Пренос на багаж за Канада?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Пренос на багаж за Канада?

Мнение от pavelyankov »

pumpy написа:
Boqna написа: това ви питах относно парите, да ли са достатъчно за някакъв живот , как е като заплащане ?! :)
Аз честно казано си мисля, че 20к годишно стигат много повече, отколкото 120к - и си го мисля от опит. Преди 8 години, когато пристигнах, първата година направих ооколо 16 или 19 к и бях супер добре. Миналата година бяха над 120к и не ми стигнаха - прави си сама изводите.....
Хахаха, Пумпи, ти си хипар :rock:
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Пренос на багаж за Канада?

Мнение от Kan_Tangra »

Аз до колкото разбрах девойчето, (тя доста объркано се изразява),
не са били в Западна Европа изобщо, а са "намерили" пак такава работа (да се чете "обява") и в Западна Европа.
Та дилемата е, къде 100те к. ще купят повече глезотиЙ. Та да решим коя оферта да приемем. ;)
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
crusader
Мнения: 479
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 11:11 pm

Re: Пренос на багаж за Канада?

Мнение от crusader »

pumpy написа:
Boqna написа: това ви питах относно парите, да ли са достатъчно за някакъв живот , как е като заплащане ?! :)
Аз честно казано си мисля, че 20к годишно стигат много повече, отколкото 120к - и си го мисля от опит. Преди 8 години, когато пристигнах, първата година направих ооколо 16 или 19 к и бях супер добре. Миналата година бяха над 120к и не ми стигнаха - прави си сама изводите.....
Значи или парите са се обезценили главоломно за тези осем години или разходите (задължения?) ти са скочили неимоверно.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Пренос на багаж за Канада?

Мнение от pumpy »

crusader написа:
pumpy написа:
Boqna написа: това ви питах относно парите, да ли са достатъчно за някакъв живот , как е като заплащане ?! :)
Аз честно казано си мисля, че 20к годишно стигат много повече, отколкото 120к - и си го мисля от опит. Преди 8 години, когато пристигнах, първата година направих ооколо 16 или 19 к и бях супер добре. Миналата година бяха над 120к и не ми стигнаха - прави си сама изводите.....
Значи или парите са се обезценили главоломно за тези осем години или разходите (задължения?) ти са скочили неимоверно.
От всичко по-малко:
от 19к взимаш чисто на края на годината 20к с връщането на данъците.
от 120к взимаш чисто около 90к.
преди 8 години имах едно дете и 10 годишна кола
днес имам две деца в частни училища, нова кола и една на 6 години, жилището ми е два пъти по-скъпо и ваканцията не ми е ходене до Отава, а до някъде другаде 2 пъти в годината. Плашаме по средно 3 билета на родители годишно от БГ до тук, здравната им застраховка и разни други глезотии, които не съм си и мислил да си позволя на 19к годишен доход.

Преди много години, брат ми, който живее в Германия ми обясняваше, че колкото и пари да правиш на месец, на края на месеца не ти стигат 20 марки - е беше прав човека :)
polina_ench
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Окт 15, 2011 2:30 am

Re: Пренос на багаж за Канада?

Мнение от polina_ench »

на някои не им стигат за хляб, на други да си купят самолет
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Пренос на багаж за Канада?

Мнение от pumpy »

polina_ench написа:на някои не им стигат за хляб, на други да си купят самолет
Това не беше конкретизирано - важното е че не стигат.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Пренос на багаж за Канада?

Мнение от Bistra »

pumpy написа:Преди много години, брат ми, който живее в Германия ми обясняваше, че колкото и пари да правиш на месец, на края на месеца не ти стигат 20 марки - е беше прав човека :)
Не е точно така. Зависи с какво се нагърбваш. На мен например ми стигат, дори остават.
Една забележка към edelwais: Данъците не са чак толкова високи.Освен ако не включваш местните данъци и застраховки в сметката, ама пак не можеш да го докараш до 50%. Няма как да стане просто. Аз например не правя RESP вложения, защото смятам, че са хвърлени на вятъра пари и мога спокойно да кажа, че половината ми доходи не отиват за покриване на данъци.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
crusader
Мнения: 479
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 11:11 pm

Re: Пренос на багаж за Канада?

Мнение от crusader »

Bistra написа: Аз например не правя RESP вложения, защото смятам, че са хвърлени на вятъра пари и мога спокойно да кажа, че половината ми доходи не отиват за покриване на данъци.
За ниски доходи май не са много изгодни вложения. Иначе намаляват данъците и увеличават детските. Може и доходи да носят.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Пренос на багаж за Канада?

Мнение от speedy »

crusader написа:
Bistra написа: Аз например не правя RESP вложения, защото смятам, че са хвърлени на вятъра пари и мога спокойно да кажа, че половината ми доходи не отиват за покриване на данъци.
За ниски доходи май не са много изгодни вложения. Иначе намаляват данъците и увеличават детските. Може и доходи да носят.
RESP не намалява данъците. И си заслужава, защото правителството ти дава допълнителни пари.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
crusader
Мнения: 479
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 11:11 pm

Re: Пренос на багаж за Канада?

Мнение от crusader »

speedy написа:
crusader написа:
Bistra написа: Аз например не правя RESP вложения, защото смятам, че са хвърлени на вятъра пари и мога спокойно да кажа, че половината ми доходи не отиват за покриване на данъци.
За ниски доходи май не са много изгодни вложения. Иначе намаляват данъците и увеличават детските. Може и доходи да носят.
RESP не намалява данъците. И си заслужава, защото правителството ти дава допълнителни пари.
Всъщност имах в предвид RRSP не RESP. ;)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Пренос на багаж за Канада?

Мнение от Bistra »

Добре нямам вкус да споря с теб (нито пък да си играя, времето ми е ценно) RRSP или REER, както и да е. Никакви данъци не намалява или ги намалява само за момента, блокира ти парите и единственото, което правиш е предоставяш на банките доброволно, свободни средства, с които да оперират (разбирай да правят бизнес) необезпокоявани.
Ще е хубаво да споделиш с колко са ти увеличили детските , намалили данъците и на каква заплата.Мен не ме интересува особено, защото такива почти не получавам, ама все пак. :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
crusader
Мнения: 479
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 11:11 pm

Re: Пренос на багаж за Канада?

Мнение от crusader »

Bistra написа:Добре нямам вкус да споря с теб (нито пък да си играя, времето ми е ценно) RRSP или REER, както и да е. Никакви данъци не намалява или ги намалява само за момента, блокира ти парите и единственото, което правиш е предоставяш на банките доброволно, свободни средства, с които да оперират (разбирай да правят бизнес) необезпокоявани.
Ще е хубаво да споделиш с колко са ти увеличили детските , намалили данъците и на каква заплата.Мен не ме интересува особено, защото такива почти не получавам, ама все пак. :D
Нека speedy ти обясни като професионалист, че и на мен не ми се губи време в обясняване на очевидното.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Пренос на багаж за Канада?

Мнение от speedy »

Изобщо не съм професионалист. Не са сложни неща - информация много. За някои RRSP е добре, за други - не. RESP е добре за всички с деца, които ще ходят в университет.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
kristian31
Мнения: 297
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 3:41 am

Re: Пренос на багаж за Канада?

Мнение от kristian31 »

Имам следния въпрос.Търсих какви ли не фирми за пренос на карго до Канада.Става въпрос за евентуално 50-60кг,сак да се принесе предварително на адрес при наши познати.Проблема е че ми излизат суми от 2800лв/без ддс.Ако някой е по-запознат,моля за помощ.
DCS 17-11-2011
VIENNE 22-11-2011
Ouverture de votre dossier-05.06.2012
TCFQ-B2,B2
Писмо за вкл.в лист за интервю-09.07.2013
Интервю-02.06.2014г-Успешно
Документи Нова Скотия-02,07,2014г.
Баркодове получени-15,09,2014г.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Пренос на багаж за Канада?

Мнение от Koko »

kristian31 написа:Имам следния въпрос.Търсих какви ли не фирми за пренос на карго до Канада.Става въпрос за евентуално 50-60кг,сак да се принесе предварително на адрес при наши познати.Проблема е че ми излизат суми от 2800лв/без ддс.Ако някой е по-запознат,моля за помощ.
За карго ли говорим или за допълнителен багаж?
Мислил ли си над варианта да пътуваш с повече парчета багаж - това може да се направи още като си правиш резервацията и ако не се лъжа големите авиокомпании позволяват срещу доплащане от около 100 долара на парче, да носиш допълнително до 3 куфара. Ако говорим за 60 кг допълнителен багаж, това са наистина 3 куфара - ще ти излезне 300 долара, а не 2800 лева.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Публикувай отговор