Спонсорство - РОДИТЕЛИ

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
Mark_2013
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Май 22, 2013 11:02 am

Re: Спонсорство - РОДИТЕЛИ

Мнение от Mark_2013 »

това е сайта за Френския курс за спонсорирани : http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... index.html

Des formules d'apprentissage intensif sont offertes à temps complet le jour, à raison de sessions de onze semaines auxquelles on peut s'inscrire en enfilade ou non. En vous inscrivant à certains de ces cours, vous pouvez être admissible à une aide financière. Ces cours vous initieront aussi aux aspects pratiques de la vie quotidienne au Québec. Section Langue française - Cours intensifs à temps complet

Както писах по-рано, спонсорираните баби имат право на финансова помощ по време на курса, независимо от финансовото състояние на спонсора.
Условията са някъде в саита, но по принцип трябва да бъде курс на пълно време, и мястото на курса да бъде определено от министерството.

Имайте впредвид, че има много организации които предлагат тези курсове от името на Министерството, но ако не сте изпратен там, а отидете сами в тези организации, е възможно да не получите финансова помощ, както ако Министерството ви е изпратило.

Ако нивото е нулево, ще ви включат в група със забавено изучаване, също ако имате малко години академично обучение през живота си.

Четете цялата информация от сайта, подаването на документи става от там също, проверката на статуса е онлайн или по телефона.
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Спонсорство - РОДИТЕЛИ

Мнение от mwanza »

Павел написа:Бла-бла-бла.
А ти сериозно ли мислиш, че като се спре спонсорството на родители и здравната система ще заработи по-добре, шото ще е "олекнала"? Или пък ще ти намалят данъците? Щото аз си мисля, че няма да има абсолютно никаква промяна.
Ellie M.
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Сеп 29, 2013 9:49 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Спонсорство - РОДИТЕЛИ

Мнение от Ellie M. »

Ellie M. написа:Привет на всички съфорумци ! :hai:
Отварям нова тема, относно спонсорирането на РОДИТЕЛИ, след много ровене и търсене във форума. Единствената тема, която успях да намеря, касаеше спонсорство на съпрузи и се намираше в раздела за имиграция.
Накратко - там нямах особен успех с инфо -то.

Бих искала да призова тези от вас, които спонсорират или вече са спонорирали родители за обмяна на информация. Сигурна съм, че има хора като мен, които си задават купища въпроси и биха искали да обменят или получат полезна информация.
Аз спонсорирам 2-ма души сама, намирам се в Монреал и съм в процедура от 2009 г. , която най-после има някакво развитие от август тази година.
Някой друг като мен ?
Много се надявам на feedback :y: (пък било той положителен или отрицателен).



Привет на всички спонсори !
За тези от вас, които не са в течение с последните новини - приятно четене :
http://www.cic.gc.ca/english/department ... -10-29.asp"

За мен, а и предполагам за други, това са добри новини !!!
Остава ни да следим и съотвено, да констатираме евентуално развитие по въпроса.
Успех на всички :y:
The only time you should ever look back, is to see how far you've come.
Аватар
7George
Мнения: 9670
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Спонсорство - РОДИТЕЛИ

Мнение от 7George »

He also referenced a 2011 Simon Fraser University study that found immigrants impose a far lower annual cost of about $450 per immigrant, or about $2 billion per year.

Canada selects the largest proportion of its immigrants using an objective points system that reflects the candidates' education, work experience, language competence, and other indicators that are linked with higher earnings.
Емигрантите не могат да докарат повече родители, отколкото имат. Това няма да дебалансира нищо, щото те вършат и работа вкъщи. И защо, като другите канадци, да нямат право да имат родители в страната си, ако го искат. Да не говорим, че преселилите се старци ще донесат и парите си насам. Два изтребителя по-малко и бюджета пак ще е вързан.

Някои могат да осиновяват сирачета в Африка и да изнасят национален доход навън... :n:
Embrace your climate change!
Аватар
7George
Мнения: 9670
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Спонсорство - РОДИТЕЛИ

Мнение от 7George »

Друга идея - дайте да изнесем малко престарели канадци извън страната, така да подмладим нацията и облегчим бюджета.
Embrace your climate change!
Ellie M.
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Сеп 29, 2013 9:49 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Спонсорство - РОДИТЕЛИ

Мнение от Ellie M. »

Ellie M. написа:
Ellie M. написа:Привет на всички съфорумци ! :hai:
Отварям нова тема, относно спонсорирането на РОДИТЕЛИ, след много ровене и търсене във форума. Единствената тема, която успях да намеря, касаеше спонсорство на съпрузи и се намираше в раздела за имиграция.
Накратко - там нямах особен успех с инфо -то.

Бих искала да призова тези от вас, които спонсорират или вече са спонорирали родители за обмяна на информация. Сигурна съм, че има хора като мен, които си задават купища въпроси и биха искали да обменят или получат полезна информация.
Аз спонсорирам 2-ма души сама, намирам се в Монреал и съм в процедура от 2009 г. , която най-после има някакво развитие от август тази година.
Някой друг като мен ?
Много се надявам на feedback :y: (пък било той положителен или отрицателен).



Привет на всички спонсори !
За тези от вас, които не са в течение с последните новини - приятно четене :
http://www.cic.gc.ca/english/department ... -10-29.asp"

За мен, а и предполагам за други, това са добри новини !!!
Остава ни да следим и съотвено, да констатираме евентуално развитие по въпроса.
Успех на всички :y:
Привет на всички !!!
След 4 години без 3 дни - си получих заветното ОК от федерална Канада !!!!!!!!!!!!!!
:party: :party: :party:

Разбрах от сайта на CIC, където пишеше «decision made» , но само толкова, без да посочват самото решение. Казваха също, че писмо с решението е изпратено на 17 Дек, да имам предвид забавянето на пощите около празниците и ако може да не ги притеснявам по телефона. Да, ... ама аз се обадих и най-учтиво ги помолих да ми кажат какво решение са взели. Агента много ми се смя и много ми се радва ( а и аз на него :lol: ).

Сега с нетърпение си чакам писмото с решението и инструкциите как да се процедира с имиграционните от Квебек.
Това е от мен, любобитна съм да разбера как вървят нещата при вас, ако разбира се някой има желание да сподели. Може и на лични.
Ще се включа отново, щом имам новини.

Желая успех на всички ! На Коледа се случват чудеса !!! :*:
:) :) :)
The only time you should ever look back, is to see how far you've come.
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Спонсорство - РОДИТЕЛИ

Мнение от agent Ozo »

Поздравления, Ели!
Поредният случай, който е доказателство, че здрави нерви, търпение и упоритост е магическата смес за постигане на успех във всяка една бюрократична процедура. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Ellie M.
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Сеп 29, 2013 9:49 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Спонсорство - РОДИТЕЛИ

Мнение от Ellie M. »

:y: :y: :y: Абсолютно съм съгласна с теб ! Така е, битката продължава.
Благодаря ти !!!
:)
The only time you should ever look back, is to see how far you've come.
Аватар
Mark_2013
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Май 22, 2013 11:02 am

Re: Спонсорство - РОДИТЕЛИ

Мнение от Mark_2013 »

Доколкото си спомням, процедурата в Кебек не беше нищо сложно, инструкциите или идваха в писмото от федералните или имаше линк към сайта на QC имиграционните.

И за 3-4 месеца беше готов сертификата за селекция.

Така или иначе не можеш да подадеш документи без документа от федерантите за одобреното решение.
Спомням си пишеше също, че е само един екземпляр и да се пази добре защото не се преиздава.

Търпение и късмет ! ... и весели Празници :)
TarikMom
Мнения: 52
Регистриран на: Нед Фев 17, 2008 9:14 pm
Местоположение: Монреал

Re: Спонсорство - РОДИТЕЛИ

Мнение от TarikMom »

Ели, 4 години от подаването на документите ли броите или от когато започнаха да разглеждат файла?
Честито за прогреса!
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Спонсорство - РОДИТЕЛИ

Мнение от succes »

Браво, много полезна тема!
Пожелавам на все повече хора да се съберат скоро с близките си и родителите си!
Отвратително дълго време се чакало, това е направо подигравателно!
Ellie M.
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Сеп 29, 2013 9:49 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Спонсорство - РОДИТЕЛИ

Мнение от Ellie M. »

TarikMom написа:Ели, 4 години от подаването на документите ли броите или от когато започнаха да разглеждат файла?
Честито за прогреса!
Броя 4 години от пускането на апликациите..
Досието - на 2-ри август тази година ми пратиха писмо (както и на теб и на много други ;) ако се сещаш за какво говоря) , че ни е дошъл реда и са готови да работят по досието ни.
Втория пакет с документи им го пратих през септември 2013 и знам, че е получен от тях на 26-ти септември (ако паметта не ми изневерява) . Излиза че, за разглеждане на досието + взимане на решение, всичко на всичко в нашия случай отне 3 месеца. Говорим за Фед. Канада.
В момента събирам документите за Квебек, смятам до 15 Януари 2014 да съм пуснала всичко. Ще видим...аз действам бързо доколкото мога, забавяне от моя страна не е имало.
Квебек имат срок до 3 месеца - да вземат решение. После трябва да се борим с Букурещ, но едно по едно за сега...

Какво става при вас ?
Успех, Весели Празници и една много успешна Нова Година ти желая !
The only time you should ever look back, is to see how far you've come.
Ellie M.
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Сеп 29, 2013 9:49 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Спонсорство - РОДИТЕЛИ

Мнение от Ellie M. »

succes написа:Браво, много полезна тема!
Пожелавам на все повече хора да се съберат скоро с близките си и родителите си!
Отвратително дълго време се чакало, това е направо подигравателно!

Благодаря ти !!!
И аз пожелавам същото на всички, които са поели или имат намерение да поемат по този път !
Весели Празници !!!
:)
The only time you should ever look back, is to see how far you've come.
Публикувай отговор