Политическата осъзнатост на имиграцията тъдява

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Политическата осъзнатост на имиграцията тъдява

Мнение от myhata II »

Айде сега да смятаме,като говорите поне да е с покритие
ЗА Онтарио
Документ от КАТ,ако нямаш такъв през МнВР за 4 месеца ,чакаш -50$
Да си изравниш книжката на категория Г2
За да стигнеш до категория Г2 се минава през Г1 -100 Кад,за въвеждане в системата и бла бла
Изпит
Чакат се 4 седмици за да си пуснеш заявление за изпит за кат.Г
Чакаш да се отвори дата за изпит 350 $
Всичко 6 месеца и пари и свободно време да висиш по гишетата на МТО
А глей ко стаа с ингилизка книжка
Кацаш си в Канада,пиеш си кафенцето,отиваш до близкото МТО,показваш си тескерето ,10 мн и си ходиш да си купуваш кола и да си правиш кефа :rock:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Политическата осъзнатост на имиграцията тъдява

Мнение от Rall »

Eпа да не си кацал в Онтарио! :D
Как стана при мен,- купих си колата на 6-тия ден от пристигането си (с бг книжка си караш 3 месеца) , след 2 месеца се обадих за час за листовки, дадоха ми го по телефона, преведох нещо при лицензиран преводач(не помня какво). Отидох в уречения час и си взех теоретичния изпит за 15-20 мин. Веднага се записах за "градско", отидох в уречения час и за около 40-50 мин приключих - толкоз!
Dead Eyes See No Future
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Политическата осъзнатост на имиграцията тъдява

Мнение от Bistra »

Ами, Мухи, като до вчера си пил в плейбой бар и на сутринта с ръце в джобовете си се качил на самолета за Канада така ще е! ;) :lol:
Ай, престани да се излагаш, че става смешно! Заради една шофьорска книжка ще ми правят партия! Аз пък няма да ви подкрепя нито телом, нито духом, нито финансово. :P :P :P
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Политическата осъзнатост на имиграцията тъдява

Мнение от Guinness »

myhata II написа:Не става,трябва ти АДРЕСНА РЕГИСТРАЦИЯ,ще ти отнеме около 45 дни ,едно голямо ЕКСКУРЗЕ :rock:
Чак пък 45 дни.Става и за 2-3 седмици ,стига да имаш познат в Англия ,за да му използваш адресната регистрация.Заявяваш си формулярите по интернет/може и от България/на саита на DVLA,след 3-4 дни ги имаш.След ,като пристигнеш в Англия отивате с твоя познат да първия клон на пощата и си купуваш постал чек за £50,попълваш документите,чека,книжката, всичко в плика и в пощенската кутия.Работа за 1 час.Оставаш десетина паунда за пощенски разходи до Канада и си хващаш пътя.След 2-3 седмици макс. ,като се получи книжката твоя познат ти я праща у Канадско и си готов.След това грабваш докимента,пляскаш го в челото на бюрократа и му предаваш радиския поздрав-ДГД :D :D
Но за всичко това ти е нужен познат в Англия ,за да ти приема писмата.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Политическата осъзнатост на имиграцията тъдява

Мнение от myhata II »

Качих се аз качих се,с кожената кисия с 500 те гологана :D
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Политическата осъзнатост на имиграцията тъдява

Мнение от myhata II »

Guinness написа:
myhata II написа:Не става,трябва ти АДРЕСНА РЕГИСТРАЦИЯ,ще ти отнеме около 45 дни ,едно голямо ЕКСКУРЗЕ :rock:
Чак пък 45 дни.Става и за 2-3 седмици ,стига да имаш познат в Англия ,за да му използваш адресната регистрация.Заявяваш си формулярите по интернет/може и от България/на саита на DVLA,след 3-4 дни ги имаш.След ,като пристигнеш в Англия отивате с твоя познат да първия клон на пощата и си купуваш постал чек за £50,попълваш документите,чека,книжката, всичко в плика и в пощенската кутия.Работа за 1 час.Оставаш десетина паунда за пощенски разходи до Канада и си хващаш пътя.След 2-3 седмици макс. ,като се получи книжката твоя познат ти я праща у Канадско и си готов.След това грабваш докимента,пляскаш го в челото на бюрократа и му предаваш радиския поздрав-ДГД :D :D
Но за всичко това ти е нужен познат в Англия ,за да ти приема писмата.
Ми да де ,аз обаждам за такива където нямат познати
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Политическата осъзнатост на имиграцията тъдява

Мнение от Koko »

Нали темата трябваше да бъде за имигранската партия? Къде задълбахте за шофьорските книжки. Вярно че Мухата ще донесе от 100 кладенци вода да доказва колко е гадно в Канада (особено когато човек е упорит и не ще да се махне), но никой не отговори на въпроса – ако има имигранска партия, каква би била платформата й и за какво ще се бори в политиката?
Например може да издигнем лозунг – Социал за всеки нов имигрант или пък Директорско място за всеки.

Давай Муха, ще ми интересно да чуя ти за кой би гласувал?

Сероизно по темата за политиката – днес или най-късно утре трябва да изберат нов лидер на NDP на мястото на покойният Джак Лейтън. Бог да прости, мисля че ако беше жив имаше шанс да е следщият канадски премиер.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Политическата осъзнатост на имиграцията тъдява

Мнение от myhata II »

Коко,и да има имигрантска партия,на кой ще му пука ? :D
Това е все едно да ме питашкато за табелата
"Къпането забранено" ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Политическата осъзнатост на имиграцията тъдява

Мнение от Bistra »

myhata II написа:Качих се аз качих се,с кожената кисия с 500 те гологана :D
Начи вече трябва да си милионер, а не да рИвеш за някаква си книжка. :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Политическата осъзнатост на имиграцията тъдява

Мнение от Koko »

myhata II написа:Коко,и да има имигрантска партия,на кой ще му пука ? :D
Това е все едно да ме питашкато за табелата
"Къпането забранено" ;)
Добро попадение Муха, може би това е отговора на цялата тема - на кого му пука всъщност, явно на имигрантите не, което и обесмисля въобще цялата идея да има имигрантска партия. Но ако помислиш, от друга страна по този начин ти самият слагаш кръст на всичките си оплаквания от Канада, т.е. и на тебе не ти пука всъщност и нямаш никакво намерение да променяш какво и да е.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Политическата осъзнатост на имиграцията тъдява

Мнение от budtel »

Коко, трябва да има емигрантски партии, защото така Канада ще докаже, че е демокрация. Това, че няма смисъл на всеки му е ясно. Важното е да има демокрация, а защо я има нема значение.
То май България е единствената демократична държава. По-демократична е и от Канада. Там социаладжиите не плащат сметки, наеми и данъци. Спазват се човешките права и свободи на малцинствата. Всеки може да си говори на родния език навсякъде, дори и на митинги, всеки може да си приказва каквото си иска.
Къде е демокрацията тука, питам аз. Тука има цензура, диктатура чрез плащане на глоби и такси, човек е принуден да тегли кредити за да се развива, не можеш да си избираш лекар по твое желание, не ти дават медицинските изследвания и не дават информация за здравословното ти състояние.
В България ако някой полицай удари престъпник, или парламента гласува по-строг закон става международен скандал. Е те това демокрация. Това тука е диктатура на капитала.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Политическата осъзнатост на имиграцията тъдява

Мнение от myhata II »

Koko написа:
myhata II написа:Коко,и да има имигрантска партия,на кой ще му пука ? :D
Това е все едно да ме питашкато за табелата
"Къпането забранено" ;)
Добро попадение Муха, може би това е отговора на цялата тема - на кого му пука всъщност, явно на имигрантите не, което и обесмисля въобще цялата идея да има имигрантска партия. Но ако помислиш, от друга страна по този начин ти самият слагаш кръст на всичките си оплаквания от Канада, т.е. и на тебе не ти пука всъщност и нямаш никакво намерение да променяш какво и да е.
Изобщо не ми пука
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Политическата осъзнатост на имиграцията тъдява

Мнение от pavelyankov »

budtel написа:Коко, трябва да има емигрантски партии, защото така Канада ще докаже, че е демокрация. Това, че няма смисъл на всеки му е ясно. Важното е да има демокрация, а защо я има нема значение.
То май България е единствената демократична държава. По-демократична е и от Канада. Там социаладжиите не плащат сметки, наеми и данъци. Спазват се човешките права и свободи на малцинствата. Всеки може да си говори на родния език навсякъде, дори и на митинги, всеки може да си приказва каквото си иска.
Къде е демокрацията тука, питам аз. Тука има цензура, диктатура чрез плащане на глоби и такси, човек е принуден да тегли кредити за да се развива, не можеш да си избираш лекар по твое желание, не ти дават медицинските изследвания и не дават информация за здравословното ти състояние.
В България ако някой полицай удари престъпник, или парламента гласува по-строг закон става международен скандал. Е те това демокрация. Това тука е диктатура на капитала.
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Политическата осъзнатост на имиграцията тъдява

Мнение от ablood »

budtel написа:Коко, трябва да има емигрантски партии, защото така Канада ще докаже, че е демокрация.
Освен това шъ искаш партия на гейовете, дебелите, плешивите, пенсионерите...

Щото, ако няма такива партии, значи няма демокрация, ъ?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Политическата осъзнатост на имиграцията тъдява

Мнение от optics »

Партия на хората които са "против !"
:D
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор