търсени професии

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
kristian31
Мнения: 297
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 3:41 am

Re: търсени професии

Мнение от kristian31 »

kristian31 написа:Я кажете(по запознатите)би ли ми помогнал курс за сладкар(за съпругата).Да го изкара в България и да направи добро впечатление на интервюто.Понеже е в търсени професии в средно образование.Дали един курс от 400 учебни часа би ги задоволил?
DCS 17-11-2011
VIENNE 22-11-2011
Ouverture de votre dossier-05.06.2012
TCFQ-B2,B2
Писмо за вкл.в лист за интервю-09.07.2013
Интервю-02.06.2014г-Успешно
Документи Нова Скотия-02,07,2014г.
Баркодове получени-15,09,2014г.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: търсени професии

Мнение от balbi »

kristian31 написа:
kristian31 написа:
kristian31 написа:Я кажете(по запознатите)би ли ми помогнал курс за сладкар(за съпругата).Да го изкара в България и да направи добро впечатление на интервюто.Понеже е в търсени професии в средно образование.Дали един курс от 400 учебни часа би ги задоволил?
Или трябва да бъде с продължителността на средното образование?Знам че гледат като цяло часовете,но един такъв курс(може и друго.да не е за сладкар)но да е в търсените професии дали не би помогнал?
|( Някой нещо?
Никой нищо... ;)
kristian31
Мнения: 297
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 3:41 am

Re: търсени професии

Мнение от kristian31 »

balbi написа:
kristian31 написа:
kristian31 написа:
kristian31 написа:Я кажете(по запознатите)би ли ми помогнал курс за сладкар(за съпругата).Да го изкара в България и да направи добро впечатление на интервюто.Понеже е в търсени професии в средно образование.Дали един курс от 400 учебни часа би ги задоволил?
Или трябва да бъде с продължителността на средното образование?Знам че гледат като цяло часовете,но един такъв курс(може и друго.да не е за сладкар)но да е в търсените професии дали не би помогнал?
|( Някой нещо?
Никой нищо... ;)
Супер актуално.Мерси
DCS 17-11-2011
VIENNE 22-11-2011
Ouverture de votre dossier-05.06.2012
TCFQ-B2,B2
Писмо за вкл.в лист за интервю-09.07.2013
Интервю-02.06.2014г-Успешно
Документи Нова Скотия-02,07,2014г.
Баркодове получени-15,09,2014г.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: търсени професии

Мнение от Koko »

Не знам какъв точно отговор очакваш, съмнявам се че някой може да ти даде категоричен отговор на този въпрос.
Като принципно положение – точки за образование се дават на база диплома за завършено образование, но допълнителни сертификати точки не носят. Ако идеята е просто да впечатлите интервюиращия, това дали той ще бъде впечатлен е доста субективно, пък дори и да е впечатлен – на каква база да ви даде допълнителни точки? След като сте стигнали на етап интервю, явно имате достатъчно силна кандидатура и без подобен допълнителен сертификат, от друга страна винаги има риска на интервюто да се появи нещо непредвидено което както се казва, да обърне колата.
Ако идеята е да се изкара подобен курс само за интервюто – като лично мнение, не мисля че има голям смисъл. Ако идеята е да се работи с това след това в Канада, то определено би бил полезен.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Iris
Мнения: 169
Регистриран на: Вто Сеп 14, 2010 5:04 am

Re: търсени професии

Мнение от Iris »

kristian31 написа:
kristian31 написа:Я кажете(по запознатите)би ли ми помогнал курс за сладкар(за съпругата).Да го изкара в България и да направи добро впечатление на интервюто.Понеже е в търсени професии в средно образование.Дали един курс от 400 учебни часа би ги задоволил?
Няма как да ги задоволи, защото е само 400 часа, а в техния хорариум явно пише доста повече.
Не може да очакваш официални точки, но може да ти даде за адаптивност например при добро желание..

Ако държиш на идеята си, може да опиташ с курс например към техникум или друго държавно училище или организация/ асоциация, защото за тях звучи по-авторитетно. Нагледали са се на бележки от какви ли не фирми и курсове. Затова искат и сертификат по френски и реимбурсират пари за курсове по френски само от Френския институт.

Все пак идеята за тази професия може да се представи като план Б, В или....
The worst mistake people do is that they listen half, understand quarter and speak double...
Публикувай отговор