Средната заплата достигна 1205 лева

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Pyrelight »

joro написа: Бегай с тая фалшива информация, и Стрина пишеше как чиновниците взимали по 3000 долара чисто. Затова ставали шофьори на големи камиони, да се клатят и въртят геврека по 24часа и да взимат повече. Че Канада е по-богата от България- по-богата е, ама чак пък толкова.
Ъ? Кога съм казала такова нещо? :facepalm: :lol:
На Щерю му предлагаха като чиновник 80К годишна стартова заплата...преди 10 години и той отказа, защото в частния сектор се плаща повече.
Аз ти казах, колко взимам чисто на 2 седмици. Сложи ме мен за общ най-неблагоприятен случай - средна заплата, защото на нас в Кебек са ни най-високи данъците.
И на тази база прави сравнение, колко процента от българската средна класа взимат около 5К CAD бруто/ месец?
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
joro
Мнения: 6478
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от joro »

Ivan1007 написа:Йорко,
Не е за учудване, че навремето не са те пуснали в Канада - ти не може да прочетеш и осмислиш елементарен текст.
Заплата и доход на семейството са две различни неща Йорко.
Помисли малко, преспи, утре пробвай пак - може и да успееш да разбереш, макар че се съмнявам.
Разбирам много повече от теб, защото ти си изкуфял хейтър. Какво като са те пуснали в Канада. Тя от такива като теб "процъвтява", че ще дишате накрая прахоляка и на най-бедната държава в ЕС.
Знам какво е заплата и доход на семейство, самият аз го обяснявах преди на такива като теб. Ти вземи се огледай и виж реалността. Всеки глупак може да плюе, като не може нищо друго да прави.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
joro
Мнения: 6478
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от joro »

Pyrelight написа: Ъ? Кога съм казала такова нещо? :facepalm: :lol:
На Щерю му предлагаха като чиновник 80К годишна стартова заплата...преди 10 години и той отказа, защото в частния сектор се плаща повече.
Аз ти казах, колко взимам чисто на 2 седмици. Сложи ме мен за общ най-неблагоприятен случай - средна заплата, защото на нас в Кебек са ни най-високи данъците.
И на тази база прави сравнение, колко процента от българската средна класа взимат около 5К CAD бруто/ месец?
"Йорко, точно си погледнах ведомостта. Точно 1750/ на 2 седмици - нето.
Нали помниш, че ти казах, че взимам средна заплата."
Явно работиш само две седмици в месеца, затова и ведомостта ти е такава.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Pyrelight »

joro написа:
Pyrelight написа: Ъ? Кога съм казала такова нещо? :facepalm: :lol:
На Щерю му предлагаха като чиновник 80К годишна стартова заплата...преди 10 години и той отказа, защото в частния сектор се плаща повече.
Аз ти казах, колко взимам чисто на 2 седмици. Сложи ме мен за общ най-неблагоприятен случай - средна заплата, защото на нас в Кебек са ни най-високи данъците.
И на тази база прави сравнение, колко процента от българската средна класа взимат около 5К CAD бруто/ месец?
"Йорко, точно си погледнах ведомостта. Точно 1750/ на 2 седмици - нето.
Нали помниш, че ти казах, че взимам средна заплата."
Явно работиш само две седмици в месеца, затова и ведомостта ти е такава.
Не. Плащат ни всеки 2 седмици. Затова и ведомостите се изготвят на 2 седмици.
Месецът има нормално 4 седмици. Следователно трябва да го умножиш по 2, както и ти правилно включи първия път.
Не ми е ясно, защо сега се правиш на тра-ла-ла? |(
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Ivan1007 »

joro написа:
Ivan1007 написа:Йорко,
Не е за учудване, че навремето не са те пуснали в Канада - ти не може да прочетеш и осмислиш елементарен текст.
Заплата и доход на семейството са две различни неща Йорко.
Помисли малко, преспи, утре пробвай пак - може и да успееш да разбереш, макар че се съмнявам.
Разбирам много повече от теб, защото ти си изкуфял хейтър. Какво като са те пуснали в Канада. Тя от такива като теб "процъвтява", че ще дишате накрая прахоляка и на най-бедната държава в ЕС.
Знам какво е заплата и доход на семейство, самият аз го обяснявах преди на такива като теб. Ти вземи се огледай и виж реалността. Всеки глупак може да плюе, като не може нищо друго да прави.
Аз не плюя Йорко, просто ти обяснявам колко сте зле в България и колко гола вода си ти, щото явно не можеш да го проумееш.

Елементарна сметка Йорко.
Ако едно 4 членно семейство в България живее на прага на бедността това са 1400 лева след данъци и осигуровки, т.е. 16800 лева на година или CAD13000 на година

Такава мизерия няма в Канада Йорко, а 1400 лева след данъци си е среден семеен доход за двама работещи извън София.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
joro
Мнения: 6478
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от joro »

Pyrelight написа:
joro написа:
Pyrelight написа: Ъ? Кога съм казала такова нещо? :facepalm: :lol:
На Щерю му предлагаха като чиновник 80К годишна стартова заплата...преди 10 години и той отказа, защото в частния сектор се плаща повече.
Аз ти казах, колко взимам чисто на 2 седмици. Сложи ме мен за общ най-неблагоприятен случай - средна заплата, защото на нас в Кебек са ни най-високи данъците.
И на тази база прави сравнение, колко процента от българската средна класа взимат около 5К CAD бруто/ месец?
"Йорко, точно си погледнах ведомостта. Точно 1750/ на 2 седмици - нето.
Нали помниш, че ти казах, че взимам средна заплата."
Явно работиш само две седмици в месеца, затова и ведомостта ти е такава.
Не. Плащат ни всеки 2 седмици. Затова и ведомостите се изготвят на 2 седмици.
Месецът има нормално 4 седмици. Следователно трябва да го умножиш по 2, както и ти правилно включи първия път.
Не ми е ясно, защо сега се правиш на тра-ла-ла? |(
Сравнявайте ябълки с ябълки и круши с круши. Да сравняваме най- успелите българи в чужбина с най-бедните в България не е коректно. Все едно да сравнявате някой програмист от София с канадец на социал.
В богатата Канада заплатите в момента са около 4 пъти по-високи по номинал и около 2 пъти в РРР. Това е положението в момента. Тенденцията е тази разлика да намалява все повече, докато заплатите в България станат приблизително равни с канадските.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Pyrelight »

Жорко, не сравняваме успели българи в чужбина с бедни такива в България.
Опитваме се да сравним средна заплата в Канада с такава в България. Както и да си сверим часовниците, какъв е процентът на взимащите я в Канада и този - в България. |(
П.П. Между другото, вас трябва да ви касае и какъв процент от вашите заплати отива за данъци? Защото от това зависят цели държавни сектори като здравеопазване и образование.
Язък, ако ви се изравнят заплатите с нашите (дай боже!) и няма кой да ви лекува като остареете! |(
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Ivan1007 »

Хахаха.
Аве нали всичките българи в Канада според теб били на социал, разнасяли пица и миели чинии.
Сега изведнъж средна заплата горе-долу за Квебек била от най-успелите 8)
ИТ от София, човека писа наскоро тук, че е с под 1000 на месец, мани ги изхвърлянията на Танграта и Небостъргача.
ИТ с 3000 лева заплата, прави, колкото някой на минимална в Албърта.
Тенденцията на намаляване на разликата в заплатите няма да продължава до безкрай, щото по рая логика заплатите в цял свят ще се изравнят, ама то не става Йорко.
Тенденцията е България да си остане в пъти по-бедна от развитите страни като Канада, щото българите си избират да ги управляват комунисти-мафиоти като Боко Тиквата
Последно промяна от Ivan1007 на Съб Май 04, 2019 6:12 pm, променено общо 1 път.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от pumpy »

joro написа: В богатата Канада заплатите в момента са около 4 пъти по-високи по номинал и около 2 пъти в РРР. Това е положението в момента. Тенденцията е тази разлика да намалява все повече, докато заплатите в България станат приблизително равни с канадските.
Мда, важното е да си вярваме на глупостите. Само дето в този случй, една лъжа повторена и милион пъти НЯМА да стане истина, защото цуфрите не лъжат.....
joro
Мнения: 6478
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от joro »

Ivan1007 написа: Аз не плюя Йорко, просто ти обяснявам колко сте зле в България и колко гола вода си ти, щото явно не можеш да го проумееш.

Елементарна сметка Йорко.
Ако едно 4 членно семейство в България живее на прага на бедността това са 1400 лева след данъци и осигуровки, т.е. 16800 лева на година или CAD13000 на година

Такава мизерия няма в Канада Йорко, а 1400 лева след данъци си е среден семеен доход за двама работещи извън София.
И в София, и извън София хората изкарат все повече пари. Вие в чужбина изобщо не сте в час, а и не искате да разберете нищо за живота в България. 1400 лева за двама работещи- по 700 лева заплати- егати работещите. Ако човек не може да изкара повече от 1000 лева чисто, значи за нищо не става. Това е за провинцията, за София 1500 лева на месец са смешни пари.
В Канада също има мизерия, 400 долара на месец социал са 520 лева при курс 1.3 лева за долар. Това е по-голяма мизерия и от това да си на минимална заплата в България. При това и цените в Канада са два пъти по-високи.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
joro
Мнения: 6478
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от joro »

Ivan1007 написа:Хахаха.
Аве нали всичките българи в Канада според теб били на социал, разнасяли пица и миели чинии.
Сега изведнъж средна заплата горе-долу за Квебек била от най-успелите 8)
ИТ от София, човека писа наскоро тук, че е с под 1000 на месец, мани ги изхвърлянията на Танграта и Небостъргача.
ИТ с 3000 лева заплата, прави, колкото някой на минимална в Албърта.
Тенденцията на намаляване на разликата в заплатите няма да продължава до безкрай, щото по рая логика заплатите в цял свят ще се изравнят, ама то не става Йорко.
Тенденцията е България да си остане в пъти по-бедна от развитите страни като Канада, щото българите си избират да ги управляват комунисти-мафиоти като Боко Тиквата
IT с под 1000 лева- на тоя работата му е да бърше праха мониторите в офиса?
В България заплатите се увеличават много по-бързо, отколкото в другите държави от ЕС. Щото там избират още по-големи комунисти- виж Орбан в Унгария и Бабиш в Чехия.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
joro
Мнения: 6478
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от joro »

Pyrelight написа:Жорко, не сравняваме успели българи в чужбина с бедни такива в България.
Опитваме се да сравним средна заплата в Канада с такава в България. Както и да си сверим часовниците, какъв е процентът на взимащите я в Канада и този - в България. |(
П.П. Между другото, вас трябва да ви касае и какъв процент от вашите заплати отива за данъци? Защото от това зависят цели държавни сектори като здравеопазване и образование.
Язък, ако ви се изравнят заплатите с нашите (дай боже!) и няма кой да ви лекува като остареете! |(
Българи, върнали се от Канада казват, че здравеопазването там е на много по- ниско ниво от българското. Така казват де, аз откъде да знам.
Данъците ни са малки, но пък бюджетния излишък е голям.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Ivan1007 »

joro написа:
Ivan1007 написа: Аз не плюя Йорко, просто ти обяснявам колко сте зле в България и колко гола вода си ти, щото явно не можеш да го проумееш.

Елементарна сметка Йорко.
Ако едно 4 членно семейство в България живее на прага на бедността това са 1400 лева след данъци и осигуровки, т.е. 16800 лева на година или CAD13000 на година

Такава мизерия няма в Канада Йорко, а 1400 лева след данъци си е среден семеен доход за двама работещи извън София.
И в София, и извън София хората изкарат все повече пари. Вие в чужбина изобщо не сте в час, а и не искате да разберете нищо за живота в България. 1400 лева за двама работещи- по 700 лева заплати- егати работещите. Ако човек не може да изкара повече от 1000 лева чисто, значи за нищо не става. Това е за провинцията, за София 1500 лева на месец са смешни пари.
В Канада също има мизерия, 400 долара на месец социал са 520 лева при курс 1.3 лева за долар. Това е по-голяма мизерия и от това да си на минимална заплата в България. При това и цените в Канада са два пъти по-високи.
Йорко,
700 лева чисто, това са 900 лева преди данъци. Това е учителска заплата, на медицински сестри, на лекари дори. Сервитьори, готвачи, камериерки, в Банско и по морето, по шивашките цехове само могат да си мечтаят за такава заплата.
В Канада ти го посочих - има 9.5% бедни, които са 3-5 пъти по-добре от 22% бедни в България.
Нали щяхме да сравняваме ябълки с ябълки?
Колко е социала в България?
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10122
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Pavel M »

абе жорка то ако беше така както ги разправяш канадците не са прости хора хора и половината канада отдавна щеше да се е преместила към българия
плюс това те са си малко чергари,а не като българите домушари привързани към родното и много много не им пука едно местене следвайки парата.на всичко отгоре ще живеят на един много по добър климат от канадския,ще консумират много по качествена храна и ще получават много по евтини услуги а ма ей на ходя по улиците и канадци не виждам да ми се мяркат насам натам.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
joro
Мнения: 6478
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от joro »

Ivan1007 написа:
joro написа:
Ivan1007 написа: Аз не плюя Йорко, просто ти обяснявам колко сте зле в България и колко гола вода си ти, щото явно не можеш да го проумееш.

Елементарна сметка Йорко.
Ако едно 4 членно семейство в България живее на прага на бедността това са 1400 лева след данъци и осигуровки, т.е. 16800 лева на година или CAD13000 на година

Такава мизерия няма в Канада Йорко, а 1400 лева след данъци си е среден семеен доход за двама работещи извън София.
И в София, и извън София хората изкарат все повече пари. Вие в чужбина изобщо не сте в час, а и не искате да разберете нищо за живота в България. 1400 лева за двама работещи- по 700 лева заплати- егати работещите. Ако човек не може да изкара повече от 1000 лева чисто, значи за нищо не става. Това е за провинцията, за София 1500 лева на месец са смешни пари.
В Канада също има мизерия, 400 долара на месец социал са 520 лева при курс 1.3 лева за долар. Това е по-голяма мизерия и от това да си на минимална заплата в България. При това и цените в Канада са два пъти по-високи.
Йорко,
700 лева чисто, това са 900 лева преди данъци. Това е учителска заплата, на медицински сестри, на лекари дори. Сервитьори, готвачи, камериерки, в Банско и по морето, по шивашките цехове само могат да си мечтаят за такава заплата.
В Канада ти го посочих - има 9.5% бедни, които са 3-5 пъти по-добре от 22% бедни в България.
Нали щяхме да сравняваме ябълки с ябълки?
Колко е социала в България?
Учителите започват с 930 лева първоначална заплата с добавки за стаж, квалификации, премии стигат до 1200 бруто или към 1100 лева чисто. Медицинските сестри също вече взимат от 950 лева нагоре. За лекарите да не говорим- взимат по няколко хилядарки на месец.
На сервитьорките и барманите по морето и зимните курорти като Банско над 1000 лева са им бакшишите. 700 лева взимат циганките, дето метат улиците.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Публикувай отговор