нов имигрант или ще се налага да се пътува всеки ден до Монреал, което си е доста път и с трафика...И колата е ЗАДЪЛЖИТЕЛНА
Иначе стария затвор там е много интересно приключение...
Изображение
vilka5
Мнения: 47
Регистриран на: Сря Мар 10, 2010 4:40 pm
Местоположение: Burlington,ON

Re: интервю Март 2011

Мнение от vilka5 »

Поздравления на всички получили сертификати!Успех и занапред!Видях въпрос дали има проблем ако не кацнеш в Квебек.При нас всичко беше наред,кацнахме в Торонто.Единствен въпрос-защо не кацнахте в Квебек,отговорихме-защото тук имаме приятели и разчитаме на тях!Офицера на летището беше много любезен и през цялото време се забавляваше с децата ни!Усрех на всички! :y:
16.03.2010г. - Виена
10.04.2010г. - акюзе
10.05.2010г. - покана
28.05.2010г. - интервю
08.06.2010г. - Букурещ
23.06.2010г. - баркодове и мед.(ок 05.08)
13.10.2010г. - покана за визи
09.11.2010г. - ВИЗИ
7м. и 23дни. - общо
20.01.2011г. - Toronto
wild_cat
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Яну 06, 2011 7:32 am

Re: интервю Март 2011

Мнение от wild_cat »

Привет и от нас ! Да се похвалим и ние ,че успяхме ! :party: Имам страхотни впечатления от мадам ! Всичко беше нормално .Въпросите бяха по документите , разбира се и въпросите за адаптация ,професии , региони . Като цяло повечето от въпросите са написани от миналите преди нас . Разговора беше и с двамата . Това е в общи линии . Не се сещам за нещо по странно . Но си мисля , че все пак , всеки случай си е индивидуален . Имам впредвид , че въпросите по документите ви , само вие можете да ги предполагате . Ние желаем успех , на всички , които им предстои интервю !
Аватар
Mariela Burudjieva
Мнения: 17
Регистриран на: Съб Юли 24, 2010 10:17 am

Re: интервю Март 2011

Мнение от Mariela Burudjieva »

Здравейте и от мен :)

Честитя сертификатите на вече получилите ги и им завиждам благородно. При мен интервюто наближава и съм леко притеснена. Имам нужда от съвет и ще бъда много благодарна, ако някои помогне. Ситуацията е следната: в поканата за интервю са ми написали допълнително с химикалка да нося "mise a jour de l'emploi depuis...", където визират настоящата ми работа. Месеци наред се чудих какво имат предвид понеже това не е име на някакъв документ и мисля да се конкретизирам по въпроса на интервюто като представя трудова книжка, трудов договор, принт скрийн от сайта на компанията, където ме има и мен и визитна картичка. Вчера обаче, четейки форума ми хрумна, че вероятно имат предвид служебна бележка. Аз такава нямам, в момента съм в отпуска, за да уча за интервюто и ако се изтърся в офиса изневиделица с молба за служебна бележка ще прикова всички погледи и не само. Фирмата ми е много клюкарска и знам, че ще си навлека сериозни проблеми, ако поискам бележка. Ще ме питат закъде ми е и кашата ще почне. Ако излъжа, може да напишат измислената от мен институция в бележката и всичко ще се обезсмисли. В местоработата ми просто за всичко се искат обяснения и много ме е страх, че ще си вкарам автогол, ако поискам такъв документ. Може да си изгубя работата, в момента в офиса е много изнервено и някои хора вече бяха изгонени. Та се чудя дали не мога да мина без такава бележка, като представя на интервюто посочените по-горе документи. Нали от трудовата книжка все пак става пределно ясно, че не съм си напуснала работата, за какво ми е бележка? А тя и евентуална трудова характеристика се обезсмислят допълнително и от факта, че това, което всъщност работя не отговаря на официалната ми позиция. Какво да правя, дайте спешен съвет, моля. Доколкото знам не искат от всички кандидати такива бележки на интервюто, нали? Ако обясня ситуацията мисля, че биха ме разбрали. Ще им кажа, че ваденето на служебна бележка би ми навлякло сериозни проблеми, но ако смятат, че не мога да мина без такава ще кажа, че ще извадя... :worried:
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: интервю Март 2011

Мнение от emili_vn »

Mariela Burudjieva, искат ти слъжебна бележка, че към този момент си на работа. Искат я на всички. По-добре иди си я извади, за да нямаш неприятности на интервюто. Можеш да кажеш, че ти трябва за детски, заем и квото още се сетиш. Няма особено значение, че пише че е за пред друга институция. Тях ги интересува текста, че си на работа към дата Х. Да не мислиш, че всички са писали "Да послужи пред Имиграционни власти - Квебек". Над 90% са писали друга институция - така че това не е проблем. Проблем може да възникне, ако не я носиш. Не знам кога си на интервю, но служебната бележка трябва да е преведена, защото си я прилагат към досието ти.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
Mariela Burudjieva
Мнения: 17
Регистриран на: Съб Юли 24, 2010 10:17 am

Re: интервю Март 2011

Мнение от Mariela Burudjieva »

emili_vn много благадаря за реакцията. Успя да ме стреснеш (в положителен смисъл) и сега ще търча в офиса за бележка...От това да имам проблеми с работодателя и да имам забавяне на канадската кандидатура предпочитам първото :( После експресен превод и край. Би трябвало това да ме поуспокои. Мерси.
AVB
Мнения: 131
Регистриран на: Пон Мар 22, 2010 3:56 am

Re: интервю Март 2011

Мнение от AVB »

Можеш също така да носиш и фишове за заплата, това също е доказателство, че все още работиш там.
niko8003
Мнения: 28
Регистриран на: Нед Яну 23, 2011 12:07 pm

Re: интервю Март 2011

Мнение от niko8003 »

mnogo ni pritesnihte nie sme na deseti i ve4e sme v Sofia v prilogenieto kam pokanata ni kadeto sa izbroeni neohodimite dokumenti nikade ne pi6e za slugebna belegka a samo za originali na trudovi knigki daite savet.za6to sa vi iziskali slugebni belegki
Аватар
angelheart
Мнения: 247
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:02 am
Местоположение: Montréal, Québec

Re: интервю Март 2011

Мнение от angelheart »

niko8003 написа:mnogo ni pritesnihte nie sme na deseti i ve4e sme v Sofia v prilogenieto kam pokanata ni kadeto sa izbroeni neohodimite dokumenti nikade ne pi6e za slugebna belegka a samo za originali na trudovi knigki daite savet.za6to sa vi iziskali slugebni belegki
Нико, ако изрично не са посочили служебна бележка, няма защо да се притеснявате, че нямате такава.
Най-големите разочарования в живота са победите. От тях няма полза.
Публикувай отговор