Продуктите и марките, които оцеляха и в прехода

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Продуктите и марките, които оцеляха и в прехода

Мнение от Bistra »

Викаш рай, да има някой на село да произвежда за теб, а ти да си само ползвател? :^) Няма страшно във всички семейства има по един такъв (дори и в нашето, макар баба никога да не е гледала прасе), който се прави на много културен в градо, а като стане време за ядене първи тича. ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Продуктите и марките, които оцеляха и в прехода

Мнение от myhata II »

Аз като гражданин какво правех едно време като си бях в България
Като наближи една седмица преди Коледа се качвах на колата и отскачах до Цалапица, там в местната кръчма винаги си намирах прасе,и след кратък пазарлък си уреждах клане ,сортиране почистване сичко чак до прочутия цалапишки бабек,та всичко е въпрос на пазарлък и възможности скъпа Бистра ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Продуктите и марките, които оцеляха и в прехода

Мнение от Bistra »

Аз пък ядях само рибиците. То и тук същото ям отвреме-навреме, защото предпочитам риба. Прав си, че е въпрос на възможности, а мен не ме бива много по пазаренето. ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Продуктите и марките, които оцеляха и в прехода

Мнение от apple »

Bistra написа:Викаш рай, да има някой на село да произвежда за теб, а ти да си само ползвател? :^) Няма страшно във всички семейства има по един такъв (дори и в нашето, макар баба никога да не е гледала прасе), който се прави на много културен в градо, а като стане време за ядене първи тича. ;)
Г-жа претенция ядяла само рибици - ми хубаво! То ако не се обозначиш за пореден път, че си от по-така сой няма да мине... Свикнали сме ти вече. Иначе от Бяла Слатина прозихождат доста мастити комунисти, та в тоя ред на мисли не са опирали до прасе собствено производство, а само до партийно полагащите им се така да се каже... ;) Тук някои българи си правят това онова от свинско също - въпрос не толкова на немотия колкото до носталгия по горепосочените благинки. И добре им се получават...даже и шкембето! Не всички са минали на сьомга по средиземноморски, то даже и канадците не са ама това е вече друга тема...нещо като "С какво се хранят преуспелите БГ в Канада" ;)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Продуктите и марките, които оцеляха и в прехода

Мнение от Bistra »

apple написа: Иначе от Бяла Слатина прозихождат доста мастити комунисти
Не, бе! Само онази малката бабка - Цола Драгойчева. ;)
Дядо беше също комунист, но изключително скромен човек. (Не помня да са му носили прасета, а не ги отглеждаше в двора по хигиенни съображения.Смърдяха! Наемаше една градина в края на града, обаче и собственоръчно си отглеждаше зеленчуци). Баба беше учителка.
Колкото до сьомгата (щото много те сърби нещо)....Продават я във всяка IGA маринована и съм сигурна, че и ablood дори може да ти обясни как се готви. :D ....Канадците не ядяли сьомга....Смех,смееех! :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Продуктите и марките, които оцеляха и в прехода

Мнение от tonich »

:rofl:
Хахахаха!... която и тема от форума да отвориш след втората страница, едно и също пише.
Форум - феномен! :rofl: :rofl: :rofl:
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Продуктите и марките, които оцеляха и в прехода

Мнение от roumensp »

Сьомгата е една от най-разпространените и евтини риби в BC, рибарите и индианците я продават между 3 и 5 кинта за паунд.

Бистра, ти откъде изкопа тая измислена рецепта за "сьомга по средиземноморски" ? Това ми звучи като "омари по черноморски", който не се сеща защо, пак да си помисли. :D
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Продуктите и марките, които оцеляха и в прехода

Мнение от apple »

roumensp написа:Сьомгата е една от най-разпространените и евтини риби в BC, рибарите и индианците я продават между 3 и 5 кинта за паунд.

Бистра, ти откъде изкопа тая измислена рецепта за "сьомга по средиземноморски" ? Това ми звучи като "омари по черноморски", който не се сеща защо, пак да си помисли. :D
Точно това имах предвид и аз, а не че канадците не хапват сьомга... :lol: Даже си я консервират в бурканчета варена. Вече опитах такава лично производство на местни... Феномена буркан и тук си го има. Човека беше уловил повечко лани и решил да не си пълни фризера, та на консерви станала. Ама мадам я консумира "маринована по средиземноморски" от IGA каквото и да има предвид с това... ;)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Продуктите и марките, които оцеляха и в прехода

Мнение от Bistra »

apple написа:Ама мадам я консумира "маринована по средиземноморски" от IGA каквото и да има предвид с това.
Знам ли какво имам предвид? Така пишеше на опаковката. Аз само я опекох, нищо повече. Еййй, страшни хора! :D
Естествено, че не е скъпа (сьомгата), Румене , ама Госпожа Плодна само за това приказва,...та се почуствувах задължена да я почерпя. ;)
Последно промяна от Bistra на Сря Апр 18, 2012 7:40 am, променено общо 1 път.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Продуктите и марките, които оцеляха и в прехода

Мнение от Bistra »

. грешка сори
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Продуктите и марките, които оцеляха и в прехода

Мнение от Павел »

Аз пък не мисля, че в БК пасифик сьомгите (не от развъдници) са евтини в магазина (не на черно, директно от рибря), предвид факта, че се ловят местно. Също така, пак по Западното крайбрежие, е срамно избора на пресни риби да е толкова ограничен.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Продуктите и марките, които оцеляха и в прехода

Мнение от myhata II »

Избягвайте ги тези сьомги,много хората хващат подагра точно от тези в развъдниците 8)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Продуктите и марките, които оцеляха и в прехода

Мнение от anxeli »

Мда, кои хора, я провери дали не къркат много бира със сьомгата :!: ...
Алкохола и обработените меса - бекон, хот-дог, шунки са основните причинители ...
Циганите - на Сатурн !
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Продуктите и марките, които оцеляха и в прехода

Мнение от roumensp »

myhata II написа:Избягвайте ги тези сьомги,много хората хващат подагра точно от тези в развъдниците 8)
Имаме още около 25 кг във фризера, изчистена, нарязана на филе и вакуумирана, и всичката е купена от индианци, които от това припечелват по някой долар - ловят риба и я продават. Индианците понякога продават (когато хванат) и доста по-вкусната, но по-рядка chinook salmon. Когато я купувахме излезна около $9/килограм и купихме близо 50 кг, а с почистване, нарязване и вакуумиране се занимаваха тъщата, която тогава гостуваше и съседите-пенсионери, които също накупиха в промишлени количества. Аз самият, нали съм си мързел, никога не бих се хванал с подобна работа, по ми е лесно да си плащам тройно в магазина. Така че историята е малко като с българските прасета - баби/дядовци да свършат работата, а ние прибираме наготово.
Вече дотолкова ми е писнало от сьомга, че в доста случаи предпочитам да си опека замразена пица. Почнах да подарявам като ми идват гости, но пък съседите взеха да подаряват на нас (и то направо сготвена или готова за печене - с подправки, във фолио и т.н.), така че проблемът си остава. :lol:
Още нямам подагра, сигурно не пия достатъчно бира ... :D

Павел написа:Аз пък не мисля, че в БК пасифик сьомгите (не от развъдници) са евтини в магазина (не на черно, директно от рибря), предвид факта, че се ловят местно. Също така, пак по Западното крайбрежие, е срамно избора на пресни риби да е толкова ограничен.
Павле, купуване на риба директно от рибари или индианци, които я ловят в резерватите си не е "на черно", защото тия хора от това живеят - ловят и продават риба. А в магазините (с изключение на Costco) наистина не е особено евтина, особено пушената. А за прясната риба - ако още не си ходил, отскочи до пиърите в Steveston, рибарите понякога предлагат интересни неща. А как е на маркета на Granville Island, на мен не ми се разкарва до там и не знам как е за риба ?
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Продуктите и марките, които оцеляха и в прехода

Мнение от ivandaman »

Румба надявай се да не ти се скапе фризера, защото на мен точно това ми се случи преди няколко дни.. За щастие нямах 50Кг риба в него а само малко сладолед :) ..Така че го преживях.
Иначе Гранвил Айлънд е купон.. Аз на времето си купувах от там месо от раци.. Скъпичко е но си заслужава..
Там не бих отишъл толкова заради цените.. по-скоро заради избора и обстановката.. Винаги ми е било едно от "любимите места"..

Има също много трафик при влизането с кола и това може да изнерви.. Аз като живеех в Даунтаун пътувах с едни лодки до острова и обратно.. На времето бяха нещо като $2... Сега съм сигурен че е по-скъпо..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Публикувай отговор