SOCIA PRI APRTAMENT V BULGARIA

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Ombudsman написа:Със съжаление констатирам, че този, който го може го може, а другият ходи да учи. :?
Омби, това ми хареса и истината е точно такава... и аз познавам много хора с заеми и прочие, учили по няколко години и накрая нищо, сиреч прехвърлят се към следващото учене, нямащо нищо общо с предишното... Колкото до социала, на мен не ми пука, данаците ми ги взимат така или иначе и дали ще отидат за изплащането на олимпийският стадион, мирабел или за социал, ми е все тая.
ИвХайду, за социала и работата на черно, това е едно много добро решение и не виждам нищо лошо, хората да се възползват от него щом могат и така им харесва. По-добре на социал + пици за по няколко часа през ден, отколкото в завода по 10 часа!
Мда, не е луд този дето яде баницата...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Ombudsman написа:И аз съм съгласна със survivor за арогантността. Въпросът не е в социалната помощ, а в мисленето ... Подобно на това, че можеш и да не върнеш дълга си (примерно за учене), ... защото просто такава е системата. (Отварям скоба, за да попитам какво става като не върнеш дълга си ? Обявяваш личен фалит. Какво следва от това ? Социал :wink: )

Виждам доста имигранти, които в действително се смятат за големи тарикати и умници и считат местните за големи наивници и глупци /както и системата им/, които могат да "прецакат" както те си знаят. Моля да не го приема никой лично, това е общо наблюдение. Да, ама не ! Както навсякъде тук си има и такива - и онакива.

Та, по въпроса, IvHaydu, след като си решил да ползваш системата, в която и аз съм въвлечена не случайно, знаеш ли наистина какви са лихвите по заема за учене и другите условия около него ? Почти убедена съм, че ще ти бъде полезно. Още повече, че другарят Шаре попромени някой работи последните месеци и положението върви от зле на по-зле.

А, и тези дето учат - ще сполучат ! :D Много натрапващо се мнение, че някои се скъсвали да учат езици и да вземат дипломи, а другите - мързеливци, бачкали, защото не можели да се жертват в името на науката. :wink: :D Със съжаление констатирам, че този, който го може го може, а другият ходи да учи. :?
Всеки знае, че има доста имигранти-тарикати, които пробват и правят всякакви номера. Проблема си е техен, всеки си има глава на раменете и отговаря за действията си.
За заема за учене - може да не е най-прекрасен, но аз поне пред мен нямам други възможности. Не съм дошъл с торба с пари, за което много се извинявам на някои.
Оня Шаре попромени някои работи, имаше и стачки, така че недоволните са много, но...засега положението е такова.
А за файдата от ученето и за това, че който си може - може, а другите ходят да учат - ето на това аз му казвам арогантност!
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Гост

Мнение от Гост »

IvHaydu написа:А за файдата от ученето и за това, че който си може - може, а другите ходят да учат - ето на това аз му казвам арогантност!
Хайду, не го приемай толкова лично. Не виждаш ли, че се самоиронизирам :lol: :)
Айшето&Асан

Мнение от Айшето&Асан »

Покойния Хайтов в мъжки времена беше казал " Едно е да искаш, второ е да можеш, а пък трето е да го направиш"
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Lub0 написа:
Ombudsman написа:Със съжаление констатирам, че този, който го може го може, а другият ходи да учи. :?
Омби, това ми хареса и истината е точно такава... и аз познавам много хора с заеми и прочие, учили по няколко години и накрая нищо, сиреч прехвърлят се към следващото учене, нямащо нищо общо с предишното... Колкото до социала, на мен не ми пука, данаците ми ги взимат така или иначе и дали ще отидат за изплащането на олимпийският стадион, мирабел или за социал, ми е все тая.
ИвХайду, за социала и работата на черно, това е едно много добро решение и не виждам нищо лошо, хората да се възползват от него щом могат и така им харесва. По-добре на социал + пици за по няколко часа през ден, отколкото в завода по 10 часа!
Мда, не е луд този дето яде баницата...
Всеки сам си преценява.
Според мен, социала не трябва да е самоцел, а средство, нещо като патерица, която ползваш, докато можеш да ходиш сам. Не трябва да се влачиш с нея цял живот!
Много си прав за лудия и баницата, и за данъците... Понеже други някои са свръхчувствителни на тая тема и искат благодарности от хора на помощи, от полицаи (тогава тук трябва да включим и медицинските работници, и пожарникарите, и учителите - то тогава да благодарим на всеки за всичко, не е лоша идеята)...
А за ученето - явно всеки си говори от неговата гледна точка, без да се опита да види нещата и от друг ъгъл.
Естествено, че ако си имаш хубава работа, няма смисъл да изкарваш местна диплома. Вярно!
Естествено, че с местна диплома можеш да си намериш по-добра работа. Би било странно, ако местната диплома е фактор, вредящ при търсенето на работа, нали?
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Ombudsman написа:
IvHaydu написа:А за файдата от ученето и за това, че който си може - може, а другите ходят да учат - ето на това аз му казвам арогантност!
Хайду, не го приемай толкова лично. Не виждаш ли, че се самоиронизирам :lol: :)
От толкова хора, дето искат да им благодари човек за това, че държавата им взима данъци, вече съвсем се обърках!
Ето, че някои го възприемат сериозно!
Според мен, трябва да се учи - така ще си опресниш знанията, ще влезнеш в час с местните стандарти и изисквания, ще бъдеш по-подготвен.
Е, вярно е, че се губи време, но...
:beer: :beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

IvHaydu, за местните дипломи, много, много, субективно, от хората които позавам учили тук, едно минимум 75% не са си намерили работа след завършването, а и тези дето са намерили са на заплати като за новозавършили, сиреч се конкурират за първото стъпало с хора на по 21 години... Но винаги има и изключения (които само подчертават правилото) Успех.
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

А иначе Мечката е много прав, всички тия на държавна работа и специално тъпите ченгета, трябва да благодарят през цялото време!
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
sara
Рошава гарга
Мнения: 888
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 2:49 pm
Местоположение: на клон монреалски

Мнение от sara »

аз имам усещането, че доста хората като не си намерят работа за месец-два (ако и са търсели) тръгват да учат... на някои верно им се налага (учители, инжинери някои и тн), но има много дето се надяват местната диплома единствена да им намери работа и да е единствения ключ дето отваря вратите и всички други ключове били дефектни...

хайде със здраве
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

Ombudsman написа:И аз съм съгласна със survivor за арогантността. Въпросът не е в социалната помощ, а в мисленето ... Подобно на това, че можеш и да не върнеш дълга си (примерно за учене), ... защото просто такава е системата. (Отварям скоба, за да попитам какво става като не върнеш дълга си ? Обявяваш личен фалит. Какво следва от това ? Социал :wink: )
Студенския заем НЕ МОЖЕ да се включи към фалита!!! Това са го променили преди 5-6 години, защото не само БГрите сме тарикати :wink:
Ombudsman написа:Виждам доста имигранти, които в действително се смятат за големи тарикати и умници и считат местните за големи наивници и глупци /както и системата им/, които могат да "прецакат" както те си знаят. Моля да не го приема никой лично, това е общо наблюдение. Да, ама не ! Както навсякъде тук си има и такива - и онакива.
тарикатията само пречи!
Ombudsman написа:Та, по въпроса, IvHaydu, след като си решил да ползваш системата, в която и аз съм въвлечена не случайно, знаеш ли наистина какви са лихвите по заема за учене и другите условия около него ? Почти убедена съм, че ще ти бъде полезно. Още повече, че другарят Шаре попромени някой работи последните месеци и положението върви от зле на по-зле.
в момента е 4.25% провери тук, а плюс това е данъчно необлагаем, така че дефакто е 3.57%

Ombudsman написа:А, и тези дето учат - ще сполучат ! :D Много натрапващо се мнение, че някои се скъсвали да учат езици и да вземат дипломи, а другите - мързеливци, бачкали, защото не можели да се жертват в името на науката. :wink: :D Със съжаление констатирам, че този, който го може го може, а другият ходи да учи. :?
така си е
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Гост

Мнение от Гост »

Благодаря, bgmontreal. Явно съм със стара информация за личния фалит. (имам колежка, която е обявила такъв след завършване на метриза си през 2001 година).

Все пак, лихвата не ми се струва малка. :(
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Lub0 написа:IvHaydu, за местните дипломи, много, много, субективно, от хората които позавам учили тук, едно минимум 75% не са си намерили работа след завършването, а и тези дето са намерили са на заплати като за новозавършили, сиреч се конкурират за първото стъпало с хора на по 21 години... Но винаги има и изключения (които само подчертават правилото) Успех.
Ето това е много интересно, защо се получава така?
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

sara написа:аз имам усещането, че доста хората като не си намерят работа за месец-два (ако и са търсели) тръгват да учат... на някои верно им се налага (учители, инжинери някои и тн), но има много дето се надяват местната диплома единствена да им намери работа и да е единствения ключ дето отваря вратите и всички други ключове били дефектни...

хайде със здраве
На инженерите им се налага, защото тук се работи с различни стандарти.
Е, ако имаш познати квебекари, които да те вземат на работа - тогава е друго.
Местната диплома, според мен, трудно ще ти намери сама работа, ако не е подплатена със знания и опит...
:beer: :beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Видя ли, Обми, като се самоиронизираш какво става?
Значи тия, дето учат, излезнаха най-големите мързеливци и некадърници, дето после няма и да помиришат работа и цял живот ще разнасят реклами и пици и ще живеят на социал...
Абе хора, какво ви става???
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Гост

Мнение от Гост »

Хайде, пак Обми :lol: виновна. Който не му харесват пиците и рекламите и ученето нали знае - самолетчето и в България :D :lol: :wink: (и да не забравя - същото важи и за тези, които не им харесва социала :cry: )
Последно промяна от Гост на Вто Яну 04, 2005 12:16 pm, променено общо 1 път.
Заключено