Toronto - the saddest place in Canada

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от jovani »

Linko написа:Но пък фактът, че не си тръгнал все още и дори говориш за още "някоя и друга годинка на тръстиката" говори, че има нещо, което те спира.
Въпреки купона, лесните пари, собственият имот и т.н. и т.н.
И това нещо никак не ти се иска да го назовеш кое е. Дори ми се струва, че не ти се иска да си го признаеш и пред теб самият, че го има.
Колко хора вече ти го задават този въпрос, но отговорът винаги е уклончив.
Е, как да не си направи човек извода, че тукашната "тръстика" е по-изгодна и сигурна от "купона" и "лесните пари" в България.
Не ми се вярва сам да не го проумяваш това.
Отговорът на този въпрос е много лесен - вече съм поумнял и не скачам да гоня дивото с риск да изпусна питомното. Ако нямах добър доход тук отдавна да съм се върнал - но докато доходът ми е добър не си струва да го изпускам (въпреки че съм 100% убеден че ако се върна до 2-3 години ще съм със същите доходи в България, с каквито съм в момента тук). Последният път когато го наруших това желязно правило (а именно дефинираното от древната китайска мъдрост: "по-добре една пичка в ръката, отколкото две в храсталака") беше когато дойдох в Канада, но пък в следствие от това научих много неща, включително и се убедих във верността на тези древни сентенции.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от miteto »

John Smith написа:Който го кефи "купона" в една от най-изостаналите икономически държави в Европа, отделно и със силен демографски проблем, няма никакви проблеми да се присъедини към него. Или има?
Има, има. За много хора проблема се казва "Хем ми се иска, хем ми не стиска" :D Или с други думи, искат ако може кръчмите и безхаберието на България, ама да върви заедно с канадските заплати и стандарт на живот.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от miteto »

jovani написа:древната китайска мъдрост: "по-добре една пичка в ръката, отколкото две в храсталака"
Тая мъдрост не беше ли "по-добре една пичка в кревата, отколкото две в бара" :rofl:
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от miteto »

jovani написа:Отговорът на този въпрос е много лесен - вече съм поумнял и не скачам да гоня дивото с риск да изпусна питомното. Ако нямах добър доход тук отдавна да съм се върнал - но докато доходът ми е добър не си струва да го изпускам (въпреки че съм 100% убеден че ако се върна до 2-3 години ще съм със същите доходи в България, с каквито съм в момента тук).
Явно не си 100% убеден, иначе нямаше да използваш фразата "да гоня дивото" а щеше да кажеш примерно "не ми се похарчават 2-3 години за нещо което вече го имам". Въпреки че като те чета, 2-3 години са нищо цена да живееш на такова място като БГ. Ей на, повечето хора плащат цена 1-2-3 години докато се устроят в Канада. Къв е проблема ги дадеш за такова райско кътче като БГ?
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от jovani »

miteto написа:
jovani написа:древната китайска мъдрост: "по-добре една пичка в ръката, отколкото две в храсталака"
Тая мъдрост не беше ли "по-добре една пичка в кревата, отколкото две в бара" :rofl:
Мъдростта беше "по-добре една птичка в ръката, отколкото две в храсталака" - извинявам се за техническата грешка, но става и както ти си го написал.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от jovani »

miteto написа:
jovani написа:Отговорът на този въпрос е много лесен - вече съм поумнял и не скачам да гоня дивото с риск да изпусна питомното. Ако нямах добър доход тук отдавна да съм се върнал - но докато доходът ми е добър не си струва да го изпускам (въпреки че съм 100% убеден че ако се върна до 2-3 години ще съм със същите доходи в България, с каквито съм в момента тук).
Явно не си 100% убеден, иначе нямаше да използваш фразата "да гоня дивото" а щеше да кажеш примерно "не ми се похарчават 2-3 години за нещо което вече го имам". Въпреки че като те чета, 2-3 години са нищо цена да живееш на такова място като БГ. Ей на, повечето хора плащат цена 1-2-3 години докато се устроят в Канада. Къв е проблема ги дадеш за такова райско кътче като БГ?
Аз това за което мнозина се борят в Канада си го имам в България, и то няма да избяга.
Ама си викам - дай да видим до къде мога да стигна в Канада.
Ако знаех обаче какво ме чакаше в началото мога да ти гарантирам, че нямаше да тръгна на времето...
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от miteto »

jovani написа:Ама си викам - дай да видим до къде мога да стигна в Канада.
Оправдания... но за пред нас или за пред теб самия?
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от ivanko13 »

В една любима песен Сами Хагър изпя следното :

I don't know what I been livin' on but it's
Not enough to fill me up
I need more than just words can say
I need everything this life can give me
Come on baby close your eyes let go
This can be everything we've dreamed
It's not work, that makes it work no
Let the magic do the work for you
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от Linko »

За миг беше искрен, jovani, след което отново започна да увърташ и ни баламосваш.
Да, разбирам те и приемам напълно довода ти за питомното и дивото, независимо от формулировката.
Каквато и да е тя, същността е една - липсата на увереност. Увереност, че нещата са именно такива, каквито ти изглеждат от далеч и, че плановете ти ще се осъществят съгласно предвижданията. Разбираш много добре, че няма кой да ти го гарантира това.
Но мечтата затова е мечта. Тя не ти дава мира и си търси непрестанно с какво да се подхранва за да придибие по-реална форма и да те накара да вземеш определеното решение.
Аз искрено ти пожелавам това да стане! И да заживееш щастливо в страната, към която те тегли сърцето ти. При това без да променяш към по-лошо социалният си статус и навиците си.

Ненормално и не е логично обаче, да се опитваш да изкарваш нещата така, сякаш който няма именно твоята мечта е най-малкото глупак.
Всеки си има свои си въжделения и цели. И никой не се разделя така леко с мечтите си и не тръгва да преследва чужди такива.
А който го прави, обикновено горчиво съжалява за това.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от John Smith »

jovani написа:Аз това за което мнозина се борят в Канада си го имам в България, и то няма да избяга.
То и аз имам все още много неща в България, но за да не "избягат", се плаща на охрана. В противен случай всичко хваща краченца бързо. Това е нещото, което получават повечето пристигащи в Канада още с кацането на летището - възможност за по-спокоен живот. Съответно, аз също предпочитам да живея в Канада. В България са ми "бягали" 2 коли, както и 2-ма през терасата, които не познавах. :?:
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от MrGeek »

jovani написа:Обаче мисълта, че се правят лесно пари в България (ако знаеш как) и какъв купон е там не ми дава мира...
Тук си много прав, джовани. Пари в България се правят изключително лесно, дори не е нужно да имаш и грам сиво вещество между ушите. Единственото условие е да си част от комуноидната върхушка и подопечните им мутроелементи. При теб шанса за това е изключителен, остава само другарите да решат най-накрая да те отзоват, за което ти стискам палци. :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от apple »

jovani написа: Обаче мисълта, че се правят лесно пари в България (ако знаеш как) и какъв купон е там не ми дава мира...
Проблема е, че това време отмина безвъзвратно! Вече изобщо не е лесно да ги правиш парите, даже стана трудно да ги задържиш направените вече. Купона - е да има го, който обича чалгария и кебапи има ги в изобилие и на достъпни цени. Истината е, че приятелите липсват най-много - онези с които сядаш на маса вкъщи и можеш да си споделиш, да ти споделят и да си съчувствате взаимно. А лицемерието вече е почти като в канадско - какво работиш, колко изкарваш и чак тогава преценката кой си и респективно евентуалното уважение. Тъй че jovani не се измъчвай - това е минало, лесни пари и щур купон в БГ вече няма. :(
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от 7George »

Нищо учудващо. У БГ емигрантчетата в трудни моменти изплуват порозовяли спомени от далечното минало. Нещата вече са други, и няма да са същите, никой почти не ги чака и помни вече там, бак хоум.
Embrace your climate change!
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от jovani »

Много загриженост се усеща за скромната ми персона - благодаря ви за вниманието!

Линко е пуснал едно "добро попадение" - наистина нещата там се променят все повече към тукашните "стандарти".

Ако си спомняте книгата (и няколкото филми по нея) наречена "Планетата на Маймуните" - това което ме притеснява е, че на летище София вратата на самолета ще отвори едно усмихнато шимпанзе.

Това е шега, разбира се - след школовката, която получих тук се съмнявам, че нещо би могло да ме учуди.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Toronto - the saddest place in Canada

Мнение от Omega3 »

Много сте ми странни значи. Вместо да поу6трявате и стимулирате хората които вярват, че в Бьлгария може да се построи бизнес и че обстановката е може би по хубава от тази в Канада в някои отно6ения, вие само им противоречите.

Бьлгария има нужда от хора които вярват в нея и от хора които искат да се вьрнат и да построят не6то там и да пла6тат такси и да сьздават работни места.

Аз лично не вярвам,че в Бьлгария има благоприятни условия за развиване на нормален бизнез или кариера. Но се опитвам в последно време да не противореча на тези които мислят обратното, за6тото Бьлгария има нужда от такива хора, които да полагат усилия да сьздадат не6то.
Публикувай отговор