Проблем при напускане на БГ на дете с пълномощно на английск

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Проблем при напускане на БГ на дете с пълномощно на англ

Мнение от anxeli »

Клисуров, какво толкова страшно, ако си легализирал акт за раждане процедурата е същата :
http://international.gc.ca/about-a_prop ... eng&view=d"
Безплатно е, от външния офис сами го изпращат в консулството. Само време да имаш :) .
Циганите - на Сатурн !
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Проблем при напускане на БГ на дете с пълномощно на англ

Мнение от MrGeek »

anxeli написа:Безплатно е, от външния офис сами го изпращат в консулството. Само време да имаш :) .
Безплатно е, но доколкото си спомням от Външно ти връщат документа на твоя адрес, след което трябва да го пратиш до консулството плюс платената такса и обратния плик за връщане на документите. ;)
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Проблем при напускане на БГ на дете с пълномощно на англ

Мнение от anxeli »

"If your documents are to be sent to an Embassy in Ottawa, you do not need to include a courier envelope. The Authentication Office will deliver the documents on your behalf. If your documents are to be sent to a Consulate outside of Ottawa, you will need to include a pre-paid envelope for the delivery. Otherwise your documents will be sent regular mail."
Трябва да добавиш обратен плик от куриер все таки, за да дойде от нашите в Отава до теб :!:!
Циганите - на Сатурн !
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Проблем при напускане на БГ на дете с пълномощно на англ

Мнение от klisurov »

MrGeek написа:
anxeli написа:Безплатно е, от външния офис сами го изпращат в консулството. Само време да имаш :) .
Безплатно е, но доколкото си спомням от Външно ти връщат документа на твоя адрес, след което трябва да го пратиш до консулството плюс платената такса и обратния плик за връщане на документите. ;)
От Отава ме посъветваха "да драсна два реда" на Външно, да им го изпратят директно на тях.

Така и не попитах Посолството по какъв начин ще стане плащането:
- Чрез банков превод или
- Чрез чек

Щото другите три варианта (в кеш, в брой или на ръка) няма как да стане ;)
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Проблем при напускане на БГ на дете с пълномощно на англ

Мнение от klisurov »

anxeli написа:"If your documents are to be sent to an Embassy in Ottawa, you do not need to include a courier envelope. The Authentication Office will deliver the documents on your behalf. If your documents are to be sent to a Consulate outside of Ottawa, you will need to include a pre-paid envelope for the delivery. Otherwise your documents will be sent regular mail."
Трябва да добавиш обратен плик от куриер все таки, за да дойде от нашите в Отава до теб :!:!
:bow:
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Проблем при напускане на БГ на дете с пълномощно на англ

Мнение от roumensp »

И всичките тия простотии, за да можеш да напуснеш страната, в която си отишъл като турист ?! :finger:
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Проблем при напускане на БГ на дете с пълномощно на англ

Мнение от IRA »

По нагоре цитираха разпоредбата:
---------------------------------
л. 15. (1) При ГПВК на малолетни и непълнолетни български граждани, които пътуват непридружавани от родителите, от придружителя или от самото лице се изисква писмено съгласие за пътуване от отсъстващия родител/родители, настойник или попечител.
.........
Чл. 16. Разпоредбите на чл. 15 не се прилагат по отношение на малолетни и непълнолетни български граждани, които живеят дългосрочно извън Република България и това е отразено в техните български документи за самоличност или притежават официален документ от съответната държава.
--------------------------------------------------------

За мен продължава основния проблем да не е пълномощното , а липсата на български документи.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Проблем при напускане на БГ на дете с пълномощно на англ

Мнение от roumensp »

IRA написа:По нагоре цитираха разпоредбата:
---------------------------------
л. 15. (1) При ГПВК на малолетни и непълнолетни български граждани, които пътуват непридружавани от родителите, от придружителя или от самото лице се изисква писмено съгласие за пътуване от отсъстващия родител/родители, настойник или попечител.
.........
Чл. 16. Разпоредбите на чл. 15 не се прилагат по отношение на малолетни и непълнолетни български граждани, които живеят дългосрочно извън Република България и това е отразено в техните български документи за самоличност или притежават официален документ от съответната държава.
--------------------------------------------------------

За мен продължава основния проблем да не е пълномощното , а липсата на български документи.
А как го разбираш това "... или притежават официален документ от съответната държава." ???

На мен ми звучи като "ако имаш паспорт от друга държава, чл. 15 не се прилага" .... Което е абсурдно, защото очевидно имаш такъв, щом можеш да пътуваш. Какво разбират под "официален документ от съответната държава" ?

ПП
Най-лесният вариант си остава изваждане на БГ паспорт за детето и забравяне за всякакви писма, но за нас от Западното крайбрежие това са $1000 само за самолетни билети (един родител + детето).
Последно промяна от roumensp на Сря Юли 11, 2012 3:37 pm, променено общо 1 път.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Проблем при напускане на БГ на дете с пълномощно на англ

Мнение от ablood »

Преди време тук пишеше, че имало противоречие между закона и някаква наредба.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Проблем при напускане на БГ на дете с пълномощно на англ

Мнение от IRA »

roumensp написа:
IRA написа:По нагоре цитираха разпоредбата:
---------------------------------
л. 15. (1) При ГПВК на малолетни и непълнолетни български граждани, които пътуват непридружавани от родителите, от придружителя или от самото лице се изисква писмено съгласие за пътуване от отсъстващия родител/родители, настойник или попечител.
.........
Чл. 16. Разпоредбите на чл. 15 не се прилагат по отношение на малолетни и непълнолетни български граждани, които живеят дългосрочно извън Република България и това е отразено в техните български документи за самоличност или притежават официален документ от съответната държава.
--------------------------------------------------------

За мен продължава основния проблем да не е пълномощното , а липсата на български документи.
А как го разбираш това "... или притежават официален документ от съответната държава." ???

На мен ми звучи като "ако имаш паспорт от друга държава, чл. 15 не се прилага" .... Което е абсурдно, защото очевидно имаш такъв, щом можеш да пътуваш. Какво разбират под "официален документ от съответната държава" ?
Аз го разбирам точно като паспорт,ама може да си ПР и тогава имаш само карта, а не паспорт..По точно другата част за мен е неясна " това е отразено в техните български документи за самоличност " Аз няма български документ в който да е отразено ,че не живея в България. Пробвах на личната ми карта да сложа адреса в Монреал и служителката каза не може , пишеш адреса в София, въпреки ,че не жвееш там.
А
Последно промяна от IRA на Сря Юли 11, 2012 3:41 pm, променено общо 1 път.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Проблем при напускане на БГ на дете с пълномощно на англ

Мнение от roumensp »

И аз така го разбирам, но искат и писмо, въпреки че детето има канадски паспорт, нали ...
Няма ли някакво противоречие между текста на закона и прилагането му ?
IRA написа:Пробвах на личната ми карта да сложа адреса в Монреал и служителката каза не може , пишеш адреса в София, въпреки ,че не жвееш там.
Поредната българска простотия. И аз като си вадих БГ паспорт в Отава, писах адреса на наште в София като мой. Ами ако нямам роднини в БГ (починали, емигрирали), какъв адрес да ползвам - на хотел или супермаркет в БГ ли ? :D
Последно промяна от roumensp на Сря Юли 11, 2012 3:49 pm, променено общо 1 път.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Проблем при напускане на БГ на дете с пълномощно на англ

Мнение от IRA »

Те не би трябвало да искат. На теб писмото ти трябва само за пред канадците. Според мен служителите не са наясно с разпоредбите.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Проблем при напускане на БГ на дете с пълномощно на англ

Мнение от myhata II »

Няма,искат да видят това лице на кой адрес е регистрирано/ще бъде регистрирано в България за сведение на МВР
Румба то това дете да не отива в джунглата бе,понякога ти се чудя майна ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Проблем при напускане на БГ на дете с пълномощно на англ

Мнение от IRA »

myhata II написа:Няма,искат да видят това лице на кой адрес е регистрирано/ще бъде регистрирано в България за сведение на МВР
Румба то това дете да не отива в джунглата бе,понякога ти се чудя майна ;)
За какво се отнася това "няма"? Какво няма?
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Проблем при напускане на БГ на дете с пълномощно на англ

Мнение от roumensp »

myhata II написа:Румба то това дете да не отива в джунглата бе,понякога ти се чудя майна ;)
Ти пък какви джунгли и глупости говориш ? Просто не ми се дава хилядарка за път (не че имам нещо против пак да се разходя до Торонто), това е. Пред теб този проблем не стои, защото живееш в Торонто, така че нямаш думата.
IRA написа:Те не би трябвало да искат. На теб писмото ти трябва само за пред канадците. Според мен служителите не са наясно с разпоредбите.
За пред канадците си имам писмо на английски. Досега винаги съм ползвал само обикновени, незаверени при нотариус писма и не съм имал имал проблеми.
Последно промяна от roumensp на Сря Юли 11, 2012 4:02 pm, променено общо 1 път.
Публикувай отговор