Писнало ли ви е от SFBG82, да го разкарат ли?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината

Писнало ли ви е от снимките на SFBG82?

Анкетата свършва на Пет Мар 01, 2013 11:38 am

Да, искам да го баннат, не издържам повече.
7
18%
Не, досаден е, но не ми пречи.
19
49%
Не, много ми са интересни неговите снимки.
13
33%
 
Общо гласове: 39
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Писнало ли ви е от SFBG82, да го разкарат ли?

Мнение от yahoo »

Bistra написа:Вярно, че тя е в паралелка с обогатено изучаване на английски.
С това трябваше да започнеш, а не че в Квебек било рай за английския навсякъде и само неживеещите тук не са го разбрали. Дай ми списък на държавните училища с "обогатено изучаване на английски" защото това са от изключенията, а не правило. Едно е да учиш част от предметите на английски, съвсем друго е да имаш по 2 часа на седмица английски и да пееш песнички както се прави в повечето училища. Това е все едно да твърдиш че с 2 часа на седмица английски в България всички имат добър английски. Да, има езикови училища и там, но това не са всички училища и никога не е имало закон който да ограничава повечето деца принципно да могат да бъдат записани в тях (естествено с приемен изпит поради малката бройка и многото желаещи).
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Писнало ли ви е от SFBG82, да го разкарат ли?

Мнение от IRA »

То сега в София , направо всяка втора гимназие е езикова.

Такава идиощина като тук, да се чудят как да ограничат децата да изучават чужд език, по всяка вероятно я няма никъде другаде.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Писнало ли ви е от SFBG82, да го разкарат ли?

Мнение от klisurov »

yahoo написа:... Дай ми списък на държавните училища с "обогатено изучаване на английски"...
Опитах се да поставя началото (както и някои идеи по въпроса) тук
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Писнало ли ви е от SFBG82, да го разкарат ли?

Мнение от Bistra »

yahoo написа:
Bistra написа:Вярно, че тя е в паралелка с обогатено изучаване на английски.
С това трябваше да започнеш, а не че в Квебек било рай за английския навсякъде и само неживеещите тук не са го разбрали. Дай ми списък на държавните училища с "обогатено изучаване на английски" защото това са от изключенията, а не правило. Едно е да учиш част от предметите на английски, съвсем друго е да имаш по 2 часа на седмица английски и да пееш песнички както се прави в повечето училища. Това е все едно да твърдиш че с 2 часа на седмица английски в България всички имат добър английски. Да, има езикови училища и там, но това не са всички училища и никога не е имало закон който да ограничава повечето деца принципно да могат да бъдат записани в тях (естествено с приемен изпит поради малката бройка и многото желаещи).
Ами, yahoo, те ти казаха хората. Искаш нещо по-различно - плащаш си. Не ти е отрязана тази възможност. Като че ли в другите провинции не е така по отношение на френския? Ние сме избрали доброволно да се заселим в единствената френска провинция. Нямаме основание да се оплакваме, значи. Законите заради това са направени, за да се спазват.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Писнало ли ви е от SFBG82, да го разкарат ли?

Мнение от miteto »

IRA написа:Въобще тия приказки " ние ви плащаме детските градини " ги забравете.
Не знам дали сме точно "ние", но тия детски градини по $7/ден някой ги плаща, щото реално струва много повече. Като разгледаш трансферите на пари от федералните към различните провинции, общо взето ще добиеш представа кой е тоя някой ;)
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Писнало ли ви е от SFBG82, да го разкарат ли?

Мнение от speedy »

Въпросът сега е ще пращаме ли SFBG82 на английско или френско училище след като бъде изгонен от форума за публикуване на снимки на голи сгради.

А относно другите провинции - в Онтарио може да си пратиш детето във френско или английско училище без еквилибристики и нарушаване на закона.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Писнало ли ви е от SFBG82, да го разкарат ли?

Мнение от Independent »

Павел написа:
Independent написа:Човека си ОК, малко досаден с тия триста и пейсе снимки на пост, но аз просто прескачам

Обаче искам да видя какви ще са резултатите, ако пуснем подобни анкети за Киселицата и Мис-Фръц-Пръц.
И двете са ми в блокираните, обаче от цитатите не мога да се отърва :talk: :talk: :talk: :talk:
Само заради ник-а "Помпадур" :rofl: Х-Апле заслужава да остане. Плюс това казва някои истини, хапливият и език ми е забавен. Ако може да се обобщи с две думи - в най-лошия случай е забавно-досадна.
Фръц-Пръц е особено досадна - в 90% от случаите не казва абсолютно нищо и няма тема, в която да не се е набутала. Ако утре някой отвори тема за дебелината на грайферите, Помпадур пак ще намери повод да се разпише - примерно ще ни обясни, че баща и е вторият по успялост българин в Канада след Канеф, само защото навремето е избрал подходящите зимни гуми, и то без абсолютно ничия помощ.
На мен точно "хапливия" език ми пречи, да ти кажа. Щото може и да казва истини, но ги казва така, че ти разваля деня и те кара да се чувстваш виновен едва ли не.

А другата, с развяните си гащи, е просто недок....на. Ми съжалявам, но не мисля, че тук е мястото да си избива комплексите. В крайна сметка всички си имаме семейства, всички искаме някакво признание, но никой не навира на другите в очите непрани прашки!
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Писнало ли ви е от SFBG82, да го разкарат ли?

Мнение от IRA »

Плащаш евентуално детската градина на някой който не работи, тия които работим плащаме не само за нас , но и за неработещите, а на всико отгоре не можем и да ги ползваме, затова намирам напатките конкретно срещу yahoo за прекаленни.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Писнало ли ви е от SFBG82, да го разкарат ли?

Мнение от newcomer »

Independent написа:
Павел написа:
Independent написа:Човека си ОК, малко досаден с тия триста и пейсе снимки на пост, но аз просто прескачам

Обаче искам да видя какви ще са резултатите, ако пуснем подобни анкети за Киселицата и Мис-Фръц-Пръц.
И двете са ми в блокираните, обаче от цитатите не мога да се отърва :talk: :talk: :talk: :talk:
Само заради ник-а "Помпадур" :rofl: Х-Апле заслужава да остане. Плюс това казва някои истини, хапливият и език ми е забавен. Ако може да се обобщи с две думи - в най-лошия случай е забавно-досадна.
Фръц-Пръц е особено досадна - в 90% от случаите не казва абсолютно нищо и няма тема, в която да не се е набутала. Ако утре някой отвори тема за дебелината на грайферите, Помпадур пак ще намери повод да се разпише - примерно ще ни обясни, че баща и е вторият по успялост българин в Канада след Канеф, само защото навремето е избрал подходящите зимни гуми, и то без абсолютно ничия помощ.
На мен точно "хапливия" език ми пречи, да ти кажа. Щото може и да казва истини, но ги казва така, че ти разваля деня и те кара да се чувстваш виновен едва ли не.

А другата, с развяните си гащи, е просто недок....на. Ми съжалявам, но не мисля, че тук е мястото да си избива комплексите. В крайна сметка всички си имаме семейства, всички искаме някакво признание, но никой не навира на другите в очите непрани прашки!
чакай сега,все още не се е похвалила с играчките от секс шопа дето и ги подариха за свети валентин
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Писнало ли ви е от SFBG82, да го разкарат ли?

Мнение от Bistra »

Бате, виж заглавието на темата и се концентрирай върху него! Има и друга сюжетна линия за личната свобода, така че не ме притискай, много моля, ако нямаш какво да кажеш! Вижда се дори и по подписа ти доколко съм те обсебила, но не мога да ти помогна дори и на лични. Имам си списък от никове, с които не водя лична кореспонденция. :handshake:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Писнало ли ви е от SFBG82, да го разкарат ли?

Мнение от Guinness »

On November 14, 1988 the political and human rights watchdog organization Freedom House published “The Doctrine of ‘Preponderance of Blood’ in South Africa, the Soviet Union and Quebec”[34] in its journal Exchange. Introduced by Zbigniew Brzezinski (an anglophone who lived in Montreal) former U.S. President Jimmy Carter’s National Security adviser, the essay compared the language of instruction provisions of the charter with South African apartheid statutes and jurisprudence.
Pumpy,за тези канадски своводи,право на избор и демокрация ли става въпрос.На една каца с мед една лъжица катран стига.А Кебек е все още провинция на Канада.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Писнало ли ви е от SFBG82, да го разкарат ли?

Мнение от Павел »

IRA написа:Ти от къде знаеш колко е плащал той? Не всичко градини са по 7 долара, за това си трябват връзки. Голяма част о т познатите ми плашат по 50- 60 долара. А и градини те са максимално 4 години, на 5 на училище. А и не знаеш колко данъци плащаме тук. Доста повече от вас. Aз бих предпочела по ниско данъци и по скъпа градина, че тях ги плащам доста пове от 4 години.


Него конкретно мога и да не знам колко плаща, ама за теб знам - плащаш по $7 на ден за занималня. Затова и се учуди на Файтърските разходи.

На едно друго място Ира написа:

"Ясно. Тук занималнята е по 7 долара на ден. Почват в 7 до започване на часовете и след това до 18 . Яденето е 4.65 на ден , ако семейството се брои бедно, плащат оп 20 долара на месец.
p.s. А имате ли дни в които децата не учат, а седят само в занималнята, докато учителите имат срещи по между си? Тук горед долу 2 на месец са така. Тогава плащме малко повече, горе долу 7 долара + 4-5 долара за материали ."
Ако не ме лъже паметта, навремето Блъда беше написал, че за децата си е плащал по $7 на ден за градина. Значи или е имал връзки, или се е записал в листата още от България.

В наше село занималнята преди у-ще е $284, след у-ще $395/месец, храна и пособия не са включени.
Тарифата за лятната ваканция е $693/месец. А ако отидем малко по-далеч и сравним цените на колежи и университетти, се чудя дали още ще желаеш "по-ниски" данъци и по-високи цени на градини, у-ща и висши школА?
Последно промяна от Павел на Пет Фев 15, 2013 8:40 pm, променено общо 1 път.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Писнало ли ви е от SFBG82, да го разкарат ли?

Мнение от ablood »

Bistra написа:Бате, виж заглавието на темата и се концентрирай върху него!
Всъщност тая "тема" е 99% офтопик.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Писнало ли ви е от SFBG82, да го разкарат ли?

Мнение от IRA »

Павел написа:
IRA написа:Ти от къде знаеш колко е плащал той? Не всичко градини са по 7 долара, за това си трябват връзки. Голяма част о т познатите ми плашат по 50- 60 долара. А и градини те са максимално 4 години, на 5 на училище. А и не знаеш колко данъци плащаме тук. Доста повече от вас. Aз бих предпочела по ниско данъци и по скъпа градина, че тях ги плащам доста пове от 4 години.


Него конкретно мога и да не знам колко плаща, ама за теб знам - плащаш по $7 на ден за занималня. Затова и се учуди на Файтърските разходи.

На едно друго място Ира написа:

"Ясно. Тук занималнята е по 7 долара на ден. Почват в 7 до започване на часовете и след това до 18 . Яденето е 4.65 на ден , ако семейството се брои бедно, плащат оп 20 долара на месец.
p.s. А имате ли дни в които децата не учат, а седят само в занималнята, докато учителите имат срещи по между си? Тук горед долу 2 на месец са така. Тогава плащме малко повече, горе долу 7 долара + 4-5 долара за материали ."
Ако не ме лъже паметта, навремето Блъда беше написал, че за децата си е плащал по $7 на ден за градина. Значи или е имал връзки, или се е записал в листата още от България.

В наше село занималнята преди у-ще е $284, след у-ще $395/месец, храна и пособия не са включени.
Тарифата за лятната ваканция е $693/месец. А ако отидем малко по-далеч и сравним цените на колежи и университетти, се чудя дали още ще желаеш "по-ниски" данъци и по-високи цени на градини, у-ща и висши школА?
Да желая по ниски данъци. Аз средно плащам по 150 за детската градина след училище , ти плащаш 395 ,а не 1000 както искаш да го изкараш. За разликато в данъците , съвсем наскоро сравнявах колко ще плащам при вас с моите доходи, ми покриват въпросната разлика два пъти, това моите данъци ,без да включвам мъжа ми. За ваканцията ми е по 200 долара на седмица за дните които има камп, а за останалите плащам 45 долара на ден.На вичко отгоре плащам и училищна такса, която вие нямате . 700 долара на година са, но непрекъснато нарастват порати помяна на оценката. Това се плаща независимо имаш нямаш деца т.е пак цял живот. А за университета от сега да го мисля е рано, но ако въобще някога отидат да учат в университет, определено няма да е в квебек. Сежепите (Колежите) като вариант не съществуват при вас.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Писнало ли ви е от SFBG82, да го разкарат ли?

Мнение от yahoo »

Павел написа:Него конкретно мога и да не знам колко плаща...
Верно е че като за качествена частна детска градина не плащам много - само $40 на ден, но това си прави над $10,000 годишно чисти пари равнени на над $18,000 от заплатата ми при данъчната ставка в която съм. Получавам $1200 от федералните и точно ги давам за данък училище. Ако бях в БК щях да плащам към $17,000 по-малко данъци и детската градина щеше да ми излиза почти безплатно. Това обаче няма никаква връзка с ограничаването на свободата ми за избор на училище по езиков признак - за едни данъкоплатци да може, а за други да е забранено и да трябва да се бъркат още по-дълбоко в джоба за да реализират това което на другите им е разрешено.
Публикувай отговор