Мнение за хотели в Куба

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Аватар
Chomsky
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:35 pm

Re: Мнение за хотели в Куба

Мнение от Chomsky »

Ама те канадците пикаят и серат където и да идат по света. Не сте ли гледали Дюс Бигалоу :D
http://www.youtube.com/watch?v=xkfv0MoqKtk"
леко, не се нервирайте, че ще остареете бързо.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Мнение за хотели в Куба

Мнение от Kpetrov »

MrGeek написа:
Kpetrov написа:WTF!!!
Нарича се чувство за хумор, другарю. Някои го имат, други не толкова. :D
Ми Whiskey Tango Foxtrot не е считано за толкоз offensive и има голяма доза хумор нвсякъде където го видиш и чуеш. Whiskey, Tango и Foxtrot е на почит в Куба за разлика от World Taekwondo Federation, но може да използваме и вторият акроним, ако предпочиташ.

Впрочем едно от хубавите неща на Куба е, че няма грингоси. :rofl: Вероятно храната не е достатъчно, знам ли! Предполагам ходят в съседно Хаити, където пролетарята никога не е стъпвал. ;)
В едно някой са много прави де, Куба хич не е място за снобари. Това неможе да се отрече въобще.
И къде повече хумор от това самонавиващи се анти-пролетаря да се закнват, че кракът им никога няма да стъпи в Куба.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Мнение за хотели в Куба

Мнение от Marto »

Аз специално съм питал бая латиноамериканци и консенсусът е, че гринго не значи само американец, ами англоезичен от бялата раса.

Не знам какви снобари те гонят. Аз лично избягвам да пътувам до страни от третия свят, още повече народни републики, защото просто не ми е приятно да си прекарвам малкото отпуска на такива места, по редица причини. Една от тях е, че в местния персонал бих видял себе си преди двайсетина години, а в клиентите - социално слабите германци дето гледаха сеира на портиерите как се караха за бакшиши от по една дойчмарка.
Аватар
Chomsky
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:35 pm

Re: Мнение за хотели в Куба

Мнение от Chomsky »

Ужким не обичате пролетариата/социалистическите държави и пр. пък всички сте се изпляскали в Канада, че още по-съобразно с марксистките идеали - в Кебек :rofl:
Аз да не ти казвам какво правех преди 20 години по крайбрежието, ама имам много хубави спомени (пък и не само аз) хе хе
леко, не се нервирайте, че ще остареете бързо.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Мнение за хотели в Куба

Мнение от Marto »

Местоположение:
Edmonton, AB

Трол с трол.
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Мнение за хотели в Куба

Мнение от kiro »

Marto написа:Аз специално съм питал бая латиноамериканци и консенсусът е, че гринго не значи само американец, ами англоезичен от бялата раса.
.
Ако беше ходил в Куба щеше да знаеш, че в кубинския испански думата "гринго" не съществува. На техния диалект еквивалента на тази дума е yuma и означава чужденец, без значение държавата от която идва.

Също към авторът на текста по-горе - CUC се произнася "се-у-се". "Кук" му викат "гринговците"

По въпроса за "пролетариата" ще зи замълча и ще оставя хората, които никога не са ходили в определена държава да ни разказват стереотипите си за нея :D
Bulgayrian
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Мнение за хотели в Куба

Мнение от roumensp »

Аз никога не съм ходил и засега се въздържам, причините са ясни ... да не говорим и че ми е малко далечко. Но по принцип нямам нищо против да видя която и да е държава, стига да имам свободно време. Последните години много-много не се излежавам по плажовете, предпочитам да обикалям и виждам нови места, та да ви питам тия дето сте били в Куба - има ли какво друго да се види освен хубави плажове (в смисъл природа, някакви исторически забележителности и т.н.) ? Има ли някакъв проблем да си рентваш кола (да, знам какви са им колите) и да обикаляш с нея, ако евентуално има какво да се види ?

Аз например затова харесвам Хавай, рентвам си кола още от аерогарата и не се спирам да обикалям, места за гледане и атракции колкото искаш ... Просто вече не мога по цял ден да лежа на плажа, нищо че съм с дете. Например в Мексико със сигурност има какво друго да се види, освен плажовете. Та какво ще кажете за Куба по тоя параграф ?

ПП
Едни съседи ходиха преди години в Куба и им хареса, но те по цял ден само са се излежавали покрай плажа/басейна, така че не са ми критерий.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Мнение за хотели в Куба

Мнение от optics »

kiro написа:
Marto написа:Аз специално съм питал бая латиноамериканци и консенсусът е, че гринго не значи само американец, ами англоезичен от бялата раса.
.
Ако беше ходил в Куба щеше да знаеш, че в кубинския испански думата "гринго" не съществува. На техния диалект еквивалента на тази дума е yuma и означава чужденец, без значение държавата от която идва.

Също към авторът на текста по-горе - CUC се произнася "се-у-се". "Кук" му викат "гринговците"
.. и руснаците !
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Мнение за хотели в Куба

Мнение от optics »

roumensp написа:Аз никога не съм ходил и засега се въздържам, причините са ясни ... да не говорим и че ми е малко далечко. Но по принцип нямам нищо против да видя която и да е държава, стига да имам свободно време. Последните години много-много не се излежавам по плажовете, предпочитам да обикалям и виждам нови места, та да ви питам тия дето сте били в Куба - има ли какво друго да се види освен хубави плажове (в смисъл природа, някакви исторически забележителности и т.н.) ? Има ли някакъв проблем да си рентваш кола (да, знам какви са им колите) и да обикаляш с нея, ако евентуално има какво да се види ?

Аз никога не съм могъл да лежа на плажа по собствена воля (само насила в най-ранна възраст).
Хубаво ги питаш, но съм песимист че е имало такива дето са наемали кола и обикаляли. Имаше един сайт с пътеписи (на Стойчо) там съм чел нещо подобно.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Мнение за хотели в Куба

Мнение от kiro »

Аз мога да отговоря на Руменсп. Учил съм (за кратко) и съм живял на квартира в Хавана. Колите под наем са с канадски цени. Трафик по магистралите няма. По-евтино ще е да намериш кола с шофьор, който може да ти покаже всичко. Естествено от летището няма как да го намериш, а и не всеки шофьор става. От забележителности, едва ли има северноамерикански град с повече история от Хавана. Има всичко от средновековни крепости до американска модернистична архитектура от 50-те. Естествено, много от не-туристическите места са в окаяно състояние, но все пак може да видиш някогашното величие на града.

Според мен не е за почивка с малки деца, освен ако не си в някой ол инклузив, с опикан от канадците басейн .... отиди сам и не ходи по курортите :D
Bulgayrian
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Мнение за хотели в Куба

Мнение от Marto »

За гринговци почна да говори другия експерт по Куба, другаря Петров. Тва кво някой връзкар видял в братска Куба през соца... :D

Румене, заетаковай ги.

Mississauga man trapped in Cuba for 3 months after rental car accident.
Buksa is not the first Canadian to be stranded in Cuba after a car accident. Cody LeCompte, then 19, spent three months there in 2010 after his rental car was sideswiped by a truck. Police also told him he must stay while the investigation was ongoing.

“Traffic accidents are a frequent cause of arrest and detention of Canadians in Cuba,” according to the Canadian government’s Cuba travel advice.
Още повече, че за разлика от средностатистическия квебекски турист ти имаш пари, кариера, т.е. имаш какво да губиш. А красиви стари градове в Латинска Америка бол. И кубинска манджа в Маями.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Мнение за хотели в Куба

Мнение от roumensp »

Аз в последните години ходя само при "гринговците" та си мислех, че няма да е зле да поразнообразя малко, ама то излиза, че трябвало да планирам експедиция, не почивка. :D Както и да е, мерси за отговорите.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Мнение за хотели в Куба

Мнение от Kpetrov »

Marto написа:Аз специално съм питал бая латиноамериканци и консенсусът е, че гринго не значи само американец, ами англоезичен от бялата раса.

Не знам какви снобари те гонят. Аз лично избягвам да пътувам до страни от третия свят, още повече народни републики, защото просто не ми е приятно да си прекарвам малкото отпуска на такива места, по редица причини. Една от тях е, че в местния персонал бих видял себе си преди двайсетина години, а в клиентите - социално слабите германци дето гледаха сеира на портиерите как се караха за бакшиши от по една дойчмарка.
Хубаво де, всички знаем ние, какво разбираме под гринговци. Няма нужда да задълбаваме. Виноват!
В интерес на истината и на мен ми е неприятно да ходя в страни, където населението е по-бедно и ме гледат с влажен поглед, но това не е само Куба. Просто може да се каже, че за положението в което се намират, хората там са много свестни.
Въпроса е, че повечето от пишещите тук негативно имат един голям предрасъдък и говорят повече за партий, комсомол и руснаци, отколкото за това защо са отишли в Куба и какво ги е разочаровало.
Всички знят, че е бедна страна... и очакванията трябва да са съобразени с това.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Мнение за хотели в Куба

Мнение от Bistra »

Е, как защо са отишли? Да видят какво е. Доста канадци ходят там на почивка и ние барбар Петко с мъжете. :D
Аз не бих повторила обаче. Предпочитам да видя нови места.
Единственото, което си заслужава там е морето. Плажовете са красиви и девствени. Всичко друго, обаче не става.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Мнение за хотели в Куба

Мнение от grozdan »

Bistra написа:Е, как защо са отишли? Да видят какво е. Доста канадци ходят там на почивка и ние барбар Петко с мъжете. :D
Аз не бих повторила обаче. Предпочитам да видя нови места.
Единственото, което си заслужава там е морето. Плажовете са красиви и девствени. Всичко друго, обаче не става.
Едно към едно с моето мнение!
По-добре на опикания басейн, в бюфета дето хвърчат врабчета и плодовете са от консерви, в а-ла-карт ресторантите, дето храната е като от бюфета, отколкото да излизам от комплекса и да зяпам архитектура като в Шекер Ма'ала или Татарли Щрасе. По-добре в мухлясалия хотел, където мога да наблюдавам отрочетата на партийните функционери как го раздават голямата работа, стил Ну заец, ну погоди, отколкото на пътешествие до Хавана, тактично приканван да си купя ром или пури от приятели на водещия...

Все пак бих отишъл пак в Куба, но не във Варадеро. Чувам Кайовците били със супер плажове, по-нови хотели и най-важното далече от Хавана - т.е. без партийни величия, без организирани екскурзии.
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Публикувай отговор