НЕ, на втори кабинков лифт в Пирин !

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: НЕ, на втори кабинков лифт в Пирин !

Мнение от ablood »

Е анджък де! И аз това разправям.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: НЕ, на втори кабинков лифт в Пирин !

Мнение от pumpy »

Ivan1007 написа: По темата - Банско го помня от средата на 80-те и го посетих през лятото преди 5 години. Също като Златни Пясъци и Слънчев Бряг не бих повторил дори да ми плащат за това.
Ето за това иде реч, но батката не може да го схване, а Жорката не иска.

Аз си бях в Българя преди 3 години и НЕ отидох до Банско поради същата причина....
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: НЕ, на втори кабинков лифт в Пирин !

Мнение от optics »

Pavel M написа:
optics написа:
Marto написа:Optics, you damn hippy!

И какво е това "Народен" :lol:
Еее, Марто, сега къде ме излови ;)
Добре де - национален !

Странджа, то е много добре, че Батката не е ходил, щото лифтовете точно това правят - качват нагоре хора дето не им е там мястото. Той си мисли, че куцо и брадато ходи на хижи да порка, щото дотолкова му стига мирогледа - горе-долу до хижа Приста, на излизане от Руси за към Бяла.

Обаче като няма лифтове, далеч не всеки ще направи няколко часов преход с пиене на гърба за да стигне до Синаница примерно или до Тевното езеро. Особено пък през зимата. Така по естествен път се отсяват зловредни посетители на тия природни красоти. Не че съм против лифтовете по принцип, но точно в Пирин и точно с българския манталитет - не мерси.

оптис,не мога разбера кво ревеш като магарица у.й
поне в българия дал господ балкани,планини и чукари дето човешки крак не е стъпвал
като си фен на примитивния туризъм никой не те спира да си ги обикаляш денонощно по кубинки и раница на гърба
и не мисля ,че е голям проблем да заобикаляш 2-3 планински български курорта които съставляват едва ли и една стотна от българските баири и планини
но не отнемай радикално желанието на хората предпочитащи да практикуват цивилизован туризъм,тия които се нуждаят от паркинг на който да си паркират колата,на уютен и чист хотел,а не мърлява хижа,да се хранят в ресторант на бяла покривка,а не на мушама постлана на дюшемето и не на последно место да практикуват зимни спортове което в края на краищата е основната птичина да търсят услугите на един зимен курорт.
та моето радикално мнение е като не харесваш такива места,влечете дивото,заобикаляй ги бе.кой ти пречи
Там е работата. В грешка си по отношение на фактите. В България няма планини и чукари "където човешки крак не е стъпвал". Има такива където балъшки крак не е стъпвал, което е добре, иначе щяха да са осрани въпросните места. Фактите са такива че огромното болшинство хора предпочитащи да практикуват мързелив туризъм сиреч с коли и лифтове не са цивилизовани, а огромното болшинство практикуващи "мъчно ходене" (тоя термин ми го каза преди години Николай Петков) са доста цивилизовани. Казано с други думи - който стига мъчно до някой връх - не го осира, който стига лесно - няма уважение. Има и изключения, разбира се като всяко нещо, но като цяло е така у нас. :(
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: НЕ, на втори кабинков лифт в Пирин !

Мнение от joro »

pumpy написа:
Ето за това иде реч, но батката не може да го схване, а Жорката не иска.

Аз си бях в Българя преди 3 години и НЕ отидох до Банско поради същата причина....
Добре, че 7 милиона туристи не мислят като теб :D :D :D
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: НЕ, на втори кабинков лифт в Пирин !

Мнение от MrGeek »

joro написа:Добре, че 7 милиона туристи не мислят като теб :D :D :D
Това за Банско ли? От началото на демокрацията може и да са минали толкова. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: НЕ, на втори кабинков лифт в Пирин !

Мнение от joro »

MrGeek написа:
joro написа:Добре, че 7 милиона туристи не мислят като теб :D :D :D
Това за Банско ли? От началото на демокрацията може и да са минали толкова. :D
За цяла България, за година 7 милиона. За Банско около 500 хиляди. Щом идват толкова много туристи и броят им непрекъснато се увеличава, значи им харесва тук. А на който не му харесва да не идва. За всеки влак си има пътници. Има села в Родопите и Странджа, където се предлага селски туризъм- тишина и спокойствие в някое село, екологична храна, дори можеш сам да си издоиш кравата и да пиеш мляко, само дето интернета там е много бавен и като ти се повреди компютърът няма кой да го оправи, абе селска работа :D Може да отидеш в Рила и да катериш Мусала, ако си падаш по броденето из горите и катеренето на върхове.
В Банско пистите са направени да карат хората ски по тях. А лифтовете са да ги извозят до върховете на пистите. Много е трудно да ходиш пеш няколко километра по нанагорнището със ски и скиорски обувки на гърба. Затова има лифтове. Лифтовете са с електромотори и не замърсяват природата както колите. Освен това придвижването е по въздуха, като растителността под лифта се запазва. Кабинковия лифт е най-екологичния транспорт, който почти не нанася вреди на природата.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10105
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: НЕ, на втори кабинков лифт в Пирин !

Мнение от Pavel M »

optics написа:
Pavel M написа:
optics написа:
Marto написа:Optics, you damn hippy!

И какво е това "Народен" :lol:
Еее, Марто, сега къде ме излови ;)
Добре де - национален !

Странджа, то е много добре, че Батката не е ходил, щото лифтовете точно това правят - качват нагоре хора дето не им е там мястото. Той си мисли, че куцо и брадато ходи на хижи да порка, щото дотолкова му стига мирогледа - горе-долу до хижа Приста, на излизане от Руси за към Бяла.

Обаче като няма лифтове, далеч не всеки ще направи няколко часов преход с пиене на гърба за да стигне до Синаница примерно или до Тевното езеро. Особено пък през зимата. Така по естествен път се отсяват зловредни посетители на тия природни красоти. Не че съм против лифтовете по принцип, но точно в Пирин и точно с българския манталитет - не мерси.

оптис,не мога разбера кво ревеш като магарица у.й
поне в българия дал господ балкани,планини и чукари дето човешки крак не е стъпвал
като си фен на примитивния туризъм никой не те спира да си ги обикаляш денонощно по кубинки и раница на гърба
и не мисля ,че е голям проблем да заобикаляш 2-3 планински български курорта които съставляват едва ли и една стотна от българските баири и планини
но не отнемай радикално желанието на хората предпочитащи да практикуват цивилизован туризъм,тия които се нуждаят от паркинг на който да си паркират колата,на уютен и чист хотел,а не мърлява хижа,да се хранят в ресторант на бяла покривка,а не на мушама постлана на дюшемето и не на последно место да практикуват зимни спортове което в края на краищата е основната птичина да търсят услугите на един зимен курорт.
та моето радикално мнение е като не харесваш такива места,влечете дивото,заобикаляй ги бе.кой ти пречи
Там е работата. В грешка си по отношение на фактите. В България няма планини и чукари "където човешки крак не е стъпвал". Има такива където балъшки крак не е стъпвал, което е добре, иначе щяха да са осрани въпросните места. Фактите са такива че огромното болшинство хора предпочитащи да практикуват мързелив туризъм сиреч с коли и лифтове не са цивилизовани, а огромното болшинство практикуващи "мъчно ходене" (тоя термин ми го каза преди години Николай Петков) са доста цивилизовани. Казано с други думи - който стига мъчно до някой връх - не го осира, който стига лесно - няма уважение. Има и изключения, разбира се като всяко нещо, но като цяло е така у нас. :(
ей това баир будалите с раниците осрахте я тая планина
хората ви направиха хотели в банско с бани и тоалетни,ама туземеца от цивилизация не разбира
туземеца обича да сере насред природата и да си забърсва задника с листо
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: НЕ, на втори кабинков лифт в Пирин !

Мнение от Marto »

Абе чета заглавието на темата и се чудя, михата за или против лифтовете е.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10105
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: НЕ, на втори кабинков лифт в Пирин !

Мнение от Pavel M »

Marto написа:Абе чета заглавието на темата и се чудя, михата за или против лифтовете е.

а ти как мислиш
аз мисля,че за
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: НЕ, на втори кабинков лифт в Пирин !

Мнение от optics »

joro написа:Кабинковия лифт е най-екологичния транспорт, който почти не нанася вреди на природата.
Добре, но това е само малка част от уравнението. По-големите са - пистите (ерозия) и огромните човешки потоци. У нас не са узрели и скоро няма да узреят за идеите, че на някои места трябва да се ОГРАНИЧАВА потокът от хора, а не да се увеличава. Че на някои места не трябва да се строят нито капанчета, нито хотелчета.
Българския див капитализъм се свежда до безпощадна употреба на всички ресурси, включително природни с цел максимална печалба. След мен - потоп. Нещо повече - счита се, че това е "нормалният начин" и че "всички правят така". Или от неосведоменост или от алчност, а най-често и двете.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: НЕ, на втори кабинков лифт в Пирин !

Мнение от jovani »

optics написа:
joro написа:Кабинковия лифт е най-екологичния транспорт, който почти не нанася вреди на природата.
Добре, но това е само малка част от уравнението. По-големите са - пистите (ерозия) и огромните човешки потоци. У нас не са узрели и скоро няма да узреят за идеите, че на някои места трябва да се ОГРАНИЧАВА потокът от хора, а не да се увеличава. Че на някои места не трябва да се строят нито капанчета, нито хотелчета.
Българския див капитализъм се свежда до безпощадна употреба на всички ресурси, включително природни с цел максимална печалба. След мен - потоп. Нещо повече - счита се, че това е "нормалният начин" и че "всички правят така". Или от неосведоменост или от алчност, а най-често и двете.
Човек, успокой се малко и отиди да видиш истинска екологична катастрофа по т.нар. "tar sands" в Албърта.
http://www.canadiangeographic.ca/magazi ... _sands.asp
Няколко курорта в планината и един или повече лифтове няма да навредят на природата, а както много хора написаха има достатъчно места за планински туризъм за хората, които не обичат да карат ски в навалицата. Във всеки по-голям курорт по света има хижи, лифтове и прочие съоръжения, ако на вас не ви харесва - явно има достатъчно други хора на които това им допада. Ако имате някакви други идеи как да се препитава населението - моля, предложете ги, празните критики са най-лошото, което човек може да хвърли - нещо като "аз нямам изгода от това - ами да не се прави, за да не спечели някой друг".

П.П. Понякога имам усещането, че този акаунт се ползва от 2-ма души - оптикс и съпругата му, моля поправете ме, ако греша, защото смятам че има някакви странни несъответствия в начина на мислене в някои случаи.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: НЕ, на втори кабинков лифт в Пирин !

Мнение от jovani »

Между другото забелязвате ли, как няколко известни потребителя винаги плюят, когато в България се направи нещо добро и посочват как в Канада не било така или иначе.

А иситната е, че увреждането на природата в няколкото планински курорта или по черноморието са нищо в сравнение с мащабните промишлените проекти, които се развиват на някои места в Канада.

Двоен стандарт?
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Panem et Circenses
Мнения: 580
Регистриран на: Сря Яну 20, 2016 4:01 pm

Re: НЕ, на втори кабинков лифт в Пирин !

Мнение от Panem et Circenses »

Грешка в математиката или...

The purpose of studying economics is not to acquire a set of readymade answers to economics, but to learn how to avoid being scammed by economists and swindled by accountants (claiming to be magicians, wizards with "fiduciary duty" to serve you)
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: НЕ, на втори кабинков лифт в Пирин !

Мнение от speedy »

jovani написа:Между другото забелязвате ли, как няколко известни потребителя винаги плюят, когато в България се направи нещо добро и посочват как в Канада не било така или иначе.

А иситната е, че увреждането на природата в няколкото планински курорта или по черноморието са нищо в сравнение с мащабните промишлените проекти, които се развиват на някои места в Канада.

Двоен стандарт?
Не е двоен стандарт, а е много точно. Сравняват Банско с Банф.
Ако някой иска да сравнява пясъците в Албърта, трябва да погледне Марица-Изток.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10105
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: НЕ, на втори кабинков лифт в Пирин !

Мнение от Pavel M »

jovani написа:
optics написа:
joro написа:Кабинковия лифт е най-екологичния транспорт, който почти не нанася вреди на природата.
Добре, но това е само малка част от уравнението. По-големите са - пистите (ерозия) и огромните човешки потоци. У нас не са узрели и скоро няма да узреят за идеите, че на някои места трябва да се ОГРАНИЧАВА потокът от хора, а не да се увеличава. Че на някои места не трябва да се строят нито капанчета, нито хотелчета.
Българския див капитализъм се свежда до безпощадна употреба на всички ресурси, включително природни с цел максимална печалба. След мен - потоп. Нещо повече - счита се, че това е "нормалният начин" и че "всички правят така". Или от неосведоменост или от алчност, а най-често и двете.
Човек, успокой се малко и отиди да видиш истинска екологична катастрофа по т.нар. "tar sands" в Албърта.
http://www.canadiangeographic.ca/magazi ... _sands.asp
Няколко курорта в планината и един или повече лифтове няма да навредят на природата, а както много хора написаха има достатъчно места за планински туризъм за хората, които не обичат да карат ски в навалицата. Във всеки по-голям курорт по света има хижи, лифтове и прочие съоръжения, ако на вас не ви харесва - явно има достатъчно други хора на които това им допада. Ако имате някакви други идеи как да се препитава населението - моля, предложете ги, празните критики са най-лошото, което човек може да хвърли - нещо като "аз нямам изгода от това - ами да не се прави, за да не спечели някой друг".

П.П. Понякога имам усещането, че този акаунт се ползва от 2-ма души - оптикс и съпругата му, моля поправете ме, ако греша, защото смятам че има някакви странни несъответствия в начина на мислене в някои случаи.

такива като оптис са най опасните
уж са начетени,образовани и интелигентни,а в същото време демагози до мозъка на костите
с такива дърти комунисти не влизай в спор
за тях моето си е мое,а чуждото общо
те не птизнават чуждата гледна точка водейки се единственно от частния си интерес
искат да серат на воля по планини и баири на фреш еър и да се въргалят в палатки,а другите които предпочитат бял чаршаф,джакузи и рум сървис за тях са врагове на народа
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Публикувай отговор