Федерални избори: 19 октомври 2015

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор

За кого ще гласувате на федералните избори?

Conservative Party
25
45%
Liberal Party
11
20%
New Democratic Party
10
18%
Bloc Québécois
1
2%
Green Party
1
2%
Strength in Democracy Party
0
Няма гласували
Libertarian Party
0
Няма гласували
Christian Heritage Party
2
4%
Pirate Party
3
5%
Democratic Advancement Party
0
Няма гласували
Rhinoceros Party
2
4%
Communist Party
1
2%
 
Общо гласове: 56
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от pumpy »

miteto написа:
pumpy написа:От 2007 до 2010 съм работел като хигиенист и съм правил повече от 50к на година - и там съм плащал като поп с лихвите....
Пупми, като човек дето обича цифрите направо се излагаш. Какъв поп какви лихви, ти да не мислиш, че сумата която си платил за данъци ако е равна на едно университетско обучение, значи всичко е пито-платено? Всичките тия услуги, които държавата ти е осигурявала на теб без значение дали учиш или не (градски транспорт, здравеопазване, пътища, училища, библиотеки и т.н.) - те от чии данъци трябва да дойдат? Между другото ти наясно ли си че дори в "не-комунистическите" провинции висшето образование се дотира от държавата? Примерно в Онтарио една учебна година е $10,000 в Квебек $5,000 и отделно са ти давали субсидия - ама явно не осъзнаваш че дори тия $10,000 в Онтарио не са истинската цена, а е "подбутвана" от държавата? Т.е. от данъците на някой си?
Ми те и тия дето лежат на социал в Квебек може да им се случи да платят по $200-300 данък на година - дай сега и те да прокламират, че понеже са платили данъци и всичко е пито-платено при тях :D
Мите, аз университетско обучение в Кебек не съм получил, та не знам за какво говориш. Но както ти казах една година в Денвър струва 65к. В Кебек не знам колко струва, но да каже, 25к за стоматология. Разликата е 40к на година. Пътища, транспорт, здравеопазване и всичко останало, което си изброи го има навсякъде другаде в Канада/САЩ. За колко години бих изплатил тези 80к разлика от разликата в данъците ми между Кебек и Албърта ? Казах ти по-горе 5-7 години,а останалите ми 35 години трудов стаж, какво точно "изплащам" ???
Това, което ми е било евтоно в Кебек са били детската градина (не училището му, защото за него плащах), моя колеж по хигиена, застраховката за колата. За сметка на това съм печелил като хигиенист в Монреал по-малко отколкото днес плащам на сестрата си във Форт Нелсън и на всичкото отгоре съм плащал повече данъци, отколкот тя плаща тук - ето за това име реч.
Та пак ще ти кажа - платил със си с лихвите за двете години, в които плащах данъци в Кебек след като завърших стоматология
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от miteto »

pumpy написа:За колко години бих изплатил тези 80к разлика от разликата в данъците ми между Кебек и Албърта ? Казах ти по-горе 5-7 години,а останалите ми 35 години трудов стаж, какво точно "изплащам" ???
...
Та пак ще ти кажа - платил със си с лихвите за двете години, в които плащах данъци в Кебек след като завърших стоматология
Нещо не разбрах - първо казваш, че би ти отнело да изплатиш разликата в данъците между Кебек и Албърта за 5-7 години, после казваш че за 2 години си я изплатил, че даже и с лихви? Как стана тоя номер?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от pumpy »

miteto написа:
pumpy написа:За колко години бих изплатил тези 80к разлика от разликата в данъците ми между Кебек и Албърта ? Казах ти по-горе 5-7 години,а останалите ми 35 години трудов стаж, какво точно "изплащам" ???
...
Та пак ще ти кажа - платил със си с лихвите за двете години, в които плащах данъци в Кебек след като завърших стоматология
Нещо не разбрах - първо казваш, че би ти отнело да изплатиш разликата в данъците между Кебек и Албърта за 5-7 години, после казваш че за 2 години си я изплатил, че даже и с лихви? Как стана тоя номер?
За стоматология би било 5-7 години, но аз университетско обучние в Кебек нямам, тоест нямам разлика от 80к. Аз съм учил безплатно хигиена в Кебек в колеж. Разликата между обучението в Кебек и например, Онтарио, по хигиена е около 25k. Това е което съм "намазал" от субсидираното образование в Кебек и това съм си го платил с лихвите през 2012 и 2013..... И ако бях останал да плащам данъци в Кебек през останалите 25 години от моя професионален живот (или 40 години за един редовен студент, тоест учил когато му е времето, а не като мен имигранта на дърти години) щях да съм налял В ПЪТИ повече от това, което съм ползвал безплатно, а това по принцип не ми харесва. Затова и предпочитам консервативно правителство пред левичарско. На мен ми е ясно, че ще плащам повече и проблема не е там. Проблема е че на лечиварите моето повече ВИНАГИ им се вижда малко и искат да е повече и повече и повече....до кога ? Докато тяхното стане повече от моето ? Е сори ама не искам
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от miteto »

pumpy написа:За сметка на това съм печелил като хигиенист в Монреал по-малко отколкото днес плащам на сестрата си във Форт Нелсън и на всичкото отгоре съм плащал повече данъци, отколкот тя плаща тук - ето за това име реч
Пупми, това което се опитвам да ти кажа, е че сестрата плаща по-малко данъци, защото детската градина във Форт Нелсън не струва $7/ден, няма университет за $2000 на година и няма метро да я вози за два и педесе долара, ако няма кола.
А печели повече, защото не всеки е склонен да работи и живее на края на света и ако не се предлагат по-високи заплати просто няма да има желаещи да работят.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от miteto »

pumpy написа:Проблема е че на лечиварите моето повече ВИНАГИ им се вижда малко и искат да е повече и повече и повече....до кога ? Докато тяхното стане повече от моето ? Е сори ама не искам
А, тук стигаме до консенсус и затова спирам, още повече че не искам да излезе че се заяждам лично с теб :) Просто и аз като теб съм фен на цифрите и някой като каже "плащам като поп" се опитвам да разбера за 5% ли говори или за 50%...
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от pumpy »

miteto написа:
pumpy написа:За сметка на това съм печелил като хигиенист в Монреал по-малко отколкото днес плащам на сестрата си във Форт Нелсън и на всичкото отгоре съм плащал повече данъци, отколкот тя плаща тук - ето за това име реч
Пупми, това което се опитвам да ти кажа, е че сестрата плаща по-малко данъци, защото детската градина във Форт Нелсън не струва $7/ден, няма университет за $2000 на година и няма метро да я вози за два и педесе долара, ако няма кола.
А печели повече, защото не всеки е склонен да работи и живее на края на света и ако не се предлагат по-високи заплати просто няма да има желаещи да работят.
А това което аз се опитвам да ти кажа, че е по-нормално да плащаш по-малко данъци и да си плащаш цялата сума за метро, детска градина, застраховка и каквото там се сетиш, защото това са разходи, които аз преценявам дали да правя. Ако ми е скъпо няма да ползвам градина и ще си гледам сам децата ( както лично съм правил за цяла година). Ако държавата ми екпроприира част от доходите, а аз не се возя на метро то нямам избор и загубата ми е 100%.
И е все известно, че левичарите отнемат повече от личния доход на работника, отколкото консервативните правителства. Пак пример от Кебек: щом консервативното правителство намали няколко поредни години ДДС-то, то кебекарите не се минаха и веднага го компенсираха, защото искат да преразпределят, а не да оставят хората да се грижат смаи за себе си....
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от miteto »

pumpy написа:А това което аз се опитвам да ти кажа, че е по-нормално да плащаш по-малко данъци и да си плащаш цялата сума за метро, детска градина, застраховка и каквото там се сетиш, защото това са разходи, които аз преценявам дали да правя. Ако ми е скъпо няма да ползвам градина и ще си гледам сам децата ( както лично съм правил за цяла година). Ако държавата ми екпроприира част от доходите, а аз не се возя на метро то нямам избор и загубата ми е 100%.
Точно, аз all-inclusive обичам само на Карибите, не и в държавните дела :D Кой каквото ползва, да си плаща за него и така. Обаче ако погледнем развитите страни, по-голяма част действат по "левия" модел, отколкото "десния". Отделно няма консенсус, което точно е жизнено-необходимо и трябва да се гарантира от дръжавата и кое-не.
pumpy написа:И е все известно, че левичарите отнемат повече от личния доход на работника, отколкото консервативните правителства. Пак пример от Кебек: щом консервативното правителство намали няколко поредни години ДДС-то, то кебекарите не се минаха и веднага го компенсираха, защото искат да преразпределят, а не да оставят хората да се грижат смаи за себе си....
Абе така е, даже и нашите либерали в Онтарио сега се юрнаха да въведат допълнителен пенсионен план (задължителен), понеже CPP не било достатъчно. Аз разбира се напълно им вярвам, че ще го управляват съвестно и няма да направят някоя глупост него, както с всичко останало досега :D
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от c200 »

Преди време бистрихме важния закон С-51 (който освен другото позволява и отнемането на канадско гражданство). За мен лично на тези избори тази тема е по-важна от +/- 1-2% данъци. Ето как са гласували депутатите по въпроса:
https://openmedia.ca/blog/whos-our-side ... -bill-c-51"
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от roumensp »

c200 написа:Преди време бистрихме важния закон С-51 (който освен другото позволява и отнемането на канадско гражданство). За мен лично на тези избори тази тема е по-важна от +/- 1-2% данъци. Ето как са гласували депутатите по въпроса:
https://openmedia.ca/blog/whos-our-side ... -bill-c-51"
Кой е гласувал За или Против Bill C-51 е последното, което би определило вота ми. Много повече ме интересуват икономика, инфраструктура, здравеопазване и не на последно място данъци, отколкото имагинерната възможност да ми отнемат гражданството, поради подозрения в тероризъм (който между другото е нещо съвсем реално в последните години).

Била "непопулярна", но приета със 183 срещу 96 гласа ... още малко и ще взема да гласувам за Bloc Québécois, понеже те (и НДП) са били против ...
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от klisurov »

pumpy написа:... плащаш цялата сума ...
Дай Боже да си жив и здрав, та да може да плащаш и за себе си, и за децата си.
Данъците, които аз плащам, жевеейки в Монреал, са (надявам се) за тези, които не могат да си плащат - болни, възрастни и т.н.. В това число и тези, които току-що слезли от самолета не могат да вземат заем, а наличните са им необходими за да хранят децата си.
В Кебек човек няма да умре от глад или студ, а и децата му имат шанс да се изучат - ето за това отиват данъците ми.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от pumpy »

Надеждата крепи човека .....
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от miteto »

c200 написа:Преди време бистрихме важния закон С-51 (който освен другото позволява и отнемането на канадско гражданство). За мен лично на тези избори тази тема е по-важна от +/- 1-2% данъци. Ето как са гласували депутатите по въпроса:
https://openmedia.ca/blog/whos-our-side ... -bill-c-51"
c200, ти не беше ли най-върлия противник на профсъюзите? Просто ми е интересно как ще съчетаеш омразата към юниъните с гласуване за партия, която ги подкрепя и насърчава повече от всички други :D
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от Ivan1007 »

miteto написа:
Противно на това, с което някои тук се само-заблуждават, имат страшно много канадци-кореняци, които са привърженици на "комунистите" NDP. В кавички щото не са баш истински комунисти, но фона на това което някои в този форум разбират под "комунизъм", би трябвало да ги причисляваме към комунистите.
.
miteto написа: Имаше някои, дето се изцепиха за генетично увредени, други говорят за зараза и т.н. Ама в Албърта спечелиха точно NDP - тва ми беше мисълта, че от големите петролни шейхове се пребоядисха на комунисти за нула време :D Да не се окаже след като минат изборите че 30-40% от канадците са "генетично увредени", според терминологията на въпросния генетичен гений.
Лаеш си опашката. :D

1. Има коджа разлика между провинциалната NDP в Албърта и федералната
2. Вече го писах - на практика няма разлика в популярния вот в Албърта от началото на века (когато консерваторите имаха подавляващо мнозинство в парламента на Албърта, Ралф Клайн Бог да го прости "царуваше", NDP и либералите се брояха на пръсти в парламента на Албърта) и последните провинциални избори. На тях десните бяха разединени на две партии и мажоритарната система работи срещу тях за разлика от преди.
3. Бабина ти на припек петролни шейхове - в Албърта се бачка здраво за този нефт и газ и приходите от него и това е причината и за точка 1.
4. Тъжното е, че наистина 30-40% от живеещите в Канада по една или друга причина забравят до какво е довело провинцията "либералното" правителство на Трюдо в периода 1980-1985-та година. Има много дето помнят и затова "либерал" е все още мръсна дума за много в Албърта. NDP на провинциално ниво нема начин да постигнат подобна простотия, каквато татето на Трюдо е свършил на времето.
5.Виж прогнозите за резултатите от федералните избори в Албърта преди да продължиш да си лаеш опашката. :D
Последно промяна от Ivan1007 на Сря Сеп 16, 2015 11:29 pm, променено общо 1 път.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от roumensp »

miteto написа:c200, ти не беше ли най-върлия противник на профсъюзите? Просто ми е интересно как ще съчетаеш омразата към юниъните с гласуване за партия, която ги подкрепя и насърчава повече от всички други :D
И аз не мога да ги дишам профсъюзите. В Щатите ремонтираха пътищата само през нощта, ама тука нашите никой не може да ги накара да работят след 5 или в уикенда, щото профсъюза не разрешава. Същото и с учителския - сто пъти стачкуваха през последните няколко години, не дадоха и рипорт карти една година ... било "заради децата". А IKEA в Ричмънд стачкуваха година и половина (да, това е една единствена стачка). :D
Последно промяна от roumensp на Сря Сеп 16, 2015 11:31 pm, променено общо 1 път.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от miteto »

Ivan1007 написа:Има коджа разлика между провинциалната NDP в Албърта и федералната
...
NDP на провинциално ниво нема начин да постигнат подобна простотия, каквато татето на Трюдо е свършил на времето.
Не съм бил в Канада по онова време, когато в Онтарио са били провинциалните NDP на власт, но спомените на голямо мнозинство от местните хич не са ласкави. Дано си прав, щото ще е жалко да се съсипе един от главните икономически двигатели на Канада.
Много информиран го раздаваш, сигурен съм че дори си знаел предварително резултата от последните избори в Албърта, с твоите невероятни аналитични способности :D
Публикувай отговор