Намерили България

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Намерили България

Мнение от Bistra »

optics написа:Този НЕ Е негър !?
А какъв е? Екзотично облечен ром?...Ами палмата? :D
Знам, че по Петричко гледаха портокали, ама те растат на дръвчета, май, не на палми. :lol:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Намерили България

Мнение от miteto »

Bistra написа:
optics написа:Този НЕ Е негър !?
А какъв е? Екзотично облечен ром?...Ами палмата? :D
Палми има не само в Африка. И на мен не ми прилича на негър, по-скоро на нещо като тайландец или камбоджанец (от тоя регион)...
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Намерили България

Мнение от anxeli »

Нещо като хаваец е, те така свалят орехи за туристите ...
Или фиджианец, самоанец :) ...
Може би България е само една от дестинациите, но използват един плакат. Щом е по на юг - все е екзотика за тях :) ...
Циганите - на Сатурн !
Аватар
OILERS
Мнения: 319
Регистриран на: Вто Май 15, 2007 3:26 am
Местоположение: slightly south of the Arctic Circle, Canada

Re: Намерили България

Мнение от OILERS »

]
OILERS написа:
apple написа:
OILERS написа:
Люта чушка ® написа::D
За 11 дена - 46 мнения във форума!!!Добро постижение!Започвам да си мисля,че ти липсва нещо-може би секс - може би работа.Ако искаш пробвай едно от двете - може и да помогне.
Спокойно не бия рекорда има много по-големи ударници тук... така да се каже имам си учители. По второто нещо предлагаш ли, защото да уточня не съм заинтересована... Пробвай да се "ебаваш" /сорри за звучния български термин/ с някоя друга, объркал си се... ;)
Не бе аз имах предвид второто , ама ти явно много си загоряла, че само първото ти е в главата.А ако си толкова на зор не се притеснявай,кажи си-хора сме ,ще помагаме.
Изглежда базата данни на форума се сбъгна. OILERS пише на/за Люта чушка ® по случай 46-тото мнение за 11 дена, а получава отговор от Ябълката. Според мен форумът се сбъгва и преплита мнения. Не може да е нещо друго :^) :rofl:[/quote]
Верно, прав си като се загледах, ама то от толкова нападки вече от вси страни и на мене нещо ми падна пердето както казва Аблъда /ли беше?/, та минавам на режим самоотбрана чела, недочела явно. Сорри, OILERS виновата! А иначе за офертата ти отговора си остава същия - не съм заинтересована! ;) За Цонка не знам, тя да си каже...
Не се хвърляй в тревоги,понякога покрай сухото гори и мокрото.То по принцип аз имах предвид,винаги второто(работата),но много ми харесва начина ви на мислене.Българското семе ще оцелее с такива или пък,а бе няма значение с какви Българки.
Аватар
Люта чушка ®
Мнения: 208
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 11:18 pm
Местоположение: под лилията

Re: Намерили България

Мнение от Люта чушка ® »

Я какъв ведър оптимизъм лъхна отведнъж в таз' тема :) Дали не е знак че требе да и се удари катанеца навреме, преди да са се омазали пак нещата?
Хайде наште! Яжте люти чушки!
Стига сме си правили оглушки...
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Намерили България

Мнение от apple »

Това, че няма с кой да се заяждаш не значи, че темата се е изчерпала... Ето малко не толкова мили мнения, за да не изглеждам толкова пристрастна...http://www.karolinkabulgaria.com/2009/0 ... nderstand/" и това http://defactobg.com/wordpress/2011/11/ ... -bulgaria/"
Но си има и такива...
“Аз съм българин, аз не съм англичанин вече.” Тупа се с юмрук в сърцето и убедително ме гледа.
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=798216"
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Намерили България

Мнение от ivandaman »

А бе жена ми също е нещо като "Българофилка"... Доста и харесва в България ама е била там няколко пъти за по един месец и само глезотии... С други думи познава само хубавата страна на БГ от гледна точка на турист.

Също обожава София, по една или друга причина... Ходили сме из цяла европа, била е в Маями във Ванкувър но София и харесва повече... Go Figure ..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Намерили България

Мнение от apple »

ivandaman написа:А бе жена ми също е нещо като "Българофилка"... Доста и харесва в България ама е била там няколко пъти за по един месец и само глезотии... С други думи познава само хубавата страна на БГ от гледна точка на турист.

Също обожава София, по една или друга причина... Ходили сме из цяла европа, била е в Маями във Ванкувър но София и харесва повече... Go Figure ..
Ами усеща жената къде е купона... ;)
А ето и Нина Добрев не се срамува, че е българка...http://www.youtube.com/watch?v=kWqBEbSF ... ture=share" Момичето постигна и ще постига още много...
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Намерили България

Мнение от Koko »

apple написа:А ето и Нина Добрев не се срамува, че е българка...http://www.youtube.com/watch?v=kWqBEbSF ... ture=share" Момичето постигна и ще постига още много...
Интересно колко ли щеше да постигне ако беше останала в България?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Намерили България

Мнение от ivandaman »

Значи от ограничените ми наблюдения върху Нина Добрев (Защото бозата "The Vampire Diaries" не мога да я изтрая повече от 30 секунди) ми се струва че тя е приела правилният "attitude" да бъде двойно облагодетелствена а не "двойно ощетена".. В една друга тема (не си спомням точно коя) аз споделих това мое убеждение че деца които имат двоен произход (или са свързани с две държави) са "двойно облагодетелствани" важното е да го осъзнаят и да знаят как да се възползват от това предимство..

Тя не изпуска възможност да спомене че е българка и да каже нещо на български което я прави интересна и екзотична в Америка а в същото време в България набляга на българското в нея и на фактът че говори Български с което печели точки (не че и трябват де) и в родината си..

Сладурана е и отзивите за нея са много позитивни и в Америка и в България.. Браво на нея..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Намерили България

Мнение от ablood »

Дори вкараха във филма български произход на вампирката и. В една серия (поне аз една видях) си говореше на български, с английски субтитрии.
Уви, името "България" не се спомена конкретно. Ставаше дума за източна европа, така, че 99% от зрителите са приели, че говори румънски.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Намерили България

Мнение от roumensp »

Защо да крие, че е българка, след като така изглежда по-екзотична ... помага на бизнеса. ;)

Не се срамува, но няма да отиде да живее там, нали ? Същото важи и за доста други, между другото - колкото по-далече са от България, толкова по-горди са, че са българи. :D
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Намерили България

Мнение от Bistra »

apple написа: Ами усеща жената къде е купона... ;)
А то пък един купон! Казах ти за кого е! - за някой, който е там за кратко, без да му се налага да върши никаква работа и не се сблъсква с никакви проблеми. Пример: моите деца, латиноамериканската съпруга на Иван и т.н.
Аз се връщам оттам с трайна мигрена, от която НЕ страдам в Канада. (може би и затова не си ходя често) :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Намерили България

Мнение от Bistra »

Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Намерили България

Мнение от apple »

Тоя пудрьо от позицията на живял там или на какъв се изказва? Ето, че има и други гледни точки ... http://news.expert.bg/n389033"
Ето виж и чуй пък този швейцарец какво казва за избора си да живее в България http://btvnews.bg/referendum/video/shve ... endum.html"
А щом и швейцарци взеха да предпочитат нашенския лайфстайл дали не е време да се запитаме защо? Естествено, че този не работи за минимална или средна заплата и обзалагам се живее в добър район та му е широко около шалчето. Но ако питаш бедняците тук живеещи дори без покрив надали ще се изкажат ласкаво за канадските възможности. Както и преди писах в държава, в която 10 процента от населението са бездомници надали може да се говори за добър стандарт на живот. Ако пък ми излезете сега с аргумента, че са всичките алкохолици и дрогаджии то излиза, че тук не е точно мястото подходящо за бъдещето на децата ви/ни. А и наркозависимите и алкохолиците са далеч над 10 процента от населението. В крайна сметка да си беден е ужасно независимо къде живееш. Който е дошъл гладен и жаден насам ще твърди, че е раят разбира се и особено пък у кебешко където може и само деца да "произвежда" и да върти броеницата на социал заедно с арабелите. А докога ще издържи канадския данъкоплатец ... времето ще покаже. ;) То е все едно да питаш гладните бегълци в БГ забегнали от крайно бедни държави дали им харесва стандарта на живот в България...
Публикувай отговор