Attention!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Attention!

Мнение от agent Ozo »

Не бе, Коко, грешно си разбрал казаното. Човекът споменава "делата за съдене на държави в Страсбург" само за да покаже каолко голяма работа са адвокатите му. Не, че самият той е завел дело срещу Канада в международния съд в Страсбург.
Нашият човек е убеден, че с такива адвокати нема начин да не осъди канадското министерство на имиграцията пред съответните съдебни инстанции в Канада.
Неговата заблуда е разбираема, при положение че няма никаква представа от канадските имиграционни закони и е податлив на омаята от успехите на именитите му адвокати в незнайно какви ама "дела за съдене на държави". Представяш ли си само, а?
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Mielle
Мнения: 1318
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 7:32 am

Re: Attention!

Мнение от Mielle »

Коко Да оставим адвокатите да си свършат работата. :y: Няма да сме първите направили го.Нещата на много по-горна инстанция дадоха възможноста на едно момче тук да осъди и работодателите си там за нарушения по договорите си.
Но,ако ти беше честно ама честно щеше да ги оставиш да ти приберът парите за тези 3 години и да не искаш каквото и да е в замяна?Не вярвам да го допуснеш.Най-малкото,че тези пари са отишли за захранване на нечия друга процедура.Ако някой ти прибере парите и не получиш услугата в замяна,просто си тръгваш ли?Не звучи сериозно просто.
Вникни в абсурдноста на ситуацията:документи+суми захранване на процедурата-ОК,тестове езикови ОК,казват,че няма проблем с документите и чакайте.В замяна нито дата за интервю,нито отказ.Просто:НИЩО.
Просто в момента ги скъсват от проверки и повярвай ми грешката този път е тяхна.Поне това се оказва до момента.
И не на последно място има огромна разлика,коя европейска страна ти дава ход на делото.И има също разлика между адвокати в конкретни служебни дела.Канада има спогодба със страната в която сме и това е силен коз,който ще се използва.Но темата е дълга и не е за тук.Между другото тук се съдят за какво ли не и за какви ли не по-дребни неща.
Тук в канадското посолство с уговорена среща влязохме като бели хора и проведохме добра дискусия.За разлика от тази симпатична страна, посолството в Румъния когато бяхме в БГ не ни оказа подобна чест и отношението им беше съвсем различно.Изводите отдавна сме си ги направили.
Ако успея ще те черпя лично бира,уйски или каквото друго там пиеш и ще дойда много по-бързо и много по-качествено ,но вече като айриш поданник.А защо искам?Причината е лична и професионална.Там е част от семейството ми.

Поздрави и всичко най-добро!
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Attention!

Мнение от Koko »

Mielle написа:Коко Да оставим адвокатите да си свършат работата. :y: Няма да сме първите направили го.Нещата на много по-горна инстанция дадоха възможноста на едно момче тук да осъди и работодателите си там за нарушения по договорите си.
Но,ако ти беше честно ама честно щеше да ги оставиш да ти приберът парите за тези 3 години и да не искаш каквото и да е в замяна?Не вярвам да го допуснеш.Най-малкото,че тези пари са отишли за захранване на нечия друга процедура.Ако някой ти прибере парите и не получиш услугата в замяна,просто си тръгваш ли?Не звучи сериозно просто.
Вникни в абсурдноста на ситуацията:документи+суми захранване на процедурата-ОК,тестове езикови ОК,казват,че няма проблем с документите и чакайте.В замяна нито дата за интервю,нито отказ.Просто:НИЩО.
Просто в момента ги скъсват от проверки и повярвай ми грешката този път е тяхна.Поне това се оказва до момента.
И не на последно място има огромна разлика,коя европейска страна ти дава ход на делото.И има също разлика между адвокати в конкретни служебни дела.Канада има спогодба със страната в която сме и това е силен коз,който ще се използва.Но темата е дълга и не е за тук.Между другото тук се съдят за какво ли не и за какви ли не по-дребни неща.
Тук в канадското посолство с уговорена среща влязохме като бели хора и проведохме добра дискусия.За разлика от тази симпатична страна, посолството в Румъния когато бяхме в БГ не ни оказа подобна чест и отношението им беше съвсем различно.Изводите отдавна сме си ги направили.
Ако успея ще те черпя лично бира,уйски или каквото друго там пиеш и ще дойда много по-бързо и много по-качествено ,но вече като айриш поданник.А защо искам?Причината е лична и професионална.Там е част от семейството ми.

Поздрави и всичко най-добро!
Интересно къде ще съдиш после адвокатите че са ти взели пари, ама нищо не са постигнали?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Attention!

Мнение от roumensp »

Малко трудно ще осъдиш една бюрократична машина за това, че бавно си върши работата ... пък и на базата на какво изобщо можеш да ги съдиш, след като никога не ти дават черно на бяло конкретен срок, в който обещават да извършат "услугата".

Това дето "едно момче осъдило работодателите си за нарушения договора си" далеч не е същото като да осъдиш една от канадските бюрократични институции. Коко е прав, че май после ще търсиш други адвокати да съдят сегашните. :D
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Attention!

Мнение от optics »

Ако намекваш, че аз не съм спазвал добрия тон, ползвал вулгарни думи и т.н. не го виждам това нещо.
Личната ти информация също не съм я разкрил. Тогава кой ?
Понеже любезно ми отговори на въпроса - айде ще споделя и аз на свой ред. Ние чакахме повече от 3 години и половина, точно на същия принцип - уж всичко е наред, ама покана все не идва. През този период са ми идвали разни идеи - най-сериозната от които беше - мой приятел в Канада да отиде при своя MP и да пита как се движат нещата по моя случай. Дали това е помогнало в крайна сметка - не стана ясно. Каква точно е била причината за това мотаене - също никога не стана ясно. Факт е обаче, че нито за миг не ми е хрумвало да съдя Канадската държава.
Mielle написа:optics Нека се придържаме към следното,което за съжаление се оказва,че и в този форум има двоен стандарт,което е жалко просто!
Правила на форума написа:
1. Участниците във форума са длъжни да спазват добрия тон на поведение, да не използват вулгарни думи и да се отнасят с уважение един към друг.
2. Не използвайте форумите за разрешаване или още по-малко за създаване на личностни конфликти. Забранява се разкриването на лична информация за друг потребител. Спазвайте личното пространство. Съсредоточете се върху темата/мнението, а не върху този, който го е писал.

На въпросът ти не обичам да давам информация от такова естетство,но понеже тактично питаш отговарям.В Европа сме след близо 3 годишно очакване на евентуална покана за интервю без върнати документи,без пропуски в тях,с прилежно положени езикови изпити и с кореспонденция и около 5-6 телефонни обаждания от наша страна в стил:Има ли проблем с кандидатурата ни?..Ами не мосю,изчакайте си реда.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Mielle
Мнения: 1318
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 7:32 am

Re: Attention!

Мнение от Mielle »

Стана ми интересно, тролката Mielle, къв го дири в този форум ?
Имах впредвид ето това относно добрият тон,написано от теб не звучи много приятелски,поне според мен и си е чиста провокация.Но си ви обичам,какво да правиш!
Колкото за другото,времената се менят.Тогава си разсъждавал така сега може да е друго.
А и в крайна сметка всеки е свободен да постъпва както прецени. :rock:
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Attention!

Мнение от Koko »

Mielle написа:
Стана ми интересно, тролката Mielle, къв го дири в този форум ?
Имах впредвид ето това относно добрият тон,написано от теб не звучи много приятелски,поне според мен и си е чиста провокация.Но си ви обичам,какво да правиш!
Колкото за другото,времената се менят.Тогава си разсъждавал така сега може да е друго.
А и в крайна сметка всеки е свободен да постъпва както прецени. :rock:
Аз пък не разбирам защо човек който е отписал Канада като вариант до степен да се съди с държавата за солидна компенсация и който планира трайно оставане в Европа до степен получаване на гражданство от друга европейска държава – продължава да се интересува и да следи в детайли новините за това какво се случва в Канада?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Attention!

Мнение от myhata II »

Жената пита з правилата на форума бе Коко,които много често се нарушват от твоите модератори, та аджеба за тях ще има ли наказания ? ;) :D
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Attention!

Мнение от Koko »

myhata II написа:Жената пита з правилата на форума бе Коко,които много често се нарушват от твоите модератори, та аджеба за тях ще има ли наказания ? ;) :D
Мухи, ти в нейния адвокатски екип ли си?
Ти поне кръжиш достатъчно отдавна из форума и би трябвало да знаеш добре - въпросите за правилата обикновенно вършват с това че някой отлита.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Mielle
Мнения: 1318
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 7:32 am

Re: Attention!

Мнение от Mielle »

Коко Ти конкретно какво предлагаш?
Да си направя харакири ли?
Ако имаш някаква идея или предложние бих го изчела с удоволствие.
Но е единственият форум в който наред с информацията която е полезна,негласно "старите кучета" разпределят парчетата от баницата.
И на мен Коко винаги ми е било интересно как за тези години се делихте на "нови" и "стари" ,но не си го слагам!
Ето,че пак мухи е разбрал какво точно питам. :handshake:
Аватар
спиро
Мнения: 985
Регистриран на: Вто Сеп 17, 2013 2:13 pm

Re: Attention!

Мнение от спиро »

Mielle написа:......Ето,че пак мухи е разбрал какво точно питам. :handshake:
:y: :y: :handshake:
егото е нетърпеливо, защото знае, че времето му е ограничено. комунизмът е търпелив, защото знае, че е вечен.
венсеремос, другари!
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Attention!

Мнение от Bistra »

Къде, къде, къде.... дават баницата?
Гладна съм бре, хора! И Спиро се стиска да ми изпрати една мусакичка в колетче. ;( Ще се тръшна и заплача още сега. :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Attention!

Мнение от Koko »

Mielle написа:Коко Ти конкретно какво предлагаш?
Да си направя харакири ли?
Ако имаш някаква идея или предложние бих го изчела с удоволствие.
Но е единственият форум в който наред с информацията която е полезна,негласно "старите кучета" разпределят парчетата от баницата.
И на мен Коко винаги ми е било интересно как за тези години се делихте на "нови" и "стари" ,но не си го слагам!
Ето,че пак мухи е разбрал какво точно питам. :handshake:
Попитах те защо се интересуваш от живота в Канада след като нямаш планове да живееш в тази държава?
Ако подобен въпрос предизвиква у тебе желанието да си направиш харакири .... май наистина няма какво повече да дискутираме.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Mielle
Мнения: 1318
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 7:32 am

Re: Attention!

Мнение от Mielle »

Коко Ама вие ще излезете и негостоприемни на финала.
Наистина се надявам да не са всички така.Ще го впиша на сметката на дългата зима.
Аз пък се радвам на коментарите в стил Bistra.Оставили сте момичето гладно,погрижете се за нея!Споровете са безмислени!
Сега сериозно:няма как да задоволя любопитството ти с въпроса ЗАЩО.
Нека си остане въпрос в Зоната на Здрача.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Attention!

Мнение от myhata II »

Mielle написа:Коко Ама вие ще излезете и негостоприемни на финала.
Наистина се надявам да не са всички така.Ще го впиша на сметката на дългата зима.
.
https://maps.google.ca/maps?q=tortola&i ... =0CL8BELYD"
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Публикувай отговор